Může plodová voda odtékat postupně? Jak to poznám?

milca12
1. zář 2007

Ahoj holky, mám dotaz ohledně plodové vody. Máte některé zkušenost s tím, že by vám vytékala postupně?
Ve čtvrtek ráno mi odešel velký kus hlenu a od té doby mám pocit, že mám pořád vlhkou malou vložku (ale ten výtok je buď čirý nebo mírně nažloutlý). Ptala jsem se doktora, jak poznám, že jde o vodu, a on odvětil, že to prostě poznám. Jenže když nepraskne zaráz, tak to přece není tak jednoznačné, ne? Mám strach, abych nechytla nějakou infekci, ptala jsem se v lékárně na vložky nebo na roztok k rozpoznání plodové vody, ale nic takového tady nemají. Docela mě to znervózňuje. Nemáte některá podobnou zkušenost. Díky za odpověď.
M

ellen26
21. pro 2013

ahoj holky prosim o radu jsem sice druhorodicka ale to co tady ctu me docela zmatlo 🙂 jsem ve 36tydnu byla jsem u doktora a rikal mi ze prej se otvaram.. neaka tekutina ze me vytejka ale po každý když jse vycuram tak po 2min.. když vstanu tak ze me něco vytece je to jako klasicka voda jako,ako moc to vůbec nesmrdi .. ale ditko se porad hejbe kope stále stejne jako kopalo předtím 🙂 u prvním ditku mi plodovka odtekla najednou tak jsem opravdu zmatena ☹ a doktor rikal ze to muzu cekat kazdou chvili prosim o radu dekuju moc

betelgeuzz
21. pro 2013

@ellen26 plodovka může odtíkat i postupně. Jestli chceš mít jistotu, vem si vložku a zajeď do porodnice. POmocí roztoku zjistí, zda se o plodovku jedná.

jituliiii
21. pro 2013

když jsem se ptala ja, jak to poznam, tak jsem od vetsiny slyšela, ze jim rupla a vytekla najednou, ze to nelze nepoznat😀 Mne seamotne ale odkapávala opravdu po kapickach🙂) ve dve rano to zacalo...vzala jsem vzoreček na vlozku a uz i sbalena jsme jeli do porodnice. Uz si me tam nechali a v 9.43 dopoledne se mala narodila....vlastne mi voda porad jen odkapávala...🙂

zdenikmar
5. led 2014

maminky prosím o radu zda jde o plodovku nebo ne.V noci jsem se probudila a hrozně se mi chtělo čůrat,sedla jsem si než jsem vstala a vytekla ze mě malá loužička,šla jsem se vyčůrat,spátky lehnout a zase jsem citila kapku jak tece.2 hodiny mi tonedalo spát,jestli máme jet raději do porodnice,pak jsem usnula a od té doby nic.Při prvním těhu jsem si myslela že mi odtekla voda a v porodnici mi řekli že mi povolil močák,že se to ke konci stává.Také při prvnim porodě mi píchali plodovku až v nemocnici a bylo jí fakt hodně,na 3 třkrát jsem udělala pěknou louži a neustále tekla po stehnách.Pořád se citím taková mokrá,alenic neteče zatím,ani jiné příznaky.

chechtulin
2. únor 2014

Ahoj. Já jsem teda tušila, že mi odtéká plodová voda, ale jistá jsem si taky nebyla. Začalo to cca v 17.h. a trvalo to asi do půlnoci. Tekla ze mě čirá tekutina s takovými malými kousky něčeho bílého. Při čůrání odhaduju asi tak množství 1 lžíce. Jinak jsem měla klasickou Alwaysku a ty jsem za těch 7 hodin měla dvě. Jinak mírné kontrakce mi pak začali až ve 4 h. ráno.

kacenka1979
2. únor 2014

zajed do nemocnice ukaž vložku oni ti poví já si tenkrát koupila roztok ale ten ti zezelená s jakoukoliv tekutinou takže jsem si moc nepomohla...oni tě prohlédnou a je to lepší než nad tím přemýšlet a kdyby to byla plodovka doporučuji jet ...za zeptání nic nedáš nebudeš tam první ani poslední to my věř...lepší zbytečně než pak průser....

mysljaja
21. únor 2014

@milca12 ahoj nevím jestli sem ještě chodíš ale mam ted stejny problem ,chci se tě optat byla to plodová voda nebo ne ?děkuju

ined77
12. bře 2014

Dobrý den maminky,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/odtok-plodove-vody/.
Budu moc ráda pokud najdete chviličku a napíšete i Vy svůj příběh s odtokem plodové vody. Vaše zkušenosti, rady a postřehy jistě ocení i další maminky a těhulky, které se třeba obávají, zda-li skutečný odtok plodové vody poznají.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka "Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte Wiki knihovničku rozšiřovat a tvořit 🙂 .

Krásný den
D.
@mysljaja @kacenka1979 @chechtulin @zdenikmar @jituliiii @betelgeuzz @ellen26 ... a další 🙂 .

mamuna1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veruskabramborka
29. srp 2015

plodová voda asi ze mě dnes pomalinku odtekla asi tak hodinku po sobě nejméně 3x,dala jsem si vložku a čekám jestli tam ještě něco odteče,protože nemám žádné stahy ani mě nějak zvlášť nic nebolí,jen mám větší tlak v podbřišku.Tak co myslíte?

clifulka
29. srp 2015

@veruskabramborka záleží asi taky, kolik jí bylo... mně když praskla, odtékala cca dvě hodiny, ale byly z toho dvě nacucané osušky a pár vložek... ať tak či tak, stejně bych jela do porodnice. Stahy mi začaly až po pár hodinách.

terysek44
29. srp 2015

@veruskabramborka me zacala odtekat plodova voda v noci kolem 1 rano, to jsem jeste nevedela ,ze je to plodovka...postupne ze me sla a ja myslela, ze je to jen vodnaty vytok....zadne bolestli jsem nemela ....no a v 18:00 najednou vyteklo vetsi mnozstvi, ze mi to i nohy osplouchlo, tak jsem hned volala a jeli jsme. Prvni kontrakce jsem mela az v 19:00 a maly byl na svete v 0:58,,,,takze rychlovka 🙂
Takze jestli si nejsi jista, radsi si zavolej. Ja taky volala odpoledne a bylo mi receno, ze pokud se to vsakne hnedka je to voda a pokud to zustane nahore na vlozce je to vytok.....

ajka198
29. srp 2015

mi plodovka odtékala 24 hodin a nic se nedělo. Navíc bych řekla, že to nebylo po kapkách, ani po litrech, ale prostě nonstop něco teklo. Navíc už jsem byla na sále a těch 24 hodin od prasknutí se čekalo, co bude. Jelikož se nic nedělo, tak pak tomu pomohli. Ale pokud máš dojem, že ti praskla voda, tak bych jela do porodnice.

ajka198
29. srp 2015
veruskabramborka
30. srp 2015

Tak jsem dnes pro jistotu zašla na kontrolu do porodnice,to co jsem si myslela,že ze mě odtéká prý není plodovka,takže vlastně nevím na čem jsem,zkontrolovali mě,vody mám prý dost,takže tam musím na kontrolu zase zítra,jako fakt super v těhle hicech a ještě s pětiletou dcerkou 😠

zo_ja
30. srp 2015

@veruskabramborka Uvidíš. Když to není plodovka, jsou to tzv. slzy dělohy, říká se, že děloha pláče, že ji miminko opouští 😉 Může to být krátce, avšak i několik málo dní před porodem.
Co Ti řekli, že to je? Proč Tě tam chtějí nutně zítra?
Jako povinný to není, nutit Tě nemůžou, v úterý má být trochu líp, tak by to třeba mohlo stačit. Ale nechci nabádat, zvlášť když budeš klidnější, pokud tam dojdeš. Existuje možnost zavolat si soukr. PA, ta by dojela i k vám domů, jestli tam nějakou máte. Zkontrolovala by stav věcí rovněž, došla na čas a za chvíli nemáte co řešit.

veruskabramborka
31. srp 2015

Nu řekli,že to může být z hlenové zátky ale ta ze mě vyšla už v pátek,byl to hlen hustý,ne jako tohle,to byla čirá voda,sice jen malé množství ale odtéká mi od soboty tak 3-5x za den,plodovky tam ale je dost,tak mám být v klidu,prý to může být i moč no ale to se mi moc nezdá.Zítra jdu na kontolu ještě ke své lékařce tak uvidím,nemá ještě žádné jiné příznaky,které by nasvědčovaly začátek porodu,takže se to zatím jen pomalu blíží.

partyzanka91
21. říj 2015

@milca12: ahoj, mě to tam dole prostě najednou luplo a cítila jsem jak ze mě uniklo trošku vody, jako bych se počůrala ale odjinud 😝, prostě takovej zvláštní pocit. Vody uteklo jen trošku a unikala postupně, vždy jsem cítila jak se jak protýká, ale je to jiný než u ms. MS je teplej proud, vytejká dlouho je hustší. Tohle vyloženě cítíš že je voda jen to rychle proteče a pak už nic, nehřeje, ani není příliš vlhká ta vložka. Blbě se to popisuje. Pokud si nejsi jistá radši zajeď do porodnice a vem s sebou intimku. Oni na ní stříknou takovej roztok a podle toho poznaj zda je to PL - v lékárně ho mít nemuseli, ale v porodce zajísté bude. Navíc jako prvorodička (no i jako vícerodička vlastně) máš na to nárok

jjjannie
21. říj 2015

@milca12 mně voda praskla při ranním vstávání a neslyšela jsem žádný "lup", takže jsem si myslela, že jsem se počůrala :D bla bla...konec příběhu, jela jsem do lékárny, když mi to teklo postupně pořád, že chci lakmusový papírky a lékárnici jsem popsala, jak to postupně odtéká, ta mi řekla, že miminko hlavou brání odtoku, takže když se posune, voda odtéká...jela jsem tedy do porodnice a voda to byla...čirá bez zabarvení jen nějaký bílý cucky v tom...

loretana
23. říj 2015

Ahoj holky, můžu se zeptat, jestli myslíte, že už se to chystá? Jsem 38+1 tt a už tak 14 dní mám každý den večer bolesti v podbřišku. Nejdřív jako kdyby měla přijít MS,ale trvají třeba půl hodiny v kuse, ne jako kontrakce, spíše trvalá bolest, i když ne tak hrozná... Také mi v podvečer a večer pravidelně tvrdne břicho, i se musím kolikrát předklonit... a do toho mimi se strašně vrtí, právě takhle večer, možná i díky těm stahům, kope, tlačí hodně na močový měchýř, nevím, jestli je to tím, že už je více dole... na kontrolu jdu až za týden, teď mě vnitřně nevyšetřovali... Co myslíte?

paja173
12. lis 2015

@loretana Muze to byt a nemusi. Ja jsem taky mela pobolivani v podbrisku, bricho mi ke konci tehotenstvi tvrdlo porad a ja se tesila ze uz. Nakonac jsem 9 dni prenasela.

katerinaha
13. lis 2015

pomohla mi rada z předporodního kurzu, jak poznat, že jde o postupně vytékající plodovou vodu. Udělat mírně stojku a když se pak zpět postavíte, tak vám vyhrkne větší množství vody najednou. Když mi praskla voda, slyšela jsem puknutí v břichu a pak mírný výtok. Nebyla jsem si ale jistá jestli je to ono, tak jsem 3x po sobě vyzkoušela stojku a potvrdilo se, vyhrklo více vody a jelo se do porodnice.

jjjannie
13. lis 2015

@katerinaha stojku na konci těhotenství? super :D to bych nedala :D

daasenka85
14. lis 2015

Nestačí svíčka? 😀

katerinaha
17. lis 2015

@jjjannie 🙂 jasně, nemusí být stojka jako taková 🙂 stačí se jen prostě trošku obrátit, třeba vleže a nohama nahoru po zdi a pak zpět. Funguje to, vyhrkne pak voda a víš, že je to ono.

pajulettag
27. únor 2016

Ahoj holky mam dotaz. Pred dvema tydny a vcera v noci mi vypadla hlen.zatka v noci ji bylo o dost vice a od te doby celou noc mi neco odtykalo mela jsem pak mokre fleky na teplakach a pak sla na wc se utrit ale jakmile jsem si lehla tak asi za 5 minut znova a takhle to slo pokazdy a kazdych asi 5 min jsem sla na wc myslite ze mi praskla voda? Bolesti jsem zatim nemela jen ted me poboliva spodek ale ten me pobopiva uz nejakou dobu takze poslicci ale od dnesni noci si nejsem jista. A zitra v nedeli mame termin mam teda zavolat do porodnice?? Protoze ani porodnickou vlozku nemam ani udelali test....dekuji

emisekkk
27. únor 2016

@pajulettag řekla bych, že to voda je. Vzala bych si aspoň intimku, aby něco zachytila a pak jela do porodnice. Tam ta tu vlhou intimku nastřílkají roztok a zjistí, zda je to plodovka. Při nejhorším Tě odešlou zase domů 😀. hodně štěstí.

pajulettag
27. únor 2016

@emisekkk Dobre dekuji 🙂

barunkastastna
27. únor 2016

Moje zkušenost v 36.týdnu. V noci jsem se vzbudila klasicky, že půjdu na záchod a měla jsem celkem dost vlhko, nevěděla jsem, co se děje. Jestli jen nějaký výtok, bylo to průhledné, bez zápachu. Pak v tu noc už nic a přes den taky ne. Další noc opět vlhko, tak jsem si myslela, že mi uniká plodová voda. Protože byl víkend, ráno jsem si zavolala do porodnice a popsala, co se mi stalo. Tvrdili mi, že když plodová voda uniká, unikala by postupně stále, takže to není možné.
No a další den v noci mi praskla voda a fičela jsem k nim 🙂
Podle mě, jak jsem ležela, tak mi trošku voda unikla a pak to malý zašpuntoval hlavičkou a pak se to zase uvolnilo, proto se přes den nic nedělo, až v noci, když jsem ležela.

barunkastastna
27. únor 2016

@pajulettag hodně štěstí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru