Může být tatínek u plánovaného císařského řezu?

diankaary
29. lis 2013

Zajímá mě jestli může být otec u císařského řezu. Má někdo zkušenost s tímto způsobem? Co všechno tento způsob obnáší?
Díky za odpovědi🙂

86radka86
29. lis 2013

mě to nedovolili - prý to není v ČR povoleno, protože je císař brán jako operace :-/ jsem 5 měsíců od císaře... (říkala mi to dr. při příjmu do nemocnice)... měla jsem lokální umrtvení a paráda, nemůžu si na nic stěžovat, malýho mi nosili každý 3 hodinky na rozkojení

ffiinnkkaa
29. lis 2013

Čekal za dveřma 😒

picasso
29. lis 2013

@ diankaary nevím teda jak ve které porodnici, ale manžel se mnou u sekce byl. seděl u hlavy, přes vysokou plentu neviděl a dodržoval pokyny nestoupat a nekoukat. Pak šel popsat a vyfotit našeho synka vedle, kde ho sestřičky dávaly do "pucu" 🙂 Jinak, manžela oblékli do doktorského, i čepici a ústenku mu dali a seděl mi u hlavy. Pak mi dokonce (když mě doktor zašíval) přinesl malého ukázat 🙂 jsou porodnice, kde to umožňují 🙂 Ještě tedy musím dodat, že jsme měli teda akutní císařský řez (začali jsme rodit normálně, ale malý byl na mě hrozně velký a nešel ven, tak se udělala sekce).

larac
29. lis 2013

Záleží na porodnici. Hlavně na doktorech a také kolik tam mají místa. Jeslti se tam vůbec takový tatínek vejde.

luka23
29. lis 2013

Ja rodila v Praze u Apolinare,mela jsem lokalni umrtveni a manzel mohl u cisarskeho rezu bez problemu byt.Mela jsem cisare naplanovaneho,ale nakonec jsem rodila o tri tydny drive,presto nebyl problem s manzelem na sale,ikdyz to bylo takhle narychlo,prijeli jsme do porodnice po pulnoci a dcera byl pred pul ctvrtou na svete. Takze asi zalezi na porodnici.

luciesofi
29. lis 2013

Asi záleží kde... Já jsem manžela měla i u akutní sekce 🙂

klouzek
29. lis 2013

Opravdu záleží na porodnici a především na doktorech a jaká je zrovna situace

sonka.77
30. lis 2013

Měla jsem akutního císaře a manžel by tam byl, kdyby mi zabral spinál. Ale nezabral, takže mě museli uspat úplně a to už ho tam nepustili (byl už převlečený v nemocničním hábitu). Ale byl za dveřma, tři metry ode mne.

lenicka07
30. lis 2013

U nás v porodnici to možné není, je ale možnost pro tatínka být u miminka, když ho po sekci sestřičky opečovávají, může fotit, popsat miminko atd.

petrajurinova
30. lis 2013

Je to na rozhodnutí porodnice. Já rodila plánovaným císařem v částečné narkóze před sedmi lety v Ostravě a nabídka pro tatínka - být přítomen na sále - byla primářem vyslovena, ale oba jsme to okamžitě odmítli.

hofka1
1. pro 2013

hořovice - ne

anetka1701
1. pro 2013

V Havlíčkově Brodě, kde jsem rodila, se to nedovoluje. Ani bych nechtěla - fakt nemusí být u všeho... Ale čekal venku a byl u ošetřování obou dcer, fotil to a potom je měl u sebe, když jsem ještě byla na sále. Druhou dceru mi pak donesl když mně vyvezli ven ze sálu a dal mi jí do náručí :o)

kettynka1234
1. pro 2013

já rodila v Litomyšli a u porodu také nemohl být. Byl až při vážení a měření dvojčátek, kde si také mohl fotit. Já osobně bych ho snad ani u císaře mít nechtěla. Přeci jen je to operace. Byla jsem ráda, že mě neviděl ve stresu a ubrečenou.

mufinka26
1. pro 2013

Já sem rodila v Motole a manžel semnou u císaře byl, byla sem za to strašně ráda, hlavně manžel prostě u toho chtěl být 😉

isabellla
16. únor 2015

Ahoj ve čtvrtek 19.2. budu rodit císařským řezem. Chtěla bych mít doprovod je zato nějaký poplatek???

kristyna96
24. srp 2015

Ahoj, chci se zeptat jestli nektera z vas nerodila ve vinohradske poridnici v Praze a jestli u planovaneho SC muze byt i tatinek miminka..? 🙂

kisa01
26. srp 2015

V Podolí za poplatek ano. U akutního i plánovaného. Má možnost i fotografovat.

finezuza
26. srp 2015

ano, v naší porodnici (Ostrava, fakultka) to možné bylo, ale za poplatek 900kč. Manžel se mnou nešel na sál, ani jsem nechtěla. Chtěla jsem, aby zůstal za sklem a byl u malé, hned jak ji odnesli ze sálu.

weri1
26. srp 2015

Praha Podolí ano

lamarika
26. srp 2015

Třebíč ano i u neplánovaného

z_kopretinka
26. srp 2015

U Apolináře nám říkali, že pokud není celková narkóza tak u spinálu nebo epiduralu může manžel na sál a samozřejmě s přihlédnutím k dané situaci. Pokud je to asi akutka a musí to tam frčet tak ho také nepustí.

veronikapigi
28. srp 2015

A co v Karlových Varech je to možné?

zuzanalamacova
3. bře 2017

je prosím možné to ve Znojmě , diabetolog mě straší že to asi jinak nepujde ... máte někdo zkušenost

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru