Narodilo se vám mimi koncem pánevním? Je zdravé?

arwenka
21. říj 2009

Ahoj holky, prosím Vás, narodilo se Vám některé miminko koncem pánevním? Je zdravé nebo se něco někde lékeřům nezdá? Potřebovala bych vaše zkušenosti. Moc děkuji.

andykov
21. říj 2009

arwenka, všechny maminy, co znám a měly miminko koncem pánevním šly na císaře... Některé porodnice, vůbec nechtějí mimča pánevním koncem rodit 😒

haanhobe
21. říj 2009

Rodila jsem sice už před 12 lety koncem pánevním, bez císaře. Vše v pohodě, dcera bez problémů, Jen se více hlídaly kyčle.

zdenkaz
21. říj 2009

Arwenko, rodila jsem před 4,5 lety dceru KP. Je naprosto vpořádku a nikdo nic nehlídal, žádný extra vyšetření 🙂

sklenicka24
21. říj 2009

Ahojky

kamarádka tak rodila svojí holčičku a naštěstí v pořádku, akorád nosila kalhotky na víc. ale většinou co vím, tak rodili císařem.

arwenka
autor
21. říj 2009

Holky, to jsem rada, ze to slysim, mam dvojcatka a chlapecek se narodil koncem panevnim, mel poporodni obrnu a taky ma podezreni na jednu nemoc v mozku a ja jen pevne doufam, ze se to nepotrvdi ☹

sklenicka24
21. říj 2009

Arwen: neboj, určitě to bude dobré. A ty jsi rodila normálně, když jsi čekala dvojčátka???

martulikk
21. říj 2009

Ahoj, já měla sekci kvůli ppkp. Díky poloze v děloze (navíc měla nožičky natažené k hlavičce), neměla naše malá v pořádku kyčličky... takže nosila peřinku, teď už jen široké balení a brzy se snad zbavíme i toho 🙂

mayerka
21. říj 2009

Arwenko, držím vám palce!!!

arwenka
autor
21. říj 2009

Holky, porodila jsem skoro ve 39.tt spontanne dvojcatka a holcicka A se narodila prvni, naprosto v poradku, chlapecek B druhy, bohuzel se otocil KP a sel nozickama. Jak se rodila hlavicka nakonec, musel dostat kyslik, mel poporodni obrnu, ktera nastesti odeznela a mame, bohuzel, podezreni na tenzni ventrikulomegalii (hromadeni mozkomisniho moku v komorach zpusobene tlakem) a pokud by se to potvrdilo, radsi nedomyslim (operativni reseni, hadicka, co odvadi mozkomisni mok z komor do dutiny brisni atd). Ma vetsi hlavicku a jinak tvarovanou.
Chtela jsem vedet, zda mamky, co rodily take KP, maji nejake problemy....mam radost, ze to tak neni 😉

paulie
21. říj 2009

ahoj arwenko, stejně jako martulikk jsem měla sekci kvůli příčné poloze malého - naštěstí byl v děloze tak "šikovně", že měl jen pár týdnů široké balení kvůli kyčlím, ale teď už se zdá vše ok (na další kontrolu jdeme za týden a myslím, že dopadne výborně 🙂) ).

Držím palečky, ať není chlapečkovi diagnoza potvrzena a ať je vše ok 🙂

sklenicka24
21. říj 2009

Arw: připojuji se k ostatním, držím pěstičky ať se to Nikymu neprokáže. Neboj, vše bude v pořádku 😵 😵 😵

dedulka
6. lis 2009

já taky rodila KP - malý neměl problémy vůbec s kyčlema - měl je ukázkové...
porod probíhal "vpohodě", akorát po 14 dnech se mu udělala boulička na krku - natrhl se mu asi při porodu vaz...nedokázal se na tu stranu otočit, takže jsme chodili asi půl roku cvičit vojtovku...vše se srovnalo, ale te´d zas chodíme na RHB - protože nesedí (v 11 měs.)...nevím, zda je tak líný, nebo má tu rovnováhu nějakou narušenou... 😒

vždy jsem říkala, že KP no problem, ale te´d jak nás kvůli nesezení posílají od čerta k ďáblu, tak už mě to nebaví a říkám si, jestli to není fakt tím porodem a tou bouličkou??? (kterou teda už nemá, už se vstřebala.)

2seba
7. kvě 2011

Ahoj, já mám syna KP, porod super na 2 zatlačení venku a je zdravý jak řípa 😀

meduza
5. zář 2011

Malá byla KP, porod cisarem. Na kycle jsem vyfasovali decku, ale to se dalo ocekavat (ja mela siroke baleni, moje mama reminky, svagrova taky reminky, do toho ten KP....). Detska nas jeste posila na neurologii - preventivne prave kvuli cisari a poloze KP. Tak uvidime jak dopadneme.

misazemlova
6. zář 2011

Ahoj, i já mám syna KP, porod císařem, na kyčlíky jsme vyfasovali ve 4.měsících řemínky, které jsme měli 3měsíce, už jsou dole a kontrolu máme za 3 týdny.Já měla strojek, tak se s tím nějak počítalo....

lucinax
24. led 2019

Měla jsem také konec pánevní a porodila jsem přirozeně (byla jsem prvorodička, v těhotenství bez komplikací) - hlavně díky podpoře od primáře a ochotě lékaře, který měl zrovna službu. Porod byl naprosto bez komplikací, holčička je v pořádku, kyčle také v pořádku. Rozhodně bych se toho nebála, pokud do toho půjde lékař, jděte do toho také 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru