Máte za sebou preindukci?

maudn
10. pro 2013

Zítra nastupuji do porodnice (ve večerních hodinách). Čeká mě preindukce k vůli velkému plodu a porodu po císaři. Nyní mám CS=1 a jsem ve 40.týdnu.
Zajímalo by mne, jak to u vás probíhalo, jaké to bylo a vůbec, kdy se začalo něco dít. Předem díky🙂 a hezký večer🙂

beta.m
10. pro 2013

Já šla na preindukci z důvodu přenášení. Odpoledne jsem nastoupila, večer mi zavedli tabletku na dozrání hrdla a ráno mi měli dát tabletku na rozjezd porodu, ale ta už nebyla potřeba, kontrakce přišly i bez vyvolávací tabletky. Nicméně porod trval 12 hodin a mám ho stejně vedený jako vyvolávaný, prý kvůli oxytocinu, kterého jsem dostala dost, jelikož jsem se neotvírala.

kacirek00101
10. pro 2013

Ja nastoupila k veceru taky kvuli prenaseni,dostala jsem tabletu na preindukci,nebyla jsem vubec pripravena. Rano (po tom,co jsem prospala celou noc bez bolesti) jsem byla prekvapena (mela jsem strach,ze mi to nic neudelalo), protoze nalez hodne pokrocil (CS6), dali mi pul tablety na vyvolani a za hodinu me prelozili na porodni box,zacaly silene kontrakce. To bylo asi okolo 10,maly se narodil v 17.
Zname to vyvolalo porod,ale az za nejakych 15 hodin.

regresa
10. pro 2013

🙂 no ... po pravde mi taky rikali, ze to bude preindukce. To by mela byt zkouska reakce organismu na oxitocin. Na to se ale u nas vubec nehraje, takze rovnou zaclo vyvolavani, coz me dost stvalo. Hned pri prijmu jsem dostala prostaglandinovej cipek. Krome bolesti a hnusnych kreci v celym tele nemel absolutne zadnej vliv. S porodnima cestama neudelal nic. Dostala jsem dalsi. A jako bonus cipek na krece, respektive na uvolneni. Efekt? Nula nula nic. Uz jsem byla den v porodnici, kde se mi nejen nelibilo, ale ani jsem nesouhlasila s timhle postupem (prece jen jsem mela jeste dva dny cas - ale prece nechci rodit ve svatek, ze?! U nas teda rozhodne nikoho do niceho netlaci). Vecer jsem dostala injekci proti krecim, protoze jsem nemohla ani svobodne dychat a jeste jednu na spani, abych se vyspala pred porodem 🙂 Ve tri rano jsem mela stahy hezky po seti minutach, rikala jsem si OK, miminko chce ven. Ehm...nechce, v sest bylo zase po vsem. Takze dalsi super cipek a ten uz nejspis zabral. Teda podle PA se mnou ani nehnul, ale vzhledem k tomu, ze dve a pul hodiny po tomhle jejim jedovatym povysenym slintu jsem mela malou v naruci, tak bych rekla, ze bud zabral treti prostaglandin (mimochodem labuzo zavadeni) nebo se Ana rozhodla narodit a netyrat me jeste dalsi den (ve statni svatek se stejne narodila)....priste budu nejspis lhat, jen abych nemusela na vyvolavani. Kazdopadne vyvolavanej porod je dost bolestivej ale porod samotnej je tak rychlej, ze to pak neni zas tak dulezity. Trpis jak kun, ale jen do doby, nez zacnes rodit (coz je od otevreni na tri centimetry), ty hodiny nebo rovnou dny vyvolavani se do porodu prej nepocitaji 🙂 preju at to zabere co nejdriv a mas nejen pohodovej porod, ale hlavne brzy miminko v naruci. Zdravy, spokojeny ....

m_d
10. pro 2013

Ja nastuppvala na vyvolavani v pondeli odpoledne, kvuli prenaseni 41+3, nejdriv provedli zatezak, nasledne na vecer zavedli pul tabletky. Nic, v utery rano zavadeli dal tabletky a nic, ve stredu rano opet, bohuzel mala to v poledne prestala zvladat a 13:59 akutnim cisarem byla venku. No nevim, co to je kontrakce. V nemocnici z nas meli legraci, hojeni po cisari bylo super rychle 😉 ale byla tam semnou maminka, ktere vyvolavali od nedele vecer. Jeste v utety v 11 byla v pohode, hahaha chichichi a v 7 vecer syn byl na svete 🙂

rory_g
10. pro 2013

Mně poslali na preindukci a následné indukci kvůli velkému odhadu plodu, předtěhotenské cukrovce a hraničnímu tlaku, byla jsem 39+3. Večer zavedli tabletku, nic se nedělo, ráno půlku druhé a trochu mě začalo bolet břicho. Později oxytocin, jestli se začne něco dít, to už jsem lezla po zdi bolestí. Potom další tabletku a zase další, prdli vodu, peklo. Po 8. hodinách udělali sekci, i přes tu neskutečnou bolest (omdlívala jsem, oči mi šly šejdrem, zvracela jsem...) jsem nebyla otevřená víc, než na špičku prstu, neměla jsem porodnickou branku či co, žádné děložní kontrakce, porod nebyl ani na prvopočátku a malému začly klesat ozvy. Už bych na to nikdy nešla a šla bych rovnou na sekci...

marketma
10. pro 2013

Já jsem měla oba porody vyvolávané jak z důvodu přenášení tak z důvodu velkého plodu (4250g a 3900g) - oba porody byly jak přes kopírák i časově. V dopoledních hodinách mi zavedli pilulku do čípku (měla jsem také CS1), nic moc se nedělo a tak po 3 hodinách zavedli druhou půlku tabletky a to už se začalo dít.... praskla voda 🙂 Kolem 15 hod. jsem začala mít kontrakce - otevřená na 4 prsty, pravidelně mě sledovali resp.mimčo na monitoru, okolo 16 hod. jsme šli na sál a v 17 hod. se Nikolka narodila. U druhé dcerky Adélky porod trval o hodinku déle se stejným scénářem resp. plodovou vodu mi praskli až těsně před porodem. 🙂 U prvního porodu jsme ani nestihli přípravu 🙂 Každopádně jsem asi měla celkem rychlé porody, ale musí se také počítat s tím, že vyvolávané porody bývají intenzivnější co se bolesti týče, pro mně byla poslední hodinka opravdu krizová, ale stojí to za to 🙂) Jiné medikamenty jako oxytocin jsem nepotřebovala..... Přeji snadný a rychlý porod 🙂

jija
10. pro 2013

Ja presne nevim jaky je rozdil mezi preindukci a indukci, asi jak to reknou v porodnici.
ale me vyvolavali porod - dva dny kazdy den jedna tableta k otevreni a skoro nic, treti den byli spokojeni meli svych 5 cm, ale podle me spis proto ze mel ve me ruce snad kazdy kdo sel'kolem, ale jinak nic akorat prvni den asi 6 hodin bolesti v kuse v podbrisku - dle pa poslicci - srovnatelne s bolesti po cisari a v miste nasledne jizvy
Treti den pichnuta plodova voda - nic, kapacka s oxytocinem - nic, takze cisar.
Za cele 3 dny akorat jeden zaznamenany stah, ktery narozdil od tech "poslicku" nebolel.
Priste jdu na cisare rovnou a hlavne kdyz jsem mela bolesti v miste jizvy tak bych z toho mela strach.

Jinak kamaradka mela i po cisari vyvolavany porod a stacila jedna tableta a pry to bylo kdyz se to rozjelo rychle.

cenichmat
10. pro 2013

Mě vyvolávali z důvodu přenášení a začínající preeklampsie. Dopoledne tabletka k čípku, cca za hodinu bolesti max. po 5 minutách, odchod hlenové zátky. Tak až do večera, bez nálezu, CS 0. Na noc mi dali injekci, abych se vyspala, to jsem měla ty bolesti v delších intervalech, že se dalo i chvilkama spát. Ráno primář rozhodl že musím porodit, píchli mi v 9 hod plodovku a bolesti jely nanovo cca po pěti minutách. Šla jsem rovnou do porodního boxu. Protože bolesti byly šílené, nakonec jsem si požádala "po obědě" o epidurál, ten mi dali, ale rovnou mě napíchli i oxytocin, prý že epidurál brzdí kontrakce... Od té doby peklo, epidurál mi vůbec nezabral, zato oxytocin se činil... No prostě jsem porodila v půl sedmé večer. No a u mě pak obrovské poporodní komplikace, za které stopro mohl ten oxytocin 😖 Už bych si vyvolávaný porod nikdy nenechala udělat, jen kdyby šlo o dítě. Ale snad to budeš mít lepší. Hodně štěstí a zdraví Tobě i miminku.

hanickamimi
12. pro 2013

Ja jdu na vyvolani porodu v utery a dost se bojim!jsem 2roky po cisari.....hodne me boli jizva.v nemocnici mi neudelali ani utz jizvy a j a se.vyvolavani bojim

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru