Může plodová voda odtékat postupně? Jak to poznám?

milca12
1. zář 2007

Ahoj holky, mám dotaz ohledně plodové vody. Máte některé zkušenost s tím, že by vám vytékala postupně?
Ve čtvrtek ráno mi odešel velký kus hlenu a od té doby mám pocit, že mám pořád vlhkou malou vložku (ale ten výtok je buď čirý nebo mírně nažloutlý). Ptala jsem se doktora, jak poznám, že jde o vodu, a on odvětil, že to prostě poznám. Jenže když nepraskne zaráz, tak to přece není tak jednoznačné, ne? Mám strach, abych nechytla nějakou infekci, ptala jsem se v lékárně na vložky nebo na roztok k rozpoznání plodové vody, ale nic takového tady nemají. Docela mě to znervózňuje. Nemáte některá podobnou zkušenost. Díky za odpověď.
M

kili
1. zář 2007

milca, mne odtekala postupne. Bolo to ale také ucvrkávanie, myslela som si (a dúfala), že sa len počurávam a tak som si v kľude robila raňajky. Až keď sa objavilo trošku krvy, tak mi to došlo 😔 .

smoulinda
1. zář 2007

Milca, tak já to měla podobně jako kili. V noci jsem se probudila a myslela jsem si, že jsem se počůrala. Tak jsem se pořád posunovala po posteli a pořád ze mě něco teklo. To jsem se zvedla, šla na záchod, vzala si pro jistotu vložku a pak to začalo téct mnohem rychleji, tak už mi bylo jasný, že nečůrám, ale, že mi praskla voda 😉 Hlavně si to nepleť s výtokem. Já ho měla v těhotenství pořád a taky jsem se kvůli tomu bála, že to nepoznám, ale poznala a ty to taky určitě poznáš 😉 🙂

milca12
autor
1. zář 2007

Jenže se mě nejde žádná krev, prostě jen voda nebo jak píšeš taky jsem ze začátku myslela, že moč. Jenže to vůbec nezapáchá jako moč a je to jen opravdu po troškách. A už to trvá 2 dny. Tak začínám mít trochu strach, protože v jiných příspěvcích píší holky o možnosti chytnutí nějaké infekce, pokud by to opravdu byla plodová voda. Mám termín sice až za týden, ale dle kontroly doktor naznal, že už se otvírám a bude to dřív. Tak teď nevím, jestli mám plašit a jet do nemocnice nebo to fakt může být jen nějaký výtok spojený s koncem těhotenství. Mám totiž celé těhotenství problémy s mykózou, jenže ta zase vypadá jinak. To už mám vyzkoušené. Tak jsem na rozpacích a hlavně mě to dost znervózňuje.

drago
1. zář 2007

Milco12 neboj to poznáš, doktor má pravdu.. Já jsem taky měla strach, že to nepoznám. Ucítíš jako by lupnutí a pak to začne odtíkat a té vody je tam hodně. Když by sis přece jenom nebyla jistá tak jeť do porodnice radši zbytečně. Nebyla bys jediná koho by poslali domů. 🙂

drago
1. zář 2007

Milco můžeš si tam kde budeš rodit zavolat, že si nejseš jistá co to je. Na porodním sále ti řeknou sestřičky jestli máš přijet nebo ne. Určitě budeš klidnější.

chiswick
1. zář 2007

Ja nemam vlastni zkusenost, ale kolega mi pred tremi dny vypravel, ze kdyz pred rokem jeho zena rodila, tak taky vubec nevedeli, kdy ji odtekla voda a dostala infekci. Detaily tedy neznam, ale kdybych byla na tvem miste, tak radsi volam do porodnice nebo tam zajedu.

mmarky
1. zář 2007

taky bych to nepodcenovala.. kazdy porod probiha individualne - a hlavne se nenech odbyt!! Pak ti nikdo nic neda 😒 . hodne stesti 😉

ene
1. zář 2007

Okamzite bych se zbalila a jela do porodnice. Zvlast pokud uz je to dva dny, uz je to dost dlouha doba. Na kurzu nas posilali do porodnice uz po dvou hodinach po odtoku plodove vody! Vlozku zbal do igelitaku a oni ti tam udelaji test, jestli je to opravdu plodovka a budes mit jistotu. Lepsi drive nez pozdeji!

ajina29
1. zář 2007

mě plodovka odtýkala postupně z noci 23.na 24.května,volala jsem doktorovi a ten mi řek,že mám jet do nemocnice s vložkou,tam to zkontrolovali a už si mě už nechali,nepodcenovala bych to

milly333
1. zář 2007

pokud odteče plodová voda i když je jen malé podezření je třeba hned uhánět!!!

verunnecka
1. zář 2007

mě,vodu museli píchat ale taky mi říkali kdyby něco tak musim valit takže jestli už ti nějaká odtekla tak radši běž..

mesulka
1. zář 2007

Já jsem se ráno vzbudila a něco ze mě trochu vyteklo. Tak jsem si myslela, že je to zátka, vždyť každý mi říkal, že když praskne voda, tak že to rozhodně poznám. Za hodinu zase trochu a pak další hodinu nic a tak se to opakovalo celé dopoledne. Tak jsem nakonec jela do porodnice se nechat pro jistotu zkontrolovat a tam mi zjistili, že to byla voda. TAkže bych to nepodceňovala a radši jela do porodnice se nechat vyšetřit, ať si klidnější. Držím palce!

magdalenka1
1. zář 2007

já cítila takové to klasické lupnutí, jak už se tady psalo...a pak už to prostě teklo malým čůrkem..krev se dostavila až s kontrakcemi a ty mi naskočily až tři hodiny po prasknutí...pokud teče plodová voda, tak by se vážně mělo jet...hlenová zátka má jinou konzistenci

kitka123
1. zář 2007

Me take odtekala plodovka pomalicku,davala jsem si vlozky, nebyla jsem si jista, byla to takova cira tekutina, tak jsem po nekolika hodinach volala do porodnice a rekli mi, ze mam hned prijet. Mela jsem sice jen malicky ubytek z celkoveho mnozstvi, ale porod uz se musi rozjet. A do dvanacti hodin od zacatku co voda odteka se musi dat antibiotika, aby nedoslo k infekci, tak jsem byla poucena.

kalo
2. zář 2007

Já už to sem někam psala, ale píšu ještě jednou...
Asi 2 týdny před porodem ze mě vždy v noci vytekla malá čirá "loužička".Vyplašená jsem šla s vložkou k DR.,tam mi udělali test a plodovka to prý nebyla. Řekli mi, že voda odtékat pomalu nemůže a že to určitě poznám. Co to teda bylo dodnes nevím. Byla to úplně čirá tekutina...Ale taky doporučuju zajít k DRa říct mu to...

marselina
9. říj 2008

plodová voda má barvu tak trošku do růžová,není čirá,někdy plodovka neodteče vůbec a musejí ji v porodnici píchnout jako to udělali mě.

kacka.va
9. říj 2008

marselina: já měla skoro celý den plodovku čirou, takže narůžovělá být nemusí 🙂

pazhitka
9. říj 2008

mne odtekla plodovka v noci a to jen trosku- udajne kdyz je mimi hlavou dolu a tudiz naleha na "vychod",tak je plodovky vzdycky malo, protoze odtece jen to, co je pod hlavickou. Naopak kdyz ma nekdo polohu KP, tak odtece vody mega, pokud praskne, to nam rikali na kursu.
Kazdopadne existuji vlozky pro detekci plodovky- http://www.zzm.cz/web/sense/al-sence/index.html

konja
9. říj 2008

marselina: mě začla odtékat voda po troškách a byla čirá!Až když mě po prohlídce doktorkou začla voda odtékat opravdu proudem, tak už se nejednalo o úplně čirou vodu, ale byla narůžovělá a pbčas v ní byli jakoby nitky krve. Ale to až když tekla opravdu hodně. 😉

naty
16. pro 2009

No, já sem teď trošku nervózní....před včerejškem ze mě vyšel hlen, víc než malé množství 😀 , ale ne zas tak moc, jak se leckde popisuje...pak nic a dneska v noci sem se asi 5x probudila mokrá...byla to čirá tekutina, ale teď už se zas neděje nic...mohla by to být taky plodovka, co myslíte? 😕

minea
16. pro 2009

Naty, plodovka když začne odtékat, tak pak už teče pořád, už se to nezastaví. Někdo popisuje, jak to bylo obrovský množství, že nestačil ručník, ale gyn mi vysvětloval, že když je mimi už před porodem sestoupené dolů, jednoduše ten otvor "ucpe" a plodovka pak odtéká jen po stranách po troškách.
Na tvém místě bych si vzala vložku a zajela do porodky na temešváryho test - kápnou na vložku trochu roztoku a hned vědí, jestli je to plodovka nebo ne. Asi bych si rovnou vzala i tašku 🙂 , hodně štěstí!

naty
16. pro 2009

děkuju!! 😉

konja
16. pro 2009

naty: přesně jak píše minea, určitě si vem vložku a pro klid duše si zajeť do porodky. Mě praskla voda, odteklo to maličko, jako když si cvrknete, pak když jsem šla na záchod tak jsem cítila sem tam vlhko, dala si vložku a ještě párkrát jsem cítila trochu vlhko, ale pak to přestalo, když jsem čekala v porodnici na vyšetření tak už jsem necítila nic, že by teklo.Sestra také udělala test a teda nevím jak se podle toho pozná, že jde o plodovku, četla jsem, že má tekutina zmodrat, ale ikdyž zmodralo skoro celé umyvadlo tak sestra tvrdila, že to plodovka nejspíš nebude. Až když mě doktorka prohlédla tak to bylo na 100% jasný, protože nejenom že jsem byla už hodně otevřená (bez kontrakcí), ale jak doktorka vyndala ruku tak už tekla povodeň. Bylo to nejspíš tím, že mimi je už nízko a ten vstup hlavičkou utěsní, takže vody odteče jen málo, ale při prohlídce se šouplo a už to teklo jak z kohoutku 😉 Naty hodně štěstí a jak píše Minea, tašku už radši sebou 😉

burdito
2. led 2010

Ráda přidám svoji zkušenost jsem ve 39 tt.- právě jsme se vrátili z porodnice s podezřením na odtok plodové vody. Večer před spaním mi samovolně odtekla voda (jako když neudržíš moč) na slip.vložku ale žádné ohromné množství to nebylo, pak jsem to neudržela znovu a šla se znova "přebalit". Nějak jsme to neřešili a šli spát. žádné jiné bolesti, nic. Žádné kontrakce. Ráno mi to nedalo a raději jsem zavolala do porodnice, kde mi řekli, ať raději přijedu. Plodová voda to nebyla a vše je v pořádku. Stává se, že to nemusí být velké šplouchnutí, může to být i část vody, dle vysvětlení sestřičky, záleží na tom, v jaké poloze sestupuje hlavička. Nemělo by se ale čekat déle než dvě hodiny a i tak do porodnice vyrazit. Já jsem ráda, že jsme jeli, protože bych nad tím celý den přemýšlela a teď mám aspon klid, že jsme pro miminko nic nezanedbali. Udělali mi i vyšetření, ultrazvuk, tlak, teplotu.. Vše bylo v pohodě a i mě doktorka poučila o dalších možných příznacích atd. Člověk je pak hned klidnější. Jo a ta voda by prý tekla pořád. Všem nastávajícím maminkám přeji hodně štěstí, bezproblémový a pokud možno rychlý porod. Jana

romana29
2. led 2010

Mě odtékala plodová voda jako slabý čůrek moči. Vzbudilo mě to ráno, myslela jsem, že jsem se počůrala. Došla jsem na WC a pořád to slabě teklo - čistá nezkalená. Do hodiny jsem jela do porodnice, s vložkou, takže žádné extra šplouchnutí a prasknutí, jak jsem si to představovala podle filmů se nekonalo 🙂. Pak jsem ale rodila císařem, takže nevím, jestli by k tomu prasknutí po čase došlo...

f.miracle
5. led 2010

Nevím, jestli se to některé z vás taky stalo, ale já jsem ze všeho nejdřív uslyšela takový zvláštní zřetelný zvuk, bylo to doslova jako lupnutí (znáte takové ty sponky do vlasů, které se zapínají/rozepínají tak, že je mírně prohnete? tak nějak podobně to znělo), vzápětí jsem ucítila teplo a v tu chvíli už jsem tušila, co se děje (bylo to večer a já byla v posteli, naštěstí nemocniční 😉 ); dokud jsem ležela/seděla, bylo to jenom slaboučce, ovšem jakmile jsem vstala, bylo to dost silné (rozhodně nestačila vložka); voda byla zpočátku čirá, narůžovělá s troškou krve a odtékala několik hodin, přičemž ale nejsilnější to bylo asi první tři, čtyři hodiny, potom docházelo k postupnému slábnutí. Kontrakce nastoupily hned půl hodiny po "prasknutí" vody a byly od začátku pravidelné, po pěti minutách a intervaly se postupně zkracovaly. Měla jsem ale vyvolávaný porod, takže nemám srovnání, jak to probíhá přirozenou cestou; i když na druhé straně je fakt, že nemůžu jednoznačně říct, jestli porod nenastoupil přece jen přirozeně, jelikož na vyvolání jsem nastoupila v sedm hodin ráno, dostala jsem dvě tabletky s odstupem dvou hodin a nic se nedělo, takže v poledne porodník prohlásil, že dnes se rodit nebude a že budeme pokračovat druhý den ráno... Voda mi nakonec ale odešla v půl jedenácté v noci a malý se narodil císařem ve dvě hodiny odpoledne následujícího dne...

rennik
10. led 2010

f.miracle : přesně tak je to takové lupnutí, mě voda praskla v noci v posteli a pár sekund se nic nedělo ale když jsem si klekla tak vytekl asi litr plodové vody a pak odtékala až do samotného porodu pomaličku

olgas
26. led 2010

holky, chtěla jsem se zeptat. Ta plodová voda má nejspíš jinou konzistenci než třeba výtok. Je to tak? Já mám už asi dva dny takový výtok, ale není to voda a není to pořád. Ale několikrát za den jo. Žádné další příznaky nemám. Ale tu vodu bych asi poznala ne? Byla by to spíš voda než hustý výtok , nebo ne?

kacka.va
26. led 2010

olgas: podle toho, co píšeš to vypadá, že ti spíš odchází hlenová zátka.

shaula
26. led 2010

Olgas - plodová voda má opravdu konzistenci vody (u mě lehce narůžovělé barvy) a teče pořád. Na druhou stranu hlenová zátka je velmi hustá (rozhodně ne jako výtok), může odejít najednou nebo po částech, ale neřekla bych, že je to ono 😕 Můžeš si zavolat do porodnice a zeptat se, oni mají možnost i udělat test a zjistit, jestli to je plodová voda nebo není.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru