Může plodová voda odtékat postupně? Jak to poznám?

milca12
1. zář 2007

Ahoj holky, mám dotaz ohledně plodové vody. Máte některé zkušenost s tím, že by vám vytékala postupně?
Ve čtvrtek ráno mi odešel velký kus hlenu a od té doby mám pocit, že mám pořád vlhkou malou vložku (ale ten výtok je buď čirý nebo mírně nažloutlý). Ptala jsem se doktora, jak poznám, že jde o vodu, a on odvětil, že to prostě poznám. Jenže když nepraskne zaráz, tak to přece není tak jednoznačné, ne? Mám strach, abych nechytla nějakou infekci, ptala jsem se v lékárně na vložky nebo na roztok k rozpoznání plodové vody, ale nic takového tady nemají. Docela mě to znervózňuje. Nemáte některá podobnou zkušenost. Díky za odpověď.
M

kacka.va
26. led 2010

no, já jsem teda hlenovou zátku zase tak hustou neměla, vypadalo to, jak hustší tělové mléko

olgas
27. led 2010

holky, tak mo díky. Prostě to beru, že je to buď ta zátka nebo nějaký hlen. Ale plodová voda ne. Ach jo, raději bych porodila přirozeně bez vyvolávání, ale zatím to teda nevypadá. Ale moc díky,že jste mi napsali na můj blbý dotaz.

kudelovazuzana
28. led 2010

olgas, jo jo ta voda je opravdu jak voda, hlenová zátka je hodně hustá, někdy i s příměsí krve.

Mě teda taky začal porod odchodem plodovky. Ráno se dívám něco mi teče, maličko, tak jsem neplašila ale jak mi vyteklo asi 1 dcl naráz tak jsem si už byla jistá, a jeli jsme do porodky. Ve 12 hodin mi začali stahy, ale šílené, v 16 hodin se maličká narodila.

kudelovazuzana
28. led 2010

Jo ještě je dobrý vzít vložku s tou vodou, oni v nem. udělají test jestli je to opravdu voda.
Ale abys nedopadla jak já, poctivě jsem zabalila vložku i s plodovkou. Samozřejmě že jsem na ni zapoměla a jak jsme šli domů z porodky, čučím do kabelky a hle vložka stále na svém místě. 😀
JO a z toho vyvolání strach neměj, já měla mít normoš porod, ale prej už mi odtekla voda, tak není třeba to prodlužovat, šupli mi tam tabletu a stahy se rozjely snad v ten moment, docela drsný, ale pak už to bylo tak rychlý, že přítel dorazil k porodu a za pět minut byla malá venku.

naty
28. led 2010

no, s tou konzistencí vody....já sem zrovna případ, že odtýkala postupně 2 dny, sem si říkala, ne je to lepkavý, čirý, to nemůže být voda... 😀 ...a ono jo...ale s hustotou zátky se to opravdu srovnat nedá...

miley26
28. led 2010

Ahoj ženský i já mám podobný broblém ale jak tak čtu vaše články každá máte před porodem takže stím odtékáním je to v pořádku . Jenže já mám do produ ještě daleko jsem v sedmém měsíci a pomalu mi odtéká plodová voda teda aspon si to myslím je to lepkavý a čirý. Takže asi jo hm? A navíc ve středu jsem byla v porodnici na ultrazvuku , a pan doktor mi řekl že mám mín plodové vody ale nechápu čím to vůbec je??? proč tak brzy? V pondělí 1.2. mám jít k mojí gynekoložce prosím poradte jak to mám udělat s tou vložkou ? mám si jí dát třeba v neděli večer , nechat si jí do rána, a pak jí odnýs paní doktorce? Mimi už je otočené hlavičkou dolů myslíte že je to tím jak mi tlačí na močák? Jo, a každých pět minut jsem na wc není to brzy? Prosím jestli stím máte některá zkušenosti tak prosím napište .A i vy které stím zkušenosti nemáte napište aspon svůj názor děkuji.

shaula
28. led 2010

Miley - pokud máš podezření na únik plodové vody, tak já bych nečekala na pondělí a zítra bych valila do porodnice - vložku bych si nechala buď přes noc, jak píšeš, nebo někdy nad ránem. Pokud ale vím, tak moje plodovka nebyla lepkavá... Nebude to spíš jen zvýšená poševní sekrece?
Od kdy to trvá? Jestli jsi byla včera na UZ, tak jsi jim to tam měla říct, jestli ti to už unikalo...

joplin
28. led 2010

Ahojte,

já jsem měla koncem těhu vcelku dost hojný výtok - takový čirý a lepkavějším tak to by taky mohlo být. Ale určitě nemeškej a raději zítra skoč na gyndu.....

kacka.va
28. led 2010

hlavně tu vložku to chce obyčejnou, v porodce nejsou moc odvázaný z Alwaysek a podobných, co mají v sobě gel.

miley26
28. led 2010

Moc vám děkuji za rady já jenom nechci zbytečně plašit , ale ten pan doktor taky říkal že mám tý vody poněkud mín no.. tak nevím .. ☹

luciska01
26. únor 2010

Ahoj, mně plodovka při prvním porodu taky odtékala po kapkách. Začalo to zhruba o půl osmé večer, pak celou noc, dopoledne...Taky jsem si naivně myslela, že je to výtok a prdlajs. Na gyndě mi kápli na vložku a šupem do porodnice. Tam jsem dostala vynadáno, protože to trvalo už dlouho. Naštěstí to všechno dobře dopadlo. Teď mám podobný problém a děsím se, abych to poznala...Mám teď nějaký bakterie, tak jsem dostala čípky a v noci mě vzbudilo mokro. Nejspíš to byl ten čípek, ale stejně mám blbej pocit:-/ Teď přes den nic, ale hlodá to ve mně. Nevíte, jestli už ten roztok nebo co na rozpoznání plodovky mají v lékárnách?? Díky!

blanka.k
26. únor 2010

Luciska - já ten roztok koupila zrovna před týdnem. Byla to ale lékárna u porodnice, v klasických nevím jak jsou na tom. A stál asi 40,-, to za ten klid je pohoda cena. 😉

luciska01
26. únor 2010

Blanka > Jo?? No paráda🙂 Tak je se po něm hned zítra raději poptám🙂 Díky!

blanka.k
27. únor 2010

Luci - je to přesně Temesváryho roztok 😉 Jinak pro Brňáky - za těch 40,- ho mají v lékárně v areálu Obilňáku 😉 , ale je na tom nálepka, že to bylo připraveno Lékárna FN Bohunice, Jihlavská,..., takže předpokládám, že tam ho prodávají taky. A je to vel.jak kapky do nosu, takže na dost použití 😉 Akortá pozor na to, může se prý blbě zabarvit (je žlutý, při plodovce modrá), když se kapne na nějaké parfémované vložky 😉

sunysara
27. únor 2010

blani když jsou parfemovaný vložky tak jak se může blbě zabarvit???? nechápu prosím napiš mi to

blanka.k
27. únor 2010

Suny - nevím, psala mi to holka z jiné diskuze, že jak jsou ty parfémovaný vložky nečím napuštěný, aby voněly, tak, že to můžou blbě zbarvit 😉 Víc nevím.

lojzina
27. únor 2010

Suny uz sem to nedavno psala kdesi tady,pry muze odtekat postupne,po lzickach co se tyce mnozstvi.kdyz odtece tak odtece,jakoby vytok ale ma pry nasladly zapach,kdezto zatka je fakt kousek hlenu,no proste sopel 🙂

sunysara
27. únor 2010

no mě to zůstává furt žlutý. to je špatně,???

lojzina
27. únor 2010

a co treba vytok,ten muze taky v tehu byt...

blanka.k
27. únor 2010

Žlutá ta barva činidla? To je dobře, teda jako, že to není plodová voda. 😉

sunysara
27. únor 2010

blani já si dycky večer ted to mám hodně tak si kapnu ten žlutej roztok na intimku a je to žlutý. což je ok. ale ted jsem se zarazila jeslti nemám parfémovanou. ale asi ne nepíšou to tam.

djkrypta
3. bře 2010

Ahoj děvčata...může být plodová voda zbarvená trošku do hněda a téct po troškách? Nevím jestli mám plašit, děkuji za radu....

lucie777
3. bře 2010

Djkrypta, bývá spíš do růžova, někdy s troškou krve, takže možná to může být i do hněda, téct po troškách může. Dojeď si s vložkou do porodnice, ať zjistí, jestli to je plodovka nebo ne, ať máš klid.. 🙂

djkrypta
3. bře 2010

byla jsem včera na vyšetření..nemůže to být z toho? jen výtok? 🙂

djkrypta
3. bře 2010

Jinak moc děkuji...

mabe
3. bře 2010

holky, ja mam vytok silnejsi po cele tehu. tedka ke konci me pripada, ze zesilil, vytece tak 1x - 2x denne toho dost na zachode. nevim, jestli to muze byt plodovka nebo ne. premyslim, jestli si radsi nekoupit tu vodicku,a t mam jistotu. vcera jsem teda byla na ko a ohledne plodovky dr. nic nerikala - delala UTZ a otevreni porodnich cest, jsem otevrena na 1cm. nevim, jestli se mam nejak obavat. a co kdyz odteka po kapkach? stejne to trva nejakou dobu nez uplne odtece, ne?

shaula
3. bře 2010

Mabe - plodovka by tekla trvale, ne jen 1x - 2x denně 😉

mabe
3. bře 2010

shaulo, diky za uklidneni. tak to je ten vytok 😉 ja ho mela vic vzdycky a v tehu zesilil a tedka ke konci se me zda jeste vic. ale jak rikam, neni to kazdej zachod.

djkrypta
3. bře 2010

A musí u toho být bolesti, nebo prostě jen odteče voda? A kontrakce příjdou pak? Nikde jsem se nedočetla žádnýho rozumu....

shaula
3. bře 2010

Djkrypta - bolesti být mohou a nemusí. Voda může odtéct a kontrakce se rozjedou později. Pokud vím, tak obvykle se na rozjetí porodu čeká 24 hodin, pak se vyvolává. (Ovšem do porodnice musíš hned po odtečení vody, nečekej na nic.)
Mně voda odtekla asi ve 22 hodin, kontrakce začaly o půlnoci a hned po 2 - 3 minutách. Kluci se nakonec narodili v 16.09 a 16.23 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru