Môžem odmietnuť vyvolávaciu tabletku po postupnom odtoku plodovky v 38tt?

kaccistar
23. pro 2017

Dámy, prosím vás o radu.. ráno o 4:00 mi začala odtekat plodovka. Do nemocnice som išla až o 16:00, pretože som vedela, že si má tu už nechajú.. kontrakcie nemám žiadne. Otvorená len na 2. Ráno mi chcú dať Vyvolávaciu tabletu, ale rada by som počkala aspoň deň, či nebude prirodzený pôrod. Vraj to je v cudzine bežné.. môžem teda odmietnuť tu tabletu?? :-/

kaccistar
autor
23. pro 2017

Píšem ako blbka, tablet mi to opravil ☹

zdenkaell
23. pro 2017

Vetsinou se ceka 24 hodin od odtoku, jestli se porod sam nerozbehne. Pak se porod zacina provokovat. Coz se muze odmitnout. Ale po odtoju se vyvolava infuzi s oxytocinem, ne tabletou.

daydream
23. pro 2017

Jestli tomu dobře rozumím, tak zítra ráno už to ale den bude, ne? Myslím, že je standard (pro porodnice) čekat 24 hodin a pak vyvolávat. Každopádně je ale nezadatelným právem rodičky odmítnout jakýkoliv zákrok, se kterým nesouhlasí, nikoho (svéprávného) nemůžou doktoři k ničemu nutit. Ale nátlak určitě dělat budou a vytasí se s reverzem. Na druhou stranu - já taky byla při prostředním porodu na indukci a nic hrozného se kvůli tomu nedělo. Malá si stejně postavila hlavu 🙂 a nechala se přesvědčit až druhý den.

kaccistar
autor
23. pro 2017

@zdenkaell no mne povedali, že to bude tabletka. Oxitocin určite odmietnem, s tým už skúsenosti mám ☹ tak uvidíme, či má niekto skúsenosti s odmietnutím akejkoľvek vyvolávačky po odtoku :-/

myjusiatko
23. pro 2017

Muzes odmitnout, samozrejme. 🙂

kaccistar
autor
23. pro 2017

@daydream áno, bude to 24 hodín.. ale skôr ma zaujima prečo sa necaka aspoň par dni, ak nie je žiadny problém, keď napr. v severských krajinách čakajú aj 4 dni.. práve už s urýchľovačom skúsenosť mám a teda veľmi zlu :-/

daydream
23. pro 2017

@kaccistar Já dostala tu zmiňovanou tabletu, dva dny po sobě. Ale je mi jasné, že je to individuální, jak na to kdo reaguje.

lucka662006
23. pro 2017

Dele se neceka, protoze po odtoku plodove vody zacina hrozit infekce, to je lekarske zduvodneni.

myjusiatko
23. pro 2017

@kaccistar moc ti drzim palce. Nenechaj sa zmanipulovat. Pokial je vsetko v poriadku, nie je potreba sa ponahlat. Maju ta tam, tak nech sleduju monitory a prietoky a nech nestresuju a hlavne nech do teba nesprtaju, nech ti nezanesu infekciu. Drzim palce. Urcite sa to coskoro rozbehne. Neboj. 🙂

myjusiatko
23. pro 2017

@lucka662006 lenze infekciu tam mozu zaniest tak maximalne oni tym, ze sa do zeny furt sprtaju, aby im nahodou neuniklo na kolko cm je otvorena...

ladydasha
23. pro 2017

@kaccistar Mne pri prvom pôrode odtekala voda, do pôrodnice som utekala hneď. 24h. ma len sledovali, potom mi dávala infúzie s antibiotikami preventívne práve kvôli infekcii a na ďalší deď ráno (cca 36h. po príchode) mi dali polku tablety a rozbehlo sa to veľmi rýchlo, za 2 hodinky bolo po všetkom 🙂 Tentokrát by som v prvom rade počkala s odchodom do pôrodnice a i s vyvolávaním, ja som už trochu cítila, že sa niečo deje a začína pôrod, ale pre lekárov to bolo málo, tak šup šup popohnať.

myjusiatko
23. pro 2017

@ladydasha premyslas do buducna rozumne. 🙂

ladydasha
23. pro 2017

@myjusiatko ono to do budúcna je už celkom aktuálne 😀 každým dňom čakáme na druhú malú Bublinu.

odula
23. pro 2017

ahojky. hele já jsem rodila 3x ve švédsku a 3x jsem dostala stejnou informaci - pokud odtece voda a nejsou bolesti,kontaktovat porodní, nástup do porodnice od 24 do max. 48 hodin po odtoku vody kvůli hrozící infekci. většinou se í tady pry začíná vyvolávat od 24 hodin do 36 po odtoku. 4 dny je hrozně moc. moje tchýně čekala přes tři dny a dostala otravu jak sviňa. chápu že se to nechce ale dlouho bych raději nečekala.

kamimnichov
23. pro 2017

v Nemecku je bezna praxe po 24h vyvolavat.

linee
24. pro 2017

@kaccistar jak to u tebe vypada?

lucka662006
28. pro 2017

@myjusiatko také si to myslím, ale asi se toto učí na lékařských fakultách, protože je to ofiko lékařské zdůvodnění

bamak
28. pro 2017

Omyl stara diskuse.

kaccistar
autor
31. pro 2017

@linee tak tabletku som neodmietla. Zavedenie bolelo, ale porod sa spustil. Za 4 hodiny bola malá na světě. Tak nelutujem 🙂

bamak
31. pro 2017

@kaccistar gartuluju k miminku i spravnemu rozhodnuti.

odula
31. pro 2017

@myjusiatko do tchýně nikdo nestoural protože nikam nešla, dostala zanet a málem umřela. možná ma nějakej důvod to,co ty doktory na těch fakultách ucej 😐
@lucka662006

odula
31. pro 2017

@kaccistar též gratuluji 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru