Měly jste plánovanou sekci a k ní porodní plán?

mvkoty
13. čer 2013

Možná to přijde divné, ale chci se zeptat zda se tu najde nějaká maminka co měla plánovanou sekci a i k ní měla porodní plán. Mám plánovanou sekci a i přes veškeré maily s primářkou porodnice a popsáním postupu operace, bych ráda měla porodní plán, který bych ráda dodržela. Jde mi spíš o to aby mimčo po narození neodnášeli na čištění jinam, ale aby mi ho dali na prsa a čistili ho na mě. Popřípadě aby miminko ještě neomyté dali manželovi a vše potřebné provedli na něm.

elielizabeth
13. čer 2013

Já jsem měla plánovanou sekci a v nemocnici mi bylo vysvětleno, že se miminko musí prvně zkontrolovat lékařem. Přece jen je to operace. Malou mi ukázali jak ji vytáhli, pak ji odnesli na ošetření, kde již čekal přítel. Mě pak po zašití převáželi na JIP. S dcerkou byl celou dobu přítel. Pokud je poprosíš, tak by miminko na něj mohli přiložit, ale na tebe asi ne, není tam místo a u operace to nejdovolí. Taky záleží, jakou budeš mít narkózu, od kamaráda žena byla celkově uspaná, já měla zase jen epidurál. Porodní plán je u plánované sekce nejspíš zbytečný. Průběh operace změnit nemůžou a na to, jestli dají neomyté mimčo manželovi máš lepší se zeptat u kontroly nebo těsně před tím, než tě odvezou na sál.

veruska007
14. čer 2013

Osobně bych to s porodním plánem nepřeháněla, obzvláště s případě operace. Chápu, že při operaci musí být sehraný tým, a tak mají klasický postup, který dodržují. S úctou k personálu bych se mu podrobila, pokud by nebyl vyloženě otřesný. Je pravda, že první okamžiky po porodu jsou pro maminku i miminko klíčové, ale zas bych tomu nedávala přemrštěný význam. Nás viděly maminky po porodu klidně za 12h i více, měly nás na 15 min. co 3h/den na kojení, doma nás šouply do postýlky, později do ohrádky... a vyrostli z nás celkem normální lidi, ne 😉? Myslím, že ty "nadstandardní požadavky" jsou super v porodních domech, ale v porodnicích, kde mají větší frmol a jiný styl práce, to personál často obtěžuje.

anetka1701
14. čer 2013

Já bych s porodním plánem "neprudila"... Měla jsem plánovanou sekci u druhýho mimča (první akutní) a zatímco třeba u první dcery malou dostal táta na holej hrudník, u druhýho to nešlo, protože byla zima a malá byla hodně studená, tak se musela zahřát, tak jí měl v náručí oblečenou... Ale zase u prvního jí měl jenom pár minut, u druhýho po celou dobu operace... A to byla stejná nemocnice a odstup dva roky... Na sále ti asi nikdo moc mimčo přikládat nebude, ale určitě by ti ho mohli aspoň nechat poňuchňat :o) Ale to nemusíš psát do plánu, spíš se dohodnout před operací s personálem...

lrg
14. čer 2013

Mně taky ty požadavky dnes přijdou předimenzované, před pár lety se nikdo na nic neptal a jelo se podle nemocnice, ale dneska maminy chtějí všechno co si přečtou, že lze nebo nelze dělat. Moje malá měla omotaný pupečník kolem krku a já na břichu monitor, takže mi ji odnesli a přinesli za pár minut a už jsem se s ní mohla ňuchňat. A v tu chvíli těsně po porodu jsem byla ráda, že jsem to přežila, takže mě tohle ani nenapadlo 😀

verbalinka
14. čer 2013

@mvkoty oproti ostatnim te chapu a v pripade cisare bych chtela to same 🙂 Nechapu pristup, ze nemame obtezovat. Oni jsou tam pro nas. Dite mohou dat na prsa, asi by slo i prilozit. Uz ten sok z vyloveni je pro dite narocny, tak proc se nepomazlit s mamou. Ja mela v pripade cisare v planu i nadstandard a dite u me (+ manzel na peci). A nezapomen, ze dite je tvoje a otce, takze by slo, aby byl otec na nadstandardu s ditetem sam, nez se vratis z Jipky. Nebo ti muze dite nosit na kojeni z detskeho. Moznosti je hodne. Skoda, ze je to otazka a ne diskuze.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru