Mohu rodit císařem, pokud se tak rozhodnu?

ketrin90
30. říj 2013

Ahojky holky,mám prosbičku,mohu rodit císařem pokud se tak rozhodnu nebo mě musí doporučit doktor?Moc se bojím přirozeného porodu a hlavně nepatřím,k těm coby ,,boubelkám,, Za celé těhotenství se mi pánev nerozšířila ani o cm a miminko mám zatím v poloze KP ..Poraďte prosím,jsem z toho ve stresu. ☹
Děkuji za odpovědi.

abalajda
30. říj 2013

Ahoj,ja jsem nakonec byla doporucena s duvodu KP na cisare a musim rict,ze to taky neni zadna vyhra,sice jsem byla usetrena porodnich bolesti a nemela jsem problem dojit si za dva dny na velkou,ale je to blby v tom,ze prvni den si ani poradne neuzijes miminko,protoze lezis na JIPce a miminko ti nosi vzdycky jen na chvilinku a ani navstevy za tebou nemuzou. Jizva me taky docela omezovala v pohybu na cca dva tydny a mliko se mi taky spoustelopomaleji a nakonec jsemkojila jen dva mesice,protoze jsem ho nemela dost vyzivny. Ale je pravda,ze jak cisar,tak klasicky porod ma svoje pro a proti a vsechno je subjektivni,takze ch se urcite nabala ani jednoho. Nakonec si u klasickeho porodu muzes nechat dat epidural,kdyby bolesti trvali dlouho,ale i to je na uvazeni doktoru nebo por.asistentky...

ratatooy
30. říj 2013

tak mi rodily cisařem taky kvuli KP a určitě pokud je mičo větší nebo maš male rozmery panve by te nemely nechat rodit přirozeně,ale jak u koho to je,pro me to byla nejlepší volba a cisař me vubec nebolel,na jipce sem nebyla byla sem hned na normal pokoji,malyho mi nosily kdy jsme chtela+na kojení a navšteva za mnou taky mohla kdykoliv druhej den sem se rozchodila a byla to pohodička,akorát jsme nekojily.ted zas zvažuju jestly vubec rodit normalně když vím že sem to měla bez namahy a v pohodě

llluckaaa
30. říj 2013

Já měla císaře kvůli KP. V podstatě mi před tím dávali na výběr, co bych radši. Rozhodla jsem se pro císaře a byla jsem ráda. Ale i kontrakce jsem si užila, protože se miminko rozhodlo na svět dřív než byl termín operace. Ležela jsem na klasickém pokoji a návštěvy za mnou mohly kdykoliv. Mimčo mi vozili na kojení, ale když jsem chtěla, nechali ho u mě.
Já byla spokojená 🙂

jija
30. říj 2013

O zpusobu porodu rozhoduje porodnice, takze zkus zjistit jak se divaji na porody, treba u nad jedna porodnice preferuje co nejprirozenejsi porody druha se zase nebrani cisari, takze asi tak
Ja mam cisare protoze se nepovedlo vyvolat porod a kamarad mi poradil jak si zaridit druheho kdyz nebudu chtit rodit prirozene, ale prvniho nevim

diviska
30. říj 2013

@ketrin90 císař teda není žádný lážo plážo, ale nadruhou stranu pokud máš KP tak je dost pravděpodobné že ti stejně udělají císaře, pokud si vyloženě nebudeš přát zkusit to přirozeně..být tebou zeptám se na to v porodnici kde chceš rodit..

ketrin90
autor
30. říj 2013

Moc děkuji (abalajda) já jsem v prvním měsíci těhotenství vážila 48 kg teď mám 61kg ale vše mi šlo do prsou a bříška jinak jsem pořád stejná i kalhoty obleču ty,které jsem nosila před těhu.. 😖 S manželem jsme přišli o první miminko před rokem a půl,ve 13tt a nechali mě 18 hodin s porodními bolestmi jelikož mi porod vyvoláváli tabletami které se vkládají 1 dávka po čtyřech hodinách.Po 18 hodinách mě museli vzít na sál,protože jsem se neotvírala a měla jsem velkou ztrátu krve.Nikdy v životě už bych nechtěla nic podobnýho zažít a po téhle zkušenosti mám z porodu skoro až fobii ☹

llluckaaa
30. říj 2013

@jija Tak u druhého je to jednoduché, ne? Budeš tvrdit, že tě bolí a napíná se jizva. Pochybuju, že by se jim s tímto chtělo riskovat, že ti praskne 😒
Ale úplně nejjednodušší varianta pro druhého císaře je mít druhé dítě koncem pánevním, protože to vám žádný doktor nebude chtít rodit přirozeně.

ketrin90
autor
30. říj 2013

Jsem 31 tt a malej má 36 cm a 1,5kg,tak nevím zda bude macík nebo ne každopádně už teď mám co dělat abych se v noci vyspala,cítím ho strašně intenzivně až mě to budí a tlačí mi občas na žaludek tolik že se i pozvracím ☹ o čůrání ani nemluvím...Rodit bych chtěla v Plzni na Lochotíně ale neptala jsem se tam ohledně porodu tak to budu muset co nejdřív udělat.Moc děkuji všem

jija
30. říj 2013

@llluckaaa jojo mas pravdu, poradil mi stezovat si na bolest jizvy. Ja jsem pocitala s tim, ze busu rodit cisarem, protoze to bude jenom 15 mesicu po prvnim a doktor mi tvrdi ze pry normalne, ale prijde mi to brzo

abalajda
30. říj 2013

@ketrin90 Tak po tehle zkusenosti naprosto chapu tvoje obavy,ale udelala bych presne to co ti tady radi,rekni,ze te jizva boli a mas v ni pocit napeti,pak te nikdo nutit k normalnimu porodu nebude,nasledna pece po cisari se viditelne lisi nemocnice od nemocnice,nas prdli na JIP a az druhy den,pokud jsme vstaly a chodily nas daly na normalni pokoj. Ale urcite vsechno dobre dopadne a na tohle vsechno stejne zapomenes az ti daji mimco,vsechno to bude jedno...🙂

glimmer
30. říj 2013

@jija já jsem měla po první sekci a když jsem byla po druhé těhu, tak se mi doktor dal na výběr ... buď přirizený porod nebo opět sekce ... vybrala jsem si sekci, protože poprvé jsem měla nepostupující porod a 19 hodin jsem měla bolesti a čekala jsem jestli to půjde nebo ne. Tento hovor jsme měli s MUDr. mezi 4 očima, když jsem mu řekla, že chci sekci, tak už to zařídil sám. Je pravda, že v hodně nemocnicích, když máš jednu sekci tak druhou dělají automaticky.

ketrin90
autor
30. říj 2013

@abalajda o té jizvě psala @jija já jsem se to první mimčo pokoušela těch 18 hod rodit přirozeně a na sále mi ho pak vyoperovali spodem,císaře mi nedělali 😒 Zítra jdu na kontrolu ke svému gynek tak se s ním zkusím domluvit zda by nemohl přihlédnout k té mojí první zkušenosti a napsat mi nějakou zprávu do porodnice aby mě vzali císařem..navíc malej je v poloze KP hlavička na pravé straně u žeber a zadeček u levé kyčle tak třeba i to by mohlo pomoct 😖

pisisvori
30. říj 2013

@abalajda také jsem rodila plánovaným císřem kůli KP a pro mě to byla pohoda. Žádné velké bolesti, žádné problémy, mlíčko se začalo dělat hned druhý -třetí den.....stejně jako po normálním porodu, kojila jsem 16m a kojila bych i déle, kdybych nezjistila, že jsem znova těhotná a neodstavila ze dne na den. Jen jsem dceru viděla až asi 6 hodin po porodu a pak druhý den až dopoledne...ale bylo to proto, že ten den zrovna k plánovaným císařům měli 10 akutních a ještě i dost porodů, takže byl všude trochu blázinec.

abalajda
30. říj 2013

@pisisvori Jasne,jak nsem uz psala,to potom je proste mamina od maminy jine,kamaradky co rodily cisarem mi taky kazda rikala neco jineho,v zadnem pripade tady nechci tvrdit,ze to bylo buhji jak strasny,stejne se to vsechno vykompezovalo krasnou a hlavne zdravou holcickou,pro me jen bylo strasny,ze jsem ji fakt videla az taky po buhvi jal dlouhy dobe a to jen na kratickou chvili a pak az taky druhy den,po tom co me daly na normalni pokoj. Nechci nikomu nahanet hruzu,kazdopadne i ja bych dalsi porod asi chtela zase cisarem,nakonec je to i mene stresu z toho,co se bude dit pri prirozenym porodu,takhle je to za patnect minut za tebou...

abalajda
30. říj 2013

@ketrin90 myslim,ze cisar v tvem pripade bude jasny,nase ditko mi tam krasne sedelo jak na zidlicce a stejne me cisar neminul,prestoze mi doktorka rikala,ze by prirozeny porod preci jen zkusila asi i proto ze mala mela neco malo pres dve kila... Fakt se neboj,trapit te nikdo nenecha a tes se jen na to malu,nestresuj se spatnyma myslenkama...🙂

svatule
30. říj 2013

@jija jen teda dodám vlastní zkušenost, rozdíl mezi dětmi mám 17měsíců, první sekce kvůli poloze KP, v druhém těhotenství mě od 34tt bolela jizva, navíc měl syn vvv srdce a stejně se čekalo na přirozený porod, nakonec po pár dnech přenášení se nic nedělo, spodek držel, tak jsem měla ze dne na den druhou sekci, děloha byla na hranici ruptury, při první kontrakci by rupla 😝 vše dopadlo dobře, ale nervy to byly. Takže bolest v jizvě u dr.nemusí nic znamenat 😖

soleilll
30. říj 2013

@ketrin90 Taky jsem měla strašnej strach rodit normálně a nakonec mi vyšel SC. (Tedy i kvůli celkové anamnéze.) Zeptej se v porodnicích v okolí, jak psaly holky výš - každé pracoviště se na to dívá jinak, ale "na přání" ti sekci nikdo neprovede - doktor ji musí medicínsky zdůvodnit. Myslím, že máš docela velkou šanci natrefit na nějakého vstřícného primáře. Vezmi si s sebou lékařskou zprávu z prvního porodu. Hlavně se nenech děsit, jak je císař strašnej, co jizva, jak neuvidíš dítě a podobně. Je to prostě operace. Pokud to nakonec dopadne a ty půjdeš na plánovanou sekci, dítě si z toho žádný trauma neodnese a ty budeš psychicky v pohodě, žes nemusela čelit vyvolávání a kdoví jakým možným komplikacím. Spokojená máma = spokojené dítě. 😉 Držím palce při vyjednávání.

ketrin90
autor
30. říj 2013

Jste zlatíčka moc děkuji,zítra se domluvím se svým lékařem popř. napíšu jak se věci mají.. 😉 Dobrou noc těm co nemají problém se spaním 😀 já jdu malého konejšit aby mě nekopal a mě se vítězoslavně alespoň jednou podařilo usnout dřív jak o půlnoci 😵

smartbear13
30. říj 2013

Já jsem celé těhotenství byla přesvědčená o tom, že budu rodit jedině přirozeně a ne jinak. Koupila jsem epino, abych vše natrénovala, a taky se stalo. Při kontrolách na monitoru jsem musela dělat skoro kotrmelce, aby malou natočili, nakonec mě přijali v době termínu do porodnice, aby mi porod vyvolali. První vyvolávačka nezabrala, druhá už ano a s plnou parádou, kontrakce jako blázen, po pár hodinách a neustálém monitorování se rozhodlo pro akutní sekci a vše bylo v pořádku. I já. Jasně, jeden den jsem byla na jipce, ráno po sekci jsem se sotva plazila a neměla jsem u sebe malou, ale nosili mi ji,jak to šlo, dvě noci jsem byla bez ní, pak už jsem ji nedala z ruky🙂 Kojím, jizva zahojená a jsem v podstatě rozhodnutá druhé dítě přivést na svět zase císařským řezem🙂

jija
31. říj 2013

@svatule a me kamarad tvrdil, ze pry zadny doktor si s bolestivou jizvou netroufne na prirozeny porod, asi jak v ktere porodnici, kamarad dela v motole a rikal, ze uz taky prasklou delohu pri porodu po cisari zazil tak by mi to nedoporucoval, v prosinci uvidim co mi reknou v porodnici

ann_87
31. říj 2013

Pokud máš miminko KP, nikdo Tě nemůže nutit rodit přirozeně. Promluv si o tom s doktorem, určitě najdete způsob, jak se domluvit. Císař je velká operace, ale za to miminko to stojí a díky tomu mrňouskovi začneš fungovat brzy, ikdybys nechtěla 😉

svatule
31. říj 2013

@jija no vidíš a já syna rodila v Motole, jizva mě bolela fakt dlouho a ani mi ji nepřeměřili, na sále se pak pan dr.zhrozil 😅
Mrzí mě hlavně to, že bychom ještě uvažovali o třetím a momentálně to nejde, minimálně ješte rok musíme počkat...
Já teda neměla na výběr, v Motole jsem kvůli té vvv vadě rodit musela, tak jsem si situaci jinde nezjišťovala.
Držím pěsti!

jija
31. říj 2013

@svatule tak ja kamaradovi hned vynadam, ze mi dava spatne informace, mi tvrdil ze automaticky ve 38. Tydnu cisar nebo zalezi na tom kdo je na poradne, nevim ja jsem z ostravy takze v motoke urcite rodit nebudu🙂

svatule
31. říj 2013

@jija taky jsem z Ostravy 😉 ale situace mě "donutila" v Ostravě ale nevím, dceru jsem rodila v Porubě, císař plánovaný na uk.39tt, bez problémů. Ale neboj, určitě to dobře dopadne. Jen teda já taky myslela, že dr.přihlíží k bolesti v jizvě...

jija
31. říj 2013

@svatule tak to je dobra nahoda🙂 ja jsem rodila a zase budu ve vitkovicich, syn byl cisarem pro nepostupujici poros tak uvidme ted

nandule
31. říj 2013

Tak já mám vyzkoušené jak přirozený porod tak císař. Kdybych měla teď naposledy možnost rodit přirozeně, tak tak i rodím, ale malý byl koncem pánevním a ještě byl hodně velký, 4300g, tak jsem musela na císař a kdyby toto byl můj první porod, tak mám doma jedináčka, nikdy bych dobrovolně do císaře nešla. po normálním porodu jsem byla hned fungující, ale po císaři jsem už skoro měsíc a stále mě bolí vnitřní stehy a udělat nějaký prudký pohyb také nejde, zakašlat si nebo si pčiknout bylo pro mě utrpení, musela jsem se vždy zkroutit, abych to nějak zvládla ☹

pellullinka
31. říj 2013

@ketrin90 je mi líto co se ti v minulosti stalo. Pokud je miminko KP je pravděpodobně,že bude císař,ale v tvem týdnu je možné,že se ještě otočí. Jinak tvá váha není rozhodující,já taky vážila před tehu 49kg,kalhoty velikost s v celém tehotenstvi a porodila jsem 4kg dítě. O váze ani postavě to není...budu držet palce ať je vše v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru