Můžu zdediť průběh porodu po mamce?

sarkal
28. říj 2008

Ahojky.Tohle je spíš takový průzkum...Někde jsem četla nebo slyšela,že porod se mnohdy dědí,že jaký porod měla matka tak že dcera ho má velmi podobný nebo stejný,to samé s přenášením,že když přenášela matka je velká pravděpodobnost,že dcera bude také přenášet.Nevím příde mi to jako úplná blbost,porod přeci nemůže jít zdědit jako barva očí............
Ale nadruhou stranu mě to docela vyděsilo,protože moje mamka mě i bráchu přenášela a oba porody jí vyvolávaly a trvaly hrozně dlouho a prostě si užila.Je jasné,že před 22lety to bylo jiné a dnes už by třeba lékaři postupovaly jinak a hlavně nebyl utz tudíž pokud ženská měla nepravidelnou ms měla smůlu,protože se na to nedalo spolehnout takže ve skutečnosti třeba ani nepřenášela...
Ale přesto vy co jste už rodily,měly jste podobný porod jako matka?A přenášela třeba a vy taky?
Díky za názory 🙂

cherub
28. říj 2008

Sarkal ahojky 🙂

Moje babička přenášela všechny 3 děti (včetně mojí mamky), teta s mamkou též přenášely obě děti (i mě) a já přenášela taky 😅 V tomhle na dědičnost opravdu věřím a jsem si na 100% jistá, že i další mimčo bude vyvolávané 😖 Stejně tak se u nás v rodině dědí i popraskání břicha 🙄 Mazal jsem jak divá 2x denně všema možnýma přípravka, ať už indulonou nebo drahýma krémama, ale během přenášení se mi břicho zvětšilo na tolik, že celé popraskalo ☹ (stejně jako u babičky, mamky i tety 😅 ) 😔

shela
28. říj 2008

sarkal...moja mamka mala velmi lahke porody...bratia jej trvali nie viac ako 5 hodin...takze podla toho co si napisala som mala mat aj ja rychly porod...ten moj bol presne na termin ,cize bez vyvolavania...bez poslickov trval cez 30 hodin...

bihan
28. říj 2008

Hm.. moja mamina síce tvrdí, že 2 týždne prenášala, ale vtedy sa ešte nedal presne určiť čas oplodnenia, ja som prenášala 2 dni, ak sa vôbec o prenášaní dá hovoriť 😅

Čo sa týka pôrodu, tak mi to príde ako úplná kravina - moja mamča mala 3 veľmi ťažké pôrody, pri mne rodila jeden celý deň a s komplikáciami, ja som si to odrodila za 10h, takmer bezproblémový pôrod.
Moja mama dojčila 3m, mala "zlé" mlieko (potvrdené rozbormi v laborke a pod.), ja som dojčila 10m.

sarkal
autor
28. říj 2008

Taky si myslím,že je to hloupost,hlavně proto,že dříve nešlo přesně určit stáří plodu,protože nebyl utz.
Moje mamka měla právě nepravidelnou ms takže možná ani nepřenášela a porod jí vyvolávaly zbytečně,ale jak říkám těžko říci.Přes těmi 22 lety bylo vše jiné.
Myslím si,že to bude jako s tím určováním pohlaví podle těhotenských příznaků...Nevolnost,špatná pleť atd..
Mě všichni říkaly,že budu mít holku,mám hrozně ošklivou pleť a do cca 5 měsíce jsem zvracela jak divá a vlasy..No a čekáme chlapečka 🙂 .Myslím si,že to je jen proto,že každý těhotesntví snáší jinak.

girl.misel
28. říj 2008

tak já sem ,,naštěstí" podobnej porod jako mamka nezdědila.odtekla jí plodová voda a 3 dny jí v nemocnici ,,držely" než jí porod vyvolaly...a při druhém porodu se narodila ségra přidušená plodovou vodou

já sem měla úplně hladkej porod.kontrakce začaly v půl 7 ráno hned po 3 min a v 9,45 byla malá na světe

sasiki
28. říj 2008

moja mama prenášala všetky tri deti, prvý mala najľahší pôrod, druhý už ťažší a tretí bol nahorší. Mne sa prvéé dieťa narodilo presne v deň termínu, druhé o štyri dni skôr a druhý pôrod bol ešte ľahší ako prvý 😀 😀 😀

nelinkav
28. říj 2008

doufám, že ne 😀 😝

margitule
28. říj 2008

Sarkal, určitě to není blbost, protože se dědí naprosto všechno - alespoň jako predispozice. Když už jsi vzpomínala tu barvu očí, tak tam má genetiká určitě větší podíl než u průběhu porodu, ale i tak se hnědookým rodičům může narodit modrooké dítě. A stejně je to i s porodem 🙂

kacka.va
28. říj 2008

já tomu moc nevěřím. babička odrodila obě děti jako když mávne proutkem, moje mamka měla porod dost těžký, já jsem odrodila (až na to, že to trvalo dlouho) docela v pohodě. Takže si myslím, že je to spíš o tom, kolik váží mimčo a podobných věcech, než že by se to dědilo.

margitule
28. říj 2008

Ale i porodní velikost je dědičná. Dědičné je fakt všechno a průběh porodu ovlivňuje tolik faktorů, že není moc pravděpodobné, že všechny bude mít dcera shodné s mamčou, ale když prababička, babička, matka a třeba i tchýně rodily lehce, tak má žena určitě menší důvod se porodu obávat.

kristi
28. říj 2008

ja jsem narozena na den presne, ale bracha uz asi 10 dni pred terminem, mamka se otvirala predcasne, byla na tom zasivacim stehu, co se driv delalo. Ja na steh nesla, mela jsem klidovy rezim a mala se narodila o 3 tydny drive.

byyz
28. říj 2008

no já si myslím, že to jsou dost malý vzorky, aby se z toho dalo něco vyvodit...

moje máma měla 7 dětí - holky se rodily po termínu, kluci na termín nebo o něco dřív, porody prej strašný a dlouhý
moje dcera se narodila o týden dřív, porod pohoda a rychlej

lenkabu
28. říj 2008

U mně to sedí částečně...já i brácha 3 týdny před termínem, moje Vanda přesně na termín.Ale co se týká rychlosti a obtížnosti porodu,tak to jsem zdědila rychlý a pohodový porod 😉

lenkabu
28. říj 2008

Ptala jsem se na to dr a ta říkala že pokud mám podobnou postavu jako mamka,je hodně pravděpodobné že porod bude podobný.I ostatní ženy v rodině rodily většinou snadno.

sonisek
28. říj 2008

Já jediný co můžu posoudit, že moje mamka ač má tři děti, tak nikdy jí v těhotenství nic nebylo, mojí ségře při dvou dětech taky nic a mně taky vůbec nic není...myslím těhotenské nevolnosti atd...Tak si řikám, že to asi je dědičný...Tak uvidíme, co vyvede porod. Ale na to se musím mamky a ségry zeptat, jak to měli. A jen tak pro info, mojí švagrový při dvou dětech bylo špatně hodně, a její máma při třech dětěch všech devět měsíců problila 😔

denduska
28. říj 2008

noo, ja som sa narodila tyzden po termine, moja mala sa narodila 3 dni po... zato mamka mala porod super, zacal o pol desiatej vecer a o polnoci som bola na svete (a to som prvorodena a jedina 😀 ) Mne to trvalo od prvych "vaznych" bolesti presne 13 hodin.
No a moja malinka mala takmer taku istu porodnu hmotnost ako ja 🙂
Takze nieco na tom iste bude.

caruzo19
28. říj 2008

no podla toho ktory porod mam zdedit.moja mama rodila prvu sestru mesiac pred terminom,taky normalny porod,druhu sestru mesiac po termine,lahko a hladko a mna na termin velmi dlho a tazko,tak si vyber...
ale ja som rodila dlho a tazko,2 tyzdne po termine,tak zeby som to podedila? 😀 😀

adunka73
28. říj 2008

Ahoj vsem,prispeju svou troskou do mlyna: ja jsem se narodila presne na den,ktery mame tenkrat vypocitali a to jeste neexistoval ultrazvukovy vypocet.A moje dcera se narodila taky presne na den(uz podle ultrazvuku),druha dcera o 12 dnu drive. Mejte se krasne 😎

kalo
28. říj 2008

Já tomu věřím...v případě, že máte stejnou, či podobnou tělesnou konstituci, jako matka, tak ten porod může být podobný. (Já jsem fyzicky po matce). Máma měla hodně těžké porody /hlavně první/...Já /bohužel/ rodila císařem. Jedním z důvodů byla moje užší pánev. A jelikož máma byla taky hubená jak chroust /jako já/, tak sice porodila, ale ve strašných útrapách. Bylo to před 30ti lety...dnes mě kvůli tomuto rodit normálně nenechali....ale předpokládám, že ten porod by byl stejný "brutal", jaký měla máma 😉

eji
28. říj 2008

moja mama pribrala pri kazdom 30kg a 10jej ostalo a ja mam to iste 😒

lukin
28. říj 2008

caruzo: V minulosti nechávali přenášet až měsíc?

Já se narodila skoro na termín a já porodila taky skoro na termín, ale vyvolávaně 🙂

zuzube
28. říj 2008

ahojte......tak ja som to asi zdedila po mamke.....moja mama rodila starsieho brata 3 hodiny, mna vraj skoro stratila na chodbe, trvalo to 2 hodiny a najmladsi brat sa narodil v sanitke, porod trval hodinu....ja som rodila 4 hodinky, takze asi nieco na tom bude 🙂 ale mamka prenasala asi vsetkych troch, no mne sa ivka narodila o 2 dni skor....tak neviem 😖

sarkal
autor
29. říj 2008

Holky díky moc za odpovědi,vidím,že je to tak 50 na 50 takže to může být prostě jen náhoda.Nevím uvidíme tedy jestli to budu mít jako mamka,ale modlim se ať ne..........

kobylka23
29. říj 2008

🙂

slunicko200
29. říj 2008

ahojky, nevim, zda to tu uz nekde nepadlo, ale rika se - chces-li vedet jak budes rodit, zeptej se sve matky a babky - a take se rika, ze zenske reprodukcni zdravi se dedi. Takze tolik k te moznosti porod "podedit".🙂

u me to platilo taky tak na pul, porod dobry (jako matka), ale prenasela jsem 4 dny, potom spontanne (matka ani jedno ze tri deti ne) a kdyz jsem se tedy ptala "babky" jaky ze to budu mit porod...ona mela 4 deti, tak hruza v ocich a ze mi ani jeden z tech zazitku tedy nepreje... 😒

udajne take otehotneni (tedy viz reprodukcni zdravi) se dedi..a to by u nas platilo...tata rikal, ze kolem mamy staci projit a uz je v tom. A je fakt, ze nas mrnous se narodil z jednoho pokusu (rozumej styku 😀 ) - ale vsechno to muzou byt nahody... 😉 hezky den

dula_renka
29. říj 2008

neviem ci je porod dedicnou zalezitostou, ale podvedome sa nam dostavaju do mozgu informacie od matky a tym, ze ich fixujeme v hlave mozeme prezit nieco podobne ako nasa matka ....z toho vyplyva, ze treba pocuvat len pekne zazitky z porodu a este krajsie si ich planovat 😉

caruzo19
29. říj 2008

lukin,neviem ci to bolo normalne
mamina mama bola porodna babica,takze sme sa vsetky 3 narodili doma.mozno v nemocnici by ju nenechali tak dlho prenasat

konja
29. říj 2008

No tak jediné co jsem s mamkou podědila je začátek porodu. Oběma nám porod začal odtokem plod. vody. Dál už to ale bylo úplně jiné. Když mě rodila mamka, tak první doba porodní trvala 5hodin, takže na prvorodičku rychlé, ale užila si, když tlačila. Neměla sílu, sestra jí skákala po břiše až měla modřiny, popraskaly jí žíly v obličeji a bělmo měla úplně krvavé a i s nástřihem byla potrhaná. Já první mimi rodila déle,ale tlačení byla oproti mámě sranda. Bez nástřihu, bez natržení, na pár zatlačení malej vyklouzl.Kdyby vedle mě neleželo mimčo tak by nikdo nevěřil, že jsem právě porodila.Byla jsem celkově OK. A o druhém porodu ani nemluvím, ten byl ve srovnání s prvním opravdu brnkačka. Takže u nás dědičnost teda neplatí! 😅

jankapo
29. říj 2008

U nas v rodine (mamka+sestra) si skracujeme dobu porodu, mamka mala "dlhe" 6-7h., sestra 4-5...ja ako najmladsia som to fukla za necele 3.... 😅 Im to zacalo kontrakciami, mne rupla vodicka. (a nasledne brutal kontrakcie). Ale zas tehu- dve starsie ani nevedeli ze su tehu, ziadne vracacky ani nic podobne, kebyze nerastie brusko, nic sa nedeje, zato ja, vracanie, krvacanie, problemy s krckom, vsetko odlezane...ale ten porod, to bol malina... 😉
Nie je to podla mna velmi genetika, mozno ak o tom, ze ak mama hovori, ze sa to da super zvladnut, aj tie dcerky sa tak nastavia a ide to. Ak mama spomina s traumou, aj dcera je cela mimo a boji sa viac a spomaluje to porod.
Ak by tu pisala baba, co "dedi" lahke porody, napisem ze je to cele o genetike. 😉 😵
Ale inak vooobec nieee.... 😀

A s tym prenasanim, to je svata pravda... 😒 kto kedy mohol tusit vek babatka...teda, asi len tusit

lenkabu
29. říj 2008

jankapo:tak to potvrzuju....máma přede mnou mluvila o porodu vždy jen dobře a já to měla taky nastavené tak že to není nic strašného a půjde to a porod byl bezva 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru