Návrat astmatu po porodu. Máte babský recept?

syraell
20. čer 2010

Ahoj, před posledním těhotenstvím mi diagnostikovali po letech astma a nasadili každodenně k užívání kortikoidy v inhalátoru. než jsem pořádně začala s léčbou otěhotněla jsem a v době těhotenství se příznaky astmatu úplně potlačily. Teď se mi astma vrátilo týden po porodu v plné síle a nevím si rady. jsem po druhym císaři a kašlání je vážně poslední, co bych teď potřebovala. Kdo měl sekci, chápe 😉 Nejhorší je to po jídle, to se okamžitě začnu dusit a jsem zahleněná,,,
Nemáte nějaký babský recept na potlačení kašle slučitelný s kojením? Moc díky

berenika39
20. čer 2010

ahoj, taky jsem měla před těhu astma, taky se v těhu krásně ztratilo, pohoda, viď? rodila jsem sekcí a mě to zlobilo jen chvilinku, pak se to zase ustálilo a je to v poho, rozhodně lepší než před prckem. asi je to prostě po porodu náhlá zmena hormonů. zkus po jídle (nebo když se záchvat hlásí) ledové, mě to pomáhá. kostku ledu, zmrzlinu, hodně vychlazené pití.
a hlavně jsem hned po porodu změnila lékaře, ten původní byl konzrerva a jen mi ze setrvačnosti psal léky, dlouhý roky. ted už jsou na výběr i šetrný léky, možná vhodný i při kojení, ale to nevím. momentálně užívám Symbicort a jsem ok.
Třeba i ta změna pomůže.
Držím palce.

syraell
autor
21. čer 2010

berenika39
moc diky za tip! Zkusim co se da.-)

syraell
autor
21. čer 2010

Jinak koukam, ze třo mame jak pres kopirak 😉 Ted uz se teda tak dva dny soustredim hlavne na to, jak nekaslat a nepotrhat si bruch, je to legrace 😒

berenika39
21. čer 2010

neboj, bude to den ode dne lepší, jizva se zacelí a nebude tě to zlobit.
@syraell

syraell
autor
21. čer 2010

Holka, mam za sebou uz druhou sekci a musim rict, ze napoprve to byla dost brnkacka - ted uz je to s tim hojenim ale celkem na dyl...

jennyska
22. říj 2013

Ahoj Maminky,

mohly byste svou zkušeností s astmatem u Vás a nebo Vašich děti přispět do naší společné Wiki knihovničky Modrého koníka, kam si všechny píšeme své zkušenosti, rady, tipy ohledně všeho mateřského? 😉

Stačí ji vložit zde: https://www.modrykonik.cz/astma a přidat klidně i nějaký Váš tip na léčbu, prevenci, s čím máte dobré zkušenosti, s čím špatné apod. Určitě tím pomůžete ostatním maminkám, které se toutu nemocí právě trápí u sebe nebo u svých ratolestí.

Děkuji Vám za vaše zkušenosti, rady i tipy!
Mějte krásný den 🙂
Janča