Nástřih hráze při porodu. Opravdu to tak bolí?

akina
15. led 2007

Ahojky chtela jsem se zeptat nejake maminy,kterou pri porodu nastrihavaly,jake to je.Jestli to opravdu tak boli,jak jsem pouze slysela.Uz mam sice jeden porod za sebou,diky Bohu sel ten muj 3 kilovy drobecek bez nastrihu,ale ted me ceka 2 porod a ten uz muze byt s nastrihem,tak bych rada vedela jake to je.za vsechny odpovedi predem diky. 🙂

marinka
4. dub 2007

Holky, rozhodně je lepší, když se hráz natrhne sama! Když je totiž nastříhnutá, vždy se nastřihne až do svalu, jinak to nejde udělat, zatímco když se natrhne sama, je to jen vazivo, které se mnohem líp a rychleji zahojí! Sice může být natrhnutí větší, ale to nevadí! Nastřihnutí lékařem se už nikdy 100% nezahojí :(

miskam
18. dub 2007

Ahojky, není se čeho bát. Malá měla 3,94 kg a 54 cm, já měla před porodem 52 kg, takže macek, a nic jsem necítila, jen takové štípnutí. A to šití, to je akorát nepříjemné, možná to štípe, ale když už je mimčo venku, tak to už je jen pakatel. 🙂

kaoli
19. dub 2007

já jsem byla nastříhnuta těsně předtím než malá vykoukla,nejdřív to nebylo v plánu,ale jinak bych se asi roztrhla.V tom tlačení sem to nastříhnutí skoro necítila,a pak když mě doktorka sešívala,tak mi to nejdřív umrtvila.Stehy mi vypadly za pár dnů po porodu.

verunnecka
20. dub 2007

ahoj miskam,můžu se zeptat jesli je velká po tobě nebo po taťínkovi?náš malej je taky velkej skoro 53 cm po taťkovi,ale kámošky malá je velká ale nemá být po kom,tak ptám jen tak ze zajímavosti.a ktomu nástřihu,já jsem to necítila vůbec a to mě nastřihli snad všude,a zašívání bylo horší zdálo se mi nekonečný,ale za ten pocit že už je malej s náma to stojí.

michalilinka
20. dub 2007

Ahoj ja jsem pri prvnim porodu byla nastrihnuta a hodne!Malej mel 4100g a 53cm!Ale vubec ten nastrich neni citit,udelaj to kdyz mate kontrakci a nejaky strihnuti ani nespozorujete!A siti to uz je vazne to nejmensi! 😀

kyri
20. dub 2007

haha, mě střihli nadvakrát a cítila jsem to kontrakce nekontrakce, bylo to takové křupnutí té kůže, doteď si to pamatuju - ble 😝 . ale ptali se mě, a já souhlasila s tím nástřihem, chtěla jsem, aby už bylo mimi venku 😵 a bez nástřihu by to bylo pomalejší - přístě už do toho nejdu, radší se trhnu. nastřihli mi totiž nějaký varix nebo cévní pletenec, dost to teklo a šili mě pak i pod povrchem (jinak 4 povrchový stehy)
ale už sedim a moc to nebolí, hurá. 5. den mě totiž začaly dráždit ty nitě - myslela jsem, že zešílim, naštěstní to trvalo jen ten 1 den, pak už se to začlo zlepšovat

slonik
20. dub 2007

přesně tohle znám, kyri. Epi 3, vnitřní potrhání, dokonce natrženej močovej měchýř, no pošušňání. To lehčí zašil pan doktor za půl hoďky (začívali mi varix - krvácelo to až moc) a na zbytek zavolali primaře. Super hoďka 😖
Nástřih jsem i viděla - rodila jsem proti oknu a už byla tma, tak jsem se tam viděla jak v zrcadle 😒 ale v tu chvíli mi to bylo úplně šumák. Malá se špatně stočila tak jsem ráda, že jsem porodila normálně bez kleští nebo zvonu.

slonik
20. dub 2007

jo, a teď už to můžu napsat - masírování hráze mi bylo dobrý akorát k tomu, že se to líp hojilo (doufám) a pití maliníku a lněnýho semínka bylo taky na dvě věci! Jako placebo teda nic moc 🙄

kitka123
20. dub 2007

Jee slonik, to jsem mela neco podobneho, mala mela spatne hlavicku, sla oblicejem napred, takze se ponekud zvetsil prumer ... 12 vnejsich stehu a hodinovy siti. Hlavne ze jsem masirovala hraz a pila maliniky a nevim co jeste 😖

akcul
20. dub 2007

Ahoj holky,
mě taky nastřihovali, ale jen malinko. Můžu říct, že kdyby mi to pak manžel neřekl, tak o tom ani nevím. Porodní asistentku jsem skoro nevnímala, když mi to při porodu říkala. Šití bylo nepříjemný, ale nemůžu říct, že by to nějak bolelo. Samozřejmě mi to umrtvili. Ale znám případy kamarádek, které říkaly, že šití bylo mnohem horší než celej porod. 😒

slonik
20. dub 2007

kitka 123 - stehy jsem nepočítala, ale pan doktor byl super - když byl manžel s malou, tak mi říkal - vy jste statečná, mě kdyby šili na pytlíku, tak to nevydržím 😀 Jinak k umrtvení - umrtvit jde jen to vnější, to bylo v poho, ale bohužel jsem měla po celé délce natrženou pochvu z jedné strany, a to bylo něco ☹ když jsem se na začátku šití ptala, jak to vypadá, pan doktor naprosto spontánně řekl - jak když tam bouchne bomba 😲

loryna
21. dub 2007

Ahojky,nástřihu při porodu se není třeba bát.Já jsem 2měsíce po porodu a spodek mám již zahojený.kritické byly ty dva týdny po porodu.Doporučuji často sprchovat studenou vodou,klidně patnáctkrát denně.Doktor mi předepsal sypký Framykoin a ten mi moc pomohl.Já byla nastřihlá fakt fest,ale šití jsem skoro necítila byla jsem unavená a štastna z miminka.Na bolest se rychle zapomene 🙂

verunnecka
21. dub 2007

j jsem jen cítila jak tam něci několikrát nastřihnul,snad ze všech stran

aniani
7. kvě 2007

Ahoj holky, ja jsem nastrih vubec necitila, jen jsem pri tlaceni otevrela oci a videla jsem, ze ma nuzky...jinak bych to ani nevedela. Siti jsem citila snad jen prvni steh,jinak vubec...Hlavne jsem byla plna dojmu z maleho a byla jsem-jako opila.Mela jsem epidural, mozna udelal sve, ze jsem to fakt necitila. Jsem 3 tydny po porodu a jsem zahojena 🙂 Doporucuju, hlavne v porodnici, porad sprchovat, po kazdem WC, klidne i 10x denne.. Doma uz to tak casto nejde-kvuli mimi, ale i tak se snazit...Pak se to hezky hoji. A taky mi MUDr doporucila omyvat se v hypermanganu-kvuli infekci.

kamhajek
7. kvě 2007

Já nástřih taky vůbec necítila a šití ze začátku jen trochu píchalo a pak už to bylo v pohodě. Jen ten první den po porodu byl dost nepříjemný 😖 , mě se tam udělala modřina. S tím jestli raději nástři nebo se trhnout nevím, holka co se mnou byla na pokoji nástřih nechtěla a natrhla se a podle toho co říkala, na tom byla hůř než já.

jennyska
30. říj 2013

@marinka @miskam @kaoli @kyri @kamhajek @aniani @verunnecka @loryna @slonik

Ahojky snažilky, těhulky a maminky, mohly byste prosím napsat svou vlastní zkušenost s Nástřihem hráze? 🙂

Máme totiž na MK takovou naši knihovničku, kterou si se snažilkama, těhulkama a maminkama tvoříme a je v ní i téma Nástřih hráze, tak pokud by to šlo, pomohly byste ostatním ženám, které si právě procházejí stejným obdobím, kladou si stejné otázky a hledají radu, tip, zkušenost...

Svou zkušenost můžete vložit zde: https://www.modrykonik.cz/epiziotomie/ 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte.
Janča

kikimaruska
30. říj 2013

Tak pro mě byl nástřih tak nějak vysvobozením po menším štípnutí (bylo to jakoby mě píchla vosa) a to byl synek docela malý (2870g). Necítila sem nic, jenom hroznou úlevu, když malej vyklouznul ven 🙂 . Spíš se děsil manžel, když viděl ty obří nůžky, kterýma stříhali...já měla zavřený oči a jen poslouchala PA, co mám dělat, takže sem se na to co dělají nějak nesoustředila. Jinak malý mě hodně potrhal uvnitř+nástřih až k zadku a poporodní hemoroidy, takže sem si to "užila" spíš až potom. Přes půl hodiny mě šili, ale to už je vedlejší. Jinak sem neměla žádné tlumící medikamenty, takže sem cítila všechno....není to tak hrozné.

odvarkova
30. říj 2013

Závidím těm, které nástřih necítili. Mě střihli u prvního, protože měl 4,2kg a ten nástřih jsem cítila naplno, až jsem si zajekla, ale pak už to šlo ráz na ráz. A o šití ani nevím, po tom nástřihu to nic nebylo. Takže u prvního porodu pro mě byl nejhorší nástřih a u druhého to šlo samo bez nástřihu, to jsem byla ráda, ale i tak u druhého mě šili, protože ke konci to šlo tak rychle, že jsem popraskala i kolem močové trubice.

ratatooy
30. říj 2013

a proto se budu radši proti nastřihu chránit cvičením s epinem

betelgeuzz
30. říj 2013

Nástřih mi dělali u prvního porodu, samotný nastřižení nebolelo. Na šití mi to umrtvili, tak taky pohoda. Ale hlavně po porodu je to nepříjemný. nemohla jsem si pořádně sednout, seděla jsem na půl zadku, stehy mi nevypadávaly, tak mi je po 16 dnech musela tahat PA. Při druhém porodu mě nenastřihli, vydupala jsem si porod na stoličce, měla jsem malé natržení, které se nešilo a byla to pohoda. Normálně jsem seděla krátce po porodu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru