Může plodová voda odtékat postupně? Jak to poznám?

milca12
1. zář 2007

Ahoj holky, mám dotaz ohledně plodové vody. Máte některé zkušenost s tím, že by vám vytékala postupně?
Ve čtvrtek ráno mi odešel velký kus hlenu a od té doby mám pocit, že mám pořád vlhkou malou vložku (ale ten výtok je buď čirý nebo mírně nažloutlý). Ptala jsem se doktora, jak poznám, že jde o vodu, a on odvětil, že to prostě poznám. Jenže když nepraskne zaráz, tak to přece není tak jednoznačné, ne? Mám strach, abych nechytla nějakou infekci, ptala jsem se v lékárně na vložky nebo na roztok k rozpoznání plodové vody, ale nic takového tady nemají. Docela mě to znervózňuje. Nemáte některá podobnou zkušenost. Díky za odpověď.
M

shaula
3. bře 2010

Hm, abych byla přesná, voda mi ZAČALA TÉCT ve 22 hodin, pak tekla trvale až do porodu. Do auta jsem šla se srolovaným ručníkem mezi nohama, protože vložka by to nepobrala 😀 I ten ručník jsem pak mohla ždímat 😝

djkrypta
3. bře 2010

shaula-tak já uvidím...mám jen takové trošku bolení v podbřišku a tvrdé bříško mám skoro celé poslední týdny. Nevím jestli je to voda, ale tak mi málo něco teče. není to ani na vložku, jen intimku. Jsem celkem klidná, necítím TO jako že by UŽ... 😲 tak jdeme do postele a uvidíme...stejně nespím, jak mě pálí žáha a trápí nadýmání...MOC Děkuji za rady, nemám nikoho blízkého kdo by poradil 😨 tak jsem odkázaná na lovení informací po netu 😎 a všechno se taky člověk nedočte... včera pan doktor říkal, že je vše o.k. že už se pomalu chystáme a že to může přijít i dřív, tak mě vyděsil, jsem tak trochu hypchodr nebo co 😖 máme v rodině snad všechny nemoci a náš Dája je od začátku zdravej a moc se mu v bříšku líbí až mě to překvapuje, tak prostě čekám co strašnýho příjde 😕

jj a nevíš jak zabojovat se svěděním...opravdu moc mě svědí bříško...ale žádnou mastičku nebo něco mi nedali, prý to musím vydržet 😠

mabe
3. bře 2010

djkrypta a tobe to tece porad? me sem tam na zachode, ale je to takovy kremovy, takze spis ten muj vytok

shaula
3. bře 2010

djkrypta - tak se drž, já se tehdá taky zrovna chystala do postele, uložila jsem se a najednou koukám, že ležím v mokrém 😀 Zatím bych z toho tvého popisu neřekla, že jde o vodu.
Na svědící bříško žádný recept neznám, tohle mě naštěstí netrápilo, ale kámošku ano a taky říkala, že to musela přetrpět ☹
Jé, teď koukám, že budeš mít Davídka 🙂 My máme taky Davídka 😵

djkrypta
3. bře 2010

Shaula-nespím,čučím na televizi, nic se neděje,tak asi nic... na primě dávali ten novej pořad-vizita...přítel měl taky tuhle vadu, ☹ koukala jsem, že máš Dáju,a kluci jsou dvojčata? břicho zase začalo, tak to snad napraví peeling na sucho, jak ne budu muset do sprchy 😖
mabe-teče mi to pořád...nebo v podstatě když se zvednu a něco dělám... 😎 mám už všechno ošéfovaný, tak už se jen stěhuju z gauče na záchod a do postele 😉

verunka62
3. bře 2010

djkrypta:měla jsem to stejně,s vložkou jsem šla k mudr dle testu poznali plodovku,hned si mě tam nechali,nasadila ATB a pomalu začali vyvolávat porod

djkrypta
3. bře 2010

verunka62-fakt? tak mám ráno radši plašit?

verunka62
3. bře 2010

já nevím,myslela jsem,že je to moč,jak mi malej tlačí na moč.měchýř,víš,ale bylo mi divné,že je to nejvíc vždy když vstanu,přesně jak píšeš žádné extra množství,čirá tekutina bez zápachu,jako správně vyplašená prvorodička jsem řešila každej prd,ráno jsem šla na první ko do porodky a už tam zůstala,nakonec jsem byla moc ráda,že jsem pod kontrolou a mám čas jen na sebe a svoje tělo,žádná panika z cesty,manžela atd

pro klid - ráno bych zašla,raději 3x zbytečně než jednou pozdě

djkrypta
3. bře 2010

nu jo, tak počkáme až se nám táta vrátí z práce a zajedem tam. pan DR ze mě bude šedivej...měla jsem snad všechny podezření co být můžou a zatím se nic nepotvrdilo...naposled to byla preklampsie, pak játra s tím svěděním a teď mu tam přijedu s vodou 😀 😀 😅
děkuji za rady a porady..... 😎 třeba už fakt budeme rodit...

shaula
3. bře 2010

Djkrypta - jo, na Vizitu jsem taky koukala, málem jsem si u toho i pobrečela (držím se jen, abych nevypadala blbě před manžou 😀 ). Takové pořady mě vždycky strašně dostanou, protože na místě těch prcků si představím ty svoje dva rarachy (ano, jsou dvojčata) a v tu chvíli se strašně divím, jak mě vůbec můžou vytáčet jejich lumpárny 😵
Každopádně držím palečky, ráno si možná pro jistotu zavolej na gyndu nebo do porodnice a zeptej se. Někdo tu i psal, že ta vodička na test plodovky se dá prý koupit i v lékárně...

verunka62
3. bře 2010

tak jsem zvědavá,jestli se tu zítra večer potkáme
budu na Vás myslet,drž se a dobrou
třeba jedna s posledních nocí 2v1

djkrypta
3. bře 2010

verunka62-dobrou...a děkuji..

djkrypta
3. bře 2010

shaula-ty jo..tak to teda klobouk dolů...dvojčata-to musí být masakr.. 🙂 ale krásný jména...David a Martin...my máme Dáju po bráchovi-umřel na leukémii a druhým jménem budem křtít buď Pavlíka nebo Martina, to musíme ještě zvážit... 😕
ségra je lékarnice, tak ji ráno zavolám a jestli se to dá koupit, tak mám lékárnu pod barákem a pak se uvidí...
Tak až bude manžel v práci nebo v posce, pošli kluky k babičce a pujč si film JE TO I MUJ ŽIVOT a to si teprve pobrečíš, každopáně jestli si cíťa rozhodně u toho buď sama, já řvala celej film v kuse a ségra taky..... 😨 a ta něco vydrží.

mabe
4. bře 2010

holky, tak ja nemam cirou tekutinu. mam kremovej vytok, nekdy zbarvenej do zluta, takze je to urco ten muj vytok a neni to pokazde. jak jsem psala 1-2 mozna 3x denne. nejvetsi mnozstvi po noci.

djkrypta, drzim palecky.

djkrypta
4. bře 2010

mabe-mám to samý...byla jsem nakupovat a měla jsem pocit jako bych si učurkla...jen takový větší množství...tak nevim, žádnej test se volně neprodává, říkala teda ségra...že nic takovýho nemají v distribuci, tak mi pojedem do porodice, nu...

lucie777
4. bře 2010

Djkrypta, já si myslím, že to plodovka fakt být může, ze mě asi v deset večer něco málo vyteklo, sem si taky myslela, že je to jen výtok, ale intimka to nezvládla, pak nic a po chvíli zas něco, ale několik hodin po tom mi začali mírný kontrakce a ráno už plodovka tekla proudem při každý kontrakci.. Každopádně držím palce, ať máš kdyžtak Davídka co nejdřív u sebe! 🙂

djkrypta
4. bře 2010

teď jsem si vzala větší vložku abych teda jako měla něco sebou a jak naschvál nic...sucho...
😲

djkrypta
4. bře 2010

tak jsem pořád 2v1, planej poplach...paní doktorka mě ujasnila informace o plodové vodě a kontrakcích...ale aspoň už vím, že to bude horší a že to snad už poznám...

Každopádně děkuji všem maminkám za rady....

shaula
4. bře 2010

djkrypta - tak alespoň teď jsi v klidu 😉 Ty informace by možná zajímaly i ostatní 😉

verunka62
4. bře 2010

ahoj djkrypta:takže to nebyla plodovka,ale co?tak jasně že kontrakce poznáš a kdyby Ti praskla voda,tak samo taky,ale u mě to bylo tak jak jsem psala,mudr říkal,že někde třeba nahoře se udělala malá dírka a tou ta pl.voda pomalu odcházela,bud se zacelí a přestane to nebo naopak se zvětšuje (možnost vzniku infekce ,atd) až pak praskne

dnes se cítíš DOBŘE?

mabe
4. bře 2010

djkrypto, muzes prosim poreferovat, co ti rekla dr.?

lena27
4. bře 2010

tak mě taky odcházela plodovka pomalu, asi se někde udělala dirka.ale teklo to pořád a málo.důležité je si pamatovat a na to se mě v porodce ptali v kolik hodin to začalo, protože do 72 hodit se musí porodit. mě pak vodu píchali a to byla teda povodeň 😀 a pak teprve začali kontrakce

djkrypta
5. bře 2010

Ahoj holky...už je mi fajn, břicho sice tvrdne, ale už ne tolik...voda nebo tedy spíše výtok přestal nebo není tak silný jako byl...Nevím, možná se už moc těším až to budu mít za sebou...

Paní doktorka mi řekla, že to byly nejspíš jen poslíčci a že je lepší třikrát přijet zbytečně než jednou pozdě...že na 90 % praskne voda ve velkým, že 90% rodiček má opravdu silné kontrakce....že stejně ale 90 % prvorodiček přijede a ještě hodiny leží a nic se neděje...Pořád je to ale o 90 %....

Jsem ráda, že jsem tam jela, natočily jsme monitor a vím že Dája si v klidu hoví...ať si hoví i když už to fakt chci mít za sebou...ne že bych měla strach z porodu, ale těhotenství mě nebralo celou dobu a tyhle poslední týdny mě ničí....

Každá máme těhotenství jinak tak i ten porod musí být u každé jiný...

jeany
6. kvě 2010

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti. Zdá se mi, že mi asi odtéká plodová voda, ale může to být i hlen, ne? V noci jsem se vzbudila s pocitem, že něco ze mne vytéká a stalo se to 2x, pak ještě ráno a teď taky několikrát. Je to vždy po menších částech a pomalu. Jsem ve 38 tt, žádné poslíčky a bolesti nemám a ni jsme ještě neměla. Poraďte. Moc děkuji.

kaatulka
6. kvě 2010

jeany: a není lepší zajít si k doktorovi?

jeany
6. kvě 2010

Kaatulko, pojedu odpoledne jak přijede manža z práce. Jistota je jistota, jen jsem se chtěla zeptat na vaše zkušenosti. 😉

zdenkaradek
6. kvě 2010

Ahoj holky,
mám dvě děti a v obou případech mi plodová voda odtékala postupně. Poprvé mi porod začal kontrakcemi asi ve 4.30, byly nepravidelné, ten den jsem měla poradnu tak jsem nikam nechvátala, do prodnice jsem přijela asi v 10:30 a když jsem vystupovala z auta, tak jsem si jakoby učurla, za chvilku znovu. DOšla jsem si ještě do lékárny koupit balíček vložek, protože jsem měla pocit, že to ta jedna nemůže pojmout, ale kupodivu to bylo ok. Když jsem čekala na monitor, tak mi taky ještě trochu odcházela. Dr. mi při vyšetření řekl, že o tom, že to byla plodová voda, není pochyb, jak se do mě podíval tak se to vyvalilo ven, takže jsem musela počkat, až to chuděrka sestřička pode mnou trochu vytře a poslali mě na příjem na porodní sál. V tu dobu jsem kontrakce měla, ale stále nepravidelné cca 8-10 minut. Malý se narodil 38+3 ve 18.06 cca za 18 hodin od začátku kontrakcí.
U druhého porodu mi voda taky začala odtékat postupně a to po odkašlání (asi týden mě trápila nějaká viróza), zastavila jsem se uprostřed místnosti a odkašlala jsem si a jen jsem cítila jak mi něco v podbřišku jakoby prasklo a zase jsem si trochu "učůrla", nicméně jsem si nebyla jistá, došla jsem si na záchod a říkala, že udělám ještě malému oběd, dám ho spát a hodím nohy nahoru. Nicméně za chvilku se to opakovalo, to už mi začalo docházet, že takhle špatně na tom můj močový měchýř ještě není a že se asi něco děje. Zavolala jsem manželovi, aby přijel domů, že pojedeme pro jistotu do porodnice. Jinak jsem byla úplně v pořádku, žádné kontrakce nic. Do porodnice jsme přjeli asi po 2,5 hodinách, tam mi řekli, že to je voda a není o tom pochyb a že tam už zůstanu a máme 24 hodin na to, aby se to rozjelo samo, jinak že by malému museli pomoct. Kontrakce mi začaly až navečer cca 6 hodin po tom, co mi začala odcházet voda. Pak si pamatuji, že na porodním sále mi napíchli ATB do žíly, bylo to 12 hodin po té, co mi začala odcházet voda, malý se narodil 37+0 ve 2.23 tedy cca za 15 hodin.

Nicméně každá z nás je jiná a určitě když jsou nějaké pochybnosti, tak by měla raději dojet do porodnice pro kontrolu.

romisek1985
17. bře 2011

I když jsou tohle starší komentáře, jsou stále velmi nápomocné 🙂
Díky moc

nikuse
20. čer 2011

Ahojky holky,
potřebovala bych poradit jelikož jsem prvorodička tak možná trochu plašim 😅 Od 30tt mám kontrakce které byly vyprovokované infekcí,tu mi vyléčily ale kontrakce mi od minulého týdne zesílely a občas byvají i pravidelné,ale jsem stále zavřená.malá je dole,čípek zkrácený,ale nic se neděje.Dneska od odpoledne mám pocit že jsem pořád mokrá.Nejdřív jsem si myslela,že je to výtok,ale je to vyloženě voda,ale opravdu jen malinko.nemám pocit jako bych si učlrávla nebo tak nějak ale mám potřebu chodit víc na záchod.Ani ze mě nic nekape tak nevim jestli opravdu jen neplašim.Dneska mám celý den i kontrakce,ale jak jsem už psalal u mě je to od toho 30tt na denním pořádku 😒 Ve středu mám kontrolu tak nevim jestli čekat do strředy nebo třeba zítra ráno kdyby to nepřestalo jít do porodnice.

mafy76
16. led 2012

Dobré ranko všem chtěla,bych poradit jsem v 19.týdnu těhotenství měla jsem špatné výsledky z genetiky tak mi museli odebrat trochu plodové vody.Když mě druhý den propustili z nemocnice tak mi doktor řekl,abych si hlídala jestli mi neodchází plodová voda jsem prvorodička můžete mi poradit jak to poznám předem děkuji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru