Měly jste podobný průběh prvního a druhého porodu?

suzancha
15. bře 2015

Maminky, můžu se zeptat, jestli jste měly podobný průběh prvního a druhého porodu? např. že oba byly před/po termínu, u obou praskla voda, začínalo se to rozjíždět stejně...Jde mi o to jestli mám čekat podobný průběh jako u prvního nebo to může být úplně jiný zážitek 🙂

wosk
15. bře 2015

Myslím si, že je to hodně individuální. U mě bylo jediné společné, že byli po termínu (podle MS), jinak to bylo úplně jiné :o))

kammka
15. bře 2015

absolutně ne.. první dítko jsem rodila 10 dní před TP, napřed praskla voda.. kluka jsem pár dní přenášela, ale už tak tři neděle před termínem jsem si užívala šílený poslíčky, bylo to v létě, každou chvíli bouřka, jak se začaly honit mraky, já se začala kroutit.. u holky jsem nevěděla, co to poslíčci jsou..porod kluka jsem si v podstatě zorganizovala, protože už mi poslední dny lezly poslové na nervy, do toho špinění a každou kontrolu, která byla cca 2x týdně, mi dr. oznámil, že ten kluk má celkem velkou hlavičku a ta je dooost dole a bude to strašnej fofr...do toho holka už třetí tejden pro jistotu u babičky.. tak jsem se nechala odvézt, natočili mi monitor a na něm nic.. pak dr. udělala pro jistotu utz, konstatovala, že je vše připravené a bude to fofr, udělala hamiltona a za necelých 5 hodin byl kluk na tři zatlačení venku.. podle mně ani není možný, aby se podobal druhý porod prvnímu, možná tak třetí druhýmu, ale je přece jasný, že nejvíc bolí první porod a pak už to jdéééé 😅 😅 😅 😅 😅 😅

werunka21
15. bře 2015

Oba jsem měla vyvolávané v termínu kvůli těhot. cukrovce a každý byl jiný. První pozvolný nástup a trval cca 12hod a druhý rychlovka, okamžité bolesti, za 3,5hod byla venku

hlasil
15. bře 2015

V podstatě ano. Ani u jednoho jsem neměla žádné poslíčky dlouho před termínem, v obou případech jsem den předem lehce zakrvácela, oba porody začaly v noci nezaměnitelnými bolestmi a do porodnice jsem odjížděla ráno. Ten druhý byl ovšem významně rychlejší, u prvního kontrakce od půlnoci a porodila jsem ve 13, u druhého kontrakce asi od 3 hod. ráno a hotovo bylo v 9 hod. První začal v den TP, druhý porod 6 dní po TP (byla bych to čekala opačně. 🙂). Ale myslím, že se spoléhat nemůžeš ani na to, že bude podobný, ani na to, že bude jiný. 😉

minonnka
15. bře 2015

U obou tehu jsem nemela poslicky, nepraskla mi voda, prvni kontrakce mi zacaly kolem 5h rano, ale syna jsem rodila o 5 dnu drive a dceru o 4 dny po TP 🙂
U druheho porodu to bylo rychlejsi, ale o to intejzivnejsi, hlavne ta posledni cca hodina 😀
U obou porodu se to obeslo bez epiduralu i bez nastrihu (syn 3420g a dcera 3730g a oba 50cm) 🙂
Ale myslim si, ze se to neda predem odhadnout, jake to bude. Kazdy ma zkusenost jinou, ale hodne se rika, ze je druhy porod rychlejsi 😉
Jeste dodam, ze byl rozdil po porodu v porodnici...byla jsem vice v klidu, uz jsem vedela co a jak s miminkem apo. a bylo to znat u kojeni, mlicko se spustilo brzy a hodne, mala pekne papkala a nebyl zedny problem, se synem jsem v zacatcich hodne bojovala, ale zadarilo se a kojila jsem dyl, nez jsem ocekavala 😉

alt
16. bře 2015

první jsem měla vyvolaný v 38+5 ,voda praskla až po 12h od zavedení tabletky, kontra přišly až po prasknutí vody, druhý porod přišel sám 5 dní před termínem, žádní poslíčci,voda nepraskla, přišly samy kontrakce, třetí teď už začínám dnes přenášet, poslíčky mám od 38tt, teed pět dní zpět je mám už denně cca 2h v kuse a pak odezní, takže čekáme, a čekáme.. 😀

andrrriiik
16. bře 2015

Tak já měla vše jinak.U dcery pravidelné kontrakce,4 dny po termínu,porod trval skoro 10hodin.U syna praskla voda,žádné kontrakce,rovnou šílené bolesti,4 dny před termínem,porod trval se vším všudy půl hodiny 😀

mandala
16. bře 2015

Tři porody a každý úplně jiný. 🙂

werunqa
16. bře 2015

Jak v čem
U prvního jsem rodila den před termínem odpoledne.Dcera byla od 1. kontrakce za necelé 2 hodinky venku 😉
U druhého jsem týden přenášela.Rodila jsem v noci a bylo to ještě rychlejší,jako první porod 😎
U obou mi odcházela dlouho před termínem hlenová zátka.U prvního porodu jsem měla jen stahy do břicha,žádné křížové bolesti.U druhého ještě slabší kontrakce jak u prvního,opět žádné křížové bolesti.Bylo to pomalu jako poslíčci a i tak jsem byla raz dva otevřená 😀 .I samotné porody byly podobné-dojeli jsme do porodnice jen porodit.Obě dítka na 3 zatlačení venku 😉 .
Jinak u prvního vodu praskla PA, jak jsme dojeli na příjem a u druhého praskla sama,když se ji dr právě chystal prasknout 😀 😀

Jediný pro mě velmi znaíátelný rozdíl byl po porodu druhého-a to v zavinování dělohy..to byla příšerná bolest.. 🙄

escapelle
16. bře 2015

Jediná podobnost v tom,že oba porody přesně na termín,krásné a rychlé.při prvním jsem přijela otevřena na 8 jen díky vnitřnímu pocitu,vůbec sem neměla pocit že rodím.praskli vodu a na dvě zatlačení byla dcera venku.při druhém praskla voda o půlnoci,do rána se nic nedělo,v 8hod tableta,v 10.20 syn venku.
jak bylo řečeno,nejhorší bylo zavinování dělohy po 2.porodu.to byl mazec 😀

maybe72
16. bře 2015

Obě dcery týden přenášené, oba porody krásné, první pět hodin od kontrakcí - nekontrakcí, druhý ještě o hodinu kratší (asi za odměnu 😉 ), kdyby záleželo jen na mně, rodím 3x do týdne...

naomi6
16. bře 2015

Ahoj, já jsem měla oba porody jako přes kopírák. Děti jsou od sebe přesně tři roky. Obě děti narozené v neděli brzo ráno, oba porody trvaly 3 hodiny, praskla mi voda bez předchozího varování. Dcera se narodila 2 dny před termínem, syn 14 dní před termínem. Oba porody krásné, lehké, bez zranění a nástřihů. Jen teda ten druhý víc bolel 😉, ale jinak paráda.

chelsea77
20. bře 2015

Ahoj, já rodila dvakrát, poprvé 16h..vyvolávaný porod, při druhém jsem taky dostala provokačku a do 20ti minut byl kluk venku..takže nebe a dudy.. 😀

karolka321
14. dub 2015

Já tedy první dítě vyvolávaný porod oxytocinem. Druhý porod CŘ, a velké krvácení takže jsem pro změnu dostala duratocin aby krvácení přestalo. Naštěstí mám dva zdravé chlapečky 🙂 Takže asi u každého to je dost individuální....

emisekkk
14. dub 2015

3 porody a kazdy jiny. Treti nejrychlejsi,ale taky nejbolestivejsi. Zavinovani delohy hruza bolest. Jedine v cem je rozdil je to,ze u kazdeho dalsiho mimo ten prvni uz vis,do ceho lezes. Uz nejdes do neznama a na psychiku je to super. Taky uz si vic reknes,co ti vyhovuje a co ne.

sangita
14. dub 2015

První dítě v den termínu, druhé deset dní po. Průběh porodu přibližně stejný, voda praskla až těsně před koncem. Druhý porod byl o trochu kratší, hlavně druhá doba porodní. Hlavní rozdíl: po druhém porodu hrozné bolesti břicha. To bylo horší, než porod..

andelka
14. dub 2015

Oba hodně podobné. První čtyři dny před TP,druhý devět dní před. U obou stejný začátek i průběh. Kontrakce začaly ve stejnou dobu,kolem 19 h. Jen druhý byl rychlejší,starší syn je narozený ve 4 h ráno,druhý po půlnoci.

misahanuska
24. dub 2015

Naprosto ne. První porod trval od prasknutí vody 15h a byl doslova protrpěný, pomalé otvírání, slabé kontrakce,...U druhého porodu mi ani nestihla prasknout voda a malá byla od první kontrakce za cca 3h venku. A tomu druhému se dost podobal i ten třetí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru