Naodilo se mezi 35. a 37. tt. Je předčasně narozené?

hlavinka
7. čer 2011

Ahoj holky,
chtela bych se zeptat, zda decko narozene cca v rozmezi od 35 do 37. tydne je povazovano za predcasne narozene a je v inkubatoru? Jak dlouho pak je v porodnici? A musi se s nim chodit na takovy ty neurologicky vysetreni a pod.?
Dekuju moc 🙂

medvide1
7. čer 2011

@hlavinka Ahoj ja si myslim že 35tt je určitě předčasně narozene 37tt je bych řekla už ok ale take žádná sláva takže určitě by jsi mamina s mimčem v porodnici nějaký čas pobula myslim že se to pak bere podle stavu mima a jak prospiva zda nema nějake komplikace a určo musi dostávat nějake leky na dovývin!jinak v inkubátoru určitě bude!!Dale nějake neurologické vyš asi proběhne když se nebude zdát jeho vývoj!

spagatice
7. čer 2011

Já si tedy myslím, že záleží na stavu a dozrání miminka. Známá porodila o měsíc dřív (myslím že ukončení 36 tt) a byli do týdne doma 😉

bufina
7. čer 2011

@hlavinka Ahoj, dcerka se narodila v 35+2tt a byla naprosto v pořádku. V inkubátoru vůbec nebyla a po pěti dnech, díky císaři jsme šli domů. Jen měla žloutenku, tak byla 2 dny pod světlem, ale tomu se většinou žádný předčasně narozený mimčo nevyhne. Míry měla 2530g a 47cm. Na neurologii nás poslali na kontrolu. Bylo vše ok. A jen ještě doplním že synek se narodil v 33+6tt a byl v inkubátoru jen 5 dní a desátej den sem si ho brala domů. Je to přesně jak píše @spagatice , záleží na zralosti miminka.

chaala
7. čer 2011

@hlavinka Naše dcera se narodila 37+0...všechno bylo v pořádku, tak jsme šly domů po 4dnech. Nemusela do inkubátoru a ani jsme nemusely na kontrolu na neurologii.

hlavinka
autor
7. čer 2011

@bufina moc dekuju za info s konkretnim pripadem. Tak to jsem si oddychla. diky 😉

Diky vsem holky za zpravy! 😉

zelva
7. čer 2011

Ahojky, můj syn se narodil ve 36. týdnu. V inkubátoru byl jen přes noc (narodil se 5 minut po půlnoci). Pak tedy začal žloutnout, dali ho pod umělé sluníčko a celkově jsme byli v porodnici asi 10 dnů, protože se ho ta žloutenka nechtěla pustit. Kdyby jí neměl, tak bychom šli domů normálně...

hlavinka
autor
7. čer 2011

@zelva diky. 😉

krystofka
7. čer 2011

Ahoj, můj syn byl narozený 34+4 a v inkubátoru byl na JIP 10 dnů, poté ho přesunuly na intermediární péči, kde už byl bez inkubátoru a domů ho pustily přesně 19tý den po narození. Je to přesně tak jak psaly holky, záleží na zralosti miminka. Já jsem měla preeklampsii proto chlapeček byl malinký.

hlavinka
autor
8. čer 2011

@krystofka Diky moc!

marrei
8. čer 2011

My jsme narození 37+1 a no problem, rodila jsem ve čtvrtek, v neděli jsme šli domů, žádný problémy 🙂

kristi
8. čer 2011

Mia je 37+2 - kromě žloutenky no problem, byla se mnou od začátku na pokoji, ale měla žloutenku

hlavinka
autor
8. čer 2011

holky, dekuju! 😵

berenika39
9. čer 2011

Petr se narodil 36+6, později ho náš pediatr označil za "lehce nedonošeného". Měl 2600g a 46cm, ale vše bylo jak má být. Lehká žloutenka, ale to mají i donošené děti, byl sekcí, domů mohl 6 den. Jen mu navlíkali na hlavu pořád kulicha, prý mají ještě nedokonalou termoregulaci, tak máme fotky s datem 16.8. v pleteném kulichu🙂.
Držím palce, at tyhle odpovědi nepotřebuješ 🙂

hlavinka
autor
10. čer 2011

@berenika39 Dekuju Ti. Ted jsem 36+2, takze uz jsem klidnejsi. navic cekame holcicku, ty jsou pry odolnejsi. Uz ted nam dr. rekla, ze ma 2,7 kg, takze se nejak nenervuju (to spis manzel). Ale kontrakce uz jsem mela (poslicky, jenze bolestivy) a odesla mi hlenova zatka, takze clovek nevi, zda tyden, 3 tydny nebo jak....
Dekuju 😉

berenika39
10. čer 2011

@hlavinka hlavně jde o plíce, hmotnost doženou, ale plíce jsou zásadní, a to už je ted po 36tt dobrý datum🙂). víš jak se to říká - malý, ale šikovný 😀 😀 .

hlavinka
autor
10. čer 2011

@berenika39 jasne🙂 Ja mam sice ovulaci pozdeji, cili jakoby byla treba jeste o tyden mladsi, ale zas podle vsech UTZ nam vychazi terminove. Ale proste kazdej den v brisku se pocita 🙂

berenika39
10. čer 2011

@hlavinka to je jasný...malá sama zaťuká, až bude chtít. tak držžžžž 😉

denousek
3. bře 2012

ahojky ráda bych oživila tohle téma..jsem ve 35týdnu a ráda bych věděla jak jste to meli vy s předčasnátkama..ne že bych se chystala rodit to snad jeste tydny ne ale preci jen nemám co delat tak tak koukám po netu a zjištuju co kdyby náhodou... .) tak mamink předčasně narozených miminek jak jste na tom byli vy?

kristi
3. bře 2012

Mia je narozena 37+2tt, byla akorat se zloutenkou na sviceni, jinak byla uz v pohode

denousek
3. bře 2012

@kristi jo to uz je 38týden to uz by melo byt v pohode... ja jsem ted ve 35tt presne 34+2.. doufam ze jeste vydržíme me nic predcasnyho nehrozi ale mam strach ze se muze stat cokoliv..ale to každá těhulka 🙂

jarkalada
3. bře 2012

@denousek my jsme byli 34+5. Asi týden v inkubátoru,pak týden ve vyhřívaných postýlkách.Malý musel mít pár dní kyslík, malá úplně v pohodě, jen musela hodně papkat, byla malinká. Ve 34-35tt už maj většinou plíce ok, takže by to mělo být v poho 😉 Ale radši ještě ňáký týden vydrž 🙂, u takhle malejch se preventivně cvičí vojtovka a to je opruz 🙂

petra.a
4. bře 2012

ahoj, nehce sa mi citat celu diskusiu, odpovedam iba na prvy prispevok 😉

prvy syn sa narodil 36+4 a povazoval sa za predcasne narodene dieta, v inkubatoru bol 3 dni, ale viacmenej preto, ze som mala tazky porod, maleho ozivovali a tiez mi davali nejake antibiotika pocas porodu, takze to bolo jedno s druhym. Inak porodnu vahu mal suprovu, takze si myslim, ze nie byt tych komplikacii, tak by ho mozno do inkubatoru ani neboli davali. V nemocnici sme si pobudli 8 dni a boli sme potom aj na ultrazvuk mozgu. Vysvetlovali mi to tym, ze kedze bol ozivovany, mohlo dojst k nejakym komplikaciam ...nastastie nedoslo 🙂
Druhy syn sa narodil 37+1, teda 5 dni neskor ako prvy a moja prva otazka, ked som prisla do porodnice bola, ci sa to berie ako predcasne narodene dieta. Ukludnili ma, ze nie, ze toto je uz v pohode 😉

2hanah
7. bře 2012

37+0, tedy ukončený 37.týden už je donošené dítě, dřív se bere jako předčasně narozené. Do 35. týdne se dávají do inkubátoru, protože ještě neumí udržet tělesnou teplotu, od 36. týdne už bývají schopné ji udržet a pokud nejsou při porodu přidušené a teplota jim neklesá, do inkubátoru nemusí a když začne přibírat, jde domů, pokud nezdržuje žloutenka. A od toho 37. týdne jsme šli 3. den normálně domů.

tadulicek
31. črc 2014

Syn se narodil v 35 + 4,v inkubátoru nebyl,za předčasně narozené dítě byl považován,měl silnou žloutenku,takže jsme v porodnici byli déle,po doktorech chodíme doteď,ale měli jsme víc problémů,znám děti,co jsou taky v 35 týdnu a vše ok,nemuseli cvičit,nic,my museli.

maaariii
15. črc 2016

Ahoj! Jsem 35+5 a dr.mi dnes řekl, že pokud budu za týden ještě těhotná, mám přijít. Vypadal spokojeně, že prý teď už je to v pohodě. První dvě děti jsem rodila též dřív (o 2 a o 3 týdny), ale jak tak nad tím přemýšlím - přijde mi to teď fakt dost brzy 😨 Vývoj plic je asi individuální. Chci sice rodit co nejdřív - ale až od nomálního termínu - předčasňátko pokud možno neeeee 😕

neeva
15. črc 2016

@maaariii ahoj. Dcera se mi narodila 35 + 6. Taky byla brána jako nedonošená a kromě silnější žloutenky nebyly žádné problémy, dokonce vážila 3050 g. Domů jsme šly po týdnu vzhledem k té žloutence. V inkubátoru byla první den asi tři hodinky po porodu. Pak už jsem ji měla u sebe. Ale taky myslím, že je to dost individuální.

micaella23
15. črc 2016

36+3, 2.4kg, 8h v inkubatoru, silnejsi zloutenka ktera za 4dny byla pryc, do te doby se v noci dokrmovala UM aby se nenamahala a nebudila, a jinak vse parada, prvni mesic bribrala 1,2kg

maaariii
19. črc 2016

díky! 🙂 už jsem 36+2 a každým dnem je to číslo vyšší 😀 na kontrolu jdu až za týden - myslím - že bysme s malinkou mohly aspoň do té doby počkat 😎

nazka
25. pro 2019

Oživují diskuzi, má někdo čerstvé zkušenosti? 😊

puhelin
26. pro 2019

Dcerka se narodila ve 38+4, mela 2680 g a 46 cm. Vse v poradku, v inkubatoru nebyla. Po 72 hodinach jsme sly domu. Plne kojena.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru