Měly jste strach z porodu? Poznám, že rodím?

bambulik
28. lis 2007

Máte strach, měly jste ho? Mě čekají 2 měsíce do termínu, někdy se bojím co mě čeká a někdy si říkám že to třeba zmáknu hravě...
nejhorší je ten pocit že nevím do čeho jdu, ale jak si říkám zvládla to každá musím taky a snad nebudou komplikace a budu na to vzpomínat dobře...
jen mě někdy přepadaj myšlenky tipu jestli to poznám že rodím, zase nechci tam jezdit desetkrát, ale aby taky nebylo pozdě, jak známou rodily před barákem v sanitce..
ale to asi prožila každá z nás a ty co to máte za sebou se asi usmívate co? 😀 😀 😔 😝

uzlik23
25. pro 2007

monaberusko1, to víš že jo stojí to za to, ale kdyby to šlo vymyslet jinak, tak bych byla moc ráda 🙂 🙂

moncicak77
26. pro 2007

Ahojky, aallii,kde si uz rodis????????????

aallii
26. pro 2007

moncicaku77,
ahojkyx,ne,ne máme návštěvu za návštěvou písnu večer.pa 😀

aallii
26. pro 2007

Moncicaku77,
ahoj dnes jsem uplně hotová,ráno jsem vařila,prala žehlila,pak jsem musela jít s malým bruslit,dostal brusle od Ježíška,stál na nich teprve podruhé tak je chudák celej potlučenej.No a pak tp začalo návštěva za návštěvou. 😅 Dnes jsem strašně unavená,zýtra jdu též na kontrolu tak dám vědět hnedka jak přijedu,máme tam být dopoledne.Taky se zeptam na vyvolání.Určitě písni pokud si tě tam již nenechají.Tak držím palečky,pa,pa jdu se naložit do vany a trochu relaxovat. 😅

aallii
27. pro 2007

Ahojky Moncicaku77,
tak na kontrole mi doktor moc nepotěšil,na další kontrolu mám přijet v sobotu dopoledne,když jsečm se zeptala na vyvolání tak mi řekl že není duvod spěchat že přenáším teprve 4den.Už mi to nebaví tahat,nateklé mám snad i uši a vše mi bolí.Nehledě ne to jezdit co 2dny 45km na kontrolu je taky fakt strašné.A jak jsi dopadla ty?Nebo snad už rodíš?Mej se hezky ,ozvu se.Pa Ali. 😅

aallii
28. pro 2007

Tak koukám že už rodíte a já taty budu fakt ještě v březnu. ☹
Monoberuško1 už jsi doma? 😅
Moncicaku77 ty už rodíš?
Napište holky a nezapomente. 😀

moncicak77
1. led 2008

Ahoj Aallii,Bramburko.................. pod stromecek jsem to sice nestihla,ale uz je to za mnou..... 27.12.jsem jela v poledne na svoji beznou prohlidku a uz jsem byla otevrena na 2 cm tak si me tam hned nechali,natocili monitor a rekli ze pokud se porod behem noci nerozbehne sam tak me ho rano vyvolaji a pak by to slo taky hned.Trosku jsem tomu pomohla,byla jsem 3 krat ve sprse a brisko si radne nahrivala teplou vodou a ve 3 hod rano me zacalo pobolivat brisko tak jsem sla do sprchy znovu a kdyz jsem se vratila tak jsem si lehla a uz to zacalo,od pul 4 kontrakce po 3 min. tak honem na sal,ani klystyr jsem nedostala,nic se nestihalo,ani pritel nestihl dojet,a tak v 5 hod.rano prisel na svet nas DANIELEK s mirami 52 cm a vahou 3860 g,porodni asistentka,ta me rodila,me malo nastrihla a jak byl malej velkej tak me roztrhl az ke konecniku,tak siti fakt mnamka a taky nesel ven tak jak by mel,mel vztycenou ruku a nesel ven,bylo to pro me dost tezke ale zvladla jsem to a vcera uz nas pustili domu.V porodnici to bylo moc hezke,velice prijemny personal a taky nas krasne naucili kojit,mam ale strasne moc mlika a malej nestiha pit,hruza,Jinak je pres den hodnouckej a v noci trosku zlobi ale snad se to vse srovna.......snad jsem napsala vse,Aallii,a co ty???????????? Budu koncit,musim kojit,tak pa vsem.........

monaberuska1
1. led 2008

Ahojky holky
tak píšu🙂, pobyt se nam tam s Marketkou prodlouzil, ale uz jsme doma no nakonec jsem přenášela týden a šla jsem na vyvolání ve čtvrtek 20.12. v 7:00 jsem měla nástup,jóó to vlastně víte žejá jsem popleta no a dál... tak jsme čekali a v 9 mi začli kontrakce ještě to docela šlo pak v 11:00 to byla už bolest musela jsem jít do sprchy nic jinýho nezabíralo,no a pak kolem půl druhý jsem začla omdlývat a bylo mi strašně zle takže doktoři začli dělat nějaký ještě jiný vyšetření nakonec neměla jsem žádné ozvi takže šílenej chaoz najednou co si pamatuji tak kolem mě bylo snad milion doktorů a všichni mi něco nikam zaváděli,a pak jsem se probrala až na pokoji .Manžel mi to musel vprávět tohle je co si pamatuji já, malá prý se zamotala do pupeční šňůry takže museli udělat okamžitě císař takže malou jsem měla až druhý den po porodu a to jenom na kojení u sebe jsem jí měla až třetí den.ale jsem strašně šťastná že už jí máme doma, a manžel takyje úplně sla´doučkáa narodila se ve 14:10 měla 3660g a měřila 52 cm.-)je to miláček.-) teď má o něco míň ale to je normálnía měří možná o kapku víc.-)

aallii
3. led 2008

Ahojky holky Moncicaku77 a Monoberuško1,
tak dnes jsme taky konečně dorazily domu,porodila jsem 30-12-07 v 18-08hod chlapečka Petříčka 4,30kg a 54cm.
Je naprosto k sežrání,přišlo to na mě 29-12-07 večer ve 21hod.,v 1hod ráno 30-12-07 jsme dorazily do porodnice řekli mi že jsou to nepravidelné kontrakce at jedu domu že si to děloha jen nacvicuje.Když jsme dorazily domu už jsem nespala a rozdejchávala kontrakce celou noc,ráno jsem se naložila do vany no a pak se to rozběhlo a ve 13.30hod už jsem doslova lezla po zdi,přitel byl ze mě na nervy já pořád odmítala jet do porodnice,nechtěla jsem jezdit sem,tam jak blázen.Do porodnice jsme dorazily do Domažlic ve 14-30hod byla jsem otevřená na 2,5prstu a kontrakce po 5-3minutách,následoval kristýr a pak už jsem si jen ulevovala ve sprše na baloně až do 17.15hod mezitím se bolestí na ně řvala at mi daj epidurál pak ¨jsem řvala že chci udělat císaře a když mi nechtěli vyhovět tak jsem na ně řvala at mi zabijou a bude klid.malej se narodil v 18-08hod na páté zatlačení s malýn nástřihem,doktorka mi pochválila jaké to bylo super,dost rychle jsem se otevýrala,to asi ten maliníkový čaj a nejvíc mi pomohl přítel jemu fakt veliké díky.Koziny mám nateklé jakblázen a když toshrnu tak jak jsem se porodu obávala,tento porod byl pro mě procházka ružovým sadem oproti tomu co jsem si zažila s prvním synem. 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀 JO A DĚDEČEK MALÉHO PATŘIČNĚ ZAPIL NA VÝBORNOU,MAMINA MI ŘÍKALA ŽE RÁNO VOLAL SOUSED JESTLI PRÝ TATKA NEMÁ JEHO ZUBY. 😀 TAK TO SI FAKT NEDOKÁŽU PŘEDSTAVIT CO V TÉ HOSPODĚ VYVÁDĚLY. 😀 😀 😀
CHtěla bych popřát všem novopečeným maminkám hodně moc štěstíčka,lásky a zdraví at vám miminka rostou do krásy.Uživejte si to nejkrásnější co na světě muže být plnými doušky to je totiž stát se maminkou.Pa a pusu všem. 🙂 😀 😅 😅 😀 🙂

moncicak77
3. led 2008

Ahojky monoberusko a Aallii, strasne moc blahopreju k PETRIKOVI a k MARKETCE, porodu jsem se taky strasne bala a musim rict ze tak hladce jsem si to vazne vubec nepredstavovala,proste super,teda to siti je des,strasne to boli,delam si oplachy z dubove kury. Danecek je strasne hodny,porad spinka,kojim po 3 az 4 hod.nejde proste vzbudit,taky nema rad koupani,rve u toho jak tygr.. ☹ ale jinak je to to muj poklad. MONO,malej mel kdyz se narodil 3860 g a nez jsme sli z porodnice domu tak mel jen 3560g,vcera jsme byli v poradne a vazi 3650g. MEJTE SE NADHERNE A PREJU HODNE STESTICKA A LASKY....................

monaberuska1
11. led 2008

aallii🙂
tak to moc gratuluji ty brďo byla jsi statečná, ale říkám ti císař nic moc 😒 ale člověk si nevybere co?každý porod má ale něco pozitivního a taky negativ🙂to musí být🙂
moncicak🙂
gratulovala jsem ti vůbec k Danielkovi??jestli ne tak mocinky a velká gratulace🙂jojo porod je porod🙂ale je to pak krásný🙂

moncicak77
12. led 2008

Ahoj Aallii a Mono, na porod uz jsem zapomnela ale nemuzu si na nej stezovat,slo to rychle a ty komplikace to se stava.............. jinak nas malej certik pekne obratil,rve od rana do vecera a od vecera do rana,je to des,neustale vyzaduje moji pozornost,nemuzu vubec nic udelat,nejstrasnejsi jsou vecery,vcera vecer byl nakojeny,usnul u toho tak jsem ho polozila a hned byl vzhuru,nechala jsem ho chvili rvat a zahral na me divadlo jakej ma hlad,tak jsem mu dala prso on se prisal a v tu ranu bylo po nem,vubec nepil jen chtel byt u me,po pul hodce jsem ho dala do postylky a zase byl hned vzhuru,nechala jsem ho asi hodinu rvat,nebot to uz se fakt neda,je na me nalepeny porad,rval a rval,pak me to nedalo vzala jsem ho do obyvaku na sedacku a za 5 minut byl tuhej,spal az do pul 6 do rana........... Aallii,nemam o tobe zadne zpravy,jak se Vam dari,co PETRIK?

monaberuska1
12. led 2008

moncicak77🙂
ty brďo tak to nemáš jednoduchý že?já malou taky když nakojím přebalím a všechno tak když si začne stěžovat jako plakat tak ji nechám vyřvat protože vím že má všechno🙂že by chtěla jen upoutat pozornost většinou pláče 5 minut tak vstanu dám dudla a spínká🙂tak doufám že nevyměknu, taky bych si ji někdy nejradši vzala ksobě berunku,

aallii
13. led 2008

Ahojky holky,omlouvám se,já už chtěla napsat,ale nejdříve jsem chtěla uložit fotky do alba a ty byly bohužel moc velké tak až nás někdo nafotí na nižší kvalitu tak pak je sem hned dám. 😢
No a jinak,jak jsem psala,porodila jsem 30-12-07 v 18-05 krásného chlapečka Petříka,měl 4.30kg a 54cm,porod byl docela rychlý a dobrý až na to že jak byl bobísek velikej tak nešly vytlačit raminka a měl zlomenou klíční kost na pravé sraně,řekli mi to hned co mi ho přinesly na pokoj,nedělá se stím nic,má to prý každé třetí miminko které je takhle velké a sroste to samo,při propuštění nám řekli že už je skoro v pořádku do měsíce se to upraví uplně akorát ho nemáme tahat za tu ručičku při oblékání.Když jsme dorazily domutak jsem to večer obrečela,přišlo mi hrozně líto že všechny ty krásné oblečky velikost 56 a 62 jsou mu už bohužel malé,používáme 68 a 74.Je to naše zlatíčko,pořád spinká vedne v noci,nakojim ,přebalim a spí,takhle to bylo až do pátka než jsem dostala do pravého prsu zánět jak prase,horečka mi vyskočila přes 39 a tak jsem musela k doktorce na gindu,dostala jsem paralen a antibiotika,mám kojit z obou prsu,ty prášky mám po 8 hod. a na 10dní.Sluníčko naše má z tohohrozné prdíky a pláče,ale vše se upraví až to svinstvo doberu,já jsem už v pohodě už to zabralo.
CHtěla jsem vám napsat že jsem neštastná z toho že malej si neumí odříhnout poi krmení,nosíme ho i pul hodiny a nic,a už se mi 2x stalo že se mi málem udusil kdybych k nemu včas nepřiskočila,doktorka říká dávat na bok,to děláme ale stejně mi to trápí.Jinak kyčličky ve 14dních byly o.k. na další kontrolu po šestinedělí.Zýtra jdeme na 14tidenní prohlídku tak jsem zvědavá kolik přibrala,on je tak pěknoučkej takpvej kulatej a to bříško,no hotovej otesánek.Bráška je z něho nadšenej tak doufáme že mu to vydrží a já a přítel jsme štastní.nějak mi blbne pc musím končit písnu zýtra večer pa,pa mejte se hezky jo a holky na jak dlouho a jak často chodíte s kočárkem ven díky za odpověd pa a pusu mejte se krásně.

moncicak77
13. led 2008

Ahojky Mono, je to vazne sila a ja uz jsem z toho pekne na nervy,ja uz vubec nevim co s nim,nemuzu ho nechat ani vyrvat,nepomaha to,vydrzi rvat hodinu v kuse,ale to je sileny rev,trha me to usi a drasa nervy,dudlika absolutne odmita,jsem rada ze ho nechce ale na druhou stranu by se chvili uklidnil,ja doufam,ze se to po sestinedeli srovna,jinak uz nevim.......... Je prebaleny,nakojeny a rve a rve a rve................. Aallii, koukam ze mame stejny problem,mela jsem 2 dny pres 39 horecky,totalne me ztvrdlo leve prso,vypada to ze se tam neco ucpalo,chtela jsem jit v patek k doktorovi a on tam nebyl,tak jsem srazila teplotu 4 paralenama ale to prso boli tak ze tam nemuzu drzet ani maleho jak to boli.Jinak nam je zase vse velike,nosime velikost 50 az 56 a tech taky moc nemame,necekala jsem ze mu to bude velke,tak cekam az doroste do tech vetsich velikosti. Malej si taky nechce rihnout po kojeni,nebot u nej usina,davam ho na bok,ale take se me stalo ze se zacal uz dusit a ja byla nastesti vedle nej,jinak nevim jak by to dopadlo,takze s tim mame taky problem.Ja jdu s Daneckem ve ctvrtek na kycle tak jsem zvedava jak dopadneme,snad to bude ok.Jinak ja chodim s kocarkem na hodku ven,je krasne pocasi a malemu uz je 14 dni tak nam to doktorka i doporucila. Ja mam taky fotky nejake na svych inter.strankach ale nevim zda je sem muzu napsat aby jste se podivali?

aallii
14. led 2008

Ahojky Mony,mě z digitálu nejdou ani jedna sem dát,jestli chcete pošlu vám nějakou na email,a ty jestli chceš tak mi taky pošli nějaké foto na email,mě to sem dát nejde at dělám co dělám. Má adresa je :

alenka.borovy@seznam.c

Pošli mi nějakou fotku,budu moc ráda.Pa ozvu se večer.Ali.

moncicak77
15. led 2008

Ahojky Aallii,ja mama digi fotak rozbitej a fotky ktere mam na strankach sem take nejdou,napisu ti E-MAIL a tam ti poslu tu adresu tech stranek...........a tam se muzes podivat na Danecka a me............necham si je preposlat na emailovou adresu pokud ty fotky ma jeste kamoska ve fotaku.........

aallii
16. led 2008

Mony a kolik váží tvuj Daneček a co moje fotky líbily se ti? 😀

monaberuska1
16. led 2008

Ahojky🙂
aallii🙂
teď nevím jakou Moňu myslíš 😀 ale asi mě ne protože já mám fotečky tady na koňovi🙂ale oni ti sem půjdou dát jenom je asi musíš zmanšit ne??
Moncicak tobě to taky nejde??ani když je zmenšíte?na 640 ty malý?a pak to uložíte přes DONE??takhle mi to jde taky jediným způsobem, ale musím to dělat přes tohle🙂

enygold
16. led 2008

Ahoj holky,koukám,že už to máte taky za sebou 🙂 já měla z druhého porodu strašný strach,bála jsem se,aby nedopadl jako ten první(kleště),ale zvládli jsme to na jedničku a 4.1.2008 ve 21.47hod. se nám narodila holčička Sára.Vážila 3060g a měřila 47cm,byla malinká ale sladoučká.Monaber a AAllii,neměli jste ani jedna snadný porod,tak vám přeji aby vám to ty vaše zlatíčka vynahradily. 🙂 😉 Hodně štěstíčka a zdravíčka.Papapapa

moncicak77
16. led 2008

Ahojky, Enygold,moc blahopreju k Sarince 😉 Aallii,fotecky mate krasne a malej je nadhernej,takovej pekne macatej otesanek 😀 ale sladouckej............Danecek vazil 8.12. 3860 g,kolik ma ted nevim,jdu s nim az 22.12.na prevazeni tak ti to pak napisu.... Monoberusko,ja mam fotky na svych strankach a nezkousela jsem je dat sem,ani nevim zda to jde,jestli se chces podivat tak stranky jsou bob.localnet.cz/monca nezadavat pred to ani www ani http jinak se na ty stranky nedostanes......

aallii
17. led 2008

Enygold,srdíčkovatě ti blahoořeji k malé Sárince,to je dobře že jsi měla dobrý porod,já taky neměla ted špatný oproti tim kleštím,akorát byl prcík velikej.

Monoberuško,myslela jsem Mončičáka77,na tvé foto koukám pravidelně jestli tam něco nepřibývá.Ty máš Markétku taky naprosto k sežrání.A kolik vážíte vy? 🙂 Jinak ty fotky jsem zmenšovala a zmenšovala až byla kvalita naprosto katastrofální a stejně mi to sem nejde.Já tomu taky moc nerozumím,řeknu Pétovi jestli mibto tam dá přes to DONE.

Moncicáku77,Tak koukám že jsou všichni tak maličcíoproti nám,to je síla.Doufám že nás všichni brzy doženete,doktorka mi říkala že už takhle bude větší pořád že její syn vypadá v 7letech tak na 12let ale rozumově je na 7let a že když s ním jde v Klatovech po městě tak že prej to vypadá jak když jde s debílkem prý pořád na někoho jako střílý apoposkakuje,a to prý ho nepomlouvá.Já mám totiž dětskou doktoerku hrozného čípka,vždy se u ní v ordinaci pěkně nasměju.Tak pa. 😀

moncicak77
17. led 2008

Aallii,Danecek je strasne malinkej,teda beru to oproti me dceri kdyz se narodila,tak byla macata a Danik nema zadne stehna a ma strasne dlouhe nozicky.Pokud budu kojit,tak vas asi nedozeneme,na vas nemame 😀 Dnes jsem byla na tech kyclich tak vse mame naprosto v poradku,kontrola za 3 mesice,je tam vybornej doktor.

aallii
18. led 2008

To je dobře že máte kyčle v poho,mi taky,ale nenapsala jsi kolik tedyvážíte.tak pa 😀

moncicak77
18. led 2008

Aallii,ja nevim kolik vazime,jdu s Daneckem az 22.1.na prevazeni tak ti to pak urcite napisu,pozoruju na nem ale ze pribral tak pres pul kila urcite.........Danecek je nejakej sikovnej,strasne krasne drzi hlavicku a vydrzi to docela dlouho,rad se diva kolem sebe a to rostak i pri kojeni a vytahuje mi pri tom pekne bradavky 😀 ☹

monaberuska1
20. led 2008

aallii🙂
ahojík:_)
te´d už vážíme 4310g🙂tak zkus fotku otevřít přes InfranWiew to je že klikneš pravým na tu fotku kterou chceš zmenšit a dáš otevřít v programu a otevřeš to přes ten InfranWiew:_)když se ti tam neobjeví tak tam dáš jen zvolit program a najdeš si ho ju?a tady to zmenši ji na tu klasiku na 640x480pixelů ulož si jí a teď ji otevři znovu ale otevři ji přes ACDSee 6.0 Application a tam nahoře v liště otevři Modify dej resize a teď ti to skočí do toho co potřebuješ a dej DONE🙂teď zas v té liště dej FILE a Save as to je uložit🙂a ulož si to kam potřebuješ🙂a máš to:_)a kolik máte už vy??

moncicak77
20. led 2008

Ahojky,Mono,tak jsem zkousela dle tveho popisu ty fotky a nejak jsem na to neprisla,jsem asi antitalent na takove veci,proste to neklaplo ☹ ☹ budu na to muset pozvat odbornika 😲

aallii
22. led 2008

ahojky holky,já jsem taky na tyhle věcinatvrdlá,jsem ráda že si stáhnu fotky z digitálu,vypálim cd,kouknu na koníka a vypnu a zapnu pc a to je tak vše co umím.Jinak s pc neumím,musím počkat na přitele až bude mít čas tak se mi na to koukne.
nevím kolik máme ted na kontrolu jdeme v 6týdnech.Ve 14dnech jsme měli 4.85kg a 58 cm.tak pa,tygr pláče musím jít.pa.pa a Moncicáku napiš kolik máte vy po dnešní prohlídce.Tak pa holky. 😀

moncicak77
22. led 2008

Ahoj Aallii, to si muzeme podat ruce,ja jsem na pocitac tez tele,a pritel ten je na tom jeste hur,ja umim alespon neco............ Tak na dnesni kontrole u doktorky ve 3 tydnech a 4 dnech vazime 4150 g,porodni vaha byla 3860 g,zatim stale nosime obleceni c.56,na dalsi vazeni jdeme v 6 tydnech,zatim plne kojim,ale malej me dava pekne zabrat,vysava me jak upir..........mam i nejake mliko na mrazaku kdyby bylo nejhur.......

aallii
23. led 2008

Moncicaku77,
no ahojky,tak to jsem ráda že na tom takhle špatně nejsem sama s tím počítačem.Ježíšku vy máte ale pěkného bobíska.Za to já už ho sotva vleču,hrozně mi z něho bolí záda,myslím že už bude mít tak k 5.5kg jsem zvědavá kolik to v těch šestitýdnech bude,ted máme 3týdny a 3dny.Při každém kojení ho krmím z obou prsů,a včera večer hrozně plakal zdálo se mi že hlady tak jsem mu uvařila nutrilon 50ml a spinkal po něm celou noc.Piju hojně,i ty čaje pro kojící matky ale on jeto hroznej buřtík tak mi totálně vysaje pokaždé.Já si kolikrát myslím že mu to bříško musí prasknout,do 56velikosti bych ho nenarvala,to je síla.Když jsem byla těhotná trak jsem mu koupila v německu nádhernou prdáckou bundu na příští rok na zimu,ale jak to task vypadá tak mu bude v létě.Tak se mejte hezky pa aallii.Zas se ozvu. 😅 😀 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru