Naušničky: píchnout nebo nastřelit?

sabor
17. srp 2014

Ahojky, jak jste zvládali píchání naušnic? Váhám jestli píchnout a nebo nastřelit. děkuji za zkušenosti 🙂

hanyzka11
17. srp 2014

@sabor my máme píchnuté a vše v pohodě 🙂

elana
17. srp 2014

@sabor za mě určitě nastřelit, nic to nebylo 🙂

raci
17. srp 2014

já ve své naivitě, že doktorka je za ty mraky let praxe zkušenná a bude to 'cobydup' jsem je malé nechala píchnout - už nikdy bych to neudělala, doktorka jí ty ouška tak mordovala, že jsem měla chuť jí vrazit facku !! 😠 Jasně, je to rukama, ale člověk nikdy neví na jakýho 'odborníka' narazí .. 🙄 Takže za mě už jedině nastřelit, to je jistota a kolikrát maminy píšou, že o tom děti pomalu ani nevěděly ! 😉

veruunek
17. srp 2014

Jednoznačně nastřelit: rychlá a čistá práce, lepší hojení a dítě se tak netrápí u píchání, ani nepostřehne, že se něco dělo. Sama jsem si jednu náušnici nechala píchnout, bolelo to, hodně to krvácelo, špatně se to hojilo a nakonec vyhnisalo. Další mám nastřelené a o procesu jsem ani nevěděla, netekla ani kapka krve, hojí se vše naprosto bez problémů.

evulinkab
17. srp 2014

@sabor Nastřelit..je to rychlé, temeř bezbolestné, nekrvácí to a rychle se to hojí...

sabor
autor
17. srp 2014

Děkuji 🙂 všem

sarkar
17. srp 2014

@sabor Za mě taky nastřelení, důvody stejné jako @veruunek výše. Malá o tom vůbec nevěděla, jen se lekla zvuku pistolky, ale hned jsme jí rozptýlily, nemusela jsem nic namáčet předem, nic promazávat, nikde žádná krev...
V 15ti jsem si nechávala propíchnout pupík a po té zkušenosti bych do píchání čehokoliv kamkoliv už nešla, jedině nastřelení 😉

nocinoci
17. srp 2014

@sabor... me doktorka rekla ze nechce deti trapit dobrovolne ze ji staci kdyz je musi ockovat: ) a tak jsme sli na nastreleni. Mala plakala asi dvacet vterin zadna krev a velmi dobre hojeni. I kdyz jsem slysela spoustu nazoru ze pichnuti je presnejsi ohledne nervu v ousku presto mi kamaradky pichani vylicily jako desivou udalost jak pro malou tak pro ne takze jsem zvolila nastreleni a Nelituji... za me nastreleni urcite🙂

sabor
autor
17. srp 2014

nechali jste nastřelit u doktorky a nebo ve zlatnictví?

luccy.luccy
17. srp 2014

@sabor @evulinkab @elana
@raci @sarkar
holky,jen bych se chtěla zeptat,kdy se můžou dávat náušničky? slyšela jsem , že po prvním očkování, ale zase moje první dcera měla první očkování ve 3 měsících a druhá dcera ve 2 měsících, prý je teď jiný očkovací kalendář, ale na naušnice jsem se nezeptala, tak právě nevím. 🙂

sabor
autor
17. srp 2014

po prvním očkování... aspoň u nás 🙂

raci
17. srp 2014

@luccy.luccy očkování - čím dýl tím líp a naušničky po prvním očkování .. 😉

pampeliska1
17. srp 2014

Obě holky mají propichnuté jehlou (první při odchodu z porodnice, druhá v 6 týdnech), obě bez problémů, zahojilo se to krásně u obou.. Žádná nebrečela, druhá dcera se dokonce ani nevzbudila..nechápu 😀 Záleží i jak máš starou holčičku..tak od 4měs nahoru bych volila spíš nastřelení kvůli rychlosti, abyste ji nemuseli zbytečně dlouho držet..

pampeliska1
17. srp 2014

@luccy.luccy u nás já možnost píchnout náušnice při odchodu z porodnice, takže s tím očkováním to nebude tak horké 😉

spaagetka
17. srp 2014

U nás je propichujou na ORL po šestinedělí, nejlépe do 4 měsíců věku. Ptala jsem se kamarádky a prý je nižší citlivost, ale co je na tom pravdy, netuším 😅 Jestli nechat nastřelit, tak rozhodně u zdravotníka, páč já si nechala nastřelit v 15 letech dvě náušnice ve zlatnictví a to peklo, co potom nastalo nepřeju nikomu - migrény, brnění ucha, točení hlavy. Až neurologa napadlo, že to mám z toho, takže jsem je vyndala, vyfasovala jsem mast a za půl roku dírky zarostly a bylo po problému.

elana
17. srp 2014

@luccy.luccy já jsem dala (na doporučení pediatra) nastřelení po 2. hexavakcíně.

luccy.luccy
17. srp 2014

@pampeliska1 opravdu? tak to je zajímavý, ale zase mi to příjde brzo. I když teda co čtu, tak jste s tím neměly problémy, tak to je dobře. 🙂 to abych teda už začala vybírat náušničky. 🙂 🙂

luccy.luccy
17. srp 2014

@elana my měli teď tu první hexa, ale každý na to má jiný názor, jak tak tady čtu, takže fakt nevím. 😒 nechci to oddalovat, aby z toho neměla "rozum" a nebolelo jí to, ale na druhou stranu to nechci uspěchat...každopádně moc děkuji za názor. 😉

luccy.luccy
17. srp 2014

@spaagetka tak asi jinde než u doktorky bych miminku náušnici propíchnout nebo nastřelit nedala, dospělý člověk to asi tak neřeší, ale miminko jedině u doktorky. 😉 děkuji za názor

hojda
17. srp 2014

@luccy.luccy To jsem si taky říkala, ale pak jsem narazila na stránky paní, která nastřeluje náušnice už hrozně dlouho, ví to tom opravdu hodně a má velké zkušenost a dost často opravuje chybně umístěné náušničky od lékařů. Takže i u toho lékaře to může mít svoje negativa. Když jsem viděla jak dlouho si to ouško vyměřovala, tak si nedovedu představit, že by to dělal dr. a ještě k tomu měl plnou čekárnu lidí.

elana
18. srp 2014

@luccy.luccy ono je to asi jedno...je to takové zažité po té hexe kvůli tetanu-ale ruku na srdce, kde chytí mimčo z nastřelení (nebo píchnutí) tetanus, viď. Malé bylo 6 měsíců když jsme na tom byly, proběhlo to v pohodě, seděla mi na klíně a zlobila se ne bolestí ale proto, že jsem jí fixovala a držela jí ručičky a nohy mezi svýma nohama. Samotné nastřelení fakt nic není, silným tlakem na boltec se ouško odkrví, takže čistě ta penetrace nebolí, jen to cvakne-v její reakci jsem nezaznamenala žádnou změnu, odezvu na tu "bolest". Dostala tam kovové hypoalergenní pecičky, po pěti týdnech jsme je vyměnili za zlaté dětské naušničky. Neměla žádnou reakci ani problém (ale to je individuální, každý reaguje jinak, kamarádky holčička si tam pořád makala, tahala za to a ouško jí hnisalo).

spaagetka
18. srp 2014

@luccy.luccy Já reagovala na dotaz @sabor, páč se ptala, jestli u Dr. nebo ve zlatnictví 😉 Vím, že spousta maminek to neřeší a do toho zlatnictví jdou, zvlášť když tam to mají zdarma, když u nich koupí náušnice, kdežto u Dr. se obvykle nastřelení platí...

ev13inka
19. srp 2014

tak my máme naušničky týden, u nás chodí jedna zdravotní sestřička domů a nastřelí je, za 10 min není co řešit, malá řvala jako u očkování, takže pohoda, žádnej problém, krásně čistý a bez bolesti 😎

sabor
autor
20. srp 2014

děkuji za zkušenosti, tak příští týden jdeme nastřelit naušničky. Konečně jsem sehnala doktorku, která to děla a nemusím někam jezdit. paráda.

sarkad2856
21. srp 2014

Určitě nastřelit aspon to prdolky tak nebolí jak tou jehlou 😉

veruska007
21. srp 2014

U nás se dávají až po prvním očkování.
Taky jsem sondovala, zda nastřelit nebo píchnout. Co jsem zjistila:

Nastřelení:
+: méně bolí. Méně hnisá. Po nastřelení netřeba nějak ošetřovat.
-: hůře se trefí přesné místo, to může způsobit komplikace. Nastřelená náušnice může zarůst, kamarádčiné dcerce se zase brzy rozpadla.

Píchnutí:
+: lépe se trefí stejné místo, lze dírku předkreslit. Rovnou jedny náušnice, které vydrží až do školního věku.
-: více bolí. Více krvácí. Častěji hnisá. Nutno o dírku "pečovat" - zpočátku mazat, desinfikovat, protahovat, čistit.

My nechali na doporučení píchnout. Fakt to dcerku bolelo, řvala, hodně to krvácelo, krátce hnisalo. Ale má krásné dírky, souměrné, po dvou týdnech už bylo všechno ok. Měla 4 měs.

sabor
autor
27. srp 2014

tak uz mame po nastreleni, jak jste se pak o ouska starali? dekuji

hruzicz
14. únor 2016

Mohl by jsem se zeptat kolik stojí tak nastřelit ouško? Přibližně stačí 🙂

shine2015
14. únor 2016

Jsou lekari kteri to pichnou na hned....s jednou kapickou krve. Maji grif a zkusenosti,ze to je na hned...

A jsou lekari kteri nastreli tak ze to je uplne v pohode...jen se dite lekne ze to cvakne....
U starsich deti si myslim ze je urcite lepsi nastreleni u lekare...

A at tak ci tak,kupte si emla krem. Znecitlivi to. Namazat 2hod predem a dat pod folii,za hodku premazat a znovu pod folii...
Emlu davame i pred ockovanim a budeme davat i kdyz pujdeme na odber krve....je dobra 😉

shine2015
14. únor 2016

@hruzicz zalezi jak u ktereho lekare. Mrkni na net v okoli vaseho bydliste,pokud to nedela vas pediatr...