Měly jste u porodu proti bolesti Entonox (rajský plyn)?

finezuza
6. dub 2012

Nejdříe jsem chtěla rodit co nejpřirozeněji, ale čím víc se to blíží, tím mám větší obavy z bolesti. Epidural jsem zamítla hned, může to spíš zhoršit porod, ale teď jsem našla jako nadstandard entonox. Jaké jsou vaše zkušenosti?Děkuji.

andilekanitka
6. dub 2012

Já ho chtěla hned co mi začlaly kontra po 3min, ale PA mi řekla, že se to tím zastaví, což byla pěkná blbost, tak jsem si ho za dvě hodiny vyškemrala a za 45min jsem byla připravená na porod, do té doby cca 6h stále jen na 2cm, takže myslím, že tě uvolní, ale na sobě jsem ho nijak nepociťovala.

slundo
6. dub 2012

Kamarádka ho měla a bylo to prý super. Vysmátej porod 😀

werunqa
14. dub 2012

Segra ho mela a rikala, ze rozhodne nedoporucuje-ze byla jak zdrogovana..cely porod ma v mlze, spatne tlacila..vubec nevedela co se deje..doktori pry na ni mluvili a ona nevedela co rikaji 😀 ..takze ja bych do toho asi nesla 😕

luciebx
14. dub 2012

ja ten rajsky plyn mela a bylo to uuuuplne super.. .ze by se tim zastavil porod je blbost.. toto je nejsetrnejsi tlumivost na bolest... v lekarstvi se pouziva treba pri vyjezdu zachranek kdyz ma nekdo velke bolesti treba otevrena zlomenina a tak podobne.. ja osobne sem si pripadla jako po lahvince dobreho vinka.. bolest sice neskoncila ale bylo mi to v tu chvilku jako by jedno.. k prirovnani.. kdyz se nekdo poradne vozere a nejak si ublizi tak mu to v te chvilce je jedno.. bolest tam je ale tobe je to jedno,, jen rano vis ze te srazil autobus. 😀 😀 . nekomu ten rajsky plyn nedela dobre. .nekomu je po nem na zvraceni.. ale ja si to jen vychvaluju.. na dalsi porod se tesim.. ja se u toho i nasmala.. proste me to dostalo do jine sfery... fakt vrele doporucuji.. dychat se musi z hluboka a dlouhy vydechy... a hlavne.. kdyz se pak 3x nadechnes jen cerstveho vzduchu tak ten rajsky plyn je skoro pryc.. takze jestli se bojis ze budes oblbnuta na dlouho tak to taky neni pravda.. ja se taky bojim epiduralu nikdy sem do nej jit nechtela a doufam ze to bez nej zase zvladnu.. ta prectava obr jehli do patere.. no neeeeeeeeeee dekuji..

jasekd
15. dub 2012

Osobni zkusenost nemam, ani s Entonoxem, ani s epiduralem, nicmene za me radeji epidural, ktery nema na miminko prakticky vliv, nez vdechovat takovy oblbovak. Bala bych se , ze mi bude blbe a porod si chci pamatovat, ne ho mit v mlze a nevnimat poradne, co mi rikaji 😅 Porod neni zlomenina apod. a vnimat ty bolesti ma svuj ucel a pokud uz bych nezvladala, dam si EPI, prave kvuli vlivu na dite.

majkali
30. kvě 2012

Ještě nějaká zkušenost? Taky mě to moc zajímá, díky moc.

eicul82
1. črc 2012

Já jsem rodila před týdnem a byla to moje záchrana 😉 Akorát s tím nemají ještě tolik zkušeností, tak se báli, že nebudu na závěr spolupracovat, tak mi to pak sebrali 😀 ale já byla úplně v pohodě,pak jsem jim to i říkala,když se mně ptali po porodu co jsem na to říkala. No a leze to trochu do peněz 😀 Mě to stálo 1800kč za cca 2 hod. Ale v tu chvíli člověk na peníze nemyslí 😝

eveluska
1. črc 2012

@eicul82 to zni skvele 🙂 musela jsi to prinest s sebou, nebo to maji v porodnici?

tehulka12
1. črc 2012

eveleska Přinést si to nemužeš.Porodnice to musí mít sama.Některé to mají a některé ne .To si musíš zjistit

olusenka
19. črc 2013

Máte někdo novou zkušenost s Entonoxem u porodu? Bylo Vám po něm špatně nebo pomohl? Někde jsem četla, že někomu pomohl a porod prožil stylem "tybláhotojeprčajárodím". 🙂

lluciferek
26. srp 2013

no taky nad tím uvažuji. u nás to teda stojí 800kč takže mnohem přijatelnější, než epidural a hlavně se inhaluje. I kdyby to od bolesti nepomohlo, tak snad to alespoň trochu uklidní, že tu bolest nebudu až tak vnímat.

ludmila31
26. srp 2013

Ahoj holky, z prvního porodu jsem měla šílený strach celé těhotenství, přemýšlela jak a čím si nechám zmírnit bolesti. Nakonec jsem "čekala a hekala" než mě vezmou na sál a na něco podobného nebyl čas. U druhého porodu jsem si říkala, že když jsem zvládla první, zvládnu i druhý. Oba kluci šli přirozeně, u obou se mnou byl po celý porod manžel. Podle mě je nejdůležitější mít u sebe oporu v podobě blízké osoby 🙂

nellisek
26. srp 2013

ahoj holky, tak já rajský plyn neměla u porodu, ale u kolonoskopie a můžu jen doporučit. Asi na každého působí jinak, ale za mě úplně super. Ty stavy kdy mi bolest byla úplně jedno skončí ihned jak se přestane inhalovat, tak že u porodu bych si ho klidně nechala dát do tý doby než se začne tlačit, abych to pak vnímala. Ale i přitom inhalování já vnímala úplně všechno, nikdo nebyl v mlze. Bylo to jako když mám dobrou náladu po vínku. Ne opilá kdy se to motá, ale v dobré náladě.

lindafr
28. srp 2013

Ahoj, rajskej plyn měla známá, porodem se doslova problila (pardon) a byla jak sjetá. Já rodila 3x, vždycky bez ničeho. Bolest to byla, to jo, ale nic co by se nedalo vydržet. Než mít špatný vzpomínky (nebo žádný vzpomínky), tak si to radši užiju se vším všudy. Ta bolest je jen párkrát v životě a za ten konec to fakt stojí 🙂

jennyska
29. led 2014

Ahoj @ludmila31 @eveluska @majkali @andilekanitka @nellisek @luciebx @eicul82 a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti se Entonoxem (buď u porodu a nebo jiném zákroku) do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/entonox/ pomůžete ostatním ženám, které toto právě řeší a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

nikomik
6. kvě 2014

Ahoj holky, já jsem u porodu Entonox měla jelikož jsem si chtěla užít vanu na porodním sále a s Epiduralem by to nebylo možné. Musím říct, že Entonox mě naprosto uvolnil a při jeho vdechování jsem se maximálně soustředila na dýchaní což bylo taky plus pro porod. U Entonoxu je výhoda v tom, že se člověk může rozhodnout jej použít kdykoliv, narozdíl od Epiduralu. Krom toho mi taky urychlil už tak rychlý porod (45 min). U inhalování jsem se soustředila na dýchaní a nevnímala bolest, kterou jsem při inhalaci nevnímala :D. Navíc jsem ho měla i u šití, jelikož jsem byla dost potrhaná a musím říct, že jsem se celou dobu smála :D. Takže za mě Entonox jednoznačně ano a k dalšímu porodu ho chci stoprocentně.

ann2
6. bře 2015

Taky jsem za žádnou cenu nechtěla epidural a řekla jsem si o rajskej plyn. Nevím jestli mi pomohl,ale rozhodně
neublížil. Sosal ho ode mě i partner,kterej byl u porodu 😀 😵 byl zvědavej co že to je. Oba jsme po tom měli
strašně sucho v krku,jinak nic negativního.

kamilkaz
20. bře 2018

Nevim neměla jsem. Ale když jsem měla epidural tak mi řekli že to taky zastavuje porod a to jsem byla po vyvolavacce neotvirala jsem se tak nakonec císař

peacev
20. bře 2018

Měla jsem a úlevu mi nepřinesl ☹ Při bolesti mi to nasát nešlo a když bolest nebyla, tak jsem byla ráda za normální nádech či jak to popsat. Jen mě z toho škrábal druhý den krk... Takže za mě bohužel ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru