Máte zkušenosti s druhým císařským porodem ?

lenka2803
21. zář 2010

za 3 měsíce půjdu na plánovaný císařský řez - doma máme 3 letého chlapečka, který se taky narodil sekcí. První císař byl v celkové narkóze, kvůli komplikacím. Jak to probíhalo u Vás ? Tím myslím od píchnutí epidurálu do zad až po samotný porod ? Mám strašný strach z toho, že budu při vědomí. Budu rodit u Apolináře - nevíte, zda se mnou bude moc být manžel ? díky moc a hezký den

matysekk
22. zář 2010

ahoj,chtěla bych Tě nějak povzbudit,ale mám to ještě za dlouho.První dítě jsem měla císařem pro konec pánevní a měl přes čtyři kila.Teď se bojím,že se mi zas neotočí,ale zas to ber pozitivně budeš to mít bez bolestí.Potom to trochu bolí,ale to už budeš myslet na to hezký.
A manžel u operace být může,ale nevím jak u Apolináře,každá nemocnice to má jiné.Koukni na net, tam to určitě bude.Přeji hodně štěstí a krásný den.

bufina
22. zář 2010

Ahoj, já sem rodila obě děti císařem jen v epidurálu a bylo to dobrý. U prvního byl manžel se mnou, ale u druhýho bohužel ne, kvůli chřipkové epidemii loni v prosincu, jinak by tam mohl být. Píchnutí epidurálu nebolí, sice je to trochu nepříjemný, ale nic hroznýho. Budeš cítit všechno, ale ne bolest. Sem cítila jak mně jede skalpel po břichu, tlaky jak to břicho otvírají a pak škubání jak vyndávali dítě. A pak už nic, o šití ani nevím. Ale o bolesti opravdu nemůže být ani řeč, jen budeš cítit že na tebe někdo sahá. A je to pěkný když vidíš mimčo hned jak ho vytáhnou. Sem doufala že budu druhý dítě zase rodit císařem a naštěstí se mně to vyplnilo, pro mě to byl hezkej porod a o přirozenej sem stejně nikdy ani nestála.

maggie
22. zář 2010

Ahoj, já s císařským řezem zkušenost osobní nemám, ale moje švagrová rodila "císařem" 3x, prvního chlapečka v celkové narkoze a další 2 děti (2 roky od sebe) jen v částečné anestezii a nestěžovala si ani u jednoho. Manžel tam být mohl, ale nechtěl. Za půl hodiny bylo hotovo se vším všudy - od píchnutí epidurálu až po zašití.

tublatanka
26. zář 2010

ahojky-obě dcery jsem z ortopedickho hlediska rodila císařem ☹ první byl proveden v celkové aneztezii a musím říct,že jsem po ní byla hodně mimo a špatně jsem se zotavovala-u druhého se povedlo napíchnutí epidurálu,což je trošku nepříjemné,ale je to chvilka, 😉 přítel byl se mnou a mohla jsem hned malou vidět, a rychle jsem se zotavila 😅 hodně štěstí 😀

timbouctou
26. zář 2010

ahoj, tak já jsem rodila první dítě normálně a druhý kluk musel kvůli komplikacím císařem a nikdy, opravdu nikdy nepochopím, jak někdo může rodit císařem dobrovolně. Po spontánním porodu jsme si za dvě hoďky sama došla na záchod a za dva dny, když jsme si teda nesedla na něco tvrdého, jsem ani nevěděla, že jsem rodila. Ale teď, museli mi dát celkovou narkozu, protože malej tam byl nataženej a nemohla jsem se správně ohnout na epidural, první tři čtyři dny jsem si myslela, že to nikdy nerozchodím. Teď už po dvou měsících je to dobrý, ale kdyby náááhodou čert dal a přišlo třetí, tak na císaře přistoupím leda v případě, že půjde mimču o život.

fiallinka
26. zář 2010

Ahoj, jsem v podobné situaci jako ty, jen ještě nevím, jestli to i napodruhé bude císař, ale je to pravděpodobnější... každopádně když o to budeš moc stát, tak by tě měli uspat celkově - jen se budeš zotavovat asi hůř, ale to už znáš...

kvakulka
26. zář 2010

Za pár týdnu budu rodit podruhé císařem. Poprvé to bylo u Apolináře, akutní císař, takže manžel tam být nemohl- byl ale hned na ošetřovně a synka viděl dřív než já, dali mu ho snad na 15 minut na pochování. Ale vím, že u Apolináře otec u operace být může, ale jen u plánované a když se neočekává žádný problém- prostě aby kdyby se udála nějaká mela, atk aby nepřekážel 😉 .
Epidurál byl moc fajn- cítíš různé tahání a žbluňkání, ale rozhodně ne bolest- dá se to přirovnat hodně silnému kopání mimča- dcerka mě teď tak blbě kope, že mi tím připomíná fakt císaře 😀 😀 - takže vidíš, že žádná hrůza. Je prý i lepší než spinál- při něm necítítš vůbec nic, ani ty tahy, což mi připadá takový divný. Prý se ze spinálu i dýl dostáváš do pohybu, seš prostě umrtvenější. Prý se ale děla jen když epidurál nějak dobře nejde. Jinak aplikace epidurálu mě nebolela vůbec- no asi jako trošku silnější píchnutí při odběru krve- na zádech je tlustá kůže, tak ji musejí prorazit. Na JIPce 24 hodin- hrozný bylo jen první vstávání- myslela jsem, že si dělají srandu, že mám normálně chodit a jít se umýt do sprchy. Ale jen co mě odvezli na vozejčku na šestinedělí, tak jsem se vypravila dobrovolně na chodbu a šla žebrat, aby mi už dali synka na pokoj- byla jsem zdrogovaná poporoddními hormony, tak jsem nějakou jizvu moc nevnímala 😉
Já si na císaře pod epidurálem vůbec nemůžu stěžovat 😉 Tak to budeš třeba vnímat podobně 😉 Neboj 😉

evinka001
27. zář 2010

ahoj, já jsem císařem rodila 4x, první v celkové a ostatní v epidurálu a bylo to super, vůbec nic není cítit, jen napíchnutí je nepřijemné, ale jsou horší věci na světě.

jitulisek
27. zář 2010

Ahoj, já rodila císařem u Apolínáře. Manžel u porodu byl. Jinak jsem rodila s epidurálem,ale nevim, jestli mi to špatně píchli nebo to jinak snaším,ale pěkně mě to bolelo. Cítila jsem úplně všechno, jak malou vytahávají a potom to šití. Když doktorka viděla,jak mě to bolí,tak mi dala něčeho dejchnout. Ale trvalo to tak 45 minut,takže se to dalo vydržet. Nejhorší bylo 1. posazení. to se mi motala hlava a bylo mi špatně,ale pak už to bylo pořad jenom lepší. Ale souhlasim s timbouctou, že nechápu,jak to někdo může chtít dobrovolně.
🙂

romana29
28. zář 2010

Oba dva císaře jsem měla ve spinálu, po druhém jsem rychleji vstala, rychleji se zotavila, ale přesto už bych do dalšího nešla, stačilo 😀 .
Přítele bych u toho rozhodně nechtěla, je to prostě a jednoduše operace, dítě může vidět pár minut po.
A zajímalo by mě, kde dělají císaře za půl hodiny i se sešitím 😕

mery83
1. říj 2010

Ahojte,já rodila císařem s epidurálem a bylo to dobry,akorát sem stratila moc krve tak sem většinu prospala.Nyní jsem ve 24tt a chtěla byhcrodit přirozeně.Nějak mám strach.

janni.ka
1. říj 2010

ahoj já teda rodila císařem jen jednou máme první dítko,neboj se spinálu já to měla celé v pohodě a ani u druhého,když by bylo by mi císař nevadil 😉 Já rodila v Havlíčkově Brodě a teda tam to bylo opravdu za 30min hotovo se vším všudy 😉 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru