Měly jste strach z porodu? Poznám, že rodím?

bambulik
28. lis 2007

Máte strach, měly jste ho? Mě čekají 2 měsíce do termínu, někdy se bojím co mě čeká a někdy si říkám že to třeba zmáknu hravě...
nejhorší je ten pocit že nevím do čeho jdu, ale jak si říkám zvládla to každá musím taky a snad nebudou komplikace a budu na to vzpomínat dobře...
jen mě někdy přepadaj myšlenky tipu jestli to poznám že rodím, zase nechci tam jezdit desetkrát, ale aby taky nebylo pozdě, jak známou rodily před barákem v sanitce..
ale to asi prožila každá z nás a ty co to máte za sebou se asi usmívate co? 😀 😀 😔 😝

zanetka82
18. pro 2007

no nevím jestli ty tři dny 😀 ale jak pujde do tuheho tak určitě. hlavně se nebat a byt nad věcí

sisstin
18. pro 2007

já byla strašně, strašně posraná..ale když to přijde..tak to pak berete jinak 😉

zanetka82
18. pro 2007

ja sem se teda nebala když jsem rodila poprve (to jsem nevěděla co mě čeka) a jak jsem rodila po druhe tak sem zase věděla do čeho jdu ale už tam byla takova nervozita že to bude takove dlouhe jako u prvního prvni dva dny druhy trval 9 hodin

aallii
19. pro 2007

Tak já měla první těhotenstý naprosto šílený,zvracela jsem od prvního do posledního dne. ☹ Malej byl nemocný se srdíčkem a tak mi to vyvolávaly ve 37týdnu,kontrakce jsem měla do pár hodin,ale neměla jsem vysílením silu tlačit a tak mi ho vyrvaly kleštěma. ☹ ALE PAK TO NÁDHERNÝ MIMINEČKIO DRŽET VRUCE A ŠMAJCHLOVAT HO A PUSINKOVAT,TO JE FAKT UPLNĚ SENZAČNÍ.Rázem jsem na vše zapoměla. 😀 A ted jsem se strachovala a čím víc se to blýží tím se víc a víc těšim. 😀

Monoberuško,
taky napíši sem do té to rubryky jaké to bylo.Už se těšim. 🙂 😀 🙂 Pa

aneriska
19. pro 2007

Na porodní bolesti jsem se těšila.. Vždycky, když přišla kontrakce říkala jsem si - "tak pojď, uvidíme, jak budeš silná, já budu silnější 🙂 " Jsem asi trochu masochista. Teprve posledních 45 minut to bylo opravdu silný, ale zase zážitek. Porodu se nebojte, vždyť ho vyvolává vaše děťátko, pro něj je to možná větší stres, vy víte, jak asi bude probíhat, ono asi moc ne, jen prolézá pořád užším "rolákem". My, ženy, jsme na porod stavěné! Přeju všem koho to čeká tak krásný porod, jako jsem měla já.

cert..ova
19. pro 2007

ahoj, aneriska, tak to jsi fakt masochistka 😀 , u prvního jsem se vůbec nebála a trval 25 hodin a byl to prostě horor, u druhýho jsem se taky vůbec nebála a trval jen 6 a byla ti fakt pohoda a teď jsem vyloženě posraná 😅

martinataylor
19. pro 2007

Ahojky monaberuško,držím pěsti at ten porod proběhne hladce a jste brzo doma, já byla včera v porodce,na porod to zatím nevypadá,termín 25.12.,tak mám přijít na kontrolu až 27.12,což se mi zdá pozdě,ale co nadělám. Jinak přijet jak začnu rodit.

kaceenka81
19. pro 2007

holky nebojte,není to tka strašný.já sice rodila taky hrozně dlouho a pak a porodním sále už byl snad jen můj duch-byla sem tak vysílená že sem odmítala spolupracovat,ale zase to potom....jak uvidíte jak toho drobečka vytáhnou a on se pak na kás kouká těma unavenýma očičkama,jako by chtěl říct:tak sme to zvládli,mamino,co? 😀 tak na to nikdy nezapomenete. 🙂

martinataylor
19. pro 2007

To je krásný....jsme to zvládli mamino.... 🙂

mobina
19. pro 2007

Holky ze mě ten strach úplně opadl a už to nějak neřeším. Říkám si, že to bude bolet, hodně moc bolet, ale zase tam bude ta odměna. Dokonce mě neodrovnala ani fyzioterapeutka, která mi díky silnému pánevnímu svalstvu předvídá hooodně obtížný porod resp. hodně bolavé kontrakce. Tak se prý tím mám prozpívat a nebo hekat jako u orgasmu 😀 No a nebo pak ten epi, ale pokud to jen trochu půjde, tak ten nechci.

monaberuska1
19. pro 2007

Ahpjky holky🙂jojo tak já se nebudu bát🙂jdem teď s manželem holit a zítra teda ta vyvolávka🙂takže pak písnu,ale bojím se☹to je jasný, mohlo by to třeba ještě dnes večer přijít samo🙂

mobina
19. pro 2007

Mono tak ať to máte brzy za sebou 😉

moncicak77
20. pro 2007

Ahoj Aallii,ja mam stejne problemy jako ty,nemuzu se vubec hnout,nezavazu si ani boty,strasne me natikaji nohy a jeste musim nosit puncochy proti krecakum,mam je mit i u porodu,fakt uz aby to bylo za mnou.Take me denne chodi sms zda uz se neco deje nebo jak dlouho to tam budu jeste mit,ze jsem jak slonice atd.uz me nebavi jim ani psat ze jsem jeste 2 in 1,proste to zacinam ignorovat,napisu az bude prcek na svete,ale vypada to ze si jeste pockam,fakt ani naznak ze by se porod blizil ☹ potrebovala bych nejaky dobry recept jak co nejdriv porodit...Monaberuska uz to ma treba za sebou,uplne ji zavidim...

aallii
20. pro 2007

Ahojky Moncicáku77,
Taky jsem dnes myslela na Monuberušku jak už to má za sebou,též ji závidím a na druhou stranu moc přeju. 😀 Už se těším jak napiše.Ty tvoje problémy,to je síla,taky mám křečáky,punčochy jsem si natáhla minulý týden a pak mi je přítel rval dolu,jak mi nohy natekly tak nešly vubec dolu a nohy se mi ani nedokrvovaly. ☹ ☹ A další paradox je že jsem koukala že čekáš chlapečka a bude se jmenovat Daniel a muj 7letý syn se též jmenuje Daniel.To je náhoda,vid? 😀 😀 Já jdu na kontrolu v sobotu,zýtra mám termín a v neděli druhý tak snad už mi taky řekne kdy by mi to vyvolali.Už je toho fakt dost a ještě se mi začalo špatně dýchat mám pořád nízký tlak. ☹
Ty dej taky určitě vědět jak jsi dopadla u porodu tady do té rubriky,já též napíšu sem.Držím ti palečky at je to taky už brzo,a máš už toho malinkatého prdolu u sebe a ne v sobě.Tak pa,pa a pak napiš,ju? 😀 😅 😀

moncicak77
21. pro 2007

Ahoj Aallii,neboj urcite napisu jak to vse dopadlo,snad bude vse ok.Jinak s tema puncochama me ani nemluv,ja je nemuzu ani oblect pres ten silenej pupek tak me je obcas obleka pritel a to se u toho vazne nasmejeme 😀 Jinak na Monu berusku taky myslim,konecne to ma nekdo z nas uz za sebou...Jmeno DANIEL chtel strasne moc muj pritel tak jsem mu vyhovela a holcicka by byla NATALKA,taky vymyslel pritel,je to jeho prvni dite tak jsem chtela at se jmenuje tak jak on rekne.Kde budes vubec rodit ty??? 🙂

aallii
21. pro 2007

Ahojky Moncicaku77,další náhoda,jméno Daniel chtěl muj bývalý manžel,jsem rozvedená a muj součastný přítel je Petr tak jméno po něm,chtěla jsem mu udělat radost.JE TO TÉŽ JEHO PRVNÍ DÍTĚ. 😀 😀 hOLČIČKA BY BYLA NIKOLKA,to se líbylo oběma.Je mi 28let a jestli se mohu zeptat kolik je tobě?Podle malé typuju tak 32?Jinak rodit budu v Domažlicích,chtěla jsem v Plzni v té nové na Lochotíně ale tam to je věčně přeplněné,mají tam každou chvýli stop stav ,jde to tam jak na běžícím páse a jsou tam nepříjemné sestřičky kvuli tomu jak toho mají hodně. ☹ Kdežto v Domažlicích je to též nové 2roky je to soukromá nemocnice malá,utulná a všichni jsou příjemní.A já k primáři Domažlic jezdím celé těhotenství na kontroly.A kde budeš rodit ty?Daníka jsem rodila v Praze-Motole (měl nemocné srdíčko tak proto ale už je zdrávý.)Bylo to tam fajn,ale tam musí být rezervačka. 😅

moncicak77
21. pro 2007

Ahoj Aallii,jsem take rozvedena,tady s tim pritelem ziju pres 4 roky,jinak me bylo letos v cervenci 30 let,je to strasne jak to leti,doma uz mam 13 letou dceru,to byla samozrejme hloupost mladi ☹ ale stalo se......tohle mimi je z velike lasky a hlavne strasne vymodlene,jsem po 2 IVF.Jinam rodit budu v Praze v Krci,jinde uz me nevzali,sice se bojim,ale jak rikam vse je zasadne o pristupu personalu.Tomu nase prckovi se vubec ale vubec nechce ven,rostak 😀

pantomima
21. pro 2007

Ahoj maminy 🙂 , dneska už si říkám, že se porod dá zvládnout, ale když jsem rodila, tak jsem si to nemyslela.Jasně, že to bolelo, byla jsem hodně unavená a na konci už jsem jen říkala, že už nechci a že to necháme na jindy.Až mi porodník řekl, že se na to musím pořádně nas...a najednou to šlo 😉 .Porodu jsem se nebála, jsem zdravotník a pár jsem jich viděla, ale vlastnímu prožitku se nic nevyrovná.

aallii:já rodila na Lochotíně a jak na sále tak potom na šestinedělí byli všichni super a to tam bylo hodně plno, nemůžu si na nic a na nikoho stěžovat, ale každý má svůj názor a prožitek 😉

aallii
21. pro 2007

Moncicaku77,u mě to bylo taky tak malej hloupost mládí ale jsem ráda že ho mám.Toto mimi je taky z veliké lásky a s přítelem žiji 2roky,má nás moocc rád mě i malého a se vším mi pomáhá. 😅 Našemu prdolovy se též vubec nechce jít ven,dnes mám termín a 23-12 druhý,ale vy byjste už mohli,a nebo to ještě vydržet do 25rána alespon po Ježíšku. 😅 A mohli by jsme rodit stejně. 😀 Zýtra jedu na kontrolu tak pak dám vědět.Pa 😅

Pantomimo,dívala jsem se na foto malé,ta je krásná.K tomu Lochotínu,já tam chtěla chodit na kurzy,po telefonu arogantní chování porodních asistentek,volala jsem tam celkem 3x,a 2kamarádky tam rodily,říkaly na prvorodičky žádné mazlení s nimi,samozřejmě je to věc názoru každé maminky ale já si říkám že tohle neee.Tak pa,pa a at ti malá roste do krásy a dělá ti v životě jen samou radost.Pa AALLII. 😅

aallii
22. pro 2007

moncicaku77,
Na kontrole vše o.k. na další mám přijet 25-12 pokud se nebude nic dít dříve.Jen mě skolila šílená chřipka ted před porodem tak mám strach kdyby to náhodou přišlo.pa. ☹ ☹ ☹

moncicak77
22. pro 2007

Aallii,,,,,,, ja mela ya cele tehotenstvi 3 krat chripku a ted na tom nejsem opet nejlip taky,boli me v krku,je to fakt des,nastesti jsem se obesla bez leku az na potreti,vlastne nedavno ve 3 trimestru.Dnes jsem makala jek ztekla a melej se drzi jak hov...kosile,varila jsem,luxovala,umyvala zem,pekla rezy a taky sexovala a nic nepomaha,tak ti nevim.... Jsem rada ze ti kontrola dopadla dobre,ja jdu na kontrolu az 27.12.nechapu proc az tak pozde,nevim tady to nejak v Krci nechapu,proc nechavaji tak dlouho prenaset,byla bych moc rada kdyby se to rozebehlo samo a nemuseli me to vyvolavat.Je pravda ze by ted mohl pockat az po stedrem dni,mam strasnou chut na bramb.salat a nechci aby tu pritel byl sam...

kim
22. pro 2007

Ahoj Moncicáku, máš dobrej termín a jméno pro prďolku, jukni ke mě 😀 😀
Já chodím na Bulovku a taky jdu na další kontrolu až 26.12. vyvolání kdyžtak 30.12. 😝 😒

AAllii: můj manža je taky Petr 😉 ale on po sobě jméno nechtěl, tak to bude Daník(moje mamka je Daniela) 😉

Holky držím palce, ať se to rozjede samo!!!!

moncicak77
22. pro 2007

Ahoj KIM,,,,,,,, no koukam jake mas krasne datum porodu a jeste krasnejsi jmeno pro mimi 😀 😀 😀 Absolutne nechapu jak to,ze to nechavaji tak dlouho prenaset,nevis jak dlouho se muze prenaset?? Se mnou se jeste vubec nikdo nebavil o vyvolani,ja to chtela mit do konce roku za sebou a asi to tak nedopadne ☹ Jak ty se vubec citis a nejake znamky ze by se to treba rozebehlo? U me teda ani nahodou,nerikam ze me neboli v podbrisku ale vzdy to za chvili prejde 🤐

aallii
23. pro 2007

Ahojky holky,
Už nemužu vubec polykat jak mě bolí v krku,zýtra ráno vezu malého k bývalému tak si dojdu na pohotovost a doufám že mi daj antibiotika. ☹ ☹ Já to též chtěla mít do konce roku za sebou,jednak proto že už je to fakt děs a malej už má podle ultrazvuku kolem 4kg tak mám strach z porodu a taky kvuli porodnému.Je jasné že duležité je aby byl malej v pořádku a zdráv ale 4500kč se na ulici nenajdou,že?
Jinak k tomu vyvolání,ptala jsem se doktora a ten mi řekl že je to u každé rodičky jinak,že kdyby to nepřišlo v termínu a děloha nebyla připravená tak by mě vyvolávačka beztak nezabýrala.Musí se zkracovat čípek.Prý na miminka zbytečně nechvátají,když se jim nechce tak i 10-14dní nechavaj.Mám strach abych pak neměla zkaženou vodu nebo nedejbuh šla císařem.Tohle mi řekl přímo primář.Akorát nechápu že by to nechávaly tak dlouho když je to mimi tak veliké. ☹ Jinak z nás třech já mám ještě čas ale vy holky už by jste mohli. 😀 😀

Tak at už to máme všechny brzoučko za seboumejte se hezky pa,pa. 😀 😅 😀 😅 😀 😅 😀 😅 😀 :-

moncicak77
23. pro 2007

Ahoj Aallii, vubec ti to nezavidim jak jsi na tom,me to nastesti preslo a je mi uz dobre.Ja vubec nevim kolik nas malej vazi,neptala jsem se nebot ve 3 trimestru to neni presne,je to jen takove orientacni,ale myslim si ze tez bude vazit tak 3,8 kg a to asi neporodim,mela jsem co delat s dcerou a ta mela jen 2,9 kg a to byl problem u me a co teprve takoveho cvalika 😀 ☹ S tim porodnym mas naprostou pravdu,kde je v dnesni dobe najdes,taky jsem to chtela skrz to do konce roku zvladnout ale nevim,nevim,uz jsem smirena s tim ze o ne prijdu,hlavne at je malej v poradku,to prenaseni me radne nervuje,taky mam strach aby se mu neco nestalo,takovych pripadu uz se stalo vic a ja bych nerada byla na tom stejne,jinak cipek se me zkracuje ale nejak pomalu,minuly tyden v utery byl 1,5 krat 1,5 tak nevim jak je na tom ted ale asi nepokrocil o moc jinak uz by se malej dral na svet........ A co ty KIM......jak jsi na tom ty a tvoje mimi??????????

aallii
23. pro 2007

Ahojky Moncicaku77,
tak jsem se konečně dostala k pc,antibiotika jsem nedostala,jen nějaký sprej na stříkání do krku.ale nějakmi to dráždí ještě víc.Uplně se bojim polknout jak mi řeže v krku. ☹ Jinak dnes jsem si s přítelem vše připravila,stromeček máme ozdobenej,salát hotovej,vše uklizené,malej je u bývalého a přivezou ho dopoledne.Tak jsem taky makala celý den a nic.Tak uvidíme 25-12.na kontrole,ale moc tomunevěřím.

Holky všem přeji krásné štastné a veselé Vánoce,hodně dárku pod stromeček a hlavně ten nejkrásnější ty naše miminka už na světě.Tak pa,pa. 😀 😅 😀

kim
24. pro 2007

Ahojky, Monci, stále v celku 😝 je to hrozný....s tím přenášením..je to asi všude jiný, na Bulovce je prostě 10 dní a konec, ale jedna holčina jde už po 7 dnech(je z Děčína)...takže se na to na kontrloe optej!!

aallii: to je mi líto, že jsi něco chytla, tak hlavně, ať je to rychle za Tebou a jsi fit na porod!!!!

Také přiji krásné Vánoce a hlavně hodně pohody!!!!! 😵 😵

bramburka
24. pro 2007

holky, tak vám přeju, at si pod stromeček nadělíte ty svoje miminka!!!!!

aallii
25. pro 2007

Ahojky holky,
tak chřipka už ustupuje,dnes jsem byla na kontrole a vše je o.k.,děloha nic nedělá a na další ozvy mám přijet 27-12 ve čtvrtek.Takže zase nic. ☹ Ale jinak byla jsem asi extrémně hodná,Ježíšek mi nadělil spoustu skvělých dárku. 😀 😀 Moncicaku77 a Kim jak jste na tom?jSem hrizně zvědavá.pa 😅

moncicak77
25. pro 2007

Ahoj Aallii,Bramburko,Kim................. Bramburko,tak pod stromeckem jeste mimi nebylo,skoda.Jinak Xenuska je moc krasna,koukala jsem na fotecky,preji hodne stesticka a zdravicka a krasne svatky 😉 KIM,to me povidej,uz me to fakt nebavi,mam otekle nohy jak 2 dine a zacaly me otikat i ruce tak ze v nich nic neudrzim,vlastne uz jsem natekla uplne cela,za chvili se budu jen kotoulat ☹ Jdu na kontrolu 27.12.a na vyvolani se uz fakt optam,nebo teda co se mnou budou delat,nechci tak dlouho prenaset,v Krci se ani nechodi na monitor,tam jen udelaji ultrazvuk zda je vse ok.pry poznaji dle pupecnikove krve,tak ti nevim,z toho mam strach,tak se budu domahat toho aby se mnou nekdo neco delal,je to prece moje dite.......... Aallii,ty se drz s tou chripkou,antibiotika oni prave nedavaji,ja dostala nejaky sirup a tablety na cucani a vubec to nepomahalo ☹ taky jdu ve ctvrtek na kontrolu,budu na tebe moc myslet,pak pisni co a jak,teda pokud si te tam treba nenechaji nebo me..... ..................... Ja taky neco nasla pod stromeckem,ale vetsinu darku jsem si vybrala uz pred stedrym dnem,jsou to veci pro domacnost a tak..............................................................Tak se mejte krasne,uzijte zbytek svatku a hlavne napiste co je s vama??????????

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru