Mimi naléhá obličejovou částí. Porodím normálně?

frufrunka
29. črc 2008

Ahoj holky!
Sice už mám po porodu, ale sháním info pro další těhotenství... 🙂 Tohle téma tu bylo jen okrajové, probírala jsem ho jen s jednou holčinou, tak doufám, že se vás teď přidá víc... Nevíte, jak to je s porodem, pokud miminko naléhá obličejovou částí? Je tu některá, která takové mimi porodila normálně? Slyšela jsem, že je to poroditelné normálně ale i, že se to normálně rodit nesmí, protože hrozí, že by si miminko u toho zlomilo vaz. A jak u vás zjistili, že naléhá obličejovou částí? Až když porod nepostupoval a musely jste jít na císařský řez, nebo to poznali doktoři už v průběhu porodu, nebo dokonce před ním? Protože pokud vím, tak když jsou úplně standardní ultrazvuky, tak poslední je v 32 tt a to se ještě asi může dost změnit, ne? A pro ty z vás, které máte víc dětí: Opakovala se tahle poloha? Zase jsem někde četla, že je to náhoda, ale taky, že to náhoda není, že je to dáno sklonem pánve. Děkuji moc moc za vaše zkušenosti - už teď se psychicky připravuju na další těhotenství a hlavně porod! (moc toužím po normálním porodu, ale vypadá to, že asi moc šancí na něj nemám...) ☹

pebi
31. črc 2008

tak pokud vím, tak mimi rotuje do konečné polohy až během samotného porodu... 😉

frufrunka
autor
31. črc 2008

Pebi, to jsem si taky myslela, ale prý je něco jiného rotace a něco jiného naléhání... Tak já nevím, mám v tom zmatek.... 😨

lenkabu
31. črc 2008

Myslim že naléhaní oblicejem se prirozene nerodi...teoreticky by to asi slo,ale hrozi poraneni miminka.Jak se to zjisti presne nevim,ale asi ze porod nepostupuje.O opakovani pri druhem tehu jsem neslysela.

kitty68
31. črc 2008

no me mala lezela celem, kvuli toho js nakonec mela i cisare, byla velika a vubec nerotovala, pomalu js se otvirala diky tomu jak byla natocena.

bylo mi receno ze kdyby byla oblicejem ze by se porodit dala, ze uz muj pa takhle mimi rodil

a jednou js to videla i v tv, v poradu o natural porodech 😝 😀 , a normalne mimi porodila, kdyz je malinke tak si myslim ze by to nemusel byt az tak problem

lenkabu
31. črc 2008

Asi to fyzicky mozne je,ale predstavte si jak maji casto mimina zrizenou hlavicku po porodu a ze by se jim tohle melo stat s oblicejem....zbytecne krute podle mne.

kitty68
31. črc 2008

jo to jo, kazdopadne 🙂 , ja jen furt nechapala proc me to nejak nepostupuje ten porod a on prinesl panev a miminko a ukazal mi to ze vlastne lezi celem takze do te panve nevleze ale kdyby byla ksichtikem tak by prolezla

doktorka si ji snazila natocit 😝 a rikala ze citi jeji oboci a koren nosu 😵

frufrunka
autor
2. srp 2008

Jeee, holky, díky za postřehy! Takže radši fakt toho císaře asi, pokud bude zase naléhat čelem nebo obličejem...

janatka
10. zář 2008

Normální porod při poloze obličejovou částí vede skoro vždy k poškození plodu. Od deformací hlavičky až po časté nitrolební krvácení. Poškození bývá často trvalé. Naštěstí tahle poloha je ojedinělá a snadno odhalitelná před porodem a řeší se plánovaným císařem.
Lebeční švy jsou při porodu miminka schopné přizpůsobovat velikost hlavičky po šířce, ale ne na výšku.

frufrunka
autor
10. zář 2008

Jani, vidíš a mě dělali den před porodem ultrazvuk a nic neodhalili. A snažili se to celou dobu porodit normálně... Taky pak můj pediatr říkal, že to byl nepovedený porod, když mě nechali trápit celou noc a řízli až za 5 minut dvanáct... Že mimi naléhalo obličejem, se poznalo až při tom císaři, ale prý by to měli poznat dopředu, přesně jak píšeš... ☹

katulka2
10. zář 2008

Ahojky babulky...

Trosku mam problemy v tej cestine... co to znamena "naléhání" ? Mimi by malo byt natocene hlavickou, ale ako sa pritom rozlisuje "oblicej" a celo??

daphnei
10. zář 2008

My jsme zacali rodit normalne, na sesti cm se zastavila a nepostupovala, spis klouzala zpet. Takze prisel na radu cisar. U nas to doktor vedel dopredu (akorat mi o cisari nic nerekl,jen naznacil) 😀 , od 35 tydne mela stejnou polohu. Cisar je fajn... rajsky plyn jeste lepsi 😀 😀 😀

frufrunka
autor
11. zář 2008

katulko, snad se mi to povede přeložit... 🙂 Naléhání je to, že normálně se miminko rodí temenem, neboli šešulkou napřed. Jenže moje mimi mělo jakoby zakloněnou hlavičku, že nešlo dopředu tou šešulkou, ale obličejem, to znamená ne nejmenším průměrem, ale naopak největším. Jinak obličej je právě ten úplně největší průměr (oči, nos a pusinka) - tak jsme naléhali my a taky jsme pak měli kolem celého obličeje rudý otlak a čelo je zkrátka to mezi očima a vlasama - to je prý taky blbý, když jde mimi tímhle napřed. Snad jsem ti to trošku objasnila... 🙂 Taky mívám dost často problém se slovenštinou, takže to chápu! 🙂

daphnei: Nakonec si říkám, že díky císaři jsem tak trošku pořád panna... 😀 Ale to je jen slabá náplast, já se těšila na normální porod... ☹ A teď jsem si všimla, nepřenášíš tak trošku? Nosit v sobě mimi 61 týdnů je docela výkon! 😉

oli.k
10. říj 2008

Ahoj, mě taky malá naléhala obličejem,od 30. týdne byla natlačená tak nízko jako před porodem a měsíc jsme strávily v nemocnici kvůli akutně hrozícímu předčasnému porodu. Nakonec se narodila den před termínem, normálně, bez císaře. Měla 3790g a 49cm. Taky ale měla tzv. syndrom modré masky (v obličeji, jako např. po závalu apod., dostala i kyslík) a z očiček se jí vstřebala krev teprve za 3 týdny. Taky měla dost zdeformovanou hlavičku,ale to se už docela srovnalo, jen musíme chodit na rehabilitaci a cvičit Vojtovu metodu, protože nebyla schopná dát hlavu na obě strany, tuhly a zkracovaly se na jedné straně krční svaly a zkřivilo by jí to i páteř. Jinak v těhotenství se tohle nezjistilo, i když jsme měly během pobytu v nemocnici UTZ a prohlídky mnohem častěji než je obvyklé.

tenqi
20. dub 2017

Moje druhé dítě se tak minulý týden narodilo. Na utz před porodem nic takového neviděli, zjistilo se to až při samotném porodu, ale žádnou vědu z toho nedělali, prostě se normálně porodila 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru