Měl by být partner u porodu, nebo čekat na chodbě?

lenulinka00
11. bře 2011

Měl by být partner u porodu nebo raději čekat venku na chodbě? 😀 Ten můj chce jít já jsem ráda, ale jaké s tím máte ostatní zkušenosti? 🙂

evaviki
12. bře 2011

ak tam chce, tak urcite ano.. nebyt manzela, tak asi porodim sama v koupelne.. PA odesla. ze mam este cas, tak som este chcela do sprchy a ked som ta dorazila, tak som akurat padla na zem a zacala rodit.. nebola by som schopna ani zazvonit na PA..

lucy222
12. bře 2011

Pokud chce partner jit a i Ty se citis na to mit jej u sebe, tak doporucuji. Ja jej tam mit nechtela, ale nakonec jsme se dohodli, ze pujde a pripadne na mou zadost odejde.. Pryc jsem jej neposlala, v dane situaci mi na jeho pritomnosti neprislo nic neprirozeneho. Nejvic se samozrejme nadre zenska, ale on muze podat piti, pomoci do sprchy, sprchovat zada, komunikovat s personalem... Mne moc pomohl v zaveru kdy donutil PA at mne jde zkontrolovat, ze rodim...PA mu neverila, ale nenechal se odbyt a prcek byl fakt behem par minut venku. Strihnul si snuru, byl u vazeni/mereni..😵 pro oba je to velmi silny zazitek a myslim, ze ma pak i chlap k diteti jiny vztah. Rikal, ze to byl 'fakt narez', ale ze podruhe pujde zase. Jo a nasledky to na nem nezanechalo 😅 😉 Za mne tedy rozhodne ANO.

petruskaaa
19. bře 2011

Já ho tam nechtěla.On chtěl,tak jsem mu vyhověla.Nakonec jsem byla ráda že tam byl se mnou.Příště půjde znovu 😉

zuzik24
19. bře 2011

Můj partner mi hned v prvních měsících našeho vztahu řekl, že chce být jednou u porodu 🙂 Takže když jsem otěhotněla, x-krát mi to zopakoval, abych snad na něj nezapomněla či co 😵 Strašně jsem se těšila, jak si to užijeme, ten první pohled, jak přestřihne pupečník - takové růžové brýle jsem měla 🙂 Když přišel na porodní sál, asi dvě hodiny před porodem, tak chvilku neposeděl, znervózňoval mně a když při jedné z posledních kontrakcí pustil vodu, tak mě to vytočilo do běla 😀 😀 😀 Fakt jsem si říkala, že by mi tam bylo líp bez něj 😀 Když pak šel na kafe, tak už vlastně ani nikam nedošel, páč jsem začala rodit a to začala ta pravá pomoc 🙂) Držel mě, podpíral mi krk (jsem ráda, že mě nepřidusil, jak mi tlačil bradu k hrudníku 😀 ), byl zlatej. Když byla malá venku, nemohl přestřihnout pupečník, protože jej měla omotaný a vlastně jsme to ani nestihli říct ☹ To ho mrzelo, ale přiznal mi to až po týdnu 😀 Když jsem pak po dvou hodinách slezla z lůžka, doslova mě dovlekl do sprchy, abych neomdlela (ztratila jsem nějak víc krve). Převezl mě na pokoj, krmil mě, neměla jsem ani sílu vzít lžíci, pak šel do inkubátoru k malé a tak všechno, no 😵 Takže při druhém porodu ho chci mít stopro u sebe, je to fakt lepší, i když někdy je nervóznější tatínek než rodička 🙂 Ale jak už tu zaznělo, i on je rodič, tak bych ho nechtěla o tenhle zázrak zrození připravit 😉 😵 Ale pokud chlap nechce, rozhodně bych ho nenutila chodit 🙂)

weri1
19. bře 2011

určitě ano, byla jsem ráda, že tam je se mnou, nemusel nic dělat, svoji přítomností mi nejvíc pomohl

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru