Nachcípaný tatínek u porodu. Co myslíte?

teerka
10. únor 2012

Zdravím Vás maminky. Co myslíte? Vzali by jste si k porodu tatínka, který má rýmu a pálí ho nosohltan? Žádná angína, bez horeček, ani chřipka. Prostě mi taťka chrchlá, já jsem v termínu a mám obavy o malou... Aby hned něco nechytla. Ale zase si říkám, že na oddělení už jsou návštěvy a mohla by něco chytit i tam 😒 Děkuji za odpovědi

kaeth01
10. únor 2012

ja bych mu dala rousku pres usta... kazdy vecer az do porodu bych ho cpala vitaminama na stridacku s teplou whisky s citronem 🙂 a pokud by se mu neobjevila teplota.. tak bych si ho do porodnice vzala..
nejsem ale lekar - odbornik - jen mamka co bude taky rodit a nechtela bych tatku o ten zazitek uplne pripravit.. tak bych se soustredila na preveneci pro zamezeni preneseni viru..

llluckaaa
10. únor 2012

Já bych nemocného tatínka u porodu nechtěla. Takže bych ho teď poslala okamžitě do postele, ládovala léky a čajem s citronem a medem (příp. slivovicí 😀 ). A asi bych se k němu ani moc nepřibližovala. Ta rouška je dobrý nápad, my jsme ji doma používali, když bylo miminko malé a my byli nemocní. Jinak čerstvě narozené miminko s rýmou není opravdu nic příjemného - měli jsme ho doma, nemohlo pořádně dýchat, po napapání se rozkašlalo a všechno mléko vyhodilo do postýlky a na sebe... Takže převlékání postele i miminka, další krmení, ... Asi i díky tomu se nám nepodařilo pořádně rozkojit a skončili jsme na UM ☹

gumidek
10. únor 2012

My měli nastydlého tatínka u prvního porodu a dostal roušku, všechno bylo v pohodě. Podruhé taky marodil, ale stihnul se přeléčit atb (zánět nosohltanu), protože jsem přenášela 😉

jasekd
10. únor 2012

V pripade, jako popisujes ty, urcite vzala 😉 Pred mym druhym porodem jsem byli doma nemocni vsichni 3, nikoho jsem neizolovala, rousky jsme nenosili, vsichni jsme to prezili. POkud by slo o chripku, anginu apod, tak to je asi jina, ale ryma... Jak pises, rymu tam ted bude mit kazda druha, vcetne sester...

amallie
10. únor 2012

vzala 😉 stejně na tebe dýchá te'd a bude pak i doma, takže co řešit, u porodu na dítě šahat ani funět nebude a pak budete tři dny v porodnici minimálně, to přijde na návštěvu, ale už snad bude fit

ia.
10. únor 2012

můj manžel byl nemocný u druhého porodu. Byl nachlazený ze silnou rýmou a kašlem, prostě zánět horních cest. Koupil si roušku, na porodním sále mu PA řekly, že stačí, když si ji nasadí až po porodu, ale on si ji nechal celou dobu. Pak když chodil na návštěvy tak si ji nasazoval a v pohodě, malý se nenakazil...

slundo
24. únor 2012

Určitě bych se optala personálu jak na to koukaj. Rouška by to měla vyřešit. Určitě se to ale netýká jen porodu, ale i dalších návštěv v porodnici.... Takže tu roušku asi nosit i pak, po smrkání si umýt ruce a určitě to miminko nechytne 🙂 A ikdyž nejsi nemocná ty, tak tvoje tělo se s tou nemocí taky setkalo a vytváří si protilátky, které pak od tebe dostane i mimi 🙂

kapulet
27. únor 2012

ať si zajede k doktorovi, vysvětlí situaci a tem mu na to něco dá, můj to taky tak udělal a do 3 dnů byl vcelku ok a porod taky 🙂

kocicinka
27. únor 2012

Můj muž to měl to samé- bez teplot, hrozný kašel. Měli jsme to stejné oba dva, chytil to ode mne. Na sále měl roušku.

vendulkapalkova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
salomee
27. únor 2012

No... asi rouška by to řešila, myslím, že u kamarádky to tak bylo...ale ten tatík byl bez teplot, nebylo to nic hrozného, ani moc nekašlal. Příspěvek nade mnou mi přijde vyhrocený, že by to tak fatálně určovalo vztahy otec- potomek, to si nemyslím...

pavcza
27. únor 2012

Já šla rodit na císaře s rýmou jako trám a nikoho to nezajímalo, taky jsem měla strach o malého, co narkoza, abych se neudusila, manža byl naprosto zdravej a bylo mu to naprd, ke všemu byl zákaz návštěv, včetně otců z důvodu chřipek, ale nachcípaná máma rodit jít mohla 🙂.. Jinak s tou rouškou by to určo šlo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru