Měly jste strach z porodu? Poznám, že rodím?

bambulik
28. lis 2007

Máte strach, měly jste ho? Mě čekají 2 měsíce do termínu, někdy se bojím co mě čeká a někdy si říkám že to třeba zmáknu hravě...
nejhorší je ten pocit že nevím do čeho jdu, ale jak si říkám zvládla to každá musím taky a snad nebudou komplikace a budu na to vzpomínat dobře...
jen mě někdy přepadaj myšlenky tipu jestli to poznám že rodím, zase nechci tam jezdit desetkrát, ale aby taky nebylo pozdě, jak známou rodily před barákem v sanitce..
ale to asi prožila každá z nás a ty co to máte za sebou se asi usmívate co? 😀 😀 😔 😝

aallii
7. pro 2007

To bych ráda,ale musím to vydržet do pondělí,uvidíme co mi na to doktor řekne při kontrole,já tam ted volat nemužu,přítel je hrozně nachcípanej musíme počkat až se vykurýruje aby mohl se mnou k porodu,hrozně ho tam chci a on je takové zlatíčko že bych mu to nemohla udělat. ☹ 😅 Bolí to však bolí.Au,au.

aallii
7. pro 2007

Monaberuško,neboj porodu,já se taky bojim,přistihla jsem se dnes ve vaně jak si zkoušim tlačit jako na velkou,a pak jsem si říkala že mám dost. 😅
Ikdyž mám už jeden porod za sebou tak už je to hodně dlouho a vše jsem zapoměla.Chodila jsi na porodní kurz?Já ne ani prve ani ted.Chtěla jsem,ale už nebylo místo. 😨

monaberuska1
8. pro 2007

aallii🙂
ahojík🙂jojo to tě chápu taky tam chci toho svýho🙂je to taky moje zlatíčko🙂Bez něho nechci rodit, musí tam prostě být🙂tak snad DR:stím něco udělá, takhle tě přece nemůže nechat trpět☹
Jo taky jsem si zkoušela tlačit a pak jsem vybouchla smíchy, jestli je to normální🙂přišlo mi to takový ...no srandovní🙂 😀 😀 No tak 7 let je 7 let🙂no mi byli s manželem na tom jednorázovým kurzu platili jsme 500,- s tím že už u porodu nebude platit nic🙂a trvalo to 2 hodiny🙂a bylo to jako pěkný, mě se to moc líbilo🙂strašně hezky ó tom mluvila, fakt super🙂škoda že jste nechytli místo🙂Určitě tohle doporučuji🙂

aallii
8. pro 2007

Monoberuško,když Jsem si zkoušela tlačit tak jsem se tomu taky smála,ale až na to přijde tak mi asi moc do smíchu nebude. 😀 😀 😀
Změnila jsem si fotku,to je šílený,máš taky takové břicho?Já jsem dnes čekala na tvou odpověd,protože jsi dost často na nettu a pořád nic tak jsem si říkala:"Už to na ni asi přišlo,ta se má",no a ty si tu pořád. 😅 😀 😅 😀 Já ani dnes neměla na nett čas,dnes jsme trhli rekord s návštěvama,bylo jich tu 7rodin po sobě,chtěla jsem péct cukroví,ale neudělala jsem nic. 😀 😅 ☹ Ten kurz mi taky mrzí. ☹ V pondělí se každopádně ozvu co a jak mi doktor řekl na ty nohy.Péta(přítel)si ze mě dělá srandu,včera když jsem vytírala tak mi říkal že stojim jak kdybych chtěla zrovna na velkou(srát) a smál se mi,ale já už nebyla schopná ani na těch nohou stát vzpřímeně.On to chtěl udělat sám,jenže něco dělal a já musím mit všechno hned ted.Takže uvidíme co doktor na to.Zatím pa,pa. 😀 😀

monaberuska1
8. pro 2007

aallii🙂
ahojík🙂jojo vždycky semka namrknu a když je něco nového tak hned píšu🙂ale ještě to na mě nepřišlo bohužel☹ no to mi musíš dát hned vědět jak jsi dopadla, určitě ti musí něco poradit🙂jojo to znám tyhle srandičky taky si ze mě ten můj dělá pořád srandičky🙂 😀 😀 no jo taky mám pupka jako blázen, už jsem koukala že tu máš jinou fotku🙂ale kdyby ty chlapi věděli jaký to je nosit co???a ještě když tam bobík skáče po močáku🙂 😀 ty br´do 7 návštěv jo??tak to musíš být docela hotová ne??? 😝 mě vždycky stačí tak 2 nebo 3 ale to je málo kdy se to takhle sejde a pak už odmítám úplně otevírat🙂ale jo teď měl taťka narozeniny tak to bylo fajn🙂zas si člověk pořádně pokecá🙂

aallii
8. pro 2007

No to jo,před obědem tu byla kamarádka s manželem ji ve 21týdnu,chtěli mi ještě vidět než ho vyklopim,kecala jsem a kecala a když odcházeli task mi Péta povída,že jsem ji ani nepustila ke slovu.No a ted večer už jsem jenom poslouchala a zývala. 😀 😅 😀 😅 A to mi došly i veškeré zásoby kafe,kapuča i limo takže zýtra ještě nakupy.Jo a docela mi tvrdne břicho,bylo by fajn kdyby už to bylo a na vánoce pěkně všichni u stromečku. 😅 😅 No ale to zatím mužu jen doufat.Tyjo a ty už jen 5dní do termínu,to je skvělý. 😀 Dnes jsem se ho ptala co dostanu za porod a on mi s takovým blaženým výrazem povídal že prej přes hubu.Ale to je normální já už se nevzrušuju,na blbou otázku blbá odpověd. 😀

monaberuska1
9. pro 2007

aallii🙂
jééé vidíš to mě ještě nenapadlo se ho zeptat co dostanu za porod🙂to bude taky nějaká taková podobná odpově´d to nemám strach 😀 😀 no sice 5 dní, teď teda 4 dny ale furt nic☹jojo nákupy🙂ale stejně mi jsme nakupovali dárky od 10:00 a přestali jsme lítat až o půl 8 večer a jsem stále 2v1🙂 😀 taky bych chtěla aby to bylo do termínu🙂nebo aspoň přesně v den termínu aby jsme u stromečku byli všicí:_) 😀 bylo by to fakt moc pěkný🙂no vidíš tvrdnutí břicha je dobrý🙂jako teď ke konci🙂to znamená že se něco děje🙂mě od rána pobolívá nějak celý pupík ale je to spíš už jak se tam vrtí jak je ze vnitř okopanej🙂 😀 😀 snad jak je aktivní v pupíku , tak půjde tak stejně aktivně ven🙂

aallii
9. pro 2007

Monoberusko,tak jsem pravě s malým dopekla vanilkové rohličky a linecké,nejradši bych se na to vy...,ale on slíbyl učitelce v 1třídě že prej hrozně ráda peču tak prý přinese do třídy cukrový. 😖 no nevim kde vzal že ráda peču,ale nic jiného my nezbylo a musela jsem zadělat. ☹ ☹ Dárky pro malého jsme obědnaly přes nett,takže to bylo bez práce. 😀 No a my si letos nic dávat nebudem,pořád zařizujeme baráček a mimi je nejkrásnějším dárkem. 😅 😅 😅 Kdybi to na tebe náhodou přišlo,tak dej prosím vědět hned jak budeš doma jak to dopadlo.A neboj určitě to bude v poho,držím ti mooccc palečky. 😀 😅 Tak my jdem ted s malým do kulturáku na vánoční besídku s čertama a mikulášem,ono se mu tam moc nechce,protože má černé svědonmí jak celý rok zlobý.Dobře mu tak,zaplat panbuh že na ty kraviny ještě věří,to jediný na něj platí.Tak pa 🙂

monaberuska1
9. pro 2007

aallii🙂
jojo já teda ještě nepeču, ale měla bych sakra začít🙂aby jsme měli něco na stůl🙂asi zítra udělám linecký🙂ty jsou z marmeládou ty vydrží a rohlíčky taky udělám🙂ale ty krémový ty budu muset holt dělat dýl, jelikož tam je ten krém, to musím ještě neják vyřešit🙂jojo hned písnu neboj, už by to mohlo přijít🙂tak si užijte besídku jo??🙂jojo počkej ale až prokoukne že čert není 😅 co pak viď???jestli mu je 7 let, tak brzy to prokoukne🙂 😀 ale já se teda čerta bála strašně dlouho🙂 😀

aallii
9. pro 2007

Tak jsem normálně čuměla,mikuláš ,anděl a čert vlítly do sálku a mikuláš se ptal at se přizná kdo zlobil,nikdo nic neříkal a najednou se malej přihlásil.Všichni na nás koukali a čert si pro něho hned šel. 😀 Péta vyděl že už je to na malého dost tak ho hájil ale já bych ho klidně nechala strčit do pytle.no ale to se nestalo a čert si ho odvedl aby řekl před všema básničku a pro tentokrát že mu to odpustí. 😀 Najednou malej spustil koledu pujdem spolu do betléma.Všichni čuměly a já a Péta s otevřenou hubou,vubec nevíme kde se to vněm vzalo.Takže mu za to že se přiznala nadělili kalendář(už čtvrtej)a ovoce a on si to tak hrdě nes a všichni mu tleskaly.Jo a když se ho mikuláš zeptal co chce od Ježíška tak hned řekl že bratříčka,to jsme taky koukali. 😅 😅
Jinak tak 15 udělám ještě vosí hnízda a kuličky a kašlu na to. 🙂 Když jsme psaly Ježiškovi tak to každý rok dělám jako pergament ohořelý papír i s voskovou pečetí,to je takový hezký když to dává ještě za okno i s cukrem pro soby.Doufám že až věřit přestane tak to neřekne malému.Ale to ty si za chvýli zažiješ taky. 😀 Jsem prý pro nej nejzlatější maminka na světě.No a ted máme strach aby na malého nežárlil. 🙂

monaberuska1
9. pro 2007

aallii🙂
ahojky třeba žárlit nebude:_)uvidíš🙂třeba mu bude dělat takového toho správného velkého bráchu hm?? 😀 🙂 😵 Takže pěkná besídka vi´d??na tohle už se taky moc těším🙂já si myslím že i kdyby mu to řekl tak půjde hned za tebou že mu bráška lže 😀 😀

aallii
9. pro 2007

No tak se necháme překvapit. 😅 Jinak zýtra ta kontrola tak ti dám vědět co mi na ty nohy řekl.Zase mi tvrdne bříško.Jsem neaká hodně unavená,jdu se pokusit usnout.Tak zatím dobrou noc pa,pa. 😅 🙂 😅

monaberuska1
10. pro 2007

aallii🙂
ahojky tak jak už jsi z kontroli doma??Jak nenapíšeš budu vědět že si tě nechali v nemocnici☹a budeš rodit🙂ty se máš:_)

aallii
10. pro 2007

Mony,tak jsem tu zase,na kontrole jsme byli až ve 13hod.Natáčely mi hodku ozvy,už mám poslíčky,ale stejně doktor řekl že se jen děloha těmito falešnými stahy zatím jen připravuje a že to vypada až tak na termín.Takže do termínu mám 14dní.Příští týden ve středu jedu na další kontrolu tentokrát k primáři tak uvidíme. 😅 ¨No a na ty nateklé nohy ,říkám mu že je to šílený že se ta bolest nedá vydržet,koukal na ně pak i na ruce,protože nemužu nosit prstýnky a řekl mi že se stím nedá nic dělat,jen prej abych trošku pila kopřivový čaj a ten prý odvodnuje,ale že mi to nějak výrazně stejně nepomuže.Mastička prý na to žádná není a o vyvolání řekl že když není děloha připravená tak prej by mě vyvolávačka stejně nepomohla,nezabýrala by.Mám mít nohy nahoře,ale to si s jedním dítětem a vánocema na krku nemohu dovolit takže to musím vydržet. 😀

monaberuska1
11. pro 2007

aallii🙂
ahojky, jojo taky jsem měla poslíčky ale už měsíc před termínem🙂no a jsem tu pořád 2 v1:_) 😀 ale zítra je to krásný datum 12.12.:-) 😀 ty jo divím se jen že co ti řekl na ty nohy,no to jo mě ted stačí jen ty Vánoce na krku a nedovedu si představit že bych jen ležela to nejde prostě před Vánocemi, a natož mít už doma prcka viď??to asi vidí s hlediska chlapa 😀 😀nemůžu si ale na toho mýho stěžovat🙂ten je na všechno, aji vyžehlí když nějak razantně nestíhám🙂vaří prostě nerozděluje práci na ženskou a chlapskou🙂 😀 to jsem ráda🙂

aallii
11. pro 2007

Mony ,
tys mě pobavila,čtu tvé odpovědi i tomu mému a začala jsem se smát když bych si ho představila u žehličky. 😀 😀 Víš on má 2metry,a brání se že nežehlí protože se vždy spálí.Ale prý to mám zkusit,ho nechat.To bych asi praskla smíchy. 😀 No a nevaří,Protože ho zasadně prý nepouštím do kuchyně.Víš já mám novou kuchyni,byl to muj životní sen a hlavně šetřím ale vařím dobře(se musim pochválit,za rok jsem ho vykrmila o 10kg)No a on uvařit umí,je to dobré ale pak mi nezbyde ve špajzu nic. 😀 Jinak mi pomáhá se vším,meje nadobý,vytírá,luxuje,učí se s malým,lecos zpravý,topí atd.,no prostě zlatíčko.Taky nerozděluje práci na ženskou a chlapskou. 😅
Kdyby se ti to povedlo zýtra to by fakt bylo super,malá by měla rodné číslo 071212/....,to by se tě dobře pamatovalo.Doktor je dobrej,nestěžuji si na něj,ale s těma otokama mi to mrzí..Tak s tím at už jedeš rodit něco s manželem večer provedte.Ale jsi prvorodička a říká se že se holčičky fintí tak se jim moc nechce ven.Tak hodně štěstí. 😀 😅 😀 😅

kalu
11. pro 2007

Ahoj holky,náhodou jsem otevřela toto téma a vzpoměla jsem si na to,co jsem prožívala před téměř 9 měsíci.Taky jsem se porodu samozřejmě bála ale čím více se blížil, tím víc jsem se těšila.Byla jsem asi blázen, ale říkala jsem si,že to čekání je nejhorší a už jsem moc chtěla aby se něco dělo i když to bude bolet.Bambulíku a spol.-nebojte se-porod není tak strašný,jak se o tom většinou koluje.A taky se nebojte,že to na sobě nepoznáte.Mě začaly poslíčky 3 dny před porodem,byly to porodní stahy, ale ty nejsou pravidelné a většinou se zmírní když jsi v klidu.Porodní bolesti poznáš podle toho, že jsou naprosto pravidelné (alespoň u mě-ale říká to každá co znám)-nemusí být ani tolik intenzivní, ale hlavní je ta pravidelnost.Z porodu byla nejhorší ta poslední hodina,která byla skutečně intenzivní bolest, ale do té doby jsem si stále říkala že to ještě může být horší a mezi kontrakcemi jsme s manželem vtipkovali a smáli se.Kdybych bývala věděla, jaké to bude, nebála bych se ze začátku tolik.Vím,že každá to má jiné,ale když to člověk bere pozitivně a "těší" se, tak si myslím že tu bolest vnímá mnohem méně.Přeji vám všem pohodový průběh porodu, ale hlavně-a to je mnohem důležitější-ZDRAVÁ MIMINKA.

moncicak77
14. pro 2007

Ahoj a vsechny Vas srdecne zdravim.Pred 13 lety,to me bylo 17 let jsem cekala sve prvni miminko,bylo neplanovane a nechtene,ale prisla jsem na to az skoro ve 4 mesici a to uz jsem s tim nemohla nic delat,vse strasne rychle uteklo a ja 14 zari porodila holcicku,porod nic moc,bolestijsem mela od pulnoci a mala se narodila v pul 2 odpoledne,rodila jsem ve Znojme,ale vsichni na me byli velice hodni,coz bylo super pro tak mladou prvorodicu.Ted jsem opet tehotna,jsem ve 40 tydnu,termin mam tuto nedeli 16.12.mam strasne velky strach,ani nevim proc,mozna proto,ze se na me bude personal nemocnice divat tak,ze uz jsem jednou rodila tak to zvladnu i podruhe,ale bojim se ze to tak statecne nepujde jako pred 13 lety ☹ ach jo nevim co si pocit.....

monaberuska1
14. pro 2007

Ahojky holky🙂
tak začínám mít strach, mám po termínu a je to čímdál horší teda.-(no ale jestli o víkendu neporodím tak v Pondělí mám nástup na vyvolání.-(

aallii🙂
ty už rodíš??že jsi tu nenapsala??mě nešel vůbec koník totiž☹

kalu🙂
taky jsem se strašně těšila ale to čekání jak už mám po termínu je docela takyvý naprd☹začínám se trošičku bát🙂ale jinak se jako těším , chci už to mít za sebou🙂jo a potěšila jsi mě stím porodem🙂

moncicak77🙂
ahojky, myslím že každá těhulka má určitě strach buď velký a nebo malý🙂já jak jsem už psala já se těšila ale jak mám po termínu tak situace je o to tím horší☹

aallii
14. pro 2007

monoberuško,
Ne ještě nerodim,ale v noci jsem byla v porodnici v Domažlicích,od středy večera jsem byla pořád nějaká mokrá a tvrdlo mi bříško a takový divný tlaky na pipinu,ale jen nepravydelný.Osprchovala jsem se a za chvýli to bylo zrovna tak.Takhlese to opakovalo asi 5x tak jsem byla taková na vážkách a nechtěla jsem zbytečněplašit.Když to v noci začalo znova volala jsem dp porodnice že mám podezření na samovolný unik plodové vody a jelikož tam malej už moc vody nemá,protože má ke 4kg tak jsem dostala strach aby se neudusil.Naštěstí to plodovcka nebyla,prý jen nějaké porodní hleny a asi samovolný unik moči.ale prý to dlouho trvat nebude,termín mám v pátek.Jinak Koník mi taky nešel a ted jsme u partnerovo rodiču tak jsem se konečně dostala na pc.A ty pořád nic?Kamarádka měla termín 12-12-07 a včera porodila v 18.37.hod holčičku Kristýnku v Klatovské porodnici 3.20kg a 49cm.5íkala že šílený rodila 24hod a prý nikdy více,ale to říká každý.Tak ty už s tím taky něco dělej.Držím palečky.Pa.Pa.

monaberuska1
14. pro 2007

jojo jestli neporodíme o víkendu tak v Pondělí mám nástup na vyvolání🙂takže začínám mít tak trošičku strach🙂 ☹ ty brďo tak to je krásný🙂a to měla tak krásný termín že??zítra jedu na ozvy, 🙂tak jsem zvědavá co mi poví, 🙂no takže ty každou chvilinku porodíš že??

majaaita
14. pro 2007

Monoberusko, vyvolávání se neboj. Sice platí, že po zavedení tablety jsou bolesti intenzivnější, ale o to kratší 🙂
Přenášela jsem dva týdny, byla jsem jako slonice, oteklá až na zadku 🙂
A poslední dva dny, kdy už bylo jasné, kdy nastoupím do porodnice, jsem měla poslíky - a až jsem byla vzteklá, co to mimčo blbne, když se má narodit až za dva dny 🙂
Kontrakce se mi nakonec rozjely samy pár hodin předtím, než mi měli dát tabletu - holt nemocnice zafungovala.
A znám víc holek, co jim to takhle začalo 🙂
Drž se a všechno dobře dopadne 🙂

aponchie
15. pro 2007

holky nebojte a kdyz uz mate obrovsky strach proc si nechcete dat epidural pak budete bolesti citit stejne ale jinak a hlavne budete klidne... 😎

bramburka
15. pro 2007

holky, nebojte, kdybych věděla, co mě čeká za nervy pak s miminem, brala bych porod jako procházku růžovou zahradou. Jde o ot, že každej porod vnímá jinak, ono jde i o tělesné dispozice, já se svou širokou pánví...si nemuzu stěžovat, jistý je, že ted vím, že jsem se bála neoprávněně. Opravdu jsem se strašně bálůa, nakonec jsem to zvládla bez epi - ne teda vlastní vůlí, já ho chtěla, ale už se šlo tlačit...fakt se na to zapomene už za 14 dní jsem věděla, že do druhýho pujdu...

aallii
15. pro 2007

Ahoj Monoberuško,napiš jak jsi dopadlana ozvyčkách,ju?To jsem zvědavá fakt jak dopadneš,hlavně nezapomen pak napísat jaké to bylo.Já taky určitě napíšu.Jinak mě dnes hrozně tvrdne bříško,nohy mam jak 2 dýně nateklé,tak jsem šla tady na Šumavě s malým bobovat a nakrmit srnečky do krmelce aby jsem to trochu popohnala.

Holky,
já se bojim porodu šíleně protože první jsem měla kleštový.O epidurálu jsem přemýšlela,ale dost jsem slyšela že pak nemám potřebu tlačit a někdy prý i zmizí kontrakce uplně.Nevite někdo co je na tom pravdy?a ještě jsem chtěla říci že když jsem malého po porodu měla na JIP v inkubátoru(kvuli nemocnému srdíčku),tak jsem brzy na ten hruzostrašný porod zapoměla.A měla jsem strach o něj.

aponchie
15. pro 2007

tak to je blub veleblub po epiduralu mas normalni kontrakce i bolesti jen je nemas stiplave pichave a krecove ale tupe takze asi tak a malou sem tlacila normalne

bramburka
15. pro 2007

navíc prek při tlačení ten epi ztluměj.. hodí se na to když máš dlouhý kontrakce

zusma
15. pro 2007

Já se porodu chvílema bála, chvílema ne a byla jsem sama zvědavá, jak to zvládnu a zda opravdu všechny holky, co tvrdí, že je to šíííílená bolest, zda nekecají.

No a......bylo to bohužel horší, než moje nejhorší představy 😔 Sice bez jakýchkoliv komplikací, 5 hodin brutál kontrakcí a pak 3 minutky tlačení,ale ta bolest při kontra a při tlačení pro mě byla smrtelná. 😖 Vážně (bohužel)nepřeháním.

aponchie
15. pro 2007

ja nevim na jednu stranu maminky stresuji boji se to chapu pak chcou prirozene porody ale stejne se boji atd me neprijde epidural v zadnem pripade neja hrozny pac pokud to pomuze mamine tak je lepsi mimino i porod takze tak na nejake hrdinstvi sem se opravdu necitila 😎

aallii
15. pro 2007

HOLKY DÍKY.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru