Nechaly jste si píchnout epidurál?

labut
30. srp 2006

Ahojky, zajímalo by mě, jestli jste (nebo si necháte) píchnout epidurál, nebo to chcete bez něj a jaké jsou vaše důvody. Děkuju moc. Mějte se krásně...

janinapec
31. srp 2010

@jasekd po tom roce, by to snad mohlo být lepší, nevim 😉, je fakt, že já mám holky 6,5roku od sebe. Jo, je fakt, že těch 25 hodin rozdílu v délce porodu bylo dost znát a podstatně jsem se po tom druhym cítila celkově líp, nebyla jsem tolik unavená a byla jsem i pohyblivější (což asi lze přičítat kvalitnějšímu šití) 🙂

weri1
31. srp 2010

@kaaatinka pro mě bolest po císaři byla horší jak kontrakce

jasekd
31. srp 2010

@simi.w Je to retroverze-flexe, znamena to, ze deloha je jakoby vic v zaklonu, vzprimena, normalne je naklonena dopredu.

simi.w
31. srp 2010

@jasekd Takže kvůli tomu RVF bývají křížové bolesti ? Já jsem je právě měla u obou porodů a říkala jsem si, že ty křížáky jsou pěkné svině 😝

jasekd
1. zář 2010

@simi.w jojo, rika se to,a u obou jo? Tak to jsi me nepotesila 😝 Taky byva bolestivejsi MS a muze se hur tehotnet, coz ted napodruhe u me neplati, tak treba se srovnala 😀

simi.w
1. zář 2010

@jasekd jo, právě u obou porodů jsem měla křížové bolesti 😝 , ale snad to není pravidlo, já jsem otěhotněla hned a koukám k tobě do profilu, že u tebe to taky šlo jedna radost 😀 😀 takže se ti děloha určitě srovnala 🙂 😀

jasekd
1. zář 2010

@simi.w poprvy to trvalo a s lecbou, ted hned, tak treba je to dobry znameni...

kaaatinka
9. zář 2010

@weri1 no tak je fakt že ta bolest je pak mazec docela...si pamatuju jak měna jipce po vzbudila taková sestra která vypadala jako Rambo a chtěla po mě at se posadím, když jsem bolestí hmátla po její ruce jako po opoře tak mě zdbla a ucukla a že to musím zvládnout sama..to mě docela naštvala v tom stavu... a pak jsem se musela jít vyčurat 😝 a pak ještě vyndávání drenu od nějaké snad 18 leté holčiny která te dělala poprvé... to jsem myslela že ji prohodím oknem!!!!

weri1
9. zář 2010

@kaaatinka na mě naštěstí sesra byla hodná, já to napoprvé nezvládla tak mi dali menší dávku epi a za hodinku přišla znova a to už jsem musela, ale i přes ten epi jsem myslela že chcípnu a opravdu jsem se z toho dostávala 3 týdny

kaaatinka
9. zář 2010

@weri1 no já se fakt ani nedivím, ta bolest byla pekelná... i když já to vesměs všechno zaspala

weri1
9. zář 2010

@kaaatinka já dostávala čípky na bolest a doma jsem spala v polosedě bála jsem si lehnout. 🙂 nikdy jsem nevěřila že mi bude někdy tak dobře jako teď 🙂

kaaatinka
9. zář 2010

😀 jj pak až je to úleva 🙂 tak hlavně že už to máš za sebou 🙂

terak
9. zář 2010

Vcera jsem potkala kamaradku, ktera sla zrovna za sestrou do nemocnice. Byla na operaci a nechtela jit pod celkovou, tak jidali epidural... byla to easy operace a misto toho aby byla doma, tak uz pet dni lezi v nemocnici, zvraci, neji, ma migreny... Takze jen voda na muj mlyn a dalsi podpora pro rozhodnuti nedat si epidural :D

Jeste navic ji tam vytikal ten mozkomisni mok, takze ji tam museli davat nejaky krevni step nebo co... Chapu ze se nepovede tak jeden epidural ze 100, ale asi se mi nechce to riskovat :(

didi07
25. zář 2010

@terak - komlikace jsou ale velmi časté i u celkové narkózy - moje mamka dostala celkovou narkózu v květnu, tři dny poté zvracela a hlava jí bolela ještě dva měsíce poté..., záleží na reakci organismu na obsažené látky a obávám se, že sestra tvé kamarádky jednu variantu ze dvou musela zvolit, pokud nechtěla zákrok zaživa.

já epi měla (a chci zase, pokud nebudu rodit zvlášť překotně) a dvě hodiny po porodu jsem se osprchovala, vyčůrala a odešla na pokoj - a za další půlhodinu na chodbu na kafe bez kofeinu 😉.

berryl
29. zář 2010

ahoj první dítě jsem rodila bez epiduralu, otevřela jsem se během hodiny o 7cm a už bylo pozdě, tak nějak jsem si říkala, že bych si ho i nechala píchnout. Nakonec jsem to zvládla, bolelo to, ale je to prostě jiná bolest, která po porodu okamžitě ustoupí a člověk zapomene!!! Záleží na okolnostech jak dlouho rodíte atd. maminky je to na každé z vás, já se v lednu chystám rodit druhé dítě a zatím jsem rozhodnutá jít do toho opět bez epi. ale kdo ví jak se všechno semele a třeba za něj budu nakonec ráda

granta
12. led 2011

Já můžu epidurál doporučit, opravdu velká úleva. Vzhledem k dlouhému a opakovanému šití jsem moc ráda, že jsem do toho šla. I tak jsem si po vlastním porodu užila až až... Žádné komplikace s podáním epi nebyly. Určitě bych do toho šla příště zase. 😉

renina66
13. led 2011

Slysela jsem,ze po epiduralu muzes trpet bolestma hlavy 😒 je to pravda?

beruska24.9.
13. led 2011

@renina66 - rodila jsem plánovaným císařem (obrácená poloha) a zvolila jsem epidural. Druhý den ráno mě sestra donutila rychle vstát z postele (končila ji směna a chtěla vypadnout domů) a to byla chyba - spustilo to hrozné bolesti hlavy. 3 dny v hlavě tisíce permoníků 😠
Ségra rodila také císařem, ale akutním (malý omotaný v pupeční šňůře) a pak zase dva měsíce po porodu omdlívala. Prý díky špatně píchnutému epiduralu.
Jinak se mnou na pokoji byla mamina, rodila také císařem a ta byla naprosto v pohodě. Takže fakt je to asi člověk od člověka 😉

meleri
14. led 2011

já rodila taky císařem a měla jsem lokální umrtvení ale ono to není ten pravý epidurál je to myslím spinál. já bych už do toho nešla kvůli mé skolioze, doktor mě to píchal mockrát a ke konci už jsem brečela jak to bylo nepříjemné. už bych to nechtěla zažít a doufám že budu moci porodit normálně a bez tohoto...ale myslím že když máte páteř v pořádku tak určitě není problém!

pajinka111
27. led 2011

ahojky holky 😉
pořád přemýšlím jestli si mám nechat epidurál píchnout,protože ten porod co jsem prožila,už bych prožít nechtěla,většina maminek na porod vzpomíná dobře,ale já z něj mám hrůzu..
Rodila jsem před 12lety v porodnici kde všechno co nejvc se nechávalo na přírodě..těhotenství jsem měla bez problémů,teda ze začátku bylo udržované..asi 3 dny před porodem sem měla hodně silné poslíčky,které denně zesilovaly,pak večer ze mě něco vyšlo,měla jsem stahy,tak sem si říkala,že je to asi ono..v porodnici mi řekli,že je to zatím jen hlenová zádka s krvý-ta mě trochu vyděsila,ale na monitoru to ukazovalo že mám hodně silné stahy,tak si mě tam už nechaly,nic příjemného..kolem mě to naříkalo,maminky rodily jedna za druhou,já že jsem prostupná pouze na jeden prst..to bylo asi 22 hod večer,měla jsem pořád stahy,které se mírně stupnovaly,asi v 2.30hod mi praskla voda,tak sestra mě poslala do sprchy,že to asi začne..stahy byly o dost silnější,ale né nijak dramatické,do sprchy jsem dostala balon a chodila mě sestra kontrolovat,mezitím dozazil můj partner,tak sme šli na pokoj-takový utulný porodní box..bolesti byly čímadál silnější,v 8 hod rána jsem byla otevřená pouze na 2 prsty,neptali se mě na epidurál,ani nic nepodali,ale pak přikaždé kontrole čípku mi zavedli něco železného nezi nohy a roztahovali mi čípekmněkdy pouze prstem..bylo to hrozně bolestivé,většinou to dělal doktor nebo sestřička,ale občas i žákynka,nebo jak sem jim říka,od té to bolelo hrozně moc..pokládali mě na bok nebo sem slízala skákat na baloně,ještě ve 13hod jsem byla pouze na 3 prsty,bolesti už hodně veliké,ktomu ještě křížové bolesti,už sem byla hodně unavená a vyčerpaná v 15hod že jsem otevřená na 5cm,což bylo pořád hrozně málo,bolesti se stávali nesnesitelnými,asi v 15.30hod že jsem na 6 cm a že mám zkusit jít na wc se vymočit,došla jsem s partnerem poze ke dveřím,začalo mě to nutit hrozně tlačit,nešlo to už prodýchávat,mimi chtělo ven,tak zpět na kozu,tam mě daly na bok,dostla sem šílenou křeč do nohy a do boku,sestře sem to říkala,ale že prý se nesmím tak propínat..začít tlačit jak řekne doktor..asi 3 x sem zatlačila a najednou úplně ustaly stahy,čekalo se a pořád nic,tak doktor říkal,že se to někdy stane,že kontrakce ustanou,tak budu tlait jak mi řekne..tlačila sem párkrát,pak sem stratila vědomí, za chvilku mě probrali a já pokračovala v tlačení,ale myslela sem že miminko snad nikdy nevytlačím,v 16hod se narodila konečně vytoužená dcerka-teda dle UTZ to měl být kluk 🙂 ..ovšem měla zlomenou klíční kost,ikdyž byla maličká 48cm a 3005g,já byla potrhaná,měla jsem 18 stehů,i to šití bolelo,asi tak 5 prvních stehů sem moc nevnímala,pak to už fakt bolelo..až bylo po všem tak se mi ještě udělalo zle a zvracela jsem a to jsem nic nedostala,teda krom trochu čaje..takže vidina takového porodu mě vážně děsí a už se mi to pomalu blíží...

berenika39
27. led 2011

spinál a epidurál je něco jiného!!!!
ve spinálu se dá operovat - císař nebo cokoliv jiného (mě takhle šroubovali kotník hodinu a čtyřicet minut, pohoda🙂)))
http://www.hanakova-gynekologie.wz.cz/9_10.html

epidurál je pomoc při přirozeném porodu
třeba tady
http://zena.centrum.cz/rodicovstvi/tehotenstvi-...

luciebx
27. led 2011

ja osobne mela cely tehu hruzu z toho ze mi budou pichat epidural.. ta predstava te jehli do zad a tak podobne.. me proste mrazila a modlila sem se k bohu aby me to nepotkalo.. nakonec sem mela tak suprovy porod do vody ze sem vubec nic nepotrebovala.. jen takovy dychatko na tlumeni bolesti.. neco jako rajsky plyn.. ale jen ze zacatku pri tlaceni mimi sem uz nic nemela a jela sem na ostro..

luciebx
27. led 2011

@pajinka111 pane boze ja ted ctu tvuj prvni porod.. proboha jak te mohli nasilim roztahovat klestema? to snad ani neni mozny.. je fakt je to hodne let dozadu ale ble.. je mi zle.. na me nekdo pri porodu sahnout jinak nez kontrola a pomoc pri mimiskovi tak mu asi useknu ruku.. ja asi byla jedna z tech stestenych.. porod do vody.. uplne uvolneni.. zadna krev.. zadne natrzeni.. zadne siti.. a 17 hodin po porodu sme jeli domu.. proste uzasny.. ani sem nedosla domu a vzali sme psika na prochazku s kocarkem .. no pak uz sem se unavila a sli domu.. a pak zacalo to vse okolo.. starosti starani.. prebalovni, kojeni a tak.. 😀 😀

sofieanna
28. led 2011

ahoj, ja jsem mela epidural..chtěla jsem ho..bala jsem se bolesti a kdyz nemusim tolik trpet tak proc ne... mela jsem porod v pohode....ve 3 odpo mi praskla voda, ve 4 jsme byli v nemocnici, sli jsme na pokoj, na monitor , az tam jsem zacala citit maly bolesti, ale bylo to v pohode, pak jsme sli na sal, bolesti furt v pohode a tak mi dali kolem 6 epidural a pred osmou byl malej na svete, nic skoro nebolelo, po tom epiduralu jsem se uplne otevrela...byla jsem bez nastrihu, proste v klidu 🙂

fil
28. led 2011

Ahoj,
nevím jak poradit, sama se teprv chystám k porodu prvního dítka. Jen muj názor je ten, že pokud si necháme ulevit u zubaře anestezií, tak proč ji nevyužít i při porodu? I tak to dá jistě zabrat, ale proč si to aspoň trochu nespříjemnit a užít si ten nezapomenutelný zážitek i s přítelem.

ivasad.
28. led 2011

Ahoj, pokud porod postupuje jak má, tak bych si epi nedala, někdy se stane, že se to tím zpomalí. Já teda měla rychlovku porod, ani to moc nebolelo - čekala jsem to mnohem horší 😉 Nedostala jsem naprosto nic - ani proti bolesti, ani oxytocin - šlo to jako po másle. Ale měla jsem štěstí, je jasné že když se někdo trápí x hodin a nález pořád nic moc, tak není na škodu si epidurál nechat píchnout a trochu mezitím nabrat sílu 😉

ined77
28. led 2011

ahoj 🙂 ,
tak já po zkušenosti se chci epi vyhnout 😅 .mně ho píchli v dobré vůli, ale pozdě...téměř ihned po napíchnutí se rozjel naplno porod, takže žádná nutná chvilka klidu se nekonala a dopadlo to tak, že mi 2 dny unikal mozkomíšní mok, nemohla jsem stát, sedět, prostě nic a následné obtíže trvaly i po příchodu domů.po těch dvou dnech mi dělal anesteziolog tzv. záplatu...napíchl to samé místo znovu.
u mě to teda vše bylo zkomplikované tím, že jsme o miminko přišli, takže v kombinaci ještě s psychikou to bylo celkové peklo ☹ .
další porod našeho chlapečka proběhl bez epi, byl vyvolávaný, bolelo to, ale bylo to i tak super 😉 .bez nástřihu a malý byl od zavedení tablety venku za 3.45 🙂 .porod holt bolí...ale jasně vím, že ani tentokrát do epi nepůjdu 😉 .
ale určitě bych to nikomu nevymlouvala...každý je stavěný jinak a někomu to může opravdu pomoct, aby z porodu neměl jen děsivé vzpomínky 😉 .

terak
29. led 2011

Ahoj holky, tak prispeju svoji troskou do mlyna ...

Jeste pred par mesici jsem mela jasny nazor - epidural v zadnem pripade - ze vsech duvodu co se tu psaly. Pak jsem nazor uspesne zmenila. Byla jsem objednana na vyvolavani, nastesti asi 18 hodin pred tou vyvolavackou mi zacaly prirozene kontrakce. Po 18ti hodinach jsem byla otevrena na 1 cm. Jako ... snest se to dalo i kdyz to bolelo jako prase 😀 Pak se me PA byla zeptat na epidural, ten jsem odmitla. Rekla, ze prijde za hodinu. Zavedli mi tabletu a to co nastalo, tak to byl fakt mazec. Podle PA to byly ty opravdove kontrakce, ktere vedou k porodu. Mlatila jsem pomalu hlavou o zed, brecela na zachode, dozadovala se cisarskeho rezu a byla jsem uplne hotova, vystavena a hlavne priserne zoufala, ze tohle nikdy nemuzu zvladnout. Jako na to vas fakt nikdo nepripravi. Pak prisla po hodine, ze jsem na 3 cm a ze pokud nechci epidural, tak at se pripravim na nekolik dalsich hodin, ze to postupuje pomalu. Takze jsem si ho samozrejme pichnout dala. Nic prijemneho, ale rozhodne to nebylo to nejhorsi z porodu. Jen me prekvapil ten tlak pri pichani, ale nebolelo to. Byl to jen opravdu silny tlak. No a do peti minut jsem v klidu sedela v posteli, byla jsem schopna vykladat si s manzelem, psat sms, byla jsem klidna, mohla jsem si chvilu oddechnout. Vubec jsem necitila vysetreni, ktera do te doby byla dost neprijemna. PA mi i pichla vodu, aby se to urychlilo a aby malemu treba nezacaly padat srdecni ozvy, protoze uz jsem fakt rodila dlouho. Pichani vody jsem taky vubec necitila.

Mezi epuduralem a porodem byly asi tri hodiny, ktere jsem odpocivala a v klidu jsem se pripravovala na porod. Ten probehl behem 40ti minut. Diky tomu, ze jsem nemela tak priserne bolesti, jsem se dokazala soustredit na tlaceni. Nevydala jsem ani hlasku, nebyla jsem natrzena a diky tomu ze jsem tlacla ze vsech sil, tak mel maly krasnou hlavicku, prosel fakt rychle.

Vedle me rodila pani, ktera epi evidentne nemela a s prominutim rvala jako tur. Nemyslim to ve zlem, nedokazu si predstavit co prozivala a opravdu ji obdivuji, ze porod zvladla prirozenou cestou. Ja priznavam ze jsem srab, spatne mi je i ze zubare a nebyt epiduralu, tak to byl asi nejhorsi zazitek v mem zivote. Jen skoda, ze to tak rychle vyprchalo a poporodni vysetreni a siti asi sesti stehu jsem si uzila naplno. FUJ 🙄

terak
29. led 2011

JInak kdyz si tak vzpominam, pro tu PA to musel byt zazitek, kdyz me tam nasla brecici a totalne hysterickou, jak sedim na zachode a dozaduji se cisarskeho rezu 😀 😀 😀

terkaz
29. led 2011

Ahojky, muj nazor: pokud se porod vlece tak jako ten muj prvni ( 21 hodin v bolestech) a nepostupuje, tak ano- epi mi moc pohohl k otvirani. A byl aplikovan ve spravnou dobu, takze zadne problemy potom nebyli...Ale pokud jde porod tak pekne sam jako ten muj druhy, tak je to myslim zbytecny ( 4 hodiny bolesti), neco se prece vydrzet da 😉 Papa 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru