Miminko čekám každým dnem

blankapekajova
19. říj 2007

ahojte všichni.je tady někdo kdo by si semnou rád psal?čekám na miminko každám dnem a jsem z toho šíleně nervozní.tak bych si ráda s někým psala,kdo je taky v takové situaci. 😵

wafik
1. bře 2008

bouřka nebouřka... s některými mrňousy to zjevně ani nehne😀

krista: netuším, tak asi 10-12 dnů... pak už začnou vyvolávat... aby mrňous nebyl moc velký obřík a mohla jsem ho vůbec porodit😝😀

werminka
2. bře 2008

Lenkabu a Catrin - jak to s vámi vypadá? 🙂 Dneska máte termín, jste ještě celé? 😵 Já mám termín zítra a už začínám být pěkně nervózní...... Já prostě nechci vyvolávačku a taky se bojím, aby miminko nebylo nakonec obrovitánské, když se mu z bříška vůbec nechce..... ☹ Jak jste na tom vy?

krista
2. bře 2008

Holky já už zažila hodně případů kdy maminy přenášely a miminka byly drobečkové, moje máma mě přenášela asi o 14 dní nebo o kolik a měla jsem 48cm a 3120g tak si to vemte, oni si ty mimča umí říct kdy chcou na svět 🙂 Tam jde asi taky o to jak jste měly dlouhé cykly před otěhotněním, jestli máte opravdu dobře spočítaný termín 🙂

werminka
2. bře 2008

No jo - máš pravdu, Kristi......... ale čím se blíží termín, tím jsem nervóznější..... 🤐 Kristi, tebe už to taky může chytnout každým dnem 🙂))))))) Je to krásný pocit, že za pár dní budeme mít miminka u sebe, že? Vůbec si to nemůžu nějak uvědomit a přitom se tááák těším.... 🙂)

catrin1
2. bře 2008

ahojte..No ja som stale cela... 🙄 ...ale mala som o polnoci dost slne krce v podbrusku aj krize ma boleli...tak uvidime co bude dneska... 🙂

werminka
2. bře 2008

Catrin, tak to už se asi blíží 😀 držím palečky.... myslím že do zítřka nevydržíš 🙂

majka225
2. bře 2008

ahojte 🙂 🙂 🙂

werminka
2. bře 2008

Ahoj Majko 🙂 tak Ty jsi už asi taky "nedočkavá" budoucí maminka, co? 🙂

krista
2. bře 2008

Werminko já jsem taky nervozní, ale jen občas a to asi z toho že mám obavy jaký to vůbec bude starat se o mimi, bude to závazek na celý život 🙂 Ale na druhou stranu si zase uvědomim jak moc se na ní těšim, že jí miluju úplně maximálně a až bude mezi námi tak to pro mě bude určitě to nejmilejší a nejkrásnější, no strašně se těšim jak asi bude vypadat, po kom co zdědí 😵 Doufám, že povahu po manžovi 😀

Catrin to vypadá nadějně 🙂

Ty silný posly jsou asi dobrý v tom, že vám dobře připaví tu dělohu 😵 Já už bych ten porod taky klidně brala 😵 Tzv. v termínu (14 dní před porodem) už jsem, takže malinká už je dopečená 😵 Říkali jsme si s manžou, že budeme dělat kdyžtak dlouhý procházky kolem TP aby vylezla 😀

werminka
2. bře 2008

KRISTI, já zatím obavu ze starání se o mimi nemám..... moc se těším..... jen doufám, že bude zdravoučké a jinak spoléhám na svůj instinkt a věřím, že si s mimískem poradím...... Jsem spíše zvědavá, jak zvládnu porod - jak moc jsem silná a tak, no...... Protože každá o tom mluví jinak - některá jako o něčem strašlivém a jiná zase, že se to dá zvládnout 😖 Tak člověk pak neví, co čekat 😅 A je mi jasné, že každé tělo je jiné - každý porod je jiný - každý to vnívám jinak.... takže nezbývá, než si počkat a udělat si pak vlastní obrázek a názor.
S těmi silnými posly těžko říct - znám spousta maminek, které měly silné a bolestivé posly a stejně těžký pak porod. A někdo nic nic a porod byl taky raz dva 😒 Takže je to zase asi o tom, jak se s tím tělo popere 🤐
Všechny moje kámošky co měly podobný termín už odrodily a já pořád čekám..... tohle je pro mě nejtěžší - to čekání.... Jsem zvědavá na Tebe, Kristi - jestli se dočkáš termínu, nebo se miminko podívá na svět dříve
🙂

paolin
2. bře 2008

ahoj holky! s temi posly se mi to moc nezda. spis nam PA rikala, ze jakou mate menzes, takove budou porodni bolesti. ja mela tedy velke bolesti pri menzes a presne takove jsem mela i pri porodu. a kamoska nemela zadne a pri porodu ji jen trosku pobolivalo brisko. ale i tak to zalezi na velikosti mimi, deloze, poloze mimi a hlavne stavbe tela. urcite to zvladnete - nebojte!

krista
2. bře 2008

Hm. tak ono je to fakt všechno individuální, já mám taky období kdy řešim porod a neřešim 😀 Jsou dny, kdy si říkám, bude to strašně bolet, určitě budu chtít někam utéct nebo umřít 😀 pak jsou dny kdy si říkám, že to sice bolet bude, ale zkončí to a na konci bude to naše zlatíčko 😵 Já měla z porodu panickou hrůza od doby kdy jsem se dozvěděla, jak se děti rodí, protože mi o tom nikdo nic neřekl a já si nedokázala představit jak vytlačim takový velký miminko, ale jak jsem toho už hodně přečetla, tak to tak nějak beru "v pohodě" samozřejmě obavy tam jsou, ale vím, že se mnou bude manža, porodnice kam se chystám je moc příjemná, PA jsou milé, určitě mi budou všichni moc pomáhat 😵

A ty jsi byla na obhlídce porodky? 🙂 Taky jsem zvědavá kdy to na tebe přijde, já bych řekla že tak do týdne určitě 🙂

krista
2. bře 2008

Paolin to snad ne ☹ Já mívala MS při které jsem umírala a kolikrát jsem měla na mále že mě MM někam chtěl odvést ☹

terreza
2. bře 2008

ahoj holky,tak se pridavam,jestli muzu..mam tri dny po terminu ale uz sem celkem nervozni,presne jak rika werminka to cekani je hrozny..vsechny co mely termin se mnou,uz porodily..sem posledni... 😒 🙂

paolin
2. bře 2008

jejda Kristi, ja te nechtela vydesit..to neni pravidlo. je mela zase sileny posly asi dva mesice pred porodem a ikdyz porod bolel, tak se to da zvladnout. a na bolest si zvyknes. nastupuje pomalu. jen je to potom otrava, ze kontrakce jsou porad dokola a cloveka uz to neba 😉
ja jsem se snazila si u porodu uzivat posledni hodinky s briskem, loucila jsem se s nim a snazila jsem si porod "uzit".
nakonec to byl neuveritelny zazitek!

krista
2. bře 2008

Paolin tak ty jsi asi jedna z těch rodiček pohodářek - takovým rodičkám já závidím ten přístup, sama budu určitě hysterka nehorázná, i když bych taky ráda byla tou pohodářkou 🙂 A jak dlouho ti trval porod jestli se můžu zeptat? 🙂

Ahojky Terez, taky to na tebe určitě brzo přijde neboj 🙂

Nejhorší je, že člověk se pořád nervuje aby neporodil dřív, aby bylo všechno OK, když vidí ty případy nedonošených miminek v inkubátoru a pak ke konci už neví co by dělal aby toho malého "vetřelce" vypudil 😀 😵

terreza
2. bře 2008

nevite jak je to s hlenovou zatkou?musi odejit vzdy pred porodem?protoze mne teda jeste zadna zatka ani nic neodeslo.. 😒

werminka
2. bře 2008

Paolin: no právě to mě vždy zajímalo, jestli má menzes něco společného s porodem - jako jestli je to podobné. Prostě jaká menzes-takový porod. Jenomže je přece spousta holek, které mají menzes v pohodě a porodní bolesti pořádné - tak těžko říct. Nám zase říkala PA, že porodní bolesti jsou jako při menzes, jen 10x větší 😅
Já teda ani pořádně nevím, zda mám posly - protože žádné stahy necítím - žádné křeče nebo tak. Mě pobolívá v podbřišku jako před menzes /nebo při/ - ale to trvá třeba 2 hodinky v kuse - bolí to pořád stejně a pak to zmizne. Tak jestli to jsou poslové, tak to jsem si je představovala tedy jinak! 🙂 a hlavně jsem si myslela, že je to bolest, která trvá cca pár minut a zase odezní a pak zase přijde a tak............. a ne že mě začne bolest břicho-bolí 2 hodiny a pak ustane. Paolin, ty jsi měla před porodem poslíčky? a jaké?
Jsem moc ráda, že jsi napsala - přece jen jsi zkušenější, tak si ráda přečtu tvé postřehy a názory a zkušenosti...

krista
2. bře 2008

Terez myslím si, že může odejít až těsně před porodem, nemusí odcházet postupně, takže třeba vyjde až s miminkem - myslím 🙂

terreza
2. bře 2008

jo presne tak kristi! no uvidime. 😎

krista
2. bře 2008

Werminko to co popisuješ jsou určitě posly 🙂 A oni jsou individuální, mě bolí někdy chvilkově, někdy dýl 🙂
Jak píšeš s tou bolestí tak je to fakt individuální, každá máme jinde práh bolestivosti, někdo ti řekne že ho to bolelo jako prase a jiný že se to dalo zmáknout a přitom mohly mít ty bolesti srovnatelné, jen každý to snáší jinak 🙂

krista
2. bře 2008

Ježiš omlouvám se za opakované používání slova individuální, vypadá to šíleně 😀

terreza
2. bře 2008

moji poslove teda vypadaji tak, ze me boli v podbrisku jak pri menzes, vetsinou v noci,jde to i do zad, ale vzdy kdyz se otocim na zada a pokrcim nohy,tak to hned odezni... 😕

mandrea
2. bře 2008

ahojte kocky,
som tu v tejto teme prvy krat, a tiez sa uz neviem dockat babatka 😵

terreza
2. bře 2008

mandrea: a kdy mas termin?

werminka
2. bře 2008

hm, tak koukám, že to máme opravdu každá jinak 🤐 Není posel, jako posel, co? 😀 Takže Kristi, jestli to co mám jsou posli, tak to mám mírné posly 🙂)) takový by mohl být i porod 😀

mandrea
2. bře 2008

tereza: podla konika mam 4.3., ale podla mojej lekarky 7.3. Ale teda dufam, ze uz v priebehu tyzdna porodim 😵

terreza
2. bře 2008

jo to ja taky doufam..mela jsem termin podle doktora 28.2...a kde se da vypocitat termin podle konika?

krista
2. bře 2008

Terez tak to máš dobrý že to odejde když se otočíš 🙂 Já jsem si jednou musela dát sprchu a většinou to odejde ale taky nějak samo, mám je takový slaboučký že mi nějak nevadí 🙂

Mandrea ahojky 🙂

Werminko taky je mám slaboučký, ale myslím si, že se možná s blížícím se porodem budou stupňovat, těžko říct, někdo nemá posly před porodem vůbec 🙂

Zitřejší datum by se mi líbilo holky 😵 a nebo 4.3., v našem životě se manželem hraje dost podstatnou roli čtyřka, začali jsme spolu chodit 4.12., zasnoubili jsme se 4.12., vzali jsme se 4.6., MM měl na fotbalovém dresu 4 (ještě než mě poznal) a ještě v něčem, ale už nevím v čem, prostě na tu 4 nějak věříme a kdyby se malá narodila 4. tak to už bych si fakt myslela, že je magická 😀

mandrea
2. bře 2008

tereza: ja som mala termin podla 4D UZV na 29.2., ale to akosi nevyslo 😵
da sa to urobit v nastaveniach, musis zadat 1.den poslednej MZ, zadat cyklus, a on ti to vyhodi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru