Nástřih hráze, jak jste se "tam" myly? Kdy vypadly stehy?

mishell56
26. čer 2015

Ahoj, mám takový možná dost divný dotaz, při porodu mi museli nastřihnout hráz takže mám stehy a zajímalo by mě jak jste se "tam" pořádně umyly popř. čím aby to nebolelo a tak? Jsem 7 den po porodu a pořád mě to jakoby táhne když se ohýbám, když si sedám, když jdu a při malé mě to lehce pálí, to ale pokládám za normální. Po každém použití WC se sprchuji, ale mám nějakou hrůzu si to třeba zkontrolovat zrcátkem, nemám odvahu se podívat :D A další otázka kdy vám začali vypadávat stehy? Dneska právě něco co vypadalo jako kus stehu odplavalo do sprcháče, není to brzo? Děkuji za každou odpověď

hildegarda_terez
7. dub 2016

Taky se mi rychleji zahojilo natržení než nastrih 🙂 v obou případech pomohlo větrání (tedy v posteli většinou jen jednorzova prebalovaci podložka a na vostro) + samozřejmostí je asi měnit vlozky co nejčastěji a používat ty porodnicky bez igelitu a sitovany gatky. Prostě at ta rána může dejchat. A sprcha po každém WC. Jinak nic a hojei trvalo fakt krátce 🙂 joooo - a vlhcenej toaletak - neskrabe a nekouse :o)

ppejskova
7. dub 2016

@soyevita jak říkám nemám srovnání... Ale první týden byl fakt nesnesitelný,pak už se to lepsilo...určitě se nehádám že se nástřih nemůže hojit hůř, ono i tohle je dost individuální věc, každé tělo reaguje jinak rychle...pointa byla ten bepanthen protože to byl fakt malej zázrak alespoň pro mě...

nina8888
8. dub 2016

Ja som sa dole divala 4hodiny p porodu🙂 asi som divna prvy steh mi vypadol 2 dni po porode a vzdy po malej som sa oplachla cistou vodou a uz 5 tydnu po porodu som jazdila na rotopede trochu to tahlo ale po 3tydnech som nemala zadne stehy ani nic a bola som sita zvnutra aj zvonka...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru