Máte zkušenosti s druhým císařským porodem ?

lenka2803
21. zář 2010

za 3 měsíce půjdu na plánovaný císařský řez - doma máme 3 letého chlapečka, který se taky narodil sekcí. První císař byl v celkové narkóze, kvůli komplikacím. Jak to probíhalo u Vás ? Tím myslím od píchnutí epidurálu do zad až po samotný porod ? Mám strašný strach z toho, že budu při vědomí. Budu rodit u Apolináře - nevíte, zda se mnou bude moc být manžel ? díky moc a hezký den

rozarka65
21. zář 2010

Ahojky!Já osobně nemám zkušenost s druhým císařským porodem....zatím jen jednou a příště pokud to bude možné bych ráda rodila "normálně"......císařem jsem rodila,protože malá byla koncem pánevním a v Jbc rovnou plánují císaře a krom toho jsem měla na noze sádru,tak to bylo nakonec dobře....umrtvená jsem byla od pasu dolů.....taťka s námi mohl být,ale bohužel to nestihl,protože mi nečekaně praskla voda a malá by to do plánované osmé nevydržela...Vše bylo v pohodě, nebylo nic cítit a byla to fakt velká rychlovka....jen když mě šili,tak se mi už špatně dýchalo,ale já jsem astmatička....Jinak pohoda....🙂 Držím pěstičky...🙂

brusinka.pusinka
21. zář 2010

@lenka2803 já mám zkušenosti a můžu říct že do celkové bych už nešla u prvního to prostě jinak nešlo a hotovo a u malé jsem si mohla vybrat a manžel byl u mě a malou si pochoval při vyjmutí z bříška můžu říct že to bylo nádherné jak pro mě tak pro něj.Popsal jsi ji vyfotil a byl celou dobu semnou i na pooperačce a domů šel až po 6 hodině večer 😉 Jinak u nás v Ostravě Vítkovicích může bít manža u císaře 😉 se spinální anestezii 😉

lenka2803
autor
21. zář 2010

holky moc díky - se mi ulevilo 😉 😉 😉

el267
21. zář 2010

@lenka2803 já mám zkušenost se spinálem. Byla jsem ráda, že mě neuspali.Na sekci jsem šla pro nepostupující porod a zkalenou plodovku a ten den jsem byla 41+6tt. Teď jsem taky zvědavá co mě čeká, můj gyndař mi už 2x naznačil, že to skončí nakonec zase císařem 😔 Tak uvidíme. chtěla bych rodit normálně, ale při představě, že budu mít zase kontra po 1 minutě, několik hodin a neotevřu se, tak bych ho nakonec brala asi raději. I když to co je po tom, je taky hustý 😖

Taky by mě zajímalo, jak to probíhalo u ostatních mamin, když byl první porod sekcí?

brusinka.pusinka
21. zář 2010

@el267 no to je blbé co tě potkalo já měla císař v těhu kartě a nakonec jsme v kontrakcích čekala 16 hodin po 2 minutách bolesti a křížové ani nemluvím kluk seděl zadečkem a uzká pánev malý měl 3850 g a 56 cm no co povídat já v těhu 62 kg a tak nic moc byla jsem ráda že mě vzaly císařem ale zase bylo blbý že byl pak víkend a malého my na jipku nedonesly celé 2 dny. ale to už je dávno u spinálu to bylo krásné, a ani moc nebolelo když se to probralo 😉 ale asi mám vysoký práh bolesti

lenka2803
autor
21. zář 2010

tak snad se tomuhle vyhnu - měla bych jít na císař 38+2 tak snad se to nerozběhne dříve. Já už bych nechtěla rodit přirozeně, takže když jsme to probrali s Mudr. tak to bylo jednoznačný - i z jeho strany kvůli mému zdravotnímu stavu a jsem o trochu klidnější. Ale kamarádka mi říkala, že když budu mít apinální anestezii - což tedy znamená, znecitlivění spodku - a to je injekcí do páteře ? omlouvám se, ale moc tomu nerozumím - tak nemůžu 24 hodin vstávat a při celkové narkóze se může vstávat dřív. Chci se ještě zeptat - zda po sekci jste měli v místě jizvy drenáž - já měla dvě a kamarádka žádnou. Když mi to vyndavali - tak to byla asi největší bolest

el267
21. zář 2010

@lenka2803 z mé zkušenosti ve spinálu jsem opravdu 24 hod nesměla vstávat. Porodila jsem ve 20hod večer a vstávala až za 36 hod ráno za asistence sester. Byla se mnou na JIP další maminka a ta vstávala po 12hod.Měla celkovou narkozu. Malou jsem vyděla za tu dobu jen 3x
😒
Co se týká spinálu, píchá se do zad , mě to přišlo stejný jako při epidurálu.
Měla jsem drenáž, o který jsem ani nevěděla. Tu mi vyndaly , když jsem šla na normální pokoj. Taky cévku z močáku.
Kdybych si mohla vybrat, šla bych znovu do spinálu. I když je pak blbá ta doba na JIP.

@brusinka.pusinka holka, řeknu ti po tom co jsi mi napsala jsem se měla já luxusně 😀
Mě bolelo to první vstávání a pak když jsem byla už s malou na pokoji, tak jsem tu bolest překonala.

mery83
1. říj 2010

@lenka2803 Ahoj já jsem také měla epidurál,ale jelikož jsem ztratila dost krve tak sem vše prospala a ani sem nepostřehla za jak dlouho jsem vstala.Já jsem žádnou drenáž neměla,to je asi individuální.

mery83
1. říj 2010

Chtěla bych se zeptat jestli má někdo zkušenost s druhým porodem přirozeně?Já bych už nechtěla jít na sekci,docela se toho bojím,i když vím jak to probíhá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru