Měly jste strach z porodu? Poznám, že rodím?

bambulik
28. lis 2007

Máte strach, měly jste ho? Mě čekají 2 měsíce do termínu, někdy se bojím co mě čeká a někdy si říkám že to třeba zmáknu hravě...
nejhorší je ten pocit že nevím do čeho jdu, ale jak si říkám zvládla to každá musím taky a snad nebudou komplikace a budu na to vzpomínat dobře...
jen mě někdy přepadaj myšlenky tipu jestli to poznám že rodím, zase nechci tam jezdit desetkrát, ale aby taky nebylo pozdě, jak známou rodily před barákem v sanitce..
ale to asi prožila každá z nás a ty co to máte za sebou se asi usmívate co? 😀 😀 😔 😝

kalu
5. čer 2008

Ahoj holky, taky jsem se porodu vždycky bála jako čert kříže. Když jsem otěhotněla, nedovedla jsem si představit,že moje těhu skončí tím "hrozným" porodem. Ale jak se čas porodu blížil, ta hrůza ze mě začala postupně opadávat a okolo termínu jsem se už na to vysloveně těšila. A to doopravdy !! Řikala jsem si- sice to bude moc bolet ale je to zrození mého dítěte. Ta bolest je pozitivní věc.
A když přišel den "D" a my s m,anželem dorazily do porodnice při kontrakcích po 5 min. a doktor po prohlídce řekl, že jsem v půlce porodu (otevřená na 5), byla jsem šťastná ,že už je to tady !!! A ta dobrá nálada mě vydržela celkem dlouho- až do doby,kdy jsem byla otevřená na 8 jsem stále měla pocit,že to moc bolí,ale dá se to vydržet a může být hůř.Ještě jsme se s manžou mezi kontrakcemi smáli a já od něj ujídala musli tyčinku. Pak ale přišlo do tuhého a ta poslední hodina-to byl mazec-myslela jsem , že je to můj konec. Zajímavé bylo,že jsem si za celý průběh porodu ani nevzpoměla na nějaký epidurál, i když mi bylo nejhůř ,tak mě ani nenapadlo říct si o něco na bolest . (mimochodem-rodila jsem na Kladně a tam stejně epi hrozně neradi dávají a je to tam spíš vyjímka-PA říkala,že za celou svou éru tam bylo všeho všudy jen asi 7 případů- a to tam mají kolem 1000 porodů ročně)
Myslím si,že když se na porod dívá člověk pozitivně, tak ta bolest je opravdu mnohem menší. Holky nebojte se a nenechte se zastašovat povídáním o porodech trvajících desítky hodin. Ano, porod trvá dlouho, ale ta nejukrutnější bolest je až ke konci ( tedy aspoň u mě a mých několika kamarádek) a od toho už je ale jen malinký krůček k tomu nejlepšímu, co může ženská mít - její vlastní milované děťátko.

lenkabu
6. čer 2008

Holky,má neměla ukrutnou bolest ani na konci a to nejsem nějaká drsňačka kt.bolest necítí nikdy 😉 Nejhorší bylo šití po porodu a vytlačenej hemeroid jak už tu někdo psal..a to všechny stejně nepotká 😉

eatygrenee
27. dub 2009

ahoj holky,
já začínám 35. týden a začínám mít čím dál větší strach... ☹ Až se z toho občas v noci probudím a nemůžu spát. Bojím se, že nepoznám že porod začíná, bojím se , že mi praskne voda zrovna v nejméně vhodné situaci, až budu někde ve městě, bojím se bolesti..pořád nevím zda epidurál nebo ne:( a bojím se o sebe, abych to vše zvládla a nejvíce se bojím, aby mimi bylo v pořádku a bylo zdravé....ufff Co vám pomáhalo zahnat strach?

katty_k
27. dub 2009

Mohu rici, ze jsme jednu dobu mela z porodu strach, ale jak se to blizi a ja jsem cim dal tezsi, unavenejsi, neohrabanejsi, spatne se mi spi, mam natekle ruce i nohy... tak se na malou tesim a kdybych mohla, rodila bych z fleku.
Doufam, ze za tyden, max. dva vam tu pak napisu, ze to tolik nebolelo, ze jsem to zvladla v ramci moznosti v pohode. Ted vim jedno, kdybych se bala, tak si tim nepomuzu ale jedine prihorsim, protoze bych se pri porodu stahla a sevrela a porod by byl bolestivejsi a delsi. Neutecu tomu ani ja ani vy, tak proc si to ztezovat.

bambulik
autor
29. dub 2009

ahoj holky, musím se smát, téma jsem založila a ted v postýlce spí už skoro patnáctiměsíční kačenka
a musím říct že to bolelo, ale dalo se to a určitě ještě jednou do toho půjdu, nebo aspon doufám že se zadaří

pajca
30. dub 2009

Ahoj holky, taky jsem měla z porodu strach a nakonej jsem byla mile překvapena. Bolí to a docela dost, ale pořád jsem to čekala horší a fakt se to dá vydržet a pak když máte toho broučka, tak na bolest zapomenete 😉 Dva dny po porodu jsem řekla že druhé klido 😉

jeudi
30. dub 2009

ahojky ja uz jednou rodila a o to vetsi strach ted mam...brrr

popelka.miri
30. dub 2009

Jeudi, klídek 🙄 , druhý porod bude určitě rychlovka 😉 . Já byla po prvním sešitá až někam, placenta přirostlá, fuj..dlouho jsem měla i kontrakce, druhý den jsem nemohla ani sedět ani chodit..a druhý dítě jsem lzaboha nechtěla! A za rok už bylo plánovaně na cestě další a porod překotný, za 2 hoďky od 1.kontrakce byla malá na světě ani mě nešili 😅 , placenta sice přirostlá a líp než poprvé 😅 ..Druhý porod bude určitě lepší 😉

bertica.h
30. dub 2009

ja sa veľmi bojím porodu..prvý krát som s anebála tak veľmi,ako teraz..nevedela som si to predstaviť..nič z toho,čo ma čakalo..teraz sa desím všetkého..čo príde,čo sa može sta´t..predsa len,jedno dieta už mám a ..myslím na neho aj 😖
Prvý porod trval 12hod,bolesti asi 6hodín,vyvolávaný..

Teraz to snád bude lepšie.Moc by som si to priala.Aby som mala krásne spomienky na porod..a nie len čiernu tmu pred sebou

majatob
5. říj 2009

ahojte, asi budu za hysterku, ale mam z toho fakt hruzu, mozna o to vetsi, ze uz vim, do ceho lezu 😅

smoulinka.ciko
5. říj 2009

Ahoj, ja taky chtěla strašně moc miminko a dlouho nam to nešlo, když se to konečně povedlo dostala jsem strach jestli bude během těhotenstvi a hlavně během porodu vše v pořádku se mnou a hlavně s miminkem, jestli bude dlouhy, jak dlouhy bude atd. Nakonec jsem rodila o 3 tydny dřív, a od prvních bolesti byla mala venku za 2 hodiny. A jsem strašně rada že byl tatínek u toho semnou, můžu jen doporučit 😉 . Nyní ma malá 9 měsíců a nemůžu si představit že bych ji nemněla. A za to jsem vděčna lékařům z Karvinsé porodnice 😅

monulinkas
29. čer 2014

Nevi nekdo o nejakem videu kde jsou vsechny doby porodni

verushe20
25. srp 2014

Já mám 5 dní do termínu porodu a mám stresy jak svina ☹

zituse
18. zář 2014

Dobry vecer,potrebovala bych poradit a budu rada za jakekoliv reakce. Jsem ve 38+4tt a uz dva dny mne vecer hrozne picha v podbrisku. Vzdy to ztvrdne a nekolikrat tam pichne,a take pohyby malinke jsou uz i dost bolestive a pri curani je to take docela bolestive. Pres den je to v pohode,ale vecer je to opravdu nejhorsi :( . Vcera jsem byla u doktora,nataceli mne,ale vse je v naprostem poradku. Opravdu moc dekuji za rady, nerada bych jezdila do nemocnice zbytecne. Dekuji

dora13
18. zář 2014

@zituse Podle me je lepsi jet trikrat zbytecne nez to zanedbat...Me poslali ve tri rano domu, ze nerodim a nakonec jsem prijela do porodnice otevrena na 8 prstu (malem jsme to nestihli 🙂 ), protoze jsem se bala, abych tam nebyla za hysterku. Dneska bych se uz nenechala poslat domu...Kdybys mela zajem, tak mam svuj "jak jsem nepoznala, ze rodim" popsany ve svem profilu 🙂

zituse
18. zář 2014

@dora13 Ano,mate pravdu,ale ono to vzdy tak nejak samo prejde a zatim jsem to tak rozdychala. Uz tak staci,ze kdyz jsem vcera rikala sestricce co a jak dlouho uz mne trapi ze kdyz nas opet poslouchala,tak mne tam nechala lezet asi 45minut,tak mala byla naprosto klidna. Pak prijdu domu a ona jak na potvoru radi a zase mne to pak boli,ale vecer je to nejhorsi. Jsem prvorodicka a bohuzel nevim co mam ocekavat ☹ a urcite nechci nic zanedbat!! Dekuji za vasi reakci a urcite se na vas profil podivam a rada si to prectu 🙂

veselakata
18. led 2017

Ahojky, čekám 3 mimčo jsem ted 35tt a musím říct že se snad bojím ze všech těhotenství nejvíc, už od začátku těhotenství mám hrozný strach z porodu. Asi že už vím co mě čeká a nemine, když to šlo tam tak musí i ven.🙂

tomato543
18. led 2017

@monulinkas myslím, že není moc rozumné se na to dívat..každého věc..ale přece jen...😉

guess1
28. led 2017

já jsem se porodu nebála, tím že jsem nevěděla do čeho jdu. koukala jsem na videa a četla babske rady 🙂 5 týdnu před porodem jsem pila 3x denne malinik a lzici lněný seminek jsem si rozmixovala v jogurtu každý den. cvičila jsem s aniballem (33cm) rodila jsem na termín. voda mi praskla pravděpodobně o půlnoci asi do wc ( že mi praskla voda mi řekli v porodnici) 🙂 od rána mne bolela spodek jako při menstruaci začalo se to stupnovat ale břicho nebolelo... tím že jsem nevěděla jak moc to má bolet... bolest jsem zahánela domácí práci🙂 volala jsem porodní asistence i do porodnice všichni mi řekli TO poznáte🙂 prádlo jsem veselá na několikrát protože mně bolel spodek a břicho nic furt jsem si říkala to je dobrý bude to horší břicho mne ještě neboli. ve 12:30 jsem NAPSALA manželovi ať jde raci domu z práce přišel ve 12:45 na parkovišti v nemocnici jsme byli ve 13:15 do porodnice jsem běžela ani jsem nečekala na výtah vyběhla schody a zvonila🙂 manzel sel preparkovat pritize mu sestra rekla jen bezte mate cas pak se koukla na mne a rekla ze uz rodim 😨 dcera se narodila ve 13:39 🙂 moje rada je bábské rady pomáhají a díky anibalu jsem bez nastrihu a pak zaměstnat mozek něčím jiným 👏

lenicka2323
1. črc 2018

Dobrý den, nemohl by mi někdo poradit zda je možné že to je k porodu nebo mi jen malá kope do žeber kdyz uz od noci mam bolesti pod levym zebrem vzdy se to na chvili uklidni a pak hned znova, zátka mi uz odešla a dnes jsem 40+1.Dekuju

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru