Musím na poslední dvě prohlídky do poradny?

ally8
12. zář 2016

Ahoj. Jsem ve 37 týdnu a mám napsané ještě dvě prohlídky u gynekologa. Mám to 30 km a pokud mi má změřit tlak a zvážit mě, uvažuji že tam nepojedou a vymluvim se na něco. Navíc teď budu jezdit už na monitory, tak mi můžou tohle vyšetření udělat už v porodnici. Alespoň s prvním miminkem to nebyl problém, protože můj gynekolog měl poslední měsíc dovolenou, tak jsem byla těhle posledních prohlídek o ničem ušetřena. Diky za rady

andysek2512
12. zář 2016

@ally8 mě natáčeli monitor už u mě dr.... Ale pokud už máš chodit i do porodnice tam ti stejne budou kontrolovat moc, vážit apod... Tak bych se se svym dr domluvila že nedorazim a půjdu rovnou do porodnice🙂myslím že v tom problém nebude,

g_m
12. zář 2016

První bych se domluvila v nemocnici. Minule ti to mohli udělat právě proto, že měl tvůj gynekolog dovolenou, ale teď nemusí. Pro mě je každá prohlídka úlevou a jsem ráda, že je mimi v pořádku a nedovedu si představit, že bych nejela jen tak bezdůvodně, protože i v 37tt se může něco přihodit...

andryyysssek
12. zář 2016

@ally8 ahoj,a proč máš gynekologa tak daleko?Já,když jsem byla poprvé těhotná,jsem sice taky dojížděla,ale vždy jsem se zároveň stavila k našim,takže pro mě to zbytečná cesta nebyla.Jakmile jsem se odstěhovala dál,přehlásila jsem se k jinému,abych nemusela dojíždět.

ally8
autor
12. zář 2016

@g_m no to asi jo. Ale prohlídka ve smyslu zvážení a zaměření tlaku, kteryt si merim každý den doma, mě stejnak neuklidní. To spíš ten monitor a na ten musím zase úplně jinam dalších 20 km

ally8
autor
12. zář 2016

@andryyysssek No je opravdu spolehlivý, což se o těch co jsou blíž nedá říct. Když nejsem těhotná, takto není problém, ale teď už mám fakt strach jezdit.

andryyysssek
12. zář 2016

@ally8 aha,tak to se ti nedivím.A proč máš strach jezdit?Máš nějaké problémy?Jinak bych se teda zkusila domluvit s dr.

lenkaluk
12. zář 2016

@ally8 no pokud uz pojedes na monitor, tak je asi prohlidka u gyn zbytecna. U nas s nastupem na monitor prestavas chodit ke gyn.

ally8
autor
12. zář 2016

@andryyysssek když si představím že každý malý ťukanec můze ohrozit miminko, tak už nerada sedam za volant. Navíc mám mega břicho a to mám téměř nalepene na volantu -🙂 zkusím to domluvit v té porodnici a pak to řeknu gynekologovi, snad bude v pohodě. Mě šlo hlavně o to, že jsem zaslechla že pokud vynecham nějakou prohlídku, nedají mi mateřskou, ale to je podle mě blbost.

andryyysssek
12. zář 2016

@ally8 tak tohle jsem fakt neřešila,nějaké otřesy v autě.To bych musela jen sedět doma 🙂 Ale tu nepohodlnost chápu,já nejsem řidič,tak mi to nedošlo 😉 Tak se určitě zkus domluvit s doktorem 🙂 Jinak si taky myslím,že je to blbost,na mateřskou máš nárok přece podle odpracovaných dní,a ne podle prohlídek.Kdo ti to řekl?

lajla
12. zář 2016

@ally8 nemusíte nic

ally8
autor
12. zář 2016

@lajla děkuji -🙂 to jsem potřebovala slyšet.

lajla
12. zář 2016

@ally8 na jednoduchou otázku, prima odpověď... během tehu nemusíte ani na jednu😉 není to Vaše povinnost,jen doporučení...znám takových par😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru