Nechaly byste mimi naočkovat hexou, když má zadní rýmu?

kiasa
8. led 2016

Ahoj maminky, nechaly byste naočkovat mimo hexou, když má od narození již x měsíců zadní rýmu a nejde se ji zbavit? Dekuji za příspěvky 🙂

lindaaax
8. led 2016

@kiasa Kamoška nechala malou naočkovat s dlohodobou zadní rýmou. 1x to odložili, ale dál už moc nebylo kam (očkovat chce). Hexou a k tomu zaráz provenar, nebo jak se to jmenuje, na pneumokoky. Mudra řekla, že očko se nesmí, když jsou antibiotika nebo horečky. Odkládala to pouze z důvodu přání kamošky. A malá je ok. Večer po očko měla teda zvýš. teplotu, tak jí dala nurofen, a potom už byla zcela ok. Malá je teda jinak úplně zdravá, je pořádná "ženská". Záleží asi i na celkové kondici miminka.

kiasa
autor
8. led 2016

Moc děkuji za názor, já bych totiž své dítě nemohla naočkovat asi nikdy, protože opravdu od narození už pěkných pár měsíců kýchá...

lindaaax
8. led 2016

@kiasa Kamoška celkově očkovat chtěla a to by se odsouvalo pořád... Malá jinak byla zcela zdravá, bez teplot - kamoška ji každý večer měřila. To očko rýmu ani nezhoršilo ani nezlepšilo. Reakce po očko nebyla nijak bouřlivá...

lith
8. led 2016

Nenechala, očkovat se má jen pokud je dítě a jeho nejbližší okolí naprosto zdravé. Pro mě přes to nejede vlak.

katyxq
8. led 2016

pátrala bych po příčině (např. alergie, často na bílkoviny kravského mléka) a odložila

berusinecka
8. led 2016

@kiasa Nenechala a taky že nenechala. Očkovat jsem sice chtěla, ale jsem pro posunutí a v době kdy je dítě zdravé. A když malý měl od narození zadní rýmu a nemohl se jí pořád zbavit. Tak jsem to posouvala. Doktorka vyhrožovala, ale já se nenechala. Na ORL nic nezjistili, ani žádnou alergii neměl. Očkovala jsem v osmém měsíci a schématem 2+1.

luciamala1979
8. led 2016

nenechala, snažila by jsem se zjistit příčinu, vyřešila a pak šla do očkování. Proste bych neriskovala, víc u mých dětí ne 🙂

claire90
8. led 2016

@kiasa nevím kolik miminku je, ale zjistila bych příčinu a pak bych očkovala. U hexy stačí začít v 10m, takže pokud jste +/- 3měsíční je dost času na zjištění a určení dalšího postupu 🙂

kaddu
8. led 2016

Hexa je sama o sobe 6 vakcin v jedne tudiz priserny napor na organismus. Pokud uz se teda musi vubec ockovat, rozhodne nikdy kdyz ma dite jakykoliv zdravotni problem, mezi ktere patri i ryma. Nez dite naockujete prectete si pribalovy letak od vyrobce. To ze dite nejevi znamky vedlejsich ucinku okamzite neznamena ze to neprijde pozdeji nebo ze se nevyvine skryty zdravotni problem. Rozhodne bych se nespolehala na to ze moje dite bude ok protoze sousedky dite bylo po ockovani s rymou taky ok.

kiasa
autor
8. led 2016

Všem moc děkuji za příspěvky

luciamala1979
8. led 2016

@kiasa těžké kovy ve vakcíne a samotná 6 valent. vakcína jsou dost zátěž na tělíčko. Příčinou té rýmy může být zánět někde uvnitř, ložiště, které stěr nezaznamená, alergie, cokoliv, co se pak po téhle zátěži může rozvinout. Zdá se vám, že meškáte s očkováním ale píšu vám - nejste jediná, my už jsme taky po dedlinu :/ a je nás takových moc a moc matek.
Počkala bych a pokud bych příčinu rýmy nezjistila, zcela jistě se rýma zlepší v létě, tak bych třeba zaočkovala.. pokud jste očkovací teda. I tělíčko bude větší, CNS zrelejší, lépe odfiltruje 😉

kaddu
8. led 2016

Ockovani se dava uz v porodnici spolu s chemikalii zvanou vitamin k. Ryma muze byt poskozeni zpusobene ockovanim.Uvazovala bych zda-li vubec nekdy ockovat.

luciamala1979
8. led 2016

@kaddu v porodnici se očkuje?

kiasa
autor
8. led 2016

Nás neockovali

kaddu
8. led 2016

Ockuje se povinne v den narozeni. I Vit k co nesmyslne dostava uplne kazdy dite patri do stejny kategorie diky rade chemikalii co obsahuje.

kaddu
8. led 2016

@kiasa vite to urcite? Oni se totiz rodicu neptaji.

kajalka
8. led 2016

@kaddu Proti čemu se očkuje? 😕

anetka1701
8. led 2016

rozhodně bych neočkovala... ta rýma bude mít nějakej důvod a dokud se nezjistí, vakcínu bych nedala - mohla by t ještě mnhem víc zhoršít....

kaddu
8. led 2016

V porodnici okamzite Po narozeni pichnou vit k (mimojine znamy pro neplodnost, ekzem you, alergie a leukemii - mluvime o injekci/kapkach, ne o prirodnim), a vakcina co se dneska picha je mezinarodne zloutenka typu B ale v CR asi uz Jen tubera.

kajalka
8. led 2016

@kaddu Ani žl. typu B (ta je v hexe) ani TBC se plošně neočkuje. K. vit lze v pohodě odmítnout.

kaddu
8. led 2016

@kajalka to je dobre. Vidim ze casu se meni.

sara84
8. led 2016

Dala jsem druhou hexu ted v utery i pres lehkou rymu, syn je v nejlepsi kondici za posledni 3m, a znova od zacatku nechci.Zvladl to dobre, v miste kde zijeme bych se stavu uplne bez rymy nedockala nikdy..

pernile2003
8. led 2016

Ta zadni ryma,pokud neni infekcni, lze zmirnit mickovanim. Ja mickuji dcerku s bronchtidou.