Nechaly jste si píchnout epidurál?

labut
30. srp 2006

Ahojky, zajímalo by mě, jestli jste (nebo si necháte) píchnout epidurál, nebo to chcete bez něj a jaké jsou vaše důvody. Děkuju moc. Mějte se krásně...

jess
10. led 2007

gedren,v tom že to není nijak příšerná bolest,jen utvrzuji(tedy dokud mi malá nečekaně nepadala)pak už jsem to potřebovala.
No a s tím přímo porodem,mě matka i známé ujistili,že když už budu rodit,že to nebolí,že bolí jen ty kontrakce,že pak už to je nic,já bohužel měla tu zkušenost,že kontrakce se daly,ale ten porod,ten byl nejhorší,o nějakých nástřizích a šití nevím,to už jsem byla znecitlivěná 😀 ,takže záleží jak se to vyvíjí.

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
renataku
10. led 2007

ahojky holky, já mám skušenost se spinálem, což je epidurál ve větším množství a podává se při císařském řezu a právě tak jsem bohužel musela rodit i já. Je to zavedení kanily do páteře...na sále mi páteř opíchli umrtvovací injekcí a potom zavedli spinál, takže jsem vůbec nic necítila a zároveň si nenechala ujít příchod našeho drobečka na svět. Byla jsem plně při vědomí, pouze od pasu dolů jsem necítila bolest, pouze doteky, což se dalo vydržet i když to bylo trochu nepříjemné...ale doporučuji, je to zážitek stejný jako u porodu přirozenou cestou a pokud to nejde a musí být provedený císař, tak se nenechávejte uspát a přivítejte miminko na svět ihned v prvních vteřinách...je to krásné..

semi
10. led 2007

u prvního dítka sem epidural nechtěla,člověk neví do čeho jde,byla jsem hrdinka,kdybych věděla co mě tam čeká,nepřemejšlela bych ani vteřinu,(strašně dlouhej průběh,bolesti téměř bez přestávek,gestoza,úzká pánev,ztráta vědomi atd.)je to tím,že každej má porod,bolesti,komplikace,rychlost atd.jiny,asi i prah bolestivosti.Ted si ho dam určitě,hrdinství stranou,vytrpěla jsem si dost,je to na každém z nás,nebudu si připadat méněcenná,dítě 9.měsícu nosíme,porodíme ,šestinedeli,celej život se o něj starame,myslim,že to samo o sobě je dost..pokud si můžu trochu ulevit proč ne..přeji dobré rozhodnutí všem.at tak či tak 🙂 🙂

ijetka
10. led 2007

Ahojda ten kdo vymyslel epidurál by měl dostat nějakou cenu! Já jsem si ho nechala píchnout a super. Porod byl dlouhý a po epidurálu jsem si aspoň trochu odpočinula. Souhlasím se semi 😀

apricots
8. bře 2007

Ale vždyt se to místo, kam se ta hadička pak vpichuje místně umrtví, takže by to nemělo bolet vůbec...Mě dokonce v porodnici přímo řekli, že ho nabízejí a že je to dobré pro maminu i plod - nedojde totiž strachem nebo bolestí k tzv.stresové reakci a ta je špatná pro miminko.

maryja
8. bře 2007

Ja som šla do porodnice s úsmevom na tvári, celú noc som preležala. O siedmej mi ale pichli vodu a potom bolesti začali... do desiatej sa už nedali vydržať a moje hrdinstvo skončilo. Kričala som bolesťou a veru som prisla o EPI, pichnutie vôbec nebolelo - nesmela som sa pritom hýbať. A bolesti na 50 minut stlmili, ale cítila som ich hodne, ale dali sa predýchať. Potom pred jedenástou to účinkovať prestalo, ale to som už rodila a 11,20 bolo po všetkom. Takže ani pôrod sa tým nepredĺžil. Ani hlava nebolela... a to som potom bola ešte v narkóze, čo ma šili. Asi to prežíva každý inak. Ja som na bolesť hodne citlivá, ale určite trhanie zubu, je horšie... jak porod. A pri ďalšom porode si určite EPI dám pichnúť. A asi záleži na nemocnici, či ho pichajú na začiatku, alebo aj pri tých silných bolestiach. Mne ho pichli v pohode hodinu pred porodom. Dievčatá nebojte sa, fakt sa dá rozhodnúť i na porodnom boxe, či si ju pichnúť dáte - záleží od bolestí... ja to poznala až keď tie bolesti prišli.

p.pravec
16. črc 2008

Ahojte holky, já mám porod už úspěsně za sebou. Chtěla jsem vždy císař, bolesti jsem se bála, ale vše bylo nachystané na spontánní porod a taky mi praskla voda, takže nebylo zbytí. Bohužel jsem chytla hned kontrakce po dvou minutách a 4 hodiny jsem se trápila, nepomáhala ani vana, nic. Bohužel neumím zvládat bolest a dýcháním to moc ovlivnit nešlo. Byla jsem ráda za epidurální analgézii, která mi to hodně ulehčila, člověk se víc uvolnil a rychleji jsem se otvíral. Bohužel tlak na konečník byl opravdu velmi bolestivý, navíc prcek nesestupoval, takže jsem si opravdu užila. Nakonec jsem ale mohla tlačit a opřela jsem se do toho s vervou a pracek byl za osum minut venku. Ale těch skoro 8 hodin, 4 hod. s epiduralem stálo za to. Navíc jsem měla obrovské šití, protože se mimino se narodilo bličejem nahoru a docela mě potrhalo. Musela jsem absolvovat i plastiku hráze, vůbec si ale nedokážu představit že bych to celé absolvovala bez epidurálu, i tak to bylo docela hrozné, nicméně výsledek stál zato. Mimi se má k světu a je mé velké štěstí. Miga

romca3
16. črc 2008

Ahoj holky, tak já jsem rodila po 10 hodinách porodu akutním císařem v celkové narkóze.Naší holčičku jsem viděla jako poslední asi 7 hod po porodu. Pokud budu muset přiště zase na císař tak bych chtěla určite epidurál a vychutnat si trochu to zrození.

zuzik03
17. črc 2008

romčo, já to měla podobné, kuchli mě po 11 hodinách, ale dovolili mi jen místní umrtvení. nicméně jsem byla tak mimo, že si jen pamatuju, že mi řekli, že je to holka a ani nevím, jestli mi ji ukázali, jestli jo, tak si to nepamatuju, takže jsem si to zrození stejně nevychutnala 😉

já šla k porodu silně rozhodnutá epidurál nechtít, měla jsem panickou hrůzu z napichování páteře. po pěti hodinách silných kontrakcí jsem si o něj nakonec řekla, jenže mi ho nemohli dát, měla jsem nějakou blbou krev (před porodem jsem byla nemocná). takže mě překvapilo, když mi pak místní umrtvení nabídli na císaře a to jsem toho ráda využila, po té době mi bylo píchnutí mezi obratle úplně ukradené 😉

mamamima
17. črc 2008

Ja patrim k tým šťastnejším, kt. mali vdaka epi krásny porod a spomienky...nahovorila ma na to moja teta, je primarka na ARE, takže tam bola aj ona a vobec to nebolelo...ani hlava ma potom nebolela, nič...takže ja to odporúčam...

lenkabu
17. črc 2008

Epidurál mi přijde hodně dobrej když jde o CŘ,maminka si ten porod aspoň trochu vychutná.Ale jet do porodnice s tím že ho chci mi přijde dost zbabělý.....žena by měla být schopna porodit dítě bez oblbováků.Pěkně to napsala gedren na první stránce..když se živočišný druh není schopen rozmnožovat přirozeně,je to s ním na povážení.Chtít dítě,ale žádnou bolest při porodu?Vždyť je to přirozené.

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jirik.k
20. črc 2008

ja jsem rodina 13h a uz od zacatku jsem mela sileny bolesti a tak jsem si epidural pichnout nechala.pichli mi to ve 12h a do pul 3 jem mela klidek, ze jsem i usnula.pak se vratili zase bolesti a to mi pridali zbytecek,to uz nebylo takovy,ale pomohlo to urcite.

kitty68
20. črc 2008

no tak ja teda nevidim zadny duvod proc bych mela trpet kdyz nemusim ze jo 😉

ja js mela cisare takze js mela spinal block, ale predtim byl i epidural 😀

anke
20. črc 2008

ja jsem taky mela epidural, nechtela jsem ho, ale presne jak pisete - pokud jde vse ok, tak se to da - hodne kontrakci jsem prodychala, ale po x-hodinach a pri nalezu, ze se vubec neotviram a bude to na dalsich x-hodin jsem si o nej rekla ... zakazali mi vsechny ulevove polohy, protoze mi otekaly porodni cesty - prodychavat nekolik hodin kontrakce v leze s balonem mezi kolenama a se sondou na brise je fakt mazec ... nakonec to bylo dobre, protoze kdyz doslo na akutni cisar - tak jen pripichli nejake anestetikum a slo se na sal - pri vedomi ....

ja kdybych se jako zivocisny druh rozmnozila prirozene, tak jsem mrtva ja i dite - vivat moderni medicine 🙂

lenkazdenek
20. črc 2008

Tak já jsem si ho nechala taky píchnout,pořád jsem váhala,jelikož jsem od dopoledne měla jen takový slabší kontrakce tak jsem si furt říkala že to zmáknu,ale jak přicházel večer bylo to hustší a hustší a od 3 hodiny raní jsem jim lezla v porodnici po zdi konrtakce po 1 minutě),takže jsem si ho nechala píchnout při 5,5 cm a byla to nepopsatelná úleva 🙂 navíc mi to pak přišlo vše strašně rachlý a porod jako takový byl fakt super a že bych potom nebyla v pohodě se mi nezdálo,naopak jsem se cítila super a na to že jsem celou noc nespala i odpočatá 🙂
Já jsewm za epidurál opravdu vděčná a myslím,že každá pomoc (pokud teda nják neohrožeje matku nebo dítě je dobrá) jo a ještě jedna věc,v těhu jsem byla zastáncem přirozeného porodu a nakonec jsem nechtěla nic jiného než ležet a ve sprše mě bylo ještě hůř 😒

pebi
23. led 2009

já jsem epidurál měla a díky němu jsem se rychle otevřela... jak vás tak čtu, tak se mi zdá, že se ženské dělí na několik kategorií - hrdinky, které, to samozřejmě zvládnou bez něj, "zbabělé" mamči, které se bojí bolesti, pak ty, co jim epi nepomohl od bolesti (= nezabral)... zároveň píšou, že do dvou hodin od podání porodily...
to je můj případ, mně nezabral od bolesti, bolelo to celou dobu jak sviňa, ale kdo ví, jak by to bez něj dopadlo, měla jsem stahy po 2-5 minutách 12 hodin a za celou dobu jsem se "přirozenou" cestou otevřela jen na 1cm, pak dalších 6,5 hod. kontrakcí to bylo na 4cm, pak epi a najednou jsem mohla jít tlačit, takže já jsem za něj vděčná, protože i pro to miminko není dobré, když se potřebuje narodit a nemá volnou cestu...může se stát cokoliv a mimčo může mít doživotní následky jen proto, že porod trval o několik hodin déle 😉

petra.vavra
23. led 2009

já jsem epi nechtěla, po 6 hodinách a 3 cm otevření už chtěla a byl mi doporučen, ale nenapíchli mi ho, nešlo to, prý mám natolik pevné svaly okolo páteře, že skrze ně nešla projít tou jehlou... 😲 , každopádně jsme porodili normálně a je pravda, že už za hodinu jsem o žádné bolesti nevěděla... mě tedy osobně byla už hodně nepříjemná ta injekce na umrtvení a pro manžela to byl nejhorší okamžik z porodu, když to viděl, jak to zavádějí, takže příště vím, že nemám šanci a půjdem do toho opět přirozeně, už se "moc" těším 😀

petronelie
23. led 2009

Já jsem zbabělá ....

verbalinka
23. led 2009

Ahojky,
já jsem byla zastánce přirozeného porodu a měla jsem porodní plán. Nechtěla jsem epidurál a žádné zásahy. Ale ta bolest byla tak neskutečná, že už na příjmu jsem žádala epidurál. Nabízeli mi píchanec do zadku proti bolesti, ale bylo mi jasné, že to by pro mě bylo málo. I když epi fungoval jen hodinu, potom se vrátily tak 80% bolesti, a pak už mi ho nemohli dát kvůli 2. době porodní, tak díky za něj. Bez něho bych neporodila. Opravdu. A to nejsem žádná citlivka. U zubaře vždy bez znecitlivění, bolest vydržím. Ale tohle se nedalo.
Ale samozřejmě záleží na každém, zda do toho půjde. Nejlepší je nechat to na samotný porod. Počítat s tou možností, a potom se rozhodnout na místě. A po porodu jsem byla lehce omámená a 6 hodin jsem nemohla chodit, protože se mi motala hlava. Ale jinak vše ok 🙂

Přeju krásné porody, ať už s epi, nebo bez 😉

bertica.h
5. bře 2009

Ahojte.Kedže za pár týždnov budem rodiť svoje druhé dievčatko..spomínam často na moj prvý porod.

Hned po práchode do proodky som povedala,že chcem epidurál.
Ked som bola dostatočne otvorená a uznali za vhodné,pichli mi ho.
Lenže..moj porod sa vobec nepodobal tým epidurálovým.Nohy som cítila,všetko som cítila..omdlievala som bolestou..a ja stále neviem či mi bola pichnutá malá dávka,či som to tak intenzívne prežívala,či to bolo pichnuté neskoro..nebola som cievkovaná,2hod.po porode som s pomocou sestry zašla na pokoj,nohy som uplne normálne vnímala,akurát sa trocha triasli 😀 😀

myslíte si,že to bol norm.porod s epi?
Mali ste neiktorá taký?
Všade kde čítam,porod s epi síce bezbolestný nieje(ja viem..taký ani neexistuje,štatie musí byť vytrpené)..ale zasa to,čo som mala ja mi príde ako norm.porod bez anestetika..☹
Ďakujem pekne

aponchie
6. bře 2009

ja pri epi citila vsecko teda i bolesti krece stahy proste vsecko a navic mam zvysenou citlivoast na bolest takze sem trpela jak kun nicmene pak trosku zabral,ale doplnit nemohli pac byla hlavicka videt nemelo to cenu a navic me uz to bylo sumak 😀 a nyni mam epi indikovanej ze zdravotnich duvodu takze doufam,ze si ho nebudu muset platit ,stoji 1400u nas 😝

bertica.h
6. bře 2009

1400kč?ja som mala zadarmo,aj teraz bude,ked bude zadaro.Niektoré nemocky to maju akože nadštandard..iné nie..

aponchie
6. bře 2009

poprve byl zadara a ted stoji 1400 450 stoji otec u porodu 120yal gel a za pobyt v nemocnici dam ja 60kc na den ne?mala uz je snad od kvetna zadara jak rikali takze porod je celkem draha zalezitost 😝

lenkabu
6. bře 2009

magda27 má pravdu,epidurál hodně zvažte není to legrace a ne každej to umí píchnout 😉 nejsem zásadní odpůrce,ale anipříznivce plošného napichování.Někdy to ale opravdu pomůže.

Snad nikoho neurazím ale musím napsat že je naprosto v pořádku že je placený pokud je indikací "jen" bolest...........proč by vám měla nemocnice zavádět drahý epidurál jen na přání a zdarma pokud není lékařská indikace?

aponchie
6. bře 2009

klidne at se plati,ale jednotna cena vsude..

lenkabu
6. bře 2009

apon:měla by být........rozdíl je v tom jaký podíl na epi si nechají proplatit..ti tvrdší plnou cenu,někde část 😉

kozimura
6. bře 2009

Já jsem taky cítila vše.Nejdřív jsem epi stále zvažovala,ale při 11.dnech přenášení,bolestech od půlnoci 9.3.až po silných bolestech od poledne 10.3.to nevydržel manžel a chtěl,ať mi ho píchnou.Nelituji.Malá nesestupovala a podle slov lékařky mi sice nepomohl na bolest,ale uvolnily se mi díky něj porodní cesty a malá šla ven.

aponchie
6. bře 2009

lenkabu proto at je jednotne zaplacenej vsude jinak je to nefer

kozimura me pomohl od mejch zdr.obtizi pri porodu celkem dost ,ale od bolesti moc ne 😲

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru