Nechaly jste si píchnout epidurál?

labut
30. srp 2006

Ahojky, zajímalo by mě, jestli jste (nebo si necháte) píchnout epidurál, nebo to chcete bez něj a jaké jsou vaše důvody. Děkuju moc. Mějte se krásně...

terak
29. srp 2010

@aleachim Pro me je epidural natolik zavazny lekarsky ukon, ze rikat si o nej "preventivne" mi prijde jako opravdu nesmyslne. Srovnatelne zhruba s tim, jako bych si vybrala cisare, protoze nechci byt natrzena a hojit se. Nezlobte se na me, ale je to proste muj nazor. Nechapu, pokud jsem zdrava a porod probiha normalne, proc by se neco takoveho melo pouzivat.

@shaula Asi jsem ovlivnena celkovou vychovou... babicka byla priserny hypochondr a mamka k doktorovi jde az kdyz je na umreni. To jsem asi zdedila po ni 🙂 A ne, na bolest zubu prasky neberu, jdu k zubarovi at to vyresi 😉

aleachim
29. srp 2010

@terak já jsem jen polemizovala s tím, že žena pod epidurálem byla jak sfetovaná a nevěděla, kdy tlačit. To při správně aplikovaném epidurálu není pravda. Pokud jde o neshodu v případě bolesti, tak to se hold neshodneme 😉 . Jen mi přišlo hodně odvážné tvrdit, že když někdo nechce prožít bolest, nemá si dítě dělat.

Konec konců, když jsme se dostaly k těm zubům🙂, když ti budou zub trhat, necháš si píchnout injekci na bolest? Já ne, nedělá mi to dobře, ale znám spoustu lidí, co by bez ní ten zákrok nepřežili a přitom to není zdaleka taková bolest jako při porodu, dá se v pohodě vydržet a není žádný důvod jí dávat mimo toho, že to pacienta ušetří před bolestí.

terak
29. srp 2010

@aleachim Ano, dalo by se to srovnat s kamaradkou, ktera perd beznym osetrenim zubu vyzaduje lokalni umrtveni = naprosto zbytecne, stoji ji to vic penez, boli to vic, nez samotny pripadny zakrok.

blanka.k
29. srp 2010

Ve čtvrtek odpoledne mě přijali na porodní sál, poslíčky jsem měla od 26tt, od 37.tt kontakce na monitoru na 100, ale neotvírala jsem se, takže bolesti mě nemohly rohozdit...s tímto pocitem jsem šla rodit, a že epidurál nechci, ale že když bude nejhůř, tak se mu bránit nebudu, ještě v pátek jsem vtipkovala s PA, že některé přijdou na sál a hned řvou o epidurál. V sobotu pátek kdy mi dali vyvolávací tabletku už č.5, injekce do žíly a píchli vodu jsem hodně rychle změnila názor! 😀 Po pár hodinách, kdy do mě rvali vše možné, roztahovali mě rukama atd. mi PA nabídla, že fakt mi bude po epidurálu líp, odešla , že za pár minut je zpátky, já po asi 30 min. řvala na manžela, kde je ta Kráááááva PA s tím epiduralem, nevím, jak by to vypadalo bez něj, ale přišlo mi , že mi vůbec nepomohl, úlevu jsem necítila žádnou 😔 Bolest mi teda vůbec nešla do břicha , ale křížů, taky jsem byla hnusně zfetovaná za ty 3 dny vším možným, zvracela jsem, klepala se jak při epil.záchvatu zimnicí a za těch cca 60 hod. spala jen 2 hodiny, po neúspěšním tlačení byl nakonec akutní císař, a epidural mi nechali v zádech,. Když jsem se probrala z narkozy, vůbec nic mě nebolelo...jenže po několika hodinách jsem se chtěla posunout po posteli a spadla mi noha z postele a zjistila jsem, že ji nějak neovládám. Sestřička mě sprdla, že jsem to neřekla dřív (no nějak mě opravdu nenapadlo se hned po procitnutí posuovat po posteli), protže mi zrovna nesla další dávku , tak mě odpojili a musím uznat, že na jizvu epidural účinkoval 100% 😔 I přes infuze proti bolesti to prostě dost bolelo , nebo spíš teda to bolelo si jak má , když vás "rozkuchají",ale s tím epidurálem jsem necítila ani ťuk 😉 Pokud ještě někdy budu rodit, tak se mu už extra bránit nebudu 😀

terak
29. srp 2010

@blanka.k Blani tak toto byl zrovna dost opravneny priklad 🙂 To bych si mozna ten epidural uz napichla i sama 😀 😀 😀

blanka.k
29. srp 2010

@terak já se vždycky smála v TV jak ukazovali porod, jak baba ječí, nadává manželovi, atd. 😀 Pak jsem nakonec na manžela křičela, ať na mě nesahá atd... 🤐 Poslední hodinu mi bylo tak zle, že jsem ani nemohlamluit , jen jsem vrtěla a přikyvovala hlavou...ještě že, protože to co se mi honilo hlavou, kam jsem ty PA a doktory chtěla poslat a přitom oni mi jen v dobré víře radili, že 😵 Dlaždič hadr 🤐 Tak od té doby už si z porodů v seriálech srandu nedělám, jsem byla úúúúplně stejná 🤐 🤐 🤐 JInak koukám, že máš v 25tt +8kg, já měla +6,5kg , konečný výsledek +22 (neboli +30kg přibráno , -8 v těhu zhubnuto zvracením atd... 😀 , to jsou ti nenažraní Tomáškové 😀 😀 😀 😀 , tak ať se ti daří!)

jasekd
30. srp 2010

@aleachim Proboha, extrakce zubu je snad jasna indikace na anestezii... Kdyz i pojistovna ji proplaci 😉 Das si EPI u porodu a nenechas opichnout ex? Bud jsi teda drsna zena nebo mas hodne mizerne zuby 😅 Dovolim si tvrdit, ze extrakce zubu napr zdraveho pevneho z orto duvodu bez anestezie bude stokrat horsi nez prumerny porod bez EPI, ted se nebavime o porodu jako mela napr.@blanka.k . Ja rodila 9 hodin, pulka uz fakt drsna, i ja si ke konci zarvala, krizaky nonstop, rucni roztahovani, oxy atd, ale sla jsem bez EPI, a mam za sebou i zminene orto extrakce a to snad nikdo bez anestezie nedela, a pokud bych byla alergik, dam si to udelat v CA. Mela jsem par pacientu, co chteli ex bez umrtveni (viklave zuby, ale i ty umi nekdy pekkne potrapit) a rikali, ze uz nikdy 😀 A i pred jinym zakrokem, pokud si pacienti preji, rada opichnu, a sama bych si napr. velky kaz opichnout nechala. Porod je priroda, prirozena vec (kdyz se nezkomplikuje), zakroky na zubech uz ne a jsme ve 21.stoleti 😉 Po spravne napichnutem EPI neni podle me zenska oblbla, spis je to opravdu dalsima okolnostma, citis tlak, jen ne tolik tu bolest a porod se tim velmi casto urychli. Ja podruhe chci opet bez EPI, ale pokud by se to zkomplikovalo, necham si poradit, lepsi dat si EPI a dotahnout to do konce, nez treba akutni sekce...

aleachim
30. srp 2010

@jasekd zuby mám skvělé, trhali mi jen 8, a to na mé přání. Nenechala jsem si to opíchnout, protože špatně snáším tu látku v injekci - udělali mi to jednou a měla jsem pak 2dny migrénu. To je fakt lepší si to nechat vytrhnout bez opíchání.

Pokud jde o porod, doporučila mi ho lékařka, rodila jsem v 32tt a nevypadalo to nejlépe. Nemyslím si, že epidural by se měl píchat na počkání, ale pořád mi příjde divoké, že když nechceš trpět, nedělej si děti. Výbornou matkou může být i žena, která při porodu nechce trpět.

jasekd
30. srp 2010

@aleachim no tak to jsi fakt drsna, to bych si delat nenechala a ani ja jako lekar bych to bez anestezie delat nechtela... Na EPI mam nazor takovy, ze at si to kazdy rozhodne sam a rozhodne bych poslechla doporuceni lekare, jako ty 😉

weri1
30. srp 2010

@terak mě doporučili epi aby mi změklo hrdlo a taky proto abych si odpočinula abych měla sílu tlačit na závěr, nespala jsem 35 hodin. Nakonec byl stejně císař- pod epi

weri1
30. srp 2010

takže bych ten epidural nezavrhovala. Já prvně byla taky striktně proti, ale teď už mám jiný názor.

terak
30. srp 2010

@weri1 Ale ja nejsem v zadnem pripade striktne proti... jen se mi proste nepozdava soucasny moderni nazor ... jsem tehotna = budu za chvili rodit = necham si dat epidural, protoze kamaradka rikala, ze ji to min bolelo. Je i rada jinych veci, ktere ti proste ulehci zivot, ale taky je neberes jako automatickou vec, ale pouzijes je, az kdyz je to opravdu opravnene a potreba.

weri1
30. srp 2010

@terak no já moc nesdílím tvůj názor. Doba jde dopředu ve všem. Lidi se snaží si ulehčit život ve více věcech. A když epi není nebezpečný tak proč ho nevyužít.

lenkabu
30. srp 2010

terak naprostý souhlas 🙂

shaula
30. srp 2010

@weri1 Souhlasím s tebou 😉 Myšleno obecně. Nicméně já osobně bych na základě svých osobních zkušeností příště (pokud bych ovšem ještě někdy rodila) zkusila bez epidurálu...

weri1
30. srp 2010

@shaula já neříkám jít do epi za každou cenu, ale někdo ten práh bolesti má fakt sníženej.

naty
30. srp 2010

Já sem chtěla bez epi...no, moc to nevyšlo 😀 ...ale ad ulehčování si situace apod. ...proč ne? Já můžu upřímně říct, že sem si při vyvolávaným porodu prožívala taky svoje, nakonec sem s epi souhlasila a absolutně toho nelituju...to, že bych si to náležitě "neprožila" i bez bolestí si nemyslím, vytlačit sem ho musela, nástřih sem taky cítila (bo sem já kr*va zrovna přestala tlačit 😀 )...jen tam prostě nebyla ta bolest na konci, jen tlačení...při smyslech sem byla plně, pokud to můžu posoudit...ale co sem chtěla říct...já mám z bolesti děsnej strach, můj práh není moc vysoko a sem epi vděčná za to, že sem rozhodnutá jít do toho znova a nemám z porodu žádný trauma založený právě na tý bolesti, tudíž vím, že se celý další těhu nebude odehrávat jen v obavách z porodu...navíc sem si díky tomu paradoxně při porodu dost odpočinula, měla sem dost síly na tlačení (tímto vyjadřuju svůj obdiv rodičkám bez epi, protože aby to při těch tlacích ještě bolelo... 😔 ) a opravdu sem si ten porod spíš užila...on ten moderní názor, jak si terak psala, je spíš v tom strachu z porodu a hledání si nějaký berličky, která ti dá naději, že když to nebudeš moct vydržet, tak ti dokážou pomoct, protože ven dítě prostě půjde, ať chceš nebo ne...pochybuju, že většina takových těhulek přijede do porodnice s tím, že hned na příjmu hlásí, aby jim dali epidurál...v těhu to, aspoň pro mě, byla taková psychická vzpruha...

lenkabu
30. srp 2010

Dost rodiček si říká na příjmu o epi,já osobně to moc nechápu a přikláním se k tomu aby si ho plně hradily pokud není lékařská indikace k napíchnutí. Co se týká dlouhých špatně postupujících porodů,dvojčat a cř,tak zaplaťpánbůh za tu možnost 😉

Přirovnání k trhání zubu není přesné, to je patologický stav což porod není a příroda ženy postavila tak aby porod zvládly bez hadiček v páteři 😉

ygreen
30. srp 2010

je to každýho věc, jaký má strach z bolesti, jak bolest zvládá a i jakej má nakonec porod průběh. Pokud tak mizernej jako můj první, tak díky bohu za epi, i když mi nijak valně nepomohl, ale to je o jiném. Každopádně kdyby mi ho při kontrakcích píchli třeba do oka, bylo by mi to fuk, za to uvolnění by mi to stálo 😉

ygreen
30. srp 2010

A kdo nechápe strach z bolesti jiných lidí má omezený pohled na věc. Psychika je záludná a jak tu někdo psal, to jak žena zvládne porod - zda doma, v porodnici, bez epi, s epi, s CŘ, přirozeně, se řvaním, bez řvaní, apod. - neukazuje ani zdaleka jaká bude žena matka.

To že si někdo nechá opíchat pusu před zubařskym zákrokem není snad nic nepochopitelného, prostě má strach z bolesti, nebo z pocitu vrtání, to je jedno, pokud je ochoten ten někdo si to zaplatit a má tak menší strach, tak proč ne? Lepší než aby 2 dny před tím nespal, měl průjem a klepal se strachy.

Osobně si myslím, že předem podepsaný souhlas s epiduralem, je dobrý z toho důvodu, že pacientka si černé na bílém přečte o rizicích i pozitivech a lékaři to mají podepsané a hlavně, v tu dobu by měl být přítomen na oddělení, nebo telefonu anesteziolog, i kdyby preventivně a epi nakonec nebyl vůbec potřeba.

eirin
30. srp 2010

@terak Epidurál naopak porod urychlí, mně ho píchli při vyvolávaném porodu asi po dvanácti hodinách právě z tohoto důvodu (otvírala jsem se závratnou rychlostí 1 cm za 4 hodiny). Při píchání epidurálu jsem dodržovala instrukce doktorky, žádné bolesti hlavy ani jiné komplikace jsem potom neměla (a to normálně docela trpím na migrény). Když se píchne ve správnou dobu, tak potom moc dobře víš, kdy tlačit a jak dýchat, to mi věř.

Ať si zkrátka každý rodí jak je mu libo, já odrodila přirozeně dvojčata a za to, že mi píchli pro nepostupující porod epidurál, se fakt nestydím. Od bolesti mi ulevil asi na čtyřicet minut (celkově jsem rodila 18 hodin).

shaula
30. srp 2010

@shaula Jasně, naprosto s tebou souhlasím. Tu poslední větu jsem měla odsadit, ta nebyla určena už přímo tobě 😉

shaula
30. srp 2010

@weri1 Hihi, koukám, že souhlasím sama se sebou 😀 😀 😀 Už nevidím, na co klikám, samozřejmě jsem svůj předchozí příspěvek adresovala na Weri 😅

kaaatinka
30. srp 2010

já měla první porod císařem a o to víc se bojím teď.... hrozně snáším i blbou injekci...jen když o tom mluví mám slzy v očích a asi tí zní blbě ale nejradši bych zase císařem. Prostě blbě snáším bolest a mám i strach že bych byla zlá na ten personál při porodu. Z toho důvodu tam u toho nechci ani chlapa ani nikoho jinýho.

janule11
30. srp 2010

Ahoj,našla jsem náhodou tuhle diskuzi, přečetla a chtěla bych taky reagovat. Rozhodně nesouhlasím s názorama @lenkabu ("Epidurál mi přijde hodně dobrej když jde o CŘ,maminka si ten porod aspoň trochu vychutná.Ale jet do porodnice s tím že ho chci mi přijde dost zbabělý.....žena by měla být schopna porodit dítě bez oblbováků.Chtít dítě,ale žádnou bolest při porodu?Vždyť je to přirozené") a @terak ("1) muze zpomalit porod
2) nekolikadenni bolesti hlavy ; Radsi si tu bolest proziju, protoze k tomu to proste patri. Je to dalsi lekarsky zakrok, ktery by mel byt naordinovany az z nejakych zavaznych duvodu a ne jenom proto, ze je to pohodlnejsi a bojime se, ze to bude bolet. To jsem si to dite pak nemela delat. ; Nechapu, pokud jsem zdrava a porod probiha normalne, proc by se neco takoveho melo pouzivat.").
Neznám nikoho, kdo by si porod vychutnal, nikoho kdo si dal epidurál a je zbabělý . Bolest při porodu je přirozená a než si žena nechá píchnout epidurál, tak si té bolesti také dost užije. Prožívat "tu bolest,protoze k tomu to proste patri"- ano,ale když se to dá snést a to jak po fyzické, tak po psychické stránce. A i když "jsem zdrava a porod probiha normalne"-to neznamená,že nebudu uvažovat o epidurálu.
Jsem máma 3 dětí,takže si myslím, že jsem už "zasloužilá rodička" 😉 😀 . Už je to nějaký ten "pátek" co jsem rodila svoje dva starší syny. Oba jsem porodila přirozeně a bez použití epidurálu. Prvního syna jsem rodila 12 hodin a druhého dokonce hodin 25. Žádná slast to nebyla 🙄 ,ale vydržet se to dalo.Kontrakce se dali prodýchat, prochodit, uvolnit ve sprše. Prostě takové "normální" porody 😵 .
Svoji třetí holčičku jsem přenášela (od 1 TP 11 dnů, od 2 TP 7 dnů). Protože jsem už byla dost nervózní a malá se už moc nehýbala (měla už tam málo vody),doporučil mi můj gyndr. nástup na vyvolání porodu. Do Nymburské porodnice jsem nastoupila 7.4. odpoledene. Strávila jsem tam noc na pokoji s maminkou a její čerstvě narozenou holčičkou. Abych se trochu vyspala,odpočinula a měla na druhý den dost síly, dali mi sestřičky prášek na spaní. Ráno mi v 8:00 pan primář zavedl tabletku a děj se vůle boží. Po zkušenostech se dvěma porody, kdy kontrakce přicházejí postupně a tělo si na to má čas jakž-takž zvyknout a přizpůsobí se, jsem si říkala "dobrý, to taky zvládneme v pohodě, jako ty předchozí porody". O epidurálu jsem v tu chvíli skoro ani neuvažovala. Během půl hodinky mi začali bolesti, ale od začátku silnější než u prvních porodů. Vyfasovala jsem balón a šla s ním a s přítelem 😉 nahřívat se do sprchy. Asi po 45 minutkách jsme se přemístily na hekárnu, kde jsem dostala 1 kapačku penicilínu(kvůli pozitivnímu streptokokovi).PA mi nemohla najít pořádně žílu,tak mě opíchala obě předloktí a nakonec mi jehlu zavedla nad zápěstí. Bolesti se neúměrně zvyšovali. PA mi natočila vanu a dala mi tam nějaké bylinky na uvolnění. Ze začátku to bylo fajn i to zabíralo a uvolnilo mě to a kontrakce už nebyli tak intenzivní. Dopouštěla jsem si podle potřeby teplou vodu a prodýchávala. Ve vaně jsem byla asi 1 a 1/2 hoďky (mezi tím tam porodili už 3 mamči). Ke konci mi to už vůbec nepomáhalo, bolesti byli čím dál silnější, delší, intenzivnější a s čím dál kratšíma intervalama. Pak jsem měla dostat další kapačku PNC,ale jehla zavedená do zápěstí se asi nějak hnula,takže mě to nejdřív hrozně bolelo a potom jsem ruku přestala cítit. Rychle mi to vyndali a snažili se opět najít žílu na předloktí. Do toho jsem měla už takové bolesti, jaké jsem nezažila ani u jednoho ze synů. Prosila jsem p. primáře ať mi dají epidurál, bolestí mi bylo skoro na omdlení. Ale dát mi jí prý zatím nemohli,až prý budu otevřená alespoň na 4 prsty - a to já nebyla 😒 . Otevírala jsem se pomalu a malá nechtěla sestoupit dolů. Tak mě PA polohoval aby jsme jí pomohli. Já už jsem skoro zblbla bolestí, když mě primář vyšetřil a konečně zavolal anesteziologa. Ten přišel ,rychle mi vysvětlil co a jak a jal se mi epidurál aplikovat. Vzhledem k tomu, že u toho musíte být v klidu, tzn. v době kdy nemáte kontrakci, trvala mu aplikace asi 15 minut, protože já šla z kontrakce do kontrakce ☹ 😢 . Když se mu to podařilo-nic hrozného to nebylo-epi moc nezabíralo, tak mi trošku zvýšil dávku. Ta úúúleva byla božskááá 😅 . Kontrakce jsem samozřejmě cítila dál, ale takové, že to byla "procházka růžovým sadem" a já si mohla konečně trošku odpočinout. Zřejmě mi to urychlilo porod,protože asi 30 min po napíchnutí mi sama praskla voda a PA za dalších 15 min. prohlásila, že můžeme jít rodit. Bohužel díky tomu,že jsem dostala vyšší dávku, jsem sice nohy cítila, ale moc neovládala.Takže mi museli pomoct na porodní sál a postel. Také mi to zabralo "tak dokonale", že jsem moc necítila v tu chvíli kontrakce a PA mi musela ze začátku říkat, kdy mám tlačit. Za chvilku už jsem kontrakce začala cítit opět intenzivněji, ale ač jsem tlačila, jak jsem tlačila (i za pomoci PA, stlačováním bříška) malá se nemohla dostat ven. Pořádně nedorotovala a "zasekla" se mi v pánvi. Takovou bolest jsem nikdy nezažila, jako když máte dítě zaseklé mezi nohama a myslíte si, že se rozpůlíte. Mě to připadalo, že to trvá snad hodinu, nevím asi to bylo tak 5 minut, co jsme se malou snažili všichni porodit normálně, ale nakonec ji p. primář vytáhl ven VAXem. Musím říct, že se všichni chovali v klidu, vstřícně,snažili se mi co nejvíc pomoct. Dcera byla velká a tak to měla s příchodem na svět trošku těžší 😝 .
Já po epidurálu nebyla vůbec oblblá,jen mi chvilku nefungovali nohy 😵 . Bolesti hlavy ani místa vpichu jsem vůbec neměla. Já si ho sice "užila" jen cca 45 min., ale byla jsem za něj nesmírně vděčná. 2 hoďky po porodu jsem sama - za dohledu PA a přítele - slezla z porodního lehátka a šla se osprchovat. Pak jsem si sama došla na pokoj, kam jsem si sebou rovnou dovezla malou a začala jsem se o ní rovnou sama starat. Samozřejmě, že sestry za náma chodili a kontrolovali jestli je vše OK. Prostě jsem potom fungovala úplně normálně a v pohodě 🙂 .

Každopádně chci ale tímto říct : když žena cítí, že potřebuje pomoct a chce epidurál, ať z jakéhokoliv důvodu (velká bolest, dlouhý vysilující porod, strach z bolesti, nezvládání bolesti.......), ať si o ní řekne a vůbec se necítí zbaběle, porod si vychutná tak i tak, nebo možná i líp. Já mám pocit,že mě i porod zrychlil. Nechci si ani představit jak dlouho bych tam bez epidurálu ještě tak trpěla a tím by trpěla vlastně i malá ve mě, protože co si budeme povídat, i na to miminko mají kontrakce vliv. A když je to dlouhé nebo moc bolestivé nebo se maminka bojí a stresuje, tak tím stresuje i to miminko v bříšku a to není dobře. Takže holky nebojte se říct si o epidurál a neciťte se kvůli tomu nějak špatně nebo zbaběle 😵 !!! Řiďte se svýma pocitama a momentální situací.

Omlouvám se za takový román 😅 😅 😅

jasekd
31. srp 2010

@eirin To jsi dobra s dvojcatkama. Mate krasny jmena. My uz Martinka mame a ted cekam druhe a chtela bych tu Zuzanku, ale manzel nechce, tak ho zkusim presvedcit jako u Martinka (pokud to teda bude holcicka) 😉

janinapec
31. srp 2010

Ahojky všem maminám, které se rozhodují, zda epidurál ano či ne 😉

Mám dvě krásné holčičky a ani jednu jsem nerodila s epidurálem. U první jsem na to zapomněla si o něj říct a u té druhé už jsem na to ani nepomyslela, protože jsem věděla, že když jsem zvládla první bez něj, zvládnu i druhej.
Oba porody hrozný, ani nikomu netvrdim, že to nic neni. Já bohužel patřím mezi tu část, která si vyžere ukrutné křížové bolesti, to pak člověk neví, jestli se držet dřív za břicho nebo za záda. I když se to v těch bolestech zdá ještě delší, než to ve skutečnosti je (první 36 a druhá 11 hodin), za ten výsledek to stojí i bez té injekce. Je to dřina, ale když pak vidíte ten krásný uzlíček štěstí zapomenete na všechnu bolest a víte, že kvůli nim vydržíte všechno 🙂

eirin
31. srp 2010

@jasekd Děkuju, tak ať to vyjde 😉

jasekd
31. srp 2010

@janinapec no tohle je dlouhe az dost 😅 Krizaky jsou strasny, ja jen doufam, ze se prvnim tehot. a porodem ta deloha nejak srovnala, mela jsem RVF a z toho to bejva. Jinak me uklidnuje, ze i kdyz ty jsi mela oba hrozne, precejen je videt, ze druhy byl vyrazne kratsi 😀 U me byl prvni 9 hodin, tak druhy doufam bude o neco kratsi a kdybych treba citila kontra do bricha a nejen zada a kycle, byla bych rada... Budu mit deti po roce, tak je to treba jeste takove rozjete, ne? 😉

simi.w
31. srp 2010

@jasekd co znamená RVF ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru