Měly jste strach z porodu? Poznám, že rodím?

bambulik
28. lis 2007

Máte strach, měly jste ho? Mě čekají 2 měsíce do termínu, někdy se bojím co mě čeká a někdy si říkám že to třeba zmáknu hravě...
nejhorší je ten pocit že nevím do čeho jdu, ale jak si říkám zvládla to každá musím taky a snad nebudou komplikace a budu na to vzpomínat dobře...
jen mě někdy přepadaj myšlenky tipu jestli to poznám že rodím, zase nechci tam jezdit desetkrát, ale aby taky nebylo pozdě, jak známou rodily před barákem v sanitce..
ale to asi prožila každá z nás a ty co to máte za sebou se asi usmívate co? 😀 😀 😔 😝

nikka.vo
29. lis 2007

pykas porod???? 😕 😕 😕

kyri
29. lis 2007

nikka: já se taky na porod těšila 😀 hlavně proto, že jsem měla děsný a nesnesitelný nevolnosti, takže porod mi připadal jako úleva - a byl dobrej a krátkej

... ale bála jsem se taky - ani ne o sebe nebo bolestí, ale o dítě, aby se tam nějak nezaseklo, nemělo otočenou šňůru kolem krku apod., ale dítě bylo taaak v pohodě, že jsem si ty strachy mohla klíďo odpustit 😉

bambulik: v klídku, ono si s tím tělo poradí dobře a ten porod vlastně běží sám - nemusíš na nic myslet, nic hrotit ani řešit, prostě to nechat běžet - jenom hodně dejchat musíš, a pak pořádně tlačit, ale to je všechno 😉

kyri
29. lis 2007

... jo, a porod je brnkačka, oproti tomu, co následuje potom 😀 😀 😀
(nemám pravdu, dámy? 😉)

xsipm04
29. lis 2007

kyri nestraš 😀 😀 😀 😀 Nebo tu někdo založí téma Strach z šestinedělí 😀 😀 😀 😀 😀

nikka.vo
29. lis 2007

no já si nemůžu stěžovat ani na jedno - šťstná to matka 😀 😝

aponchie
29. lis 2007

nikka:dej si na youtube do vyhledavace :birth,childbirth,porod.vyjede ti mooooc porodu musis se tim probrat a zkouset neco sou kraviny nekde sou porody real porodnice,domov,klidna atmosfera,prirozene porody atd,ale tento cernobilej je oproti vsem uplny extrem,jsou tam i cisarske rezy atd porody do vody je toho asi pres150tak kukni,navic jsem o tom co ta zena tam dela jeste neslysela ani od tech zenskych co jsou zastankyne tzv.prirozenych porodu atd anebo jestli nekdo vite o nejake takove literature nebo clanku sem s nim rada se priucim ale sorry ta holka je bud nadopovana nejakou extazi 😀 anebo je SM lol

ivee
29. lis 2007

Ahoj holky, čekám první mimi a porodu se bojím tak nějak středně 😉 spíš se začínám víc těšit na to, že malá bude konečně u nás 😀 mám ale jeden dotaz nepřímo týkající se porodu. Je nutné navštěvovat porodní kurzy ve vámi vybrané porodnici nebo můžu chodit někam jinam? Jde mi o to, že vím, že rodit budu v porodnici cca 50 km od bydliště a nevím, jestli můžu chodit na nějaké předporodní kurzy v místě bydliště nebo zda je nutné dojíždět do vybrané porodnice. Vzhledem k tomu, že termín máme začátkem března, tak se mi moc nebude chtít jezdit po zasněžených silnicích 😒 Díky za odpovědi a hezký den 🙂

aponchie
29. lis 2007

ja myslim ze si muzes vybrat kde chces chodit alespon u nas to tak funguje jen vim ze ty maminky ktere to maji pres nemocnici nejak maji pak nejakou vyhodu myslim ze financni co se tyce u porodu partnera atd ale to uz je ted celkem jedno kdyz od ledna se vschno platit bude msuet🙂

xsipm04
29. lis 2007

Ivee, tady to taky fungovalo tak, do porodnice, kde jsem rodila jsem na kurz nechodila. Naopak nám PA radila, ať chodíme radši nějaký nezávislý kurz, který není pořádaný porodnicí, protože tam získáme objektivnější informace. Když je kurz pořádaný přímo porodnicí, většinou popisují spíše to, co jsou zvyklý dělat a nejsou tolik objektivní 🙂 Tak myslím, že chodit jinam je spíš výhoda 😉

adua
29. lis 2007

Holky, hlavně to moc neřešte... NEbo si přivodíte takovej stres, že neporodíte. Vedle mě to mamina tak prožívala, že jí museli vzít na císaře. Tak to promejšlela a připravovala se dopředu, že se pak blokla a odmítla rodit. Pak to prostě nešlo.
Neni to rejpání, jen dobrá rada. 😉

zuzik03
29. lis 2007

ivee, na předporodní kurz můžeš chodit, kam uznáš za vhodné, je to tvoje věc, spousta maminek nechodí vůbec nikam, ve specializovaných studiích přednášejí většinou porodní asistentky, které znají více porodnic, takže ti podají info pravděpodobně i z té tvé.

nikka.vo
29. lis 2007

aponchie - já už těch porodů na youtube zkoukla hafo, i toho císaře (abych věděla co s náma dělali, když jsem spala ) 😅

já jen nerozumněla tomu slovu pykas porod 😉

někzerý ty porody jsou fakt odstrašující, jak se tam ty ženský chovaj 🤐 , ale je to fajn, že se na to člověk může podívat 😎 a trochu vědět do čeho jde...ale fakt jen trochu 😕 😅

mobina
29. lis 2007

Tak u mě je to zatím v takových návalech. Nikdy jsem se porodu nebála, bolest snáším celkem dobře, ale třeba na začátku těhu jsem se mohla koukat na videa z porodu v pohodě a teď už zase tolik ne 😀 Asi je to taky dost o tom, jak ho která kámoška měla v pohodě nebo ne. Teď zrovna mě spolužačka tak příjemně naladila až jsem se začala i těšit 😅 Ale ono mě to zase přejde 😀 I když je pravda, že větší hrachy mám z kojení. Bolest bradavek mi docela vadí, tak abych se pak podvědomě nešprajcla 🤐

marya
30. lis 2007

Kočky, ja sem ešte medzi Vás nepatrím ( ale verím, že čoskoro budem 😵 ), zatiaľ len čítam a zbieram info 🙂 , ale pôrodu sa nebojím, možno by som aj trochu mala, nech nie som potom v šoku 🙂 , ale celé to beriem ako dar, a keby mi niekto povedal, že existuje možnosť, aby moje dieťa porodil niekto iný - teda že ja by som sa pôrodu vyhla - tak by som to určite nechcela, svoje dieťa chcem porodiť a som šťastná, že mám takú možnosť 😵

bambulik
autor
30. lis 2007

holky díky, ale i tak jsem měkouš a bojím bojím

aponchie
30. lis 2007

nikka:zkusim to jeste pohledat ..to byl nazev nejakeho porodu tam taky prirozeny ala v pohode tak pak pisnu nazev 😀

aallii
30. lis 2007

Nikko.vo prosím tě kde jsi se dívala na císaře,já bych to taky moc ráda zkoukla,ale nevím kde hledat.Předrm děkuji.

aponchie
30. lis 2007

aallii:dej si na http:www.youtube.com do vyhledavace :
birth,childbirth,live birth,real child birth video,unassisted birth,Cesarean Childbirth From Hartford Hospital (to je cely hodinovy sicar,ale prodlouzeny)giving birth,natural child birth,water baby je toho tam fakt hodne

micanek
30. lis 2007

Vždycky jsem se porodu moc bála, ale teď jsem vcelku v poho. Chci ale epidurál. 😵

kocicakovi
30. lis 2007

No holky nebudeme si nic nalhávat, je to pěknej záhul, ale je to nic oproti té adaptaci potom, ale to už tu někdo psal 😀

kackadu
30. lis 2007

Holky strašně jsem se bála, ale bylo to uplně v pohodě. Byla jsem provorodička a 2,5 hodiny po příjezdu do porodnice, byl malej venku. Strašně ráda, na ten porod vzpomínám fakt.
Jo a pila jsem maliník. Doporučuji!

micanek
30. lis 2007

Teď si říkám, že už stejně rodit musím, tak jsem s tím nějak smířená 😵

aponchie
30. lis 2007

no jasan ven to pujde urcite tak jako tak🙂ale ten epidural jsem si stejne dala a nemyslim ze nejsem hrdinka kdyz nejdu total prirozene.jsem stresor a bala sem se hodne ale mozna u druheho uz ho chtit nebudu pac nejvetsi byl ten strach z nevedomosti k cemu ty bolesti prirovnat 🙂

monaberuska1
1. pro 2007

Ahojky holky,
já nevím ale nějak se porodu nebojím, spíš se strašně těším🙂a přeju si aby už to vypuklo🙂 😀 jako vím že to asi fakt bolí ale strašně se těším na miminko takže vlastně nemám čas se bát🙂

bramburka
1. pro 2007

Já jsem se hodně bála... nakonec ten porod byl opravdu v pohodě, jen se mi nelíbila ta deprese po porodu... ale už je to za mnou. Přeju vám, abyste si to užily...nejkrásnější bylo, když bylo po porodu a všem a my jsme s jirkou byli asi hodinu (ani nevim jak dlouho) sami s malou ještě na porodním sále.

vendulka
1. pro 2007

Ahojky holky, tak já se bojím porodu šíleně moc, ale vím, že jak to šlo dovnitř 😀 ,tak to bude muset jít i ven,zatím miminko nečekáme ,ale až ten čas přijde,tak budu moc ráda a porod začnu řešit až v té době,kdy budu muset,čili v den D.... 😀 Říkám si, že když to zvládly jiné, tak já musím taky a zybtečně se stresovat tím a tam tím, že to bude takové a makové asi opravdu nemá cenu,pač každá to má úplně jinak, a navíc,když tam bude se mnou můj manžel, tak si myslím, že to bude brnkačka... 😀

monaberuska1
1. pro 2007

Holky🙂nějak tak si to myslím taky, čím víc se stresuješ tak tím hůř🙂a ono je to vlastně jedno jestli se bojíš nebo těšíš🙂tak i tak to bujde nějak ven 🙂 😀

berynka
1. pro 2007

Čauky holky, podle mne porod není žádná sranda a jediné, co si můžeme říct a uklidňovat se tím, že to zvládlo tolik žen před náma 😉 . Naštěstí je to otázka pár hodin a pak určitě funguje vzpomínkový optimismus. Na to nejhorší se zapomene 🙂 . Já se snažila do poslední chvíle si nějaké obavy z porodu nepřipouštět. Věřila jsem, že je to přirozená věc a když by se něco semlelo, tak důvěřovat lékařům a por. asistentce.

monaberuska1
1. pro 2007

jojo🙂není to sranda, ale jak už jsem psala myslím že ta chvilka kdy spatříš to mimí musí být nezapomenutelná a hlavně neopakovatelná.-)ale nevím nějak se snažím to brát🙂vždyť jsou v životě věco holt špatné ale i dobré.-)tak to musíme brát 😀 a furt se jen z ničeho strachovat taky není nejlepší🙂takže jak říkám,...všechno má tu dobrou i špatnou stránku.-)

terka13
1. pro 2007

Ahojky, mám tři měsíce po porodu. Asi každá má strach. Já jsem se kráva dívala těsně před porodem na porod on-line a byla to největší blbost. Nakonec jsem zbytečně stresovala. Bolet tě to bude, ale přežiješ to. Musíš si říkat, že umřít tě nenechají.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru