Měly jste strach z porodu? Poznám, že rodím?

bambulik
28. lis 2007

Máte strach, měly jste ho? Mě čekají 2 měsíce do termínu, někdy se bojím co mě čeká a někdy si říkám že to třeba zmáknu hravě...
nejhorší je ten pocit že nevím do čeho jdu, ale jak si říkám zvládla to každá musím taky a snad nebudou komplikace a budu na to vzpomínat dobře...
jen mě někdy přepadaj myšlenky tipu jestli to poznám že rodím, zase nechci tam jezdit desetkrát, ale aby taky nebylo pozdě, jak známou rodily před barákem v sanitce..
ale to asi prožila každá z nás a ty co to máte za sebou se asi usmívate co? 😀 😀 😔 😝

monaberuska1
1. pro 2007

terka🙂bolet to bude to nějak asi vím 😀 🙂 ale já už se těším na to miminko.-)a musím přece něco vydržet pro mimí🙂

aallii
1. pro 2007

Ahojky,já se taky tak strašně bojim,obědnala jsem si porod na videu domu tak to se ještě dalo,ale právě jsem zhlédla císaře a to je fakt síla,booojjjiiimmm,bojim ☹ ☹ ☹ Já jsem taky takové tele a to už mám jeden porod za sebou,ale fakt hroznej před 7lety.Na miminečko se taky těším ale ten strach je sylnější.

monaberuska1
2. pro 2007

holky to jo já se taky bojím ale i strašně těším🙂ale zvládneme to🙂nějak to ven stejně musí🙂 😀

aallii
3. pro 2007

Monaberusko1,ty se máš,už za 10dní,to už asi budeš na Vánoce doma i stím maliličkatým bobískem. 😅 😅 😅 Přeji ti hodně štěstíčka a sýli at jste obě v pořádku a zdravé. 🙂 😀

januskaababoo
3. pro 2007

Holky nebojte se...trva to chvili...ale i kdyby dyl...co je proti tomu cely vas zivot???? Na vsechno brzy zapomenete...hlavne dychat, vite co mi dal porod? Ze kazda bolest se da rozdychat...verte mi a nebojte se!!!

janinininka
3. pro 2007

To je hezký janu, a je to svatá pravda, co je proti tomu celý život, ale když nevíme přesně, co máme před sebou, tak je těžký zachovat chladnou hlavu, ale naše PA taky říká, že psychika dělá hodně, tak se musíme snažit myslet pozitivně.. 😉
Já se taky bojím, a zároveň těším, ještě tak před měsícem převládal strach, ale teď, jak cícím, že malá kope, tak si s ní povídám, a těším se na ní 🙂

monaberuska1
3. pro 2007

Ahojky holky🙂
já se taky janinininko na ní moc těším🙂takže strach jde stranou🙂
janukaskaababoo🙂snad jsem to napsala správně🙂takže dýchat dýchat a dýchat jo?holky teď mám bolesti jako když bych měla zaražený prdy ale nemám🙂

janinininka
3. pro 2007

Třeba to je už ono 😉 nebo je máš zaražený 😀

monaberuska1
3. pro 2007

janinininka
kéž by to bylo ono🙂ale to bude zaražený🙂škoda🙂jela bych klidně rodit🙂

olivia.a
3. pro 2007

Cau Bambuliku, ja jsem take prvorodicka, dokonce v docela pokrocilem veku, rodim v uplne stejnem terminu jako Ty a take v Podoli. Cele tehotenstvi musim lezet, takze nejaky kurz mi vubec nehrozi. Jestli se tam spolu potkame, tak budu ta, ktera bude nejvice zmatkovat a stresovat. Porad se zatim uklidnuji tim, ze v zadne to jeste nezustalo, tak se to nejak povest musi. 😉

monaberuska1
3. pro 2007

holky a nerodí tu někdo v Jihlavě??

beruskax
3. pro 2007

bambulik: ja jsem se taky strasne moc bala porodu, je jasne, ze to boli, ale je super, ze hnedka po porodu na to zapomenes, ja mam 5 mesicni miminko a dnes uz si vubec nevybavuju tu bolest a i kdyz chci, tak si na to fakt nevzpomenu jaky to bylo, jen ten krasny pocit, kdyz vidis svoje miminko a pak kazdym dnem jak roste, je to proste nadhera. A to nase miminko bylo velmi neplanovane, takze nejsem ani takova ta nadsena a natesena maminka. Uvidis az budes mit svoje miminko u sebe jak je to krasne.

ylona77
3. pro 2007

Ahoj, bydlím 4km od Havlíčkova Brodu a jedu rodit do Nového Města, ale Jihlava je prý dobrá...

monaberuska1
3. pro 2007

ylona77🙂
a to se divím že nerodíš v Havl.Brodě??Co slyším tak jen samou chválu:_)
beruskax🙂
to mi holky říkají že na to hned zapomenou🙂že je to aktuální ta bolest jen v tu danou chvíli🙂

bambulik
autor
5. pro 2007

holky to je síla, každá jinej názor, ale kamarádka psycholožka mi radí s miminkem si povídat a říkat mu a´t při porodu spolupracuje a tak, možná se tomu někdo směje, ale trochu tomu věřím....
a prý dýchat a dýchat, vše prodýchávat...

mirin
5. pro 2007

Holky co máte porod ještě před sebou, moc vám držím palečky, a hlavně se nebojte a nestresujte... Já měla dost blbej, a hlavně dlouhej porod (28 hodin), a věřte mi, že jsem den po porodu byla tak vyřízená, jenom jsem spala a spala, tělo bolavý a slabý, malou mi nosili jen na kojení, a přísahala jsem, že bude jedináček 😀... druhý den už ale pocit šílený euforie, celou noc jsem nespala, jen jsem přemýšlela a usmívala se a cítila jsem se neskutečně šťastná, že mám nádhernou zdravou holčičku a ten pocit trvá stále... Stojí to zato, věřte mi, a žádná bolest není tak hrozná abychom ji nezvládly, a být maminkou je to nejkrásnější, co vás v životě může potkat...

aallii
5. pro 2007

Ahoj Mirin,to jsi napsala moc hezky.Já už jsem psala jak jsem s Daníčkem ležela kvuli nemocnému srdíčku 5měsíc v nemocnici,pak měsíc před porodem a měsíc po porodu,brečela jsem tam každý den že mi tam vyroste a ani nás nepustí domu.Bydlím v okrese Klatovy.Malej bral léky do 3let 6xdenně,v noci jsem ho kolikrát musela budit a dávat mu dávku do pusinky injekční stříkačkou.Pak se to najednou zlepšilo a když mi domu po 3rokách přišla po 2denním vyšetření zpráva že se malý uzdravuje a vysazují se mu veškéré léky ale bude častější kontrola po měsíci nikdo si nedokáže představit jak jsem brečela štěstím,nebyla jsem ani schopná říct tu zprávu někomu jak jsem brečela radostí.A ted po 7 letech je vše v pořádku a strach z porodu je proti tomu malicherností co jsem si prožila tenkrát.Není nad to mít krásné zdravé miminko. 😅

janinininka
5. pro 2007

aallii- moc gratuluju!!! 🙂
já vím, že takhle to vypadá jako malichernost, ale když ženská neví, do čeho jde, tak má strach, to je asi přirozený, každá se bojí a těší zároveň 😅
Bambulík- já bych tomu taky věřila, povídat si s miminkem, to je hezký, já věřím tomu, že to třeba může pomoci a já se toho určitě chytnu 😅 malá mi bude určo rozumět 😀 a bude pomáhat 😀

monaberuska1
5. pro 2007

jé holky doufám že udělám prd prd a bude malá venku🙂 😀 😀 no to asi ne, ale škoda že ne 😀

janinininka
6. pro 2007

třeba jo 😀 to by byl sen asi každé z nás 🙂

bambulik
autor
6. pro 2007

ona si s náma příroda nějak poradí si myslím, nebudu se dopředu stresovat, jen věřím že porod včas přiznám, abych si nemyslela že planej poplach, trčela doma a vlastně nakonec fakt rodila...

suki
6. pro 2007

utčitš to poznáš neboj a kdyby jsi jela dřív tak to nevadí, lepší než pozdě 😀 😀 😀

monaberuska1
6. pro 2007

Ahojky holky🙂
taky se bojím abych nepřijela do porodnice a oni mě pak nakonec poslali domů🙂No dneska mě DR.řekla že má malá už hlavičku hodně nízko🙂tak doufám že brzy porodím🙂

aallii
6. pro 2007

Mony at ti vše dobře dopadne,máš krásnou zdravou holčičku a dej pak určitě vědět jak jsi dopadla a jestli ti zabral malinikový čaj.HODNĚ ŠTĚSTÍ. 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅
😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

monaberuska1
6. pro 2007

aallii🙂
ahojky ty to píšeš jako bych už měla rodit🙂kéž by no🙂a co si myslíš o tý hlavbičce že už je nízko?? 😀 🙂 🙂 🙂 🙂 dneska mě potěšila tím🙂konečně se něco děje🙂

aallii
6. pro 2007

No každopádně to bude brzo 😀 😀 😀 ,já tam mam právě ještě místo tak prý to vidí až kolem těch vánoc. ☹ Dneska mi malej hrozně kope a mam šíleně nateklé nohy.taky ti natékají?

monaberuska1
6. pro 2007

aallii🙂
už jsem ti psala na tom druhým🙂že by to otékat nemělo a navíc ne bolet☹mojí známé to musely vyvolávat porod kvůli tomuhle☹ale tak tobě by to nevadilo máš 38tt to je v poho🙂měla by jsi to hned někam zavolat do porodky🙂oni ti řeknou jestli máš přijed nebo ne:_)

lu777
7. pro 2007

díky za téma, holky.. tohle asi více nebo méně řeší každá těhu (nebo i před těhu 😅 )

mně to nějak pořád nedochází.. jen asi před dvěma týdny mi to na sekundu seplo a úplná panika najednou 🤐 no ale naštěstí se to zas rozeplo a zas mi to nedochází 😀 já jsem docela stresař, tak nejlepší by asi bylo si myslet, že to jsou poslíci a sedět doma a přiznat si, že to je porod až budou kontra tak po 4 min 😅
ale nějak bude.. jen když bude mrňousek v pořádku..

jinak já si s ním už dávno povídám, tak nějak automaticky přepokládám, že víc co dělat a bude šikovnej 🙂

aallii
7. pro 2007

Monaberusko,já to doktorovi říkala už v pondělí a on mi řek žeto nevadí. ☹ Tak jsem z toho celá hotová,kotníky mam skoro jak lítka,dnes jsem si ráno nandala stahující punčocháče a v 11hod už jsem to nemohla vydržet,přítel je ze mě rval dolu,i přes ně mi tak nohy otekly že jak se to šponovala tak se ty nohy vubec nedokrvovaly,neúpmáhá ani když je mám nahoře nebo masírování. ☹ Jen doktor je pořád v pohodě. ☹ ☹ ☹

monaberuska1
7. pro 2007

aallii🙂
ahojík🙂a nechceš zavolat do porodnice a zeptat se toho doktora který tam bude??že máš strašně oteklé nohy a že to bolí a že jsi v 38tt???kámoška to taky udělala takhle a doktor jí řekl ať tedy hned přijede no a to vížejo museli jí to vyvolat.a rodila o 2 týdny dřív ale to je v pohodě🙂já tě nechcu jako staršit ale zavolej si tam, ju???
luu777🙂
ahojky:_)jojo taky jsem takový stres🙂 😀 nebudu vědět co mám dělat🙂už se vidím ježiši🙂 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru