Měly jste první porod císařem, druhý normálně?

kvetina_b
22. led 2014

Holky dotaz... měla jste některá císařský řez pro nepostupující porod a podruhé rodila normálně?? Jak se to blíží, tak se čím dál víc bojím...a kdybych mohla, tak se fakt nechám raději říznout než zažít znova,co jsem zažila...

jija
22. led 2014

Ja jsem mela poprve cisarsky rez, protoze se jim nepovedlo mi vyvolat porod a ted jsem rodila normalne, teda ja o to ani moc nestala, v porodnici jsem byla asi 6 hodin a pry na prvorodicku dobre a rychle a to mi to ani nemohli urychlovat oxytocinem

kvetina_b
autor
22. led 2014

No u mě byl císař pro nepostupující porod... a tak si říkám jaká je šance, že tam zase budu hekat a nebude se nic dít :/

jenny.kay
22. led 2014

Já teda měla prvního císaře plánovaného, ale druhou jsem rodila normálně a bylo to milionkrát lepší (i když se to ke konci nepatrně zkomplikovalo). Ale zase chápu, že je to nesrovnatelné, protože když je císař akutní, musí to být ještě mnohem horší. Pokud by ses opravdu normálního porodu bála, tak mně doktoři tvrdili, že po prvním císaři mi druhého nikdo neodmítne a jedna doktorka mě do něj dokonce nutila. Jsem ráda, že jsem ale vytrvala ve svém rozhodnutí rodit normálně a že se to nakonec povedlo. Promluv si o tom s doktorem a na rovinu mu řekni, že máš obavy. V porodnici by ti měli dát papír, ve kterém žádáš o sekci, protože první císař je indikací pro druhý a měli by ti vyhovět.

kvetina_b
autor
22. led 2014

Díky moc ;) trošku mě to uklidnilo 🙂 na další kontrole mám v plánu se na to zeptat, tak jsem zvědavá, co mi poví... všeobecně všichni mluví o tom, že bych měla rodit normálně...

hofka1
22. led 2014

tak záleží na stavu jizvy, velikosti dítěte .. první mi dopadl taky císařem pro nepostupující, druhý jsem chtěla přirozeně, všecko v pohodě, akorát prckovi se nechtělo, už jsem i lehce přenášela, pak šel holt plánovaně a byl čtyřkilák. Jizvu jsem prý ale měla krásnou. Myslím ale, že kdybych chtěla císařem rodit hned, nebyl by problém. Doktorka na předporodních prohlídkách v porodnici se mě ptala, co si představuju.

megy
22. led 2014

tak s ím druhým porodem po prvním císaři - nevím nevím holky, ale asi není všude všeobecně stanoveno, jak postupovat.

Já měla akutního císaře u prvního před 20 měsíci. teď mám termín 1.2. a císaře mi jen tak udělat neudělají. Samozřejmě, pokud by byl důvod, neváhají, ale:
- pokud jsou připravené porodní cesty, tak dr. doporučují spontánní porod
- na jizvu se prý už nehraje ( pokud nejsou komplikace v těhu, nějaké bolesti a pod,), je to vyvrácené studiema
- to, že má někdo obavy z porodu po císaři, na to se prý taky nehraje

takže shrnuto, pokud není akutní důvod nebo vyloženě zdravotní důvod, tak se postupuje stejně jakoby císař ani první nebyl. Nechávají vše do řádného termínu a posléze se teprve jedná. Každopádně vyvolávat se porod může taky, jizva ničemu nevadí, takže asi tak. To je postoj našeho zařízení

lucifereeek
22. led 2014

@megy asi to je všude jinak, dneska jsem se na to ptala, a říkal, že pokud vše půjde jak má, můžu po císaři rodit normálně, pokud by ale dítě do termínu nebylo venku, nemůžou vyvolávat a tudiž druhý císař.

kvetina_b
autor
22. led 2014

Nooo na konci ledna se dozvím víc, to už se budu ptát dr a předpokládám, že za 2 týdny už i na kontrole v porodnici.... u mě je zatím vše ok, jizva nebolí není tenká, prťe otočené hlavičkou dolu,není nijak našikmo... prostě jen já z toho mám hrůzu no :/

neu.sona
22. led 2014

@megy Hm, divnej názor od doktrorů. Já slyším pořád samej opak... A jizvu Ti měřili?

Já budu teď rodit po třetí CS a podle doktorů to mám prý zpečetěné ☹.

@kvetina_b Ono taky záleží, kde budeš rodit, co porodnice a doktroři to jiný názor ☹

petoska
23. led 2014

Taky jsem mela u prvniho Cs pro nepostupujici porod a ted to vypada zatim na normalni ,tak jsem zvedava ,jak to dopadne 🙂

janesafari
23. led 2014

Mám za sebou oba porody-první normální-druhý akutní císař...Můžu říct,že jeden porod horší než druhý-oba naprosto rozdílné a oba šílené...Dcera 11 let-rodila sem ji 2,5 dne a skončila sem roztrhaná tak,že mě hodinu šili a bolesti sem měla ještě celé šestinedělí....Syn 6 měsíců-7 hodin šílené bolesti,nakonec akutní císař-měl šnůru kolem nohy a kolem krku... 😲 a Dr. se nedařilo mu ji sundat a malý měl špatné ozvy... S jizvou sem měla problémy hned po propuštění s porodnice-břicho nechtělo splasknout,stehy zahnisaly a dostala sem do břicha infekci (potvrzen zlatý stafilokok )...Dr. si mě přehazovali 7 týdnů a 8 týden po porodu sen skončila znova na sále a jizvu řezali a čistili...Týden vše o.k. a pak stehy začaly zase hnisat-tak sem přemluvila Dr.,at stehy vytáhne dřív,že budu dávat pozor,aby se mě jizva nerozjela,ale ty hnisavé stehy fakt bolely a představa dalšího řezání-no fůůůj !Po vytažení stehů se to začalo lepšit a 3 měsíce od porodu to konečně bylo lepší... 😉
Neztratila sem ještě všechnu odvahu a do dvou let chceme třetí-a doufám po mých zkušenostech,že budu rodit normálně a do třetice zažiju trochu ucházející porod

helcenka
23. led 2014

@kvetina_b - první porod jsem měla císařem pro nepostupující porod, druhý porod byl přirozený, vše bylo OK, miminko se narodilo za 5 a půl hodiny po první kontrakci. Rychlý, bez komplikací, 4 dny po termínu.

nogi
24. led 2014

@kvetina_b uplne jsi mi vzala otazku z ust,musim rict. Ja mela prvniho prcka cisarem po dvou dnech hekani a muceni a ted se take bojim co bude nasledovat. Jako dite jsem byla ve strojku s kyclema a podle doktoru je to tim i ovlivnene,bohuzel nikoho jineho s timto problemem neznam tak nemohu posoudit. Ale kazdopadne se obavam toho ze me zase budou trapit normalnim porodem a ono to nepujde a dopadne to opet cisarem 😖

petoska
1. únor 2014

@nogi mam kamaradku,co mela jako dite taky strojek,problemy s kyclema a rodila planovanym cisarem,bylo ji to i receno,ze nikdy nebude moct rodit normalne,to se divim,ze tebe nechali.kazdopadne po prvnim CS te pry nemuzou nutit rodit normalne,kdyz nechces ;)

nogi
1. únor 2014

@petoska no rodila jsem ve Frydku Mistku tak si mozna mysleli ze dokazi nemozne 😖 je fakt ze ted jsem se na to konkretne ptala u doktora v Praze kde ziji ted a taky rikal ze to nechape a ze me vazne zbytecne mucili a samozrejme se ted pocita s opetovnym CS a konecne planovanym,takze jsem klidnejsi i kdyz vim co zas bude nasledovat pak 😅

lucifereeek
1. únor 2014

@neu.sona tak po dvou císařích je třetí císař - aspoň v ČR vždycky jistý.

petoska
1. únor 2014

@nogi no není to sranda po CS, co? 🙂 ale když to bude plánovaný, tak to třeba bude všechno lepší, než u akutního

nogi
1. únor 2014

@petoska no to fakt ne,nechapu holky co na to chteji jit jen proto ze si mysli ze ji budou mit vytahanou podle toho co jsem cetla co pisi nebo ze se chteji vyhnout bolestem,haha,proste je to neprirozeny a nebylo nam urceno rodit brichem.
ja osobne kdyby to slo rodim rada prirozene,takhle je to starani o dite o dost slozitejsi.
Myslim si,ze to bude uplne stejny jako pri prvnim CS,zase zadny smich,zadny kaslani a nedej buh si kychnout 😀 ale tak preziju to jako jsem to prezila poprve 🙂 ikdyz holkam co prijdou odhekaji si to a pomalu hned jsou fit vazne zavidim ☹

petoska
1. únor 2014

@nogi pár známých mi říkalo, co měly dva císaře, že ten druhý fakt snášely líp, tak snad 🙂ale je pravda, že jedno dítě už doma, k tomu novorozenec a kuchlý břicho, v tom to bude horší určitě . jinak to píšeš přesně, kašlat, smát se, smrkat .. 🙂 hrůza 🙂 bolesti se fakt vyhnout nedá asi u žádnýho porodu , a jestli si někdo myslí, že s císařem se jí vyhne, tak to se pak bude divit 🙂

nogi
1. únor 2014

@petoska no snad budu mit to stesti a taky to budu prozivat o neco lepe ale tak jedno stesti je ze klukovi uz je 5 let a je to velky pomocnik a moc se tesi takze podej,prines,podrz bude hodne casto pouzivane kdyz uz nebudu moci 😀

petoska
1. únor 2014

@nogi tak to je super, že už máš tak velkýho pomocníka, to já mám teprve 2letýho, takže kdybych skončila na CS zase, tak docela blbý, protože přece jenom se chce ještě chovat a občas je potřeba ho někam zvednout a tak 🙂

nogi
1. únor 2014

@petoska no to te naprosto chapu 2 roky a 5 je hooodne velky rozdil.Mit to takhle tak bych to urcite jen tak nezvladla,hlavne kdyz mam muze neustale na cestacha a budu muset fungovat hned.

petoska
5. únor 2014

@nogi manzel ma nastesti celkem dobrou prac.dobu, a ze zacatku bude par dni doma🙂 nejak to budem muset zvladnout 🙂

nogi
5. únor 2014

@petoska jini to zvladli tak nebudem zadnou vyjimkou preci 😉

kalo
5. únor 2014

@megy Tak tak, přesně jak píšeš. Mě po prvním císaři přímo nutili- i přes můj vyslovený neslouhlas s vedením porodu, abych rodila normálně. Mám úzkou pánev, první dítě není Ok., tak obavy z normálního porodu byly velké. Chtěli mi napíchnout vyvolávačku a že pojedeme. Simulovala jsem bolesti až mě nakonec mě řízli.
Za dalších 20 měsíců jsem rodila císařem potřetí a to už bylo automaticky...Naštěstí 🙂

ninizoi
9. únor 2014

Ahoj holky... ted jsem to tady přečetla a nevím jestli tu ještě některé komunikujete ale mě čeká to samé... Mám za sebou císařak a ted jdu rodit po druhé a taky nevím jestli to pro mě bude lepší nebo ne... Jestli mužete ještě reagovat pisněte mi jak jste nakonec dopadli... 🙂 Děkuji

petoska
10. únor 2014

@ninizoi ja jeste teda nerodila,ale doufam,ze to vyjde prirozene 🙂 urcite dam pak vedet,jak to dopadlo;) zatim se teda u me nic nedeje,cs0,termin mam za 14 dnu,jak jsi na tom ty?

ninizoi
10. únor 2014

@petoska No já pravě v neděli ale zítra jdu na kontrolu tak uvidím co mi řeknou... Už se cítím na rozpadnutí. A aby jsem pravdu řekla ani nevím jak by jsem chtěla rodit.. láká mě přirozený porod ale bojím se aby to proběhlo jak má a neskončila jsem pravě jako kdysi... a císař to taky není žádná slast... je to na nervy... 🙂 Taky dám vědět a hodně štěstí... :_)

petoska
10. únor 2014

@ninizoi taky se bojim,aby to zase neskoncilo akutnim cisarem. Tak dej vedet, co ti rekli,pry se nenechava moc prenaset po cisari,takze kdyby zase vyvolavali,tak si mSlim,ze pokud ty porodni cesty nebudou pripraveny ,tak to tak zase skonci :/ to jsem mela u prvniho syna,vyvolavali mi ho pred terminem kvuli velkemu vahovemu odhadu,jenze ja uplne zavrena,nic nenasvedcovalo porodu a tablety nezabiraly,pak mu zacly padat ozvy a sla jsem :/ taky preju hodne stesti 🙂

ninizoi
10. únor 2014

@petoska Já měla dceru otočenou zadečkem dolu a tak jen zkoušeli jak to bude a jestli by šla přirozeně.... Takže jsem asi 6h trpěla v bolestech pak chtěli at tlačím a nakonec usoudili že to nepujde a jelo se na sal... fakt už bych nic takového nechtěla zažít... i když je to už roky tak to mám v sobě... Jinak jestli zítra budeme mít víc jak 3500g tak prý zase císař... prý zaleží i na velikosti... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru