Měly jste epidurál u druhého porodu?

andulkaavetrelec
19. led 2012

Chtěla bych se zeptat, jestli vám ho stíhali píchnout nebo jestli vám dali nějaké jiné "tišidlo". U prvního jsem epidurál měla a ráda bych znovu. Nevíte, za jakých podmínek (časových, otevřenost) se dá ještě aplikovat?

giselka
19. led 2012

já jsem při příjezdu do porodnice byla na 4-5cm a nedali mi ho, že prý než by to stihli nachystat, stejně porodím. Je fakt, že jsem porodila do hodiny od příjezdu, ale těžko říct, to odmítnutí epidurálu nebyla jenom neochota, PA vypadala dost otráveně, že si dovoluju rodit na její noční 😀

jasekd
19. led 2012

Mne rikali, ze u prvorodicky se dava, kdyz je na 4 cm, u druhorodicky muzou uz kdyz je na 3. Epidural jsem nemela ani jednou, ale kdyz jsem byla otevrena tak, aby mi ho mohli dat, cekalo me jeste mnoho hodin, takze ja teda nemela problem, ze bych nestihala 😅

bambulkaivanka
19. led 2012

Já zatím rodila jen jednou. Přijeli jsme do porodnice a byla jsem otevřená na 1 cm, prý je času dost 🙂 Nakonec jsem rodila bez epidurálu či jakéhokoliv utišení. Pavlík měl 4,5kg a 54 cm. Abych pravdu řekla, u druhého bych radši epidurál, abych mohla posoudit, co bylo lepší 🙂 Každopádně, mě nejprve řekli, že je na to čas a pak najednou už bylo pozdě, podle PA.

mami29
19. led 2012

Ja ho nemela ani u jednoho, oba jsem odrodila behem 8hod od "prvni kontrakce". U druheho jsem prijela otevrena na 1,5prstu a za 4hod byl na svete takze u me zbytecne.

chlebenka
19. led 2012

Obě děti bez žádných léků na bolesti. Jinak s Epi je to přibližně jak říká jasekd. Držím palečky, ať porod dopadne dobře.

dana3262
19. led 2012

Ja u 1. s epi a u 2.bez. U 2.jsem ze 4cm za 15min porodila, ale myslim, ze se spis doktorka s tema cm sekla. Epi je super. Chtela bych zas. I kdyz me to bolelo fakt asi tech 10min. Oba porody snadny.

bertica.h
20. led 2012

mala som u oboch porodov epi.Pri druihom skoro nestihli,kedže malá s nardila 3hodiny po vyvolávaní porodu.

elizabetthka
20. led 2012

Já první porod s epi,druhý bez.Chtěla jsem ho,ale bylo mi řečeno,že už by se to nestihlo,ale stejně jsem rodila víc jak 8 hodin po tom,co jsem jim o epi říkala.. 😒

hojda
20. led 2012

Já u prvního neměla a porod byl v pohodě, tak doufám, že to půjde stejně i teď. Jinak sestřenice řvala, že chce epidurál hned od příjezdu do porodnice a jakmile se k ní někdo přiblížil, tak hned na něj spustila, kdy už dostane ten epidurál.....no a stejně ho nedostala......

terkaz
20. led 2012

Prvni porod jsem mela s epi, trval pres 20 hodin, druhy byl rychlovka, bolesti " jen" 4 hodiny. Prislo mi to zbytecne.

ferinka
20. led 2012

První porod cca 12 hod a měla jsem a u druhého jsme byli rádi, že jsme dojeli včas do porodnice 😀 😀 😀

zuzi82
20. led 2012

Já u prvního měla (porod trval čtyři hodiny od první bolesti, ale byla jsem v nemocnici už den předem, tak byli nachystaní) a u druhého bych chtěla, ale bojím se, že se to ani nestihne. Zvlášť pokud nebudu zase předem v nemocnici 😉

sabuse1
20. led 2012

já u druhého měla, paradoxně trval dýl než ten první - 28h, po 26ti h bolestí sem si ho nechala dát byla jsem otevřená na 4 cm a za 2h byl prcek venku dost to uspíšilo celý porod

elialen
20. kvě 2015

Holky, jak jste tu psaly, že chcete i při druhém porodu epi, dostaly jste ho? Díky za odpověď.

evelp
20. kvě 2015

u první jsem neměla, u druhého jsem po 13 hodinách bolestí řeklo, že jo a díky němu jsem porodila do 20 minut, na bolest ale nestihl zabrat 😀 jen uvolnil spodek a malý šel ven

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru