Názory tatínků na těhotenství a porod

jeudi
20. únor 2009

co dat takhle tema pro tatinky.zajimalo by me co si oni mysli osobne o tehotenstvi a pritomnosti u porodu 🙂

elephant
20. únor 2009

No, manžell sem písať určite nebude, tak to napíšem za neho presne tak, ako na to reagoval:
Tehotenstvo - "normálka"
Porod (bol pri každom) - "normálka"
😀
Čakala som aspoň trochu nejaké dojáky, aspoň pri porode, ale kdeže, on to proste tak neprežíval... 🙂

jeudi
autor
20. únor 2009

😀 😀 😀 no jo mas pravdu asi je nesmysl chtit po chlapech aby vyjadrovali sve emoce 😀 chlapy jsou chlapy,ale maminy zkuste se jich zeptat a napiste jejich nazor za ne....uz to vidim jak to bude vypadat...prala bych to nasim manzelum zazit na vlastni kuzi,jinak uslisime porad jen to jejich normalka 😀

gtver
20. únor 2009

těhotenství - nejdřív taky ta "normálka", na konci "Lež! Víš, že nesmíš..."(doplňte cokoliv, kromě ležení)
porod - "Druhý dítě nebude! Ty si neuvědimuješ, že ti šlo o život?!"

gtver
20. únor 2009

P.S. O život mi nešlo, ale nevymluvím mu to 😀

fanys
21. únor 2009

manža celé tehu ok-prosím te dosekej za mne zahradu -já už nemužu 😀 já byla v poho ale jako zdr.sestra a budoucí matka dvojčat rizikové tehu!
porod císař.řezem....manže u toho -na jipce prohlásil -tak už jen toho kluka!máme dve holky
Kdyby pohled dokázal zabíjet padnul by v té chvíli mrtvý 😝

aponchie
21. únor 2009

nazory tatinku nebo maminek? 😀

jeudi
autor
21. únor 2009

aponchie:nazory tatinku tlumocene maminkami 😀

garfieldmail1
21. únor 2009

Tatínek byl během těhotenství moc hodný a pozorný, oba jsme se na mimi těšili a byli jsme zvědaví, co všechno že nás to vlastně čeká.
Po porodu mi řekl, že si tam připadal takový zbytečný, masážemi mne akorát rozčiloval 😀 , tak jsem se mu snažila vysvětlit, že si neumím představit, že bych tam v takové situaci byla tolik hodin sama. A taky v jedné chvíli, když se mi udělalo zle, bych asi nebyla schopná hned někoho zavolat, to mohl udělat jedině on. Moc jsme si přitom nepovídali, ale byl tam a to pro mne moc znamenalo. U druhého dítěte (doufáme, že nějaké druhé bude 🙂 ) bude u porodu určitě taky, pokud nebude samozřejmě problém s tím, kdo v tu chvíli bude se synem.
Každopádně věděl, že na tu chvíli, kdy už se opravdu rodí, může odejít, kdyby mu nebylo dobře, ale zvládl to, respektive byl zatraceně zvědavý 😠

kalo
22. únor 2009

Jestli můžu mluvit za našeho tatínka, tak ho zajisté nejvíc na mém těhotenství bavil ten neřízený sex 😀 😀 Já měla ty těhotenské chutě trošku jiným směrem 😀
Porod horší...plánovaný císař, takže trošku zklamání pro oba, ale zase byl s malou první hodinu po porodu on, takže z toho má krásný zážitek.... 😵 😵 😵

slunicko552
22. únor 2009

Tak těhotenství v pohodě.Porod super,trochu vykulený-tatínek,ale skvělý 😵

evicka7
22. únor 2009

tak náš taťka v těhotenství:
několikrát mi vysvětlil, jaké bylo těhotenství s Milánkem a Valentýnkou (sourozenci našeho miminka), tak jsem mu rázně vysvětlila, že bych si své první těhotenství chtěla užít bez těchto poznámek a pak to bylo už dobrý, taťka často hladil a poslouchal eskymáka v břiše, takže idylka, ale ty dva porody, které už zažil, mu daly pocit, že navštěvovat předporodní kurz je nesmysl a já byla blbá, že jsem na něj dala, taky se mi to u porodu vymstilo, protože jsem ze všeho byla vyjukaná, nevěděla jsem jak dýchat a jak tlačit, takže to moc dobrý nebylo, příště prostě na kurz jdu ať s tatínkem nebo bez něj
k porodu tatínek prohlásil: no kdyby ti neskákala PA po břiše, tak tam jsme ještě teď, jinak nevypadal, že by to nějak prožíval, asi že to už bylo potřetí

momin
22. únor 2009

Tak to vám můžu jenom závidět. Náš tatínek nehladí bříško ani si s malým nepovída...:( Dělaval to ze začátku když bylo bříško menší ted už ne. Nevím čím to je..dost mě to mrzí ale nutit ho do ničeho nemůžu... že . . .?! 😒

jeudi
autor
22. únor 2009

momin:nic si z toho nedelej to jsou proste chlapy ,uvidis ze az se mimi narodi tak bude tatka nameko vic nez bys cekala.mi to mame zas tak ze kdyz uz tatkovi reknu at si sahne tak malej jak naschval prestane kopat,ale taky s toho neni na vetvi a to jsme se o mi mi snazili jakou dobu,a verim ze az se mnou bude u porodu tak ze urcite naka ta slzicka ukapne 😉 tak hodne stesticka a zdrave miminko 😵

evicka7
22. únor 2009

momin, třeba se bojí, se ho zkus zeptat, jestli by si ho nechtěl poslechnout, po třicátém týdnu bývají některá srdíčka uchem slyšitelné nebo mu řekni, ať si mimiska pohladí, ať mimisek ví, že má tatínka, no a když nebude chtít, tak ho nenuť, za chvíli už se s miminkem uvidíte a on si to pak užije, někteří tatínci na to prostě nejsou

jeudi
autor
22. únor 2009

evicka:uplne stebou souhlasim 🙂

lienka26
23. únor 2009

Moje kamarádka porodila holčičku, její manžel (tatínek) se celou dobu těšil, byl pozorný...
No, narodila se malá a na zapíjení byl tak nadšený z porodu (nemluvil prakticky o ničem jiném), že jsme mysleli, že rodil on 😀

I přivezli si ji domů. Viděla jsem ji mezi prvními (teda mimo rodinu) a tatínek začal "perlit"

* není jí zima?
* není jí teplo?
* proč pláče? A hned si odpověděl: Má hlad
* přebalila´s ji (na manželku)
* nedýchej na ni (na mě)

Toto zvládl asi za prvních 20 min., byla jsem z toho trochu mimo (takto ho neznám 😅) ale kamarádka se smála, že je to v pohodě, že toto dělá už 2 dny.

Dneska jsou malé 2 měsíce a tatínek je prý už v klidu 🙂 (Další "šílení" jsme mu prorokovali při první známosti své dcery 😀

kozimura
1. bře 2009

Tak u nás tatínek super. V těhotenství jsem nesměla zvednout ani židli 😅 Pořád hladil bříško, pusinkoval a neustále mi chodily SMS: "Tak co holky, jak se máte? CO u doktora? Jak roste prcek?" Takže fakt pozorný. Ke konci mě nesmělo ani píchnout, nebo smělo, ale nesměla jsem to říct nahlas, jinak startoval auto 😀 Přenášela jsem 11 dní - to byl horor. Pořád volal, ráno, než jel do práce se ptal, jak se cítím... Byla jsem ve "střídavé péči" svých rodičů a jeho 😀 Prostě fakt prča. Z jedné strany do mě hučela mamča z druhé manžel, že už to není normální, ať už mě někde doktor pošle. Prošli jsme si jeden falečný výjezd den před skutečným.

Druhý den jsem ho vzbudila, až už byly bolesti pravidelné. Byl nervózní, ale skvělý... Masíroval mi záda, podával, co jsem potřebovala, chodil se mnou na záchod i do sprchy. Když mi bylo špatně, chodil pro sestřičku. Na porodním jsme strávili celý den od 5ti do 18.30, kdy se malá narodila. U porodu byl skvělý a i když nechtěl původně stříhat pupeční šňůru, tak stříhal a ještě se slovy: "Máte tupé nůžky" 😀 Pomáhal mi dýchat (a to jsme nechodili na kurzy), držel mi při tlačení hlavu na hrudníku, držel paní doktorce sondu na mém bříšku (chtěla ho co nejvíce zapojit do porodu). Po porodu všude prohlašoval, jak to mají ženské těžké a že by měl jít každý chlap k porodu povinně. Jen říkal, že mu mě bylo líto a štvalo ho, že mi nijak nemůže pomoct.

jeudi
autor
1. bře 2009

kozimura:to zni jako z pohadky ,kez by to tak bylo vsude 😉 preji hodne stesti do zivota a porad tak starostliveho a hodneho tatinka.fakt krasa

kozimura
1. bře 2009

jeudi, děkuji. Někdy si říkám, kdy se z toho snu probudím 😅 Letos jsme spolu 6 let, z toho 2 roky manželé a je fakt úžasný táta. Terku přebaluje, krmí, koupe, uspává... Krásně se prostřídáme a Terinka ho zbožňuje 🙂

konja
2. bře 2009

Tak u nás byl tatínek taky suprovej. Těhu jsme plánovali, snažili se, ale když to přišlo, byl to proněho stejně trochu šok. Teda šok v dobré smyslu. Ono je hezké se snažit a říkát si, jednou se nám to povede a pak najednou stojíte nad tím testem a je to realita. Takže jeho první slova na těhu - ty vole!Jako fakt? 😅 😀 😀 😀 Ale pak z toho byl nadšenej. Bez protestů se mnou chodil na utz, pomáhal mě co nejvíc to šlo, vodil syna do školky (já měla problém s tlakem a hlavně po ránu na mě chodily strašný návaly a stavy na omdlení), jelikož má práci při které jezdí i mimo město a není pak jednoduché se dostat zpět, tak si na poslední měsíc v práci vydupal aby ho nikam neposílali, aby mohl ihnet běžet rodit 😀 Celá práce dostala instrukce, že kdybych volala tak kam mě maj přepojit, co říct, co dělat 😀 😀 😀 Nejlepší ale bylo, přesně jak píše kozimura, že mě nesmělo nikde píchnout.Jak jsem dala najevo, že mě někde něco bolí, tak hned začal poskakovat a plašit, že jedem! 😀 Tašku jsem kvůli němu měla zbalenou už někdy v 30tt, protože měl pocit, že jsem k tomu moc lhostejná, že se vůbec nechystám! Chodili jsme spolu na předporodní kurz, kurz masáží i na obhlídku porodnice. No a když mě v noci praskla voda, tak jsem vstala a šla jsem za manželem, kterýž usnul v obýváku, klepu s ním a říkám - miláčku vstávej, asi mě teče voda. A on na to rozespale - hm, to je fakt dobrý. Otočil se na druhý bok a spal dál! To zvládnul asi tak tři sekundy, pak zavyl hrůzou, vyskočil z gauče jak kdyby dostal zásah elektrickým proudem a začal panikařit. Volala si mamce? Jakto že ješte ne? Kde mám telefon? Máš zbalenou tašku?Kde jsou klůíče od auta? Musela jsem se smát 😀 😀 😀 Naštěstí se rychle uklidnil a pak vše zvládl na jedničku. Při porodu dokonce zvládl usínat na židli, asi to nebylo tak akční jak si představoval. Ono mě totiž skoro nic nebylo. Bolesti jsem měla hodně dlouho dost slabý, ve sprše mě bylo krásně a tak kdž jsem si sprchovala pupek, seděl vedle sprchy a poklimbával.Ale když jsem něco chtěla tak kmital jak včelička. Nosil mě pití, otíral mě ručníkem, nandával košile, držel za ruce, hladil a pusinkoval, volal sestru a při samotném porodě mě stál u hlavy a pořád opakoval to co PA. Byl jak papoušek 😀 PA řekla - dýchejte - manžel dýchej! PA tlačte - manžel tlač!PA nadechnout a ještě jednou silně zatlačte - manžel - nadechni se a ještě jednou zatlač 😀 😀 😀 Kdybych zorvna neměla jiné starosti asi bych se tomu zasmála 😀 Nad jeho přítomností u porodu jsme nikdy nevedly žádnou diskuzi, od začátku njsme věděli, že tam půjde se mnou. A teď říká, že je strašně fajn, že tam byl, že to bylo super 🙂

kozimura
2. bře 2009

konja, to je krásné 🙂 Jak jsi psala o té sprše, tak jsem si vzpomněla, jak jsem byla ve sprše já, manžel seděl proti mě na balónu, pohoupával se a říkal mi "Promiň, Promiň". 😅

petaradilova
3. bře 2009

Tak něco pro zasmání, já sem byla ve sprše, manža se pohupoval na balonu a on mu podlej, tak se tam obouchal o ripstole no já se začala smát a okamžitě mi z toho eskortovali na sál, sem málem porodila ve sprše. Jinak jeho názor na porod je takovej, že to teď chce vidět z pohledu PA. Kdyby to bylo na něm tak si prcka porodí sám. A jinak názor na těhu normálka, ale nechá mi nic tahat.

hupcza
12. bře 2009

petra: jsemsi málemucrpla, jak jsem se začala smát 😀

aponchie
12. bře 2009

ja musim rict,ze manzela mam suproveho a spolehliveho ,celej porod mi menil hadry pod zadkem utiral vodu a krev a sledoval kontra a pomahal jak mohl a vsude rika jak by rodil znova a porad 😀

slunicko552
12. bře 2009

Tak těhu bylo docela v pohodě až na to,že mi spíše připadalo,že si to chlap moc neuvědomoval 😕 .Za to porod naprosto super.Když jsem mu volala ať přijede,že už rodím,tak mi říká:teď?Já jsem zrovna vlezl do vany 😕 😀 Byl tam za 15min.a to jsem rodila v jiném městě,asi jel jak blázen.Celou dobu byl u mě,držel mě za ruku a hrozně podporoval.Byl naprosto skvělý a po porodu hrozně dojatý. 😵

smoulinka.ciko
12. říj 2009

Těho dost o ničem mněl o nás docela strach, protože jsem mněla docela vysoký tlak, Dlouhé a kruté ranní nevolnosti. Na porod jsme se těšili. Mněla jsem jit rodit o 3 týdny dřív, tak se mala lekla a začala chtít na svět sama 😅 Tyl u porodu a dělal vše co jsem potřebovala, při největších KO mi řekl ,, A za to můžu ja" Po porodu byl strašně dojatý a prohlasil ,, že to nemáme lehké" ☹ Ale byl strašně dojatý.... i slzička mu ukápla 🙂 Dlouho mu trvalo než mu došlo, že už je TÁTA. A příště prý musí jít taky 😅

kaleilah
12. říj 2009

První těhu u nás taky něco typu normálka, kekonci jsem měla dost silný poslíky který jsemmusela i rozdejchávat a vždy jsem skončila naložená ve vanně a MM nebyl ani schopnej se přijít zeptat jestli mi je líp... Při pirodu jsem ho moc nevnímala, měla jsem tam i dulu, jen vím že při těch nejhorších kontrakcích jsem se mu zavěsila kolem krku a on na mě že jsem ho štípla do krku, a tak jsem pak i při tlačení (rodila jsem v sedě na vaku, MM seděl za mnou) řešila, jestli se ho držim za kalhoty nebo jestli ho náhodou neštípu do nohy 😅 😀 A jinak diskuse kolem toho jestli půjde se mnou k porodu? Jeho odpověď byla dost jednoznačná..telil jsem krávu, tak proč myslíš že by mi vadilo být u porodu s tebou 😠 😠 😀 😀 😀

kralicinka
13. říj 2009

ahoj.náš tatka byl skvělej v těhotenství.užasnej při porodu.krásně se stará masíruje záda i hladí bříško. 🙂 při porodu byl obrovská opora a myslím si že kdyby naše role byly obrácené že bych to tak jak on nedokázala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru