Může plodová voda odtékat postupně? Jak to poznám?

milca12
1. zář 2007

Ahoj holky, mám dotaz ohledně plodové vody. Máte některé zkušenost s tím, že by vám vytékala postupně?
Ve čtvrtek ráno mi odešel velký kus hlenu a od té doby mám pocit, že mám pořád vlhkou malou vložku (ale ten výtok je buď čirý nebo mírně nažloutlý). Ptala jsem se doktora, jak poznám, že jde o vodu, a on odvětil, že to prostě poznám. Jenže když nepraskne zaráz, tak to přece není tak jednoznačné, ne? Mám strach, abych nechytla nějakou infekci, ptala jsem se v lékárně na vložky nebo na roztok k rozpoznání plodové vody, ale nic takového tady nemají. Docela mě to znervózňuje. Nemáte některá podobnou zkušenost. Díky za odpověď.
M

mersy
16. led 2012

@nikuse rozhodně na nic nečekej a upaluj k doktorovi. Jde testem zjistit, jestli se jedná o plodovku nebo ne.....
a na ty kontrakce jsou léky. Malého mi tak zastavili v 8 měsíci- ještě neměl vyvinuté plíce..
Ale mazala jsem hned

mersy
16. led 2012

@mafy76
budeš mít mokro v kalhotkách..... 😉

kuuao
6. čer 2012

Dobry den holky mam menší problem ....(jsem tehotna v 5mnesici ) a rano vždy jak vztavam tak jdu hned na WC ale každy den mam tak mokre kalhotky že to neni možne bojim se porad te my ☹

camelinka
6. čer 2012

@kuuao jestli mas jakoukoliv nejasnost tak jdi k doktorovi, tady ti tezko nekdo poradi neco jineho 😉

blahova_andrea
6. čer 2012

Já se v den 36+1tt probudila brzy ráno a taky jsem měla vlhko. Vůbec mě teda nenapadlo, že už bych rodila. Myslela jsem si, že jde o inkontinenci v důsledku dělohy tlačící na močový měchýř. Taky jsem si myslela, že voda praskne, jak ve filmech a bude pode mnou kaluž 😀 Když jsem dojela v 15h do porodnice (to už jsem měla o porodu jasno 🙂), tak mi "vyhubovali", že jsem tam dávno měla být (jak píšeš...kvůli infekcím). No mimo to byl prcek téměř na suchu a 15:43 už ležel na mém bříšku 😲

blahova_andrea
6. čer 2012

No a vlastně...co tím chtěl básník říct....pokud tě odbyl tvůj lékař, tak jeď rovnou do porodnice. Vyšetří tě, poradí...budeš klidnější a nic horšího než, že ti řeknou, že zbytečně plašíš a pošlou tě domů se ti nestane. Když jde o to maličký, tak je lepší někoho "otravovat" zbytečně než něco zanedbat nebo riskovat. Tvůj MUDr. asi nic moc...takhle tě odbýt...určo je nás víc, co to nepoznáme a oni by tu měli být pro nás a poradit, když už chodíme do poradny, ne? 😉 Já si tehdy dala vložku a šla si zase lehnou 😀

kukina27
13. pro 2012

Tak i mě začala postupně odtékat plodová voda. Už jsem 3x měnila vložku. Vždy oteče maličko při vstávání, nebo při ohnutí, kýchnutí......Jinak nic.
Břicho nebolí, netvrdne......Nevím, co dělat.
Přesně takhle to bylo s prvním synem. Hned jsme vyjeli do porodnice, už si mě tam nechali. 16 hodin jsem tam jen ležela, bez kontrakcí, bez jakéhokoli zásahu a o půlnoci mi řekli dobrou noc, ráno vám porod vyvoláme ☹
(to bylo 24 hodin po prvním čůrku plodovky)
Nechci jet zbytečně brzo jako minule. Raději bych byla doma v klidu, než ležet tam.......
Co myslíte??

majka12
13. pro 2012

@kukina27 já bych raději šla k doktorovi 😔 Já jsem ani nepozorovala, že by mi plodovka odtékala a měla jsem občas trochu mokro, ale fakt málo a šla jsem na monitor do porodky a málem z toho byl průšvih jak vrata, páč jsem neměla vůbec žádnou plodovku a malý měl ještě omotanou pupeční šnůru a škrtil se. 😔 Taky jsem neměla žádný kontrakce ani jiné příznaky porodu a tak mi ho hned vyvolali, protože se nevědělo jak dlouho bez vody je. 😔 Takže raději i ležet v nemocnici pod kontrolou. 😔

steepaankaa
21. pro 2012

@kili Ja to mela presne tak, i u druheho mimca, ktere slo, narozdil od prvniho prirozenou cestou

novakovatere
16. kvě 2013

může plodovka odtékat postupně nebo prasknout, jaké jste to měli VY ? minulý týden čípek 46mm zavřený vše ok, žádné problémy nemám. Ráno vztanu a cítím čůrek na noze až ke kolenu bez zápachu nic, a ted čekám jestli ještě něco bude nebo ne. 31tt

mimčo naléhá od 27tt na hrdlo hlavičkou dolů

romantika
16. kvě 2013

@novakovatere
no to je tezke. muze i nemusi, kdyz si nejses jista, tak vlozku at neco zachyti, v porodnici ti udelaji test zda je to voda nebo moc, polijou to takovym roztokem, kdyz zmodra je to voda a uz si te tam necha - musi kvuli infekci. dost casto se stane, ze odtece moc tlakem na mechyr. bohuzel jedine reseni je zajet do porodnice na test. pry dite muze pokud praskne voda spadnout jeste niz a zalehne odtok. 31tt je jeste brzo, ale stat se muze cokoliv.
ale ja mela opak, jak praskla, tak teklo porad 2 dny ve velkem ale nakonec se zjistilo ze mi praskly nahore, kde se to hlavickou nema jak ucpat. takze radeji jed jestli odtyka. je to opruz na konci si nemuzes byt jista s nicim.

novakovatere
16. kvě 2013

@romantika, už jsem byla u dr. takhle 2x na podezření, ale čůrek po noze mi netekl, ještě v 8 ráno jsem byla na wc a v 9toto :-/. Ted samozřejmě nic neteče tak nevím jestli by ta vložka něco zachytila

zizonka
2. čer 2013

Ahojte! Mám 3 dni do termínu a ráno som sa zobudila v trošku mokrej posteli. Myslela som, že moč, no ako čítam, asi mi plodová voda odchádza veľmi pozvoľna.. Bruško mi tvrdne, no kontrakcie nemám (boli včera večer,ale prešli).. Poradte prosím, kedy ísť do pôrodnice? Mám čakať či začnú kontrakcie? Dakujem

marrei
2. čer 2013

@zizonka - mě odkapalo trochu plodovky ve 2:30 v noci, pak hned začaly kontrakce... Do porodky jsem jela v 8 ráno. Taky jsem si nebyla 100% jistá, jestli je to plodovka, je dobré dát si vložku a tu donést do porodky, podle nějakýho činidla určí, jestli je to fakt plodovka... mě to teda určili až podle stěru z čípku, vložku jsem neměla. Myslím, že když plodovka jen trochu prosakuje, není potřeba hned letět do porodky, miminko je ještě chráněné... Ale myslím, že určo běhen dneška.

zizonka
2. čer 2013

@marrei Dakujem za radu, počkám ešte teda.

aronek
2. čer 2013

@zizonka mně odtekala plodovka jako bych ucuravala. Začala kolem šesté ráno. Do porodnice jsem dojela po deváté a dostala jsem vynadáno, kde jsem, že jsem měla jet hned. Čtyři hodiny se ještě nedělo vůbec nic, pak 15 hodin kontrakci a nakonec císař. Takže dle dr jet hned, ale ja bych si v klidu vše překontrolovala, proběhla sprchou, něco zobla a jela.🙂 Držím palecky, aby bylo vše ok 🙂

cuci25
2. čer 2013

@zizonka tak mě se stalo něco podnobnýho. Jednou takhle v noci jsem se vzbudila, že si dojdu na záchod a najednou jsem měla uplně mokré kalhotky, dokonce mi to teklo po nohách na podlahu, ale nebylo toho tolik (jsem si 100% jistá, že jsem se nepočůrala 😀 ) Docela mě to vystrašilo, břicho mě trošku bolelo, ale šla jsem spát. Ráno mi to nedalo, zavolala jsem do porodky a popsala jim to. Sestra se mě hloupě ptala, jestli jsem se právě nepočůrala, jak kdyby to člověk nepoznal nebo co. No řekli mi, ať radši přijedem během odpoledne. Tak jsem se zbalila, oholila a počkala na přítele, než dorazí z práce, už ze mě víc neteklo, ale břicho mi tvrdlo a bolelo, ale nepravidelně. No každopádně ve čtvrtek kolem pátý mě přijali, přes noc jsem měla slabý bolesti a pomalu jsem se otevírala, druhý den odpoledne jsem byla na 5cm, tak mi napíchli kapačku, při vyšetření se mi protrhla voda uplně a ve 21h byla malá na světě, měla jsem 17 dní do prvního termínu 😉

zizonka
2. čer 2013

Dakujeme za rady. už máme malého tu. 🙂

michamicha
21. čer 2013

Ahoj, a měl jste někdo jen hodně moc výtoku? Já se včera probudila a něco ze mně vyteklo, na výtok mi toho přišlo dost a během dnes jsem si musela skoro každou hodinu měnit intimku. Ráno to bylo čiré a teklo mi to po noze, přes den už to bylo takové nažloutlé a hustější, tak asi výtok. No a dneska asi ve 3 ráno jsem musela na wc a opět to vyteklo a ráno pak znovu, ale tentokrát to je narůžovělé 😕 podle "vůně" nic nepoznám, používám lehce parfémované intimky... v sobotu začínám 35tt a jak byla teď ta vedra, tak mi přišlo, že malá je v tom břiše nějak moc čilá, u prvního syna jsem i v horku moc pohyby necítila, tak nevím jestli mám plašit nebo ne...

gablla
20. zář 2013

Ahoj, protože jsem řešila úplně stejné problémy, a dlouho jsem si nevěděla rady jak je to s únikem plodové vody, tak jsem se rozhodla sem napsat řešení, které mi doporučil můj doktor. V některých lékárnách (u nás v Brně na Oblňáku v porodnici) se prodávají kapky, tzv. temešváryho roztok, které se nakapou na vložku a pokud se zbarví do modro zelena, je na vložce plodová voda. Malinká nevýhoda se kterou se musí počítat je, že občas vychází falešně pozitivní, ale podle mne pokud vložka zezelená, není nejmenší důvod otálet s návštěvou doktora. Navíc kapky mne stáli 56Kc, takze nic nezaplatitelného.
Četla jsem na internetu také něco o speciálních vložkách, ale ty nikde moc nejsou k dostání. Tak přeju všem budoucím mamkám zvlášť prvorodičkám pevné nervy, aby z toho pozorování nezačali blbnout jako já....

zuuzz
1. lis 2013

ahoj 🙂 Právě si čtu diskuze,protože mě to také zajímá 🙂 Jsem 39tt a myslím si,že mám výtok,někdy bělavý,nebo nažloutlý 😝 V noci jsem měla pocit ale,že ze mě teče nějaká čirá tekutina,tak jsem se lekla 😲 nic hrozného,opravdu to bylo tak na intimku.Asi 3krát jsem se vzbudila,ale nic jakoby pořád-v kuse neteklo.Slyšela jsem,že plodová voda když teče tak teče pořád-bez přestávek.Je to pravda ???

anetkak.
3. lis 2013

Ahoj, taky přidám svoji zkušenost, byla jsem v 36.tt a jednou v noci jsem se vzbudila a odtekla ze mě trocha vody, když jsem šla na záchod, tak taky trošku odtekla, tak jsme se sbalili s manželem a jeli jsme do porodnice, kde bylo vše v pořádku a jako na potvoru ze mě v dobu vyšetření nic neteklo, tak nemohli udělat žádný test a uklidňovali mě, že to určitě byl únik moči, což opravdu nebyl a jeli jsme zpět domů. Druhý den ze mě občas vyhrkla voda, ale nepravidelně, nezáleželo na tom, jestli jsem vstala nebo byla v klidu, pohyb na to neměl vliv, prostě když se tam voda nahromadila, tak vytekla, tak mi manžel sehnal od známé témešváryho roztok, v tu dobu rok 2011 nebylo v lékárně nic k sehnání, dnes už možná je, a roztok mi zbarvil vložku, tak jsem opět jeli do porodnice a tam mi řekli, že mám blbou vložku, že je test neprůkazný, že musím mít tu obyčejnou porodnickou. Tak mi dali tu obyčejnou a zase nic neteklo, ale nedala jsem se odbýt, protože jsem věděla, že se jedná o plodovou vodu a jde o život mého dítěte- měla jsem strach, abych nedostala nějakou infekci a neohrozilo to miminko, takže do mě jak řekla paní doktorka "zainvestovali" a udělali mi nějaký speciální test, který byl samozřejmě pozitivní a hned mě hospitalizovali, dali mě na čekatelský pokoj a nasadili antibiotika, čekali, jestli se porod do 2 dnů nerozjede po nějaké injekci a poté začali vyvolávat čípkami, ale nic na mě neúčinkovalo, tak mi po 4 dnech praskl doktor plodovku a do 10 sekund jsem dostala šílené kontrakce a za hoďku byla dcerka venku, zdravá, sice nedonošená, ale brzy vše dohnala. Proto maminkám radím, radši jeďte desetkrát do nemocnice, udělejte ze sebe hysterku největší, ale jde o život vašeho dítěte a kdyby se něco zanedbalo, do smrti byste si to vyčítaly a nenechte se odbýt nějakými chytrými řečmi, že vám uniká moč, aniž by vám udělali příslušná vyšetření. Vezměte si opravdu tu porodnickou vložku (bez lepítek, co se jen strčí po porodu mezi nohy) a jeďte tam s ní, ty jsou průkazné a pokud test vyjde negativní, tak se můžete uklidnit a budete vědět, že je to jen nějaký výtok, ale ne plodovka. Kdybych to tenkrát neřešila, kdovíjak by to vše dopadlo a třeba bych doma neměla dnes už skoro tříletou prďolku 🙂 tak držímm palečky a pevné nervy

prcccek
3. lis 2013

Možná plaším možná ne, nevím, nechci vypadat jako hysterka. Jsem ve 25. týdnu, ve čtvrtek na kontrole bylo vše vpořádku, ale dostala jsem Clotrimazol čípky na noc kvůli kvasinkové infekci. Čípek jsem si na noc zavedla a po dlouhé době se krásně vyspala. Ráno jsem vstala, udělala pár kroků a najednou ze mě začalo něco téct, kalhotky i kalhoty mokré i po nohách trochu steklo. Utíkala jsem na toaletu kde jsem zjistila, že je to čiré plus na intimce byla něco jako kaše, ale to vím, že bylo z čípku. Za celý den mám pocit vlhka v kalhotkách, ale až tak už mi dnes nic neteklo. Mojí kamarádce se stalo, že ji dříve odtekla plodová voda, proto možná plaším. Ikdyž mě jiná kamarádka uklidňovala, že u těchto čípků je to normální, tak bych i přesto ráda znala váš názor. Bylo mi řečeno, že pokud nešpiním nebo mě nebolí břicho, tak abych to neřešila. Dnes když jsem šla ráno na toaletu, tak jak jsem dosedala zase ze mě začalo něco téct, byla to voda s příměsí toho čípku. Myslím, že je to díky tomu čípku, protože se mi to začalo stávat až od té doby...máte někdo zkušenost?

katty.w
3. lis 2013

@prcccek Zkus zachytit tu vodu na vložku a zajdi do nemocnice, oni pak udělají test, jestli je to plodovka. Pro jistotu si zajdi, od toho tam přece jsou, nenech se odbýt. Kamarádku kdysi takhle odbyli, další den jela znova a opravdu to byla plodovka, rodila hodně předčasně, malý byl v inkubátoru, ale nakonec vše ok a teď je z něj kluk jako buk.
Já bych to určitě nepodcenila a i kdyby se na mě divali jako na hysterku (no a co), tak bych tam šla.

kocka5
3. lis 2013

@prcccek Ahoj, já ve 35+5 tt jsem se ráno probudila cílila jsem mokro, tak malá lžička vody. Přemýšlela jsem a v poledne jela k mudr....ráno byl malý venku...... museli mi vyvolat porod, fakt to byla plodovka. Vše bylo ok..... 😉 ....ale taky jsem si myslela že blbnu a dostala jsem zdupec....že jsem měla přijet hned ráno.

kocka5
3. lis 2013

Jo a mimochodem ve 25 tt bych byla hodně hysterická kua.

jituliiii
3. lis 2013

muze, muze, tak jsem to mela ja...do prodnice odjezd s odkapavanim plodovky, která mi odkapávala vlastne celou noc...

katty.w
3. lis 2013

Mě taky odkapávala po troškách, bylo to den před porodem v nemocnici, když jsem na to upozornila, tak mi moc nevěřili, já to chytla na vložku a bylo to ono. Pak jsem říkala sestře, že mám pocit, že už den předem taky něco málo vyteklo...ale nějak mi nevěřila a že mi dají antibiotika až další ráno, pak jsem druhý den rodila a zjistilo se, že plodovka byla už zkažená (takže pravděpodobně voda praskla už dříve jak jsem upozorňovala), na atb jsem ještě byla týden. Malý nakonec ale ok, takže tak.

klouzek
22. lis 2013

Taky mi odtékala postupně,jela jsem na kontrolu s vložkou,kterou mi zkontrolovali-nalili na ni tekutinu a ta se zbarvila,tak si mě tam už nechali a druhý den mi porod museli vyvolat,protože jsem do 12h neporodila sama

jennyska
5. pro 2013

Ahoj @klouzek @katty.w @jituliiii @kocka5 @prcccek @anetkak. @zuuzz @gablla @michamicha @zizonka @cuci25 @aronek @marrei @novakovatere @steepaankaa @majka12 @kukina27 @blahova_andrea @camelinka @kuuao @mersy a ostatní těhulky, maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Výtoky do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?
Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/vaginalni-vytok/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází stejným obdobím a na MK hledají radu, tip, zkušenosti 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru