Měly jste první porod císařem, druhý normálně?

kvetina_b
22. led 2014

Holky dotaz... měla jste některá císařský řez pro nepostupující porod a podruhé rodila normálně?? Jak se to blíží, tak se čím dál víc bojím...a kdybych mohla, tak se fakt nechám raději říznout než zažít znova,co jsem zažila...

petoska
10. únor 2014

@ninizoi no urcite planovanej cisar by byl lepsi jak akutni po nekolika hodinach bolesti a i kvuli mimcu 🙂 tak dej vedet jak jsi dopadla 🙂 drzim pesti

ninizoi
10. únor 2014

@petoska Taky si myslím... Ozvu se děkuji... 🙂

kriistin
10. únor 2014

@ninizoi a proč jsi mela první císař?ja jsem měla dva cisaře.po prvnim jsem zkoušela rodit normalne ale nevyšlo to a měla jsem komplikace.

ninizoi
10. únor 2014

@kriistin První jsem měla kvuli KP.. psala jsem to do předchozích příspěvku jak to bylo... nechali to tak zkoušeli to ale nakonec po 6h mě vezli na sal.. Nevytlačila bych ju po těch bolestecha už nebyl čas..i tak mi ju oživovali.. ted se mi malej otočil až v 38tt hlavičkou dolu a tak prý mužu jít rodit normálně pokud nebude větší než 3500g a tak j ani nevím co by bylo pro mě lepší. Člověk nikdy neví dopředu ten pruběh ☹

kriistin
10. únor 2014

@ninizoi ja jsem měla srusty u močaku tak proto jsem u cisaře měla komplikace.
ten odhad nekdy není přesny.me řikali den před porodem že mala bude mit 3580g a měla 2900g.

ninizoi
10. únor 2014

@kriistin Jj já vím že to není přesné... pravě proto jsem zvědava jak to budou zítra konzultovat a co vymyslí... ale at už to dopadne jak chce at už je to za nama... 🙂)))

brouzdalka
10. únor 2014

Ne že by to teda bylo u mě aktuální, jsem 2 měsíce po SC, ale nevíte někdo, jak je to s dalším těhotenstvím, jak dlouho se doporučuje počkat s otěhotněním, aby třeba kvůli riziku prasknutí jizvy nebyl automaticky další císař? Moc bych si přála prožít přirozený porod, tak jestli si mám teď dávat pozor, abych náááhodou neotěhotněla moc brzy, díky 🙂

xmarg04
10. únor 2014

@brouzdalka Kazdej doktor ti rekne něco jinyho, ale často uz je ted slyset názor, ze co se nezahoji do pul roku, uz lepsi nebude... Ja otěhotněla 8 mesicu po a druhy porod v pohode, prirozene...😉

laska.nezna.hranic
10. únor 2014

ano 😵

petoska
11. únor 2014

@brouzdalka taky mi mudr rekla, ze v klidu pul roku po sc muze zenska otehotnet znova🙂

brouzdalka
11. únor 2014

@petoska Já jsem ještě u té své po šestinedělí nebyla, jdu za týden a zeptám se na její názor. Ale ten půl rok by byl fajn 🙂 Ne že bych to jako hned plánovala, ale dobře vědět, že to třeba po půl roce nemusím řešit a bát se kdyby náhodou 🙂 Navíc myslím, že se hojím dobře, jizva zvenčí hezká (ještě teda vědět, jak to vypadá vevnitř, ale bolesti nemám, tak snad dobrý). Tak díky 🙂

petoska
13. únor 2014

@ninizoi tak jak ? Vypada to ze uz rodis ne?🙂

anetka1701
13. únor 2014

Měla jsem dva císaře - první akutní, druhý "plánovaný" - původně byl záměr porodnice nechat mně rodit normálně, ale nakonec při běžné KO cca. 16 dní před termínem zjistili zúženou jizvu (za týden ze 4mm na 1mm) a druhej den se řezalo... Nikdo se semnou nechtěl bavit a je pravda, že ta jizva bolela jak čert...

No řeknu vám, že druhej císař horor... Porod dobrý (měla jsem spinál, viděla jsem miminko hned - i jsem ho dostala na sálu do ruky), ale ta rekonvalescence!!! Síla :o( Šílený bolesti, byla jsem úplně hotová... jizva pálila několik týdnů, nebyla jsem schopná fungovat... nadávala jsem kudy chodila, oproti prvnímu to bylo strašný... Co bych dala bývala za přirozený porod... Takže za mně, pokud to je možné, bych volila pokus o normální porod... (u nás v porodce mi všici slibovali, že se to zkusí, nebudou mně nechávat trpět, třeba jenom pár hodin a kdyby to neprostupovalo, nebo cokoliv, tak okamžitě císař bez čekání)... Takže obavy, které jsem měla rozehnali a já bych bývala šla rodit v pohodě... No, bohužel :o(

ninizoi
16. únor 2014

Ahojkyy ano hlasim se jsem po porodu. planovany cisar. dalo se to po porodu boleti jizvy a takove zotavovani ale pohoda. uz jsem klidna. Mirecek se narodil 12.2 s vahou 2800g a 47cm. je rozkosny. dodam foto a preju vam vsem co jste jeste neporodili hladky porod a zdravi.. 🙂

kichi
16. únor 2014

Ahoj holky, mala sla taky ciserem. Praskla mi voda o 3 tydny drive, mala byla KP mela jen 2.30kg. Co ja vim, KP se nechavaji rodit prirozene, když mají kolem 3,5kg. Pod 3,5kg je to nebezpecne. Na druhem chceme zacit pracovat od kvetna a taky jsem zvedava, jaky me ceka porod. Dr. mi řekl, ze si eventuelne muzu vybrat, ale nadsenej z toho nebyl. Ta moznost vyberu tu asi je, ale taky asi zalezi hodne na okolnostech.. Jinak ja mela jizvu bez problemu, bolesti minimalni, nemuzu si ztěžovat 😎
ninizoi.. moc gratuluji, prei at ti maly dela jen samou radost 🙂

petoska
16. únor 2014

@ninizoi gratuluju moc🙂 a jakto ze zase cisar?

ninizoi
17. únor 2014

@petoska Ahojkyy,,, No na konec to dr. neriskoval a usoudil že bude lepší císař... měla jsem první cisařem pak zjistil že jsem byla vypalovat čípek a to prý taky není dobrý a nakonec ještě že mám uzkou panev... a taky asi hral roli muj věk... :-O no hlavně že to mám za sebou a fakt jsem myslela že to bude horší.. byli na mě moc hodní a tak vše šlo jak má... Dnes jsem dorazili domů ... 🙂

petoska
17. únor 2014

No jasne,lepsi jak riskovat,hlavne ze uz to mate za sebou,tak si uzivej miminko 🙂
@ninizoi

kamik246
18. únor 2014

Já jsem měla první porod sekcí kvůli poloze miminka, malý byl KP. Neplánovaně jsem znovu otěhotněla a další porod budu mít přibližně rok po první sekci. Chtěla bych rodit spontánně, přirozeně. Máte někdo zkušenost? Přirozený porod rok císaři?

petoska
25. únor 2014

Tak jsem dnes porodila prirozene Emicku, a ve srovnani s prvnim cisarem uplna parada 🙂 meli mi vyvolavat porod,ale stacil zatezovy test a porod se rozbehnul 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru