Měly jste strach z porodu? Poznám, že rodím?

bambulik
28. lis 2007

Máte strach, měly jste ho? Mě čekají 2 měsíce do termínu, někdy se bojím co mě čeká a někdy si říkám že to třeba zmáknu hravě...
nejhorší je ten pocit že nevím do čeho jdu, ale jak si říkám zvládla to každá musím taky a snad nebudou komplikace a budu na to vzpomínat dobře...
jen mě někdy přepadaj myšlenky tipu jestli to poznám že rodím, zase nechci tam jezdit desetkrát, ale aby taky nebylo pozdě, jak známou rodily před barákem v sanitce..
ale to asi prožila každá z nás a ty co to máte za sebou se asi usmívate co? 😀 😀 😔 😝

alcatko.j
28. lis 2007

Usmivam bambu, ale nevysmivam 😉
Co na to rict...90% zen ma z porodu strach, je to logicke, ale kazda to zvladne, proste musi, ze jo, nejde tam to decko nacpat zpet, nejde porod zastavit a nosit v sobe dite dal, nejde, aby to odrodil nekdo jinej 🙂 Myslim, ze taky 90% zen ti rekne, ze na bolest rychle zapomnely 😉
Porod pravdepodobne poznas a kdyz pojedes driv, no a?te poslou domu a ten opravdovy poznas, neboj 😉

andreeej
28. lis 2007

bambulik: přesně jak píše alcatko.,já jela u prvního vlastně až na po třetí první výjezdy byly plané poplachy,ale aspoň jsem se tak nebála,když už jsem se seznámila s prostředím 😀 😀 😀

karotky
28. lis 2007

Tak já měla strach do té doby,než mi píchli vodu.Pak už mi to bylo jedno a hlavně jsem se modlila,ať to mám co nejdřív za sebou. 😅
Na bolest jsem zapomněla,jakmile bylo po všem. 😉
Bambulík..............klidně bych si to s Tebou vymněnila. 🙂

terkaz
28. lis 2007

presne jak Karotky 😉 uz mam choutky na druhe mimi 😉

bambulik
autor
28. lis 2007

ajčí, Ty mě dokážeš vždy pobavit.... 😀 😀
holky díky.... jen se děsím přenášení. toho nejvíc...čekat doma kdy si rozbiju hubu až uklouznu na plodové vodě.

mikca
28. lis 2007

tak já bych si teda už repeté nedala 😀 , ale je fakt , že jsem na bolest zapomněla hooodně rychle..takže klid..jo a musím říct že je možná lepší že nevíš do čeho jdeš..já měla větší strach u toho druhého, protože jsem věděla do čeho jdu a bála jsem se že to bude horší..ale nebylo 🙂

lenkazdenek
28. lis 2007

Já měla strach do 36tt to jsem si pak už strašně přála rodit ať to bolí jak to bolí 😉 no a teď bych si občas přála aby tam ještě chvilku zůstala 😉 🙂

nikka.vo
28. lis 2007

Bambulik - já se třeba od začátku těhu na porod těšila (všichni si klepali na čelo 😅 ) , byla jsem zvědavá, jak to zvládnu, jaké to je a hlavně jsem věděla, že už budu mít syna u sebe 😵 Je pravda, že jak jsem dorazila do porodnice, tak jsem trochu znejistila a znervózněla, že už fakt budeme tři a že budu rodit 😲
Jakmile začnou být kontrakce pravidelné, tak to poznáš jistě, i ta bolest je jasná - prostě to neni žádná pr*el 😀 - hlavně se neboj toho, že pojedeš do porodnice zbytečně brzo, nebo že si nebudeš jistá, jestli je to už ONO. Prostě jeď, pro klid, ať si miminko poslechnou. Psala jsem to tu už několikrát, ale napíšu to znova. Synovi se při kontrakcích nevedlo moc dobře a byla jsem ráda, že jsem byla v porodnici, proto radši odjeď do porodnice zbytečně než pak litovat.
A kdyby si rodila v sanitce před barákem ty? No a - nakonec je ti jedno kde rodíš, hlavně to chceš mít už zasebou 😀 Já si vybrala Podolí, kvůli příjemnému prostředí, moderním porodním pokojům a když jsem tam dorazila, tak by mi bylo asi fakt jedno jestli budu rodit na chodbě, na záchodě, nebo já nevim kde 😝 😀
Myslim, že porod neni nic strašného, jen některé máme práh bolesti někde jinde a pak si čteš hrůzostrašné historky a jak to stráááášně bolí, ale myslim, že je jen málo maminek, co si ještě dlouho stály a stojí za tím, že další dítě už nechtějí 😉 kvůli porodu ...
Přeju ti rychlý porod, ne v sanitce 😀 a prostě ať jste oba zdraví 😵

kaceenka81
28. lis 2007

banbu neboj-každý porod je jiný.já se nebála a byla přesvědčená že to zas tak hrozné není-můj porod bohužel ale hrozný byl ☹
segra se zase bála už snad od začátku a porodila za dvě hodky se vším všudy. 😀 takže neboj,nemá to cenu. 😉

kaceenka81
28. lis 2007

a ještě dodávám že i přes můj zážitek z porodu ho ted už vidím jinak a další dítě rozhodně ještě chtít budu! 🙂

denousek
28. lis 2007

holky ja se i bojim kdo by ne ze kdyz nevim co bude...ale zaroven se uz i tesim ze to proste preziju kdyz to slo dovnitr tak to logicky musi i ven....piju malinik a lnene seminko tak snad mi to trochu ulehci....a uz bych to chtela mit za sebou...

panenka
28. lis 2007

Bambulik, tak já jsem se taky bála, že to nepoznám, že to nestihnu a já nevím co. Nakonec jsme si vyzkoušeli jeden cvičný nástup do porodnice ve dvanáct v noci no a další den v šest hodin večer už jsme tam jeli na čisto a v tu chvíli už mi všechno bylo jedno, hlavně porodit a mít malinkou u sebe! Neříkám, že to nebyla bolest, byla a nejen samotný porod, ale pak i pár dnů po něm to nebylo na žádné vyskakování, ale mimčo všechno bolavé tak nějak vymaže z paměti rychleji než normálně a teď už na porod vzpomínám jako na krásný okamžik, vlastně spíš nejkrásnější okamžik, v mém životě. 😵 Za tři dny má naše princezna rok a já už teď vzpomínám jak jsem rodila a na ty první okamžiky, kdy spatřila světlo světa! 😵
Takže držím palečky!

paolin
28. lis 2007

panenko, prosne tak 🙂
strasne se tesim, az budeme vsichni ctyri pohromade!
ale popravde - uz budu fakt rada, ze to tehotneni budu mit "odedreny"!

panenka
28. lis 2007

Paolin, koukám, že jsi z Brna! 😉 To já už mám asi odedřený teď, na dvě dítka totiž nemáme zatím prostory! ☹

aponchie
28. lis 2007

ja se bala desne az koncem tehotenstvi a co se tyce porodu z toho jsem mela takovou hruzu ze jsem si nechala dat epidural kvuli uvolneni sice jsem nakonec vsechno citila pac se davky doplnuji a druhou mi nechteli uz dat pac byla hlavicka videt ale ja trvala na tom ze ji musim dostat nebo aspon neco! 😀 pani Dr.mi pichla oxytocin do zili s tim ze je to to same..uleva placebo efekt🙂pritom se mi to po tom zrychlilo ,bolesti byli ale asi takove jako menstruace ale spise tlak na stolici ja mela po3min hotovo.jeden nastrih mala letela cela ven najednou az ohodila kachlicky v mistnosti no uuuzasne,ale myslim ze bych to zladla i bez epid.ale ja jsem nervak a stresor a proto si ho dam znova 😀 na to jak jsem byla pripravena kurzem jsem zaspala nastup porodu,rano sem vstala,nechutenstvi zaludek na vode,jdu na wc-nejaka vec ze me pada,lekla sem se ale byla to zatka a ja myslela ze chuchvalec krve jen,no nic pohoda..jdu do mesta manza do prace..koupim bucek,zeli a kecam venku 2hod.s kamoskou ..jedu do tesca pro knedlik..v aute na parkovisti se nahle pocuram 😀 nj porodni voda..takze jedu autem hned do nemocnice nemam karticku u sebe ,veci.vyb.telefon stiham poslat jen sms manzovi..no a za hodku je mala venku rodila bych znova 😀

bambulik
autor
28. lis 2007

nikka.vo, já taky budu v Podolí, tak za dva měsíce si na mě vzpomeňte...

draga
28. lis 2007

bambulik vůbec nad tím nepřemýšlej, užívej si dokud můžeš ještě pohody bez mimi...po porodu teprve začně fičák a samotnej porod nad tím se budeš ráda zastavovat a vzpomínat jaké to bylo 🙂)

xsipm04
28. lis 2007

Bambulíku, vůbec se neboj 🙂 Já se teda na porod těšila a fakt bylo na co 😝 Rodila jsem taky v Podolí a je tam příjemné prostředí a i lidé jsou tam fajn (v poslední době není moc těch, kteří by tam byli nespokojení 🙂 Nejlepší je, co nejvíc si o porodu přečíst a zjistit, že je to vlastně něco přirozeného a není čeho se bát, super knížka je Hovory s porodí bábou od Jany Doležalový, je to takový čtivý 🙂 Taky mi přišlo bezva podívat se na nějaká videa o porodu, ale ta hezká, kde jsou nelékařsky vedené porody. Jedno super video je tohle

https://www.youtube.com/watch?v=Aht0HqI7GSw


Kdyby ses na to chtěla připojit, jeď přes logg in a zadej uživatelské jméno duben07 a heslo modrykonik (je to příspěvek, který poslalo Kocicatko do diskuze video o porodu na netu zdarma, tak doufám, že jí nebude vadit, že jsem to sem zkopla), ale je to super videjko, úplně jsem při něm brečela, jaká je to nádhera. Po tomhle se budeš na porod už jenom těšit 😀

adua
28. lis 2007

Ahojky, holky my to všechno o porodu probírali ve škole a já se tenkrát rozhodla, že nikdy nebudu rodit. No a nakonec jsem to zvládnout musela, protože zpátky už to nešlo. 😉 Hlavu vzhůru. Šlo to dovnitř, půjde to i ven, jak říká moje tchýně. 😉

aponchie
28. lis 2007

xsipm04:zrovna jsem se dneska koukala na ruzne porody na nety na youtube staci dat do vyhledavace birth nebo childbirth nebo jen porod a vyjede ti jich hoodne ale tohle me prijde celkem divne..cetla jsis k tomu komentar?ja nevim ale me prijde ze porod byt pri epiduralu alespon trosicku boli a tato pani nema v obliceji kousek bolesti nebo neceho tak nevim me to prijde kazdopadne divne....prectete si ty komentare k tomu

zuzda
28. lis 2007

porod nebyl sice bez bolestí, ale to těhotenství mne už docela zmáhalo, jen jsem trochu nepočítala s tím, že porodem problémy nekončí..., no ale s koncem u mne sedminedělí to už ujde 😉 , resp. je to čím dál krásnější...

xsipm04
28. lis 2007

aponchie: Komentáře jsem si ještě přečíst nestihla, ale mě to vůbec divné nepřijde. V okamžiku porodu se vyplavuje tolik oxitocinu, že některé ženy zažívají okamžiky podobné orgasmu. Když jsem četla Michaela Odenta, tak ten to u přirozených, nemedikovaných porodů popisoval jako poměrně častý jev. Já osobně už jsem se byla v téhle fázi taky schopná pousmát, už jsem vlastně jen tlačila a když mi PA dala šáhnout na hlavičku miminka, tak jsem se taky musela smát a volat na manžela, jesti jí taky vidí, takže mi to nepřipadá zas tak divný. Je to individuální, každý prožívá porod jinak. Slyšela jsem i o případech, kdy ženu porod opravdu vůbec nebolel, je to sice vyjímečné, ale jedna konkrétní maminka mi to dokonce vyprávěla (do té doby jsem tomu taky moc nevěřila 🙂 )

kupinka
28. lis 2007

Neříkám,že to nebolí,ale dá se to..zvládly to všechny,tak proč né ty? A to potom,to stojí za to..Je to nezapomenutelné a naprosto vyjímečné,silné...Nic se tomu pocitu poprvé uvidět a držet své dítě nevyrovná..Těš se 😉

aponchie
28. lis 2007

xsipm04:nj to ja jsem mela epidural ale stejne jsem o nikom takovem neslysela,ja cetla ten komentar..nerim ze to neexistuje ale koukni se na to znova treba vickrat..me treba zarazi skoro vsechno na tom ,prece jen se tlacit musi a to je dost namahave a aspon troooosilinku by se to projevilo treba zafunenim,trosku potu,svaly v obliceji atd proste normalni mimika tohle mi prijde trosku pridelany cetla jsem komentare pod tim a musim jim dat za pravdu

aponchie
28. lis 2007

nerikma ze nemuze existovat minimalne bolestivy porod ale ne uplne bezbolestny ba dokonce vzrusujici jak s etam pise,jedna zena tam popisuje jak zazila nejlepsi orgasm z porodu atd no nevim leda ze ma rada SM 😀 jinak vsimni si ze kdyz ta zena jakoby tlaci tak ma otevrene usta a smeje se..to prece nejde tlacit a zaroven se smat a dychat a vejskat 😀 😀 no takze tak ale doporucuju shlednout spousty prirozenych porodu na youtube a porovnat s timto..prirozene ale v nemocnici tocene ci kde 😉

nikka.vo
28. lis 2007

no tak jsem na to video koukala, komentář jsem nečetla, ale jako fake mi to nepřijde ... 😕
Sice ta rodička vypadá jak nasmažená 😅 🤐 jak se pořád usmívá, ale třeba to dělala na kameru 😎 Chtěla si zachovat dekorum a přitom uvnitř ku*vovala 😀 Dostala určitě prachy, když se jim podaří natočit porod, který vypadá jak procházka růžovkou, no a povedlo se! 😀 Ale jak to dítě na konci tiskne k sobě - to je hééézký 😵 😵 😵

pecule
29. lis 2007

já se porodu bála jak čert kříže a nechtěla jsem rodit,ale poslední týden jsem se smířila a těšila až to břicho bude pryč.Nakonec jsem měla vyvolávačku a už to jelo!Zvládla jsem to a ráda na to vzpomínám už je to6týdnu co jsem po porodu a hlavní je že to bylo bez komplikací.Rodila jsem v Podolí takže prostředí fakt supr.Jinak samotnej porod nebolí to jde raz dva 😀

xsipm04
29. lis 2007

aponchie: No přiznávám, že ta žena má u toho porodu až abnormálně dobrou náladičku 😀 a sestříhaný to určo asi trochu je, minimálně je tam potlačený zvuk a je nahrazený tou hudbou, proto to možná vypadá, že ta žena moc netlačí, ale třeba jo, jen to není slyšet 🙂

nikka.vo
29. lis 2007

Jsem to zkoukla znova a občas je tam znát bolestný výdech 😝 , ale mohla se na to malé tak strašně těšit ( a nakonci to tak vypadá, jak ho tiskne) že to prostě zvládala statečně a brala to tak, že už to bude za chvíli. Navíc ho vytlačila sama, bez nástřihu, evidentně i bez natržení, mohl to být fakt lážo plážo porod. A přišlo mi jak když na sebe a jak to malé leze ven, koukala v televizi, nebo v zrcadle... 😕

Takže bambul - přeju ti tak pohodový porod 😉 😅

aponchie
29. lis 2007

tak s ekukni treba na pykas porod ci neco podobneho taky naprosto pohodovy porod atd nj muj nazor je jiny ale to nevadi 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru