Můžu si vybrat mezi císařem a přirozeným porodem?

coreprincess
19. únor 2014

Ahoj holky jsem prvorodička. Mám sice rodit až v červenci, ale mám šíííílený strach!
Jsem hrozná hysterka... ať se jedná o zubaře čí píchání uší...tak řvu a to jsem ještě v čekárně.
A ani v nemocnici jsem nikdy nespala. Když jsem tam jednou byla tak jsem se musela nechat vypsat na reverz jak jsem z nemocnice měla špatný pocit.
Žiji teď půl roku v Olomouci..přez celou republiku od mojí rodiny. Tak jsem nervozní ještě z toho prostředí, že tady tu nemocnici vlastně ani neznám. :D
Čtu si o porodu...o kleštích a tak a brečím jako želva. :D
Proto mě zajímalo jestli si můžu porod vybrat... jestli bude císařem a nebo přirozenou cestou.
(asi bych volila císaře...i když většinou rodičky doporučují přirozenou cestu, že po císaři než se to zahojí a že nemůžou skoro chodit,... ale asi bych byla klidnější kdybych nic necítila. I když se toho ,,řezání" bojím. Ale u přirozeného porodu si sebe samou nedokážu ani představit aby bych byla největší hysterie co tam kdy měli) :D

llluckaaa
20. únor 2014

@pisisvori Nechápu, o co ti jde. Prostě popisuji svůj zážitek a své pocity. Jestli někdo to samé prožíval u přirozeného porodu, ať to sem někdo klidně napíše. A ty buď tak laskavá a neútoč na mě 😝

petraky
20. únor 2014

Před 3,5 lety se mi narodila dcerka,byla jsem druhorodička po 11 letech a dcerka se mi neotočila takže jsem rodila koncem pánevním.Když mi to řekli,nechtěla jsem slyšet o ničem jiným než o císaři,ale řekli mi že jsem druhorodička a že pokud nebudou komplikace a nebo nebude mít miminko 4kg nemám nárok.Porod nakonec dopadl výborně i bez císaře a dokonce jsem si hned po porodu krásně a bez problémů sedla 😉 Do dnes jsem ráda,že jsem ty doktory neukecala 🙂

gepe
20. únor 2014

@llluckaaa jak jsem pochopila, slecna se neptala na zkusenosti, ale zda se da vybrat. Mas zkusenost jakou mas, ktera jak je rozepsana vice, jeste vic bude utvrzovat a schizovat slecnu/pani z vaginalniho porodu. Nic osobniho.

pisisvori
20. únor 2014

@llluckaaa neútočím, to si jen překrucuješ...jen upřesňuju skutečnost a vyvažuju strašení🙂 Viz tvé, kde strašíš tím jak vidí při císaři přístroje kolem sebe a podobně a jak jsi muslea být do předu v porodnici....pokud rodíš v porodnici tak tam vždy přístroje jsou při přirozeném porodu i při císaři....a v každé porodnici to funguje jinak...což jsme taky připsala jak to bylo u Apolináře.
Myslím, že o pár řádků výš tady jedna maminka psala jak pro ni byl přirozený porod komplikovaný ahned někdo pustil🙂

A o co mi jde...o to, že zakladatelka se bojí přirozeného porodu a chtěla by císaře a vy ji tady císařem STRAŠÍTE a děláte z toho něco hrozného u čeho jsou vždy samé komplikace. A to má být k čemu?????Že když náhodou bude nakonec muset rodit císařem bude se ještě neskutečně bát toho?????

Takže jde mi o to, že to NENÍ pravda...císař se nerovná hrozná bolest a komplikace ....Císař i přirozený porod mají své plus a mínus pro matku i dítě a u obou jsou možné menší i větší komplikace a u obojího s eurčité bolesti žena nevyhne. Císař je operace a proto si ho žena v ČR nemůže zvolit a je to pouze volba na základě indikace klékaře. Pokud to jde rodit přirozeně je lepší rodit přirozeně, když to nejde není císař nic hrozného, zdraví maminky i minka je přednější a nemá cenu s tím strašit ostatní, kterým nic jiného nezbývá.

llluckaaa
20. únor 2014

@gepe Však já napsala, že já dostala vybrat a že jsem si vybrala. Ale teď jsi mě překvapila, já myslela, že ji můj příspěvek spíš od sekce odradí 😉 Kdybych neměla KP, tak do sekce dobrovolně určitě nejdu 😒

llluckaaa
20. únor 2014

@pisisvori Tak pokud se paní dostane do porodnice, kde jsem byla já, tak bude určitě na operačním sále a ne tam, kde jsou ostatní rodičky. A bude nastupovat den předem. Nikde jsem nenapsala, že jsem měla komplikace - naopak píšu, že jsem po týdnu o nějaké operaci skoro nevěděla. Já byla bez komplikací. A s tou bolestí, opět píšu jen svou zkušenost - poprvé ano, hrozná bolest, podruhé to bylo mnohem lepší.
Šlo mi o to, aby se správně rozhodla. Já ze sekce žádné trauma nemám, vše proběhlo v pořádku, všimni jsme to zvládli, ale nehodlám nikomu nasazovat růžové brýle, jaká je to pohodička 😒

gepe
20. únor 2014

@llluckaaa u kp to byva trochu jinak, zalezi na vice faktorech 🙂 i tak to odrazovani - popis by me neznale vydesil 😀
Mela jsem taky planovanou sekci z vaznych duvodu - polymorbidita ze strany matky. Ono je to vesmes vsude stejny, nastup den predem.

lisatka
20. únor 2014

Ahoj, vybrat si bohužel nemůžeš, jen když někoho znáš. Já chtěla hrozně rodit císařem a malý se neotočil tak se mi to splnilo. jinak mi sice bylo slíbeno že by to snad šlo, ale pak mě stejně chtěli nechat rodit přirozeně. Stůj si za svým pokud chceš císaře a nepodepisuj souhlas s přirozeným porodem nebo s vyvoláním. Myslím si, že abys porodila v pohodě přirozeně, tak si musíš věřit že to dokážeš. Já byla za císaře ráda, nechala jsem se uspat, vzbudila se až když bylo po všem. pak byly asi 20minut bolesti než mi na ně něco daly. no a pak pohoda, vše bez komplikací a třetí den už jsem byla zcela bez prášků. Za 14 dní jsem ani nevěděla že jsem císaře měla. Je na tobě jak se rozhodneš a jak moc si za svým rozhodnutím budeš stát. Každopádně ti přeji at to proběhne co nejhladčeji.

pisisvori
20. únor 2014

@llluckaaa já nikomu nenasazuju růžové brýle ...píšu jen svojí zkušenost, která byla dobrá bez jakýchkoli problémů, bez velkých bolestí...

pisisvori
20. únor 2014

pro představu , část mojí první reakce na druhé straně:

@coreprincess určitě normální porod zvládneš jako miliony jiných žen...neboj, neboj, neboj. Určitě jsi statečnější a silnější než si teď myslíš a asi by nebyl takový problém, aby za tebou přijel někdo z rodiny sestra nebo maminka...kdo tě podpoří a až budeš mít miminko u sebe hned zapomeneš."

miranda77
20. únor 2014

já měla potřetí kleště a můžu napsat, že to nebylo nic tak děsivého ... lepší než sekce!!!

carrie_b
20. únor 2014

Koukala jsem, že máš celkem dost tetování, tudíž pokud jsi vydržela tuto bolest, zvládneš i normální porod v pohodě, neboj se, já jsem taky čekala bůhvíco a ono se to nakonec dalo zvládnout i bez rozmazaných očí🙂

llluckaaa
20. únor 2014

@gepe Tak vyděsit někoho jsem neměla vůbec v plánu 😅 Přitom já jsem zrovna případ, kdy bylo vše bez komplikací 🙂 Ale chápu docela tazatelku, když neví, do čeho jde a není si jistá, co pro ní bude lepší.
No jasně, však já dostala vybrat jen poprvé, podruhé mi při KP už vybrat nedali 🙂 Teď jsem zvědavá, jestli se mimčo rozhodne opět pro KP. Každopádně na výběr nemám, po dvou sekcích se v ČR přirozeně nerodí.

sariky
20. únor 2014

@llluckaaa souhlasím. po císaři břicho a každý pohyb (včetně dýchání) KUREVSKY bolí!

pisisvori
20. únor 2014

@sariky 😀 😀 😀

llluckaaa
20. únor 2014

@pisisvori Tak přesně tomuto já říkám nasazování růžových brýlí, cituji tě: "a myslím,že u toho císaře jsou ženské nějak předem "naučené" ze všech těhle článků, že je to má bolet a má jim být špatně, tak to tak je 🙂 " Má osobní zkušnost říká pravý opak - když jsem nevěděla, jak to bude probíhat (žádné články o průběhu sekce jsem si nečetla), bolelo to hodně. Naopak když jsem věděla, jaké to je a bolest čekala, bylo to znatelně lepší. Stejnou zkušenost měla paní, která se mnou byla po druhé sekci na pokoji.

gepe
20. únor 2014

@llluckaaa to je i presne o tom, co jsem uz psala. Clovek podruhe uz vi, do ceho jde. A to se tyka jak opakovane sekce, i vag. porodu.

pisisvori
20. únor 2014

@llluckaaa mě to prostě nijak hrozně nebolelo a druhý den jsem normálně fungovala, kojení bez problémů.... víc už psát nebudu!!!

gepe
20. únor 2014

Ja kojila plne uz od prvniho prilozeni 🙂

llluckaaa
20. únor 2014

Já tedy v obou případech kojila s problémy ☹ , ale důvodem nebyla sekce, nýbrž něco úplně jiného. Stejná situace by nastala určitě i po vaginálním porodu 😒 Opožděná laktace se u mě nekonala 🙂

petrajurinova
20. únor 2014

@llluckaaa přijeď do Ostravy, klidně tě po dvou sekcích nechají rodit přirozeně - pokud nebudou další komplikace.

gepe
20. únor 2014

@petrajurinova to nechaji skoro vsude pokud je vse v poradku z predpokladu pro vbac 😉

llluckaaa
20. únor 2014

@petrajurinova Fakt? Já slyšela, že se to v Čr nedělá 😒 V mojí porodnici mi to říkali už minule, že případný další porod musí být sekcí. Ne že bych teda uvažovala o tom, že po začátku kontrakcí pojedu 100 km daleko do porodnice 😀 V mojí porodnici mi to říkali už minule, že případný další porod musí být sekcí. Ale stejně myslím, že bude zase KP 😖

krokkyna
20. únor 2014

@petrajurinova ja druhý den po porodu jsem chodila normalne, porod byl první, trval 2,5 hodiny, nastrih, siti, jen asi 3-4 bylo nepříjemnější sezení
K otázce: vybrat si nemůžeš a ani bych císaře za každou cenu nevolila, jak psali ostatní ta rekonvalescence je mnohem delší než u přirozeného porodu, přestaň cist články, sledovat videa, navštěvovat předporodní kurzy, kde najdeš i nove kamaradky, promluv si o problému třeba i s tvým lékařem, casu na zklidnění se máš dost a ceka te pak nadherna odměna 😉

arwen2010
21. únor 2014

@coreprincess já rodila akutním císařem....Po něm jsem dostala infekci a v nemocnici jsem si poležela déle, 3 týdny v horečkách a hrozilo, že mě budou muset znovu otvírat, takže počítat i s touto variantou pokud nemáš ráda nemocnice ( a to asi nikdo)
Teď doufám, že budu rodit přirozeně ale ještě jsem se na to neptala, jak to se mnou vypadá 🙂

hanyor
21. únor 2014

Já jsem rodila 2x normalne, jsem z Olomouce tak pochopitelne ve FN Olomouc a musim rict je ja jsem byla maximalne spokojena co se personalu tyka, i kdyz na kazdem porodu bylo neco na co nerada vzpominam, tak urcite za to nemuzou ti lidi tam. Oproti strenberku jsou asi poporodni pokoje min hezke, strenberk je novejsi, ale pri nejakych komplikacich stejne vsechno ze sternberka posilaji do Olomouce, tak jestli jsi primo odtud, tak bych si to nekomplikovala, at uz ty posledni kontroly pred porodem, kdy musis dojizdet do porodnice, kurzy primo v porodnici maji taky super. Takze fakt doporucuju. A jestli mas strach z bolesti, tak v Olomouci delaji epidural na pozadani takrka rutinne (ja jsem v obou pripadech odmitla, ale kamaradky si ho vesmes davaly a byly spokojene). Tak drzim pesti.

rituska88
24. únor 2014

Tak já jsem ještě nerodila, takže nebudu psát o své vlastní zkušenosti, jenom napíšu svůj názor. Jedna moje sestřenice teď čeká druhé mimčo - s početím prvního měli hrozné problémy, několikrát potratila, zkusila si opravdu dost, než donosila zdravého chlapečka. Rodila přirozeně, ale asi něco nebylo v pořádku (nevím podrobnosti), takže od té doby měla z porodu trauma a druhé dítě už proto nechtěla. Teď je těhotná podruhé a rodit bude císařem (má nějaké potvrzení o tom, že má psychické trauma z přirozeného porodu), ale je z Olomouce a toho císaře jí budou dělat v Prostějově (její lékař jí to tam domluvil). Když jsem to slyšela, jako prvorodička jsem jí přirozeně záviděla - žádné porodní bolesti atd., ale pak jsem o tom víc přemýšlela a teď už jí vlastně ani nezávidím. Nevím, čím si při prvním porodu prošla, ale císařský řez je přecejen operace, která má také svá rizika. Takže i když se porodu taky trochu bojím - mám nízký práh bolesti, hned panikařím..., tak věřím, že to nějak zvládnu (vždycky si dělám srandu, že umřít mě snad nenechají 🙂 ). Prostě musíme něco vydržet, ne? Myslím si, že obojí má svoje pro a proti. Jinak naše miminko je zatím koncem pánevním, tak taky čekám, jestli se otočí, kromě toho jsem po úrazu kostrče, takže přirozený porod nebude žádná pohodička, ale doktor mi řekl, že tím se mám začít zabývat až ke konci těhotenství a ne se tím nervovat zbytečně předem - stejně to neovlivním, takže prostě na to nemyslím a co se má stát, stane se, ať už budu rodit přirozeně nebo nakonec císařem. Takže taky se předem nenervuj, je to zbytečné 😉

lutu11
24. únor 2014

Mozno to chce doplnit pre-proti:
http://www.vitalia.cz/clanky/cisarske-rezy-na-p...

Inak myslim, ze plati, ze porod si nemozes vybrat. Cisarsky rez navrhuje lekar a musi mat na to dovody.

gepe
16. bře 2014

@lutu11 ano stale plati, ze na prani nelze. 🙂

@coreprrincess nezaznela tady jedna dulezita vec. Nevim, jak jsi na to s tattoo v oblasti krize. Muze to byt duvodem pro nemoznost napichnuti pri klasik porodu s epiduralem, pri sekci s epiduralem ci spinalem. To bude muset posoudit v obojim pripade anesteziolog, ktere dane napichuje. Pokud by nenasel/nenasla misto bez kerky, kam by mohl/a pichnout jehlu, tak v pripade klasik porodu asi budes muset zvazit jinou alternativu - napr. Entonox, pokud ho dana porodnice ma k dispozici (platis si sama, ceny jsou ruzne), v pripade sekce bys musela na celkou narkozu.
Tim Te nechci strasit, to je holy fakt. Pres barvu nepichaji.

lindoska
24. črc 2014

Ahojte...chci se zeptat zda vám dali na výběr mezi přirozeným porodem a císařem když bude porod 16 měcísů po plánovaným císařem kvůli KP...díky za odpovědi...jinak se chystám rodit v Olomouci 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru