Nechaly jste si píchnout epidurál?

labut
30. srp 2006

Ahojky, zajímalo by mě, jestli jste (nebo si necháte) píchnout epidurál, nebo to chcete bez něj a jaké jsou vaše důvody. Děkuju moc. Mějte se krásně...

lucy222
9. dub 2011

@zazulka ja take po lecich saham minimalne... A kdyby mi Dr. nenaznacil, ze to postupuje pomalu a ze je dost mozne, ze mne ceka dalsich 7 hodin, tak do toho fakt nejdu... A ve finale to u mne bylo stejne zbytecne. Ja fakt necitila zadny ucinek... Hororove pribehy z porodu jsou fajn-ja jsem fakt cekala,ze to bude mnohem horsi... A to jsem mela porod jako @sonik23 take vyvolavany... 😉
rozhodne porod nebude vec kvuli ktere bychom nechteli druhe ditko 😅
partner pujde s Tebou?

kami1984
9. dub 2011

Tak ja za sebe epidurál chci..mám zvýšený práh bolesti a časté boleti hlavy, které procházkami nebo obklady nerozchodím. Já se za to nestydím, možná jsem posera, ale proč si nepomoci.. už tak bude naše miminko nejspíše veliké a já na konci porodu nechci zůstat úplně bez sil a co teď, že..
manžel bude se mnou, ale bolest na něj bohužel převést nemůžu, pokud by to šlo, měla bych vyhráno, vydrží jako kůň.🙂)

zazulka
9. dub 2011

@lucy222 to jsem moc ráda, že slyším někoho, kdo o porodu mluví i o jako trochu zvládnutelný věci! Díky, manžel určitě půjde se mnou, mám fest vítr z bílých plášťů, samotná bych tam snad ani nešla 😅
@kami1984 já jsem taky posera a sice se za to trochu stydím, ale zas je lepší to přiznat a zvolit epi, než dělat hrdinu a pak hysterčit možná o to víc 😉 Jinak s přehráním na manžela naprosto souhlasím, on by to chudák, za mě snad i vzal 🙂

kami1984
9. dub 2011

@zazulka presne tak, nez bych jim tam rvala, radeji epidurál.. nejlépe znám já samam sebe a vím, kde mám hranice a jaká jsem, když mě něco bolí. Zvláště záněty zubů, kdy probrečím celou nic, jak nic nezabírá a děsně rychle vše rychle vzdávám..každý říká, že se porod s jinou bolestí nedá srovnat, jelikož mě ovlivní bolesti a vše zapomenu, ale prostě bolesti jsou, určítě ne malé a každá si tím projít musí...
Pro mě porod neevokuje nic pěkného, jen prostě akt, kdy dítě musí jít ven.. ale je to i tím, jak nám na výšce pouštěli porody, ukazovali nástřihy.... a když jsme se byli podívat v porodce, zrovna tam jedna maminka rodila, vdávala strašné zvuky a byla jaderná jako zedník..

zazulka
9. dub 2011

@kami1984 já bolest jako takovou, snáším, myslím, ne až tak špatně, spíš budu asi plašit a sama si to zhorším strachem z neznáma... tím, že člověk fakt neví, co čeho jde, tak se to prostě špatně odhaduje, jak bude nebo nebude reagovat... proto jsem radši pro to, nahlásit epi a když ho ve finále nevyužiju, tím líp...
Ty videa na školách mi přijdou vyloženě jako pitomost, která spoustu holek vyděsí... dneska už na to koukám jinak, ale když jsem to viděla v puberně, neudělalo mi to dobře do budoucna 😝

lucy222
9. dub 2011

@zazulka
@kami1984 ja vam to nemam 'za zle', ze epi chcete. Je to kazdeho vec a je fakt,ze pokud to jde, tak proc si to neulehcit,ze? 😉
ja si pri porodu hekla 3x a nejhorsim zazitkem pro mne bylo 'pichnuti' plodovky... Jinak nic drastickeho - kontra nic prijemneho,ale rozhodne jsem nemela pocit,ze bych mela 'lezt po zdi' - jak tu mnohe pisou... A samotne tlaceni byla otazka cca minuty (?)-to bylo velmi rychle. Jeste cca 45 min pred narozenim prcka jsem s dr.vtipkovala 😅 A to nejsem zadny fanatik jakoze 'porod je akt zrozeni' a podobne kecy 😅 😉 uvidite-treba vas to prijemne prekvapi 😉 a partnery rozhodne sebou-doporucuji s nimi probrat Vase prani a chtit po nich at si to prosadi pokud vy nebudete schopne..
Nevim jak bych mluvila kdybych rodila jako ma znama 36 hodin...ja to mela jen za 9 s tim, ze po prvnich 3 hodinach bolesti jsem mluvila s nasima a NIC na mne nepoznali...tfuj tfuj

zazulka
9. dub 2011

@lucy222 nene, to tak ani nezní, že bys to tak myslela 😉 No přesně ten termín "lezení po zdi" z toho leze mráz po zádech mě, mám z takových zážitků právě pocit, že to "normálně" ani nejde zvládnout ☹ Holka zlatá, kéž bych to cejtila nakonec stejně, moc bych si to přála, jsi hodná, že nám píšeš slova podpory, za mě teda fakt dík! No a za šest týdnů uvidím, jak to zvládnu sama... 😅

lucy222
9. dub 2011

@zazulka tak dej pak vedet jak jsi dopadla 😉 ono je to podle mne i hodne 'v hlave'. Ja si na zacatku tehu rekla,ze budu mit pohodove tehu, rychly porod a hodne ditko - tuk tuk zatim se to plni. Ditko mi od prichodu z porodky spi min 5 hodin v noci v kuse, pres den zlaticko, brisko nas trapilo jen prvni mesic apod...takze ja si fakt nestezuji 😎 proste se smir s tim,ze Te ten porod ceka, bude to bolet, ale budes mit u sebe partnera a hlavne - da se to. Tak hlavu vzhuru 😉
jo a nevim jak jsi treba dohodla se svym Dr.mne hodne vnitrne uklidnilo,ze jsem vedela kdo mne bude rodit...

zazulka
10. dub 2011

@lucy222 Dám, moc děkuju, máš pravdu, člověk si hodně ovlivní sám svýma myšlenkama...odteď si budu říkat, že porod bude v pohodě a určitě bude 😵 Jsi hodná, děkuju. Kdo mě bude rodit vůbec netuším, rodím v jiném městě, protože u nás ve městě má porodnice špatnou pověst 😝
Ty jo, tak to je paráda, že máš tak hodný mimínko, jdu se Ti podívat do albíčka 😉

lucy222
10. dub 2011

@zazulka jeee, ja albicko jeste nemam, ale chystam se na to uz dlouho... ja sem mrkam v 99,9% pri kojeni z mobilu - jinak moc casu neni... Ale potrebuji poslat znamym fotky-uz mne urguji, tak zase budu muset zapnout PC 😝 pridam si Te do pratel at ty fotky vidis 😉
Kde chces rodit? Ja mela dr. domluveneho-rodil mne primo primar. V te porodce jsou vsichni dr. az na jednoho super, ale chtela jsem mit na porod hezke vzpominky,tak jsem chtela mit jistotu,ze na toho jednoho nenarazim... A takhle se ke mne chovaly i PA i sestry uplne jinak - i na sestinedeli. 😵

zazulka
11. dub 2011

@lucy222 jasný, přidej si mě do přátel, taky jsem to chtěla udělat, abych Ti pak nezapomněla dát vědět, jak jsem dopadla s tím epi (nebo bez), prostě jak jsem to zvládla... koukala jsem právě, že nemáš albíčko, tak se nemůžu pokochat ☹ Až to napravíš, ráda se podívám 😉
No tak to jsi to měla hezky pojištěný, šikula 😵 Já jsem z Teplic, ale rodit budu v Ústí nad Labem 😉 Je to kousek a je to dobrá porodka, tak snad!

lucy222
11. dub 2011

@zazulka nj,zarizene to bylo dobre... Ja puvodne chtela primare z duvodu,ze je to znamy meho Dr. a pridruzily se k tomu takove duvody jakoze kdyz je pruser tak je v te nemocnici nej a take dela pekne jizvy po cisari 😅
no a ve finale mne rodil tedy on+jsem byla na nadstandartu,tak veskery personal netusil kdo jsem-ci jeho znam...takze se ke mne chovali fakt perfektne.. 😅 manzel kdyz to videl (byl hodne s nami), tak rikal jaky to byl dobry tah bo ja treba prisla z porodniho salu a na pokoji udelany caj, ohrate jidlo... A chovani proste uplne jine... Hlavne o co se ostatni zenske musely doprosovat to mne nabizeli automaticky...
Fotoblog-vydrzaj, pred chvilkou jsem udelala nejake fotky,tak snad zitra neco vytvorim. Uvidim jak budu stihat 😉

jana804
16. kvě 2011

Ahojky, já jsem zatím rodila dvakrát 🙂 , jednou vyvolávaně a s epiduralem a podruhé přirozeně. Za sebe říkám, že ten vyvolávaný porod bych bez epiduralu nezvládla - byla jsem otevřená na 3 cm a kontrakce po 3minutách, nedovedu si představit, že bych tam v těch bolestech ležela ještě těch dalších pět hodin, než jsem porodila. Ale musím teda říct, že po porodu jsem byla úplně K.O. - nebyla jsem schopná se zvednout, do sprchy mě manžel odnesl a ještě další 4 dny jsem se vzpamatovávala, bylo mi hrozně zle. Říkali mi, že to po tom epiduralu může nastat. Když jsem rodila přirozeně, tak jsem sice postupně, ale rodila 2 dny (samozřejmě jsem se celou dobu dobu nesvíjela v křečích, prostě to přicházelo postupně), porod opět hrůza, ale po porodu jsem se zvedla, odpochodovala do sprchy, pak na pokoj, došla jsem si pro dítě a večer jsem si umývala hlavu, dávala natáčky a dělala podobné kraviny, prostě mně bylo hned hrozně dobře.

jasekd
16. kvě 2011

Ahoj, ja rodila dvakrat a vzdy bez epi. Poprvy rozjezd prirozeny, ale hned pomerne silne kontrakce po 5 min a brzy po 3, otevrena na 1 cm, celkem 9 hodin silnych bolesti, z toho 4 hodiny velmi silnych (po prasknuti vody).
Druhy vyvolavany, 12 hodin silnych bolesti (ty prostinove kontrakce byvaji horsi nez ty prirozene), i kdyz jsem mela kontrakce po 2 min, tak opet "otevrena" na 1 cm, cili mi ho ani nemohli dat, kdybych chtela. Zase 4 hodiny opravdu silne bolesti, ale faze po prasknuti vody se zkratila (byl to druhy porod po roce), cili ty absolutne nejhorsi bolesti trvaly cca 1,5 hodiny. To jsem byla ve fazi, kdy jsem se i na epi zeptala, ale za prvy byhc nezvladla byt v klidu, takze ve sprse mi bylo lip, proste se hybat, za druhy jsem se behem cca 1 hodiny otevrela z 4 cm na tech porodnich 10 a bylo by to zbytecny. Vlastni porod dobry, diky PA mam jen krasne vzpominky a o te strasne bolesti uz ani nevim 🙂 Po obou porodech jsem byla v pohode a po druhem to bylo vubec dobry, nebot nebyl nastrih, ale ruptura bez zasahu svalu a hojila se krasne. Dalsi pozitivum druheho porodu, ze jsem daleko lip vedela, co delat 🙂
Za sebe radim mit epi v zaloze pro nepostupujici hodne dlouhy porod, kdy si muzete aspon trochu odpocinout a muze i napomoci otevreni, ale neupinala bych se na nej, protoze vas muze rozhodit, kdyz vam ho nedaji. Ja mela bolesti cca 8 hodin a tim ze jsem stale nebyla otevrena, nemohli by mi ho dat, nebo nebude anesteziolog k dispozici...

onno
17. kvě 2011

JÁ MĚLA VYVOLÁVANÝ POROD MĚLA JSEM KŘÍŽOVÉ BOLESTI BYLO TO HROZNÉ ,ALE NENECHALA JSEM SI HO PÍCHNOUT KDYŽ JSEM RODILA 5 HODIN DOKTOR ŘÍKAL ŽE TO JE JEŠTĚ NA DLOUHO.TAK ŽE JEŠTĚ S EPIDULAREM POČKÁM CELÉ TĚHOTENSTVÍ JSEM MĚLA ZÁCPU.POTĚCH 5 HODINÁCH UDĚLALI KLISTÝR A ZA HODINU SE MALEJ NARODIL.TAKŽE KLISTÝR DOPORUČUJI

melivan
19. kvě 2011

Ahoj maminy,jsem ted taky na vážkách zda epidurál nebo ne.Všechny maminy mi tvrdí že je to super ale jsou i tací kteří mi říkají už nikdy více a tak nevím.Mám už doma 3letá dvojčátka která jsem rodila předčasně císařským řezem takže žádná bolest před ani potom ale pořád nevím.Mám strašný strach z bolesti a tak se porodu bojím.Takže pořád nevím do ted a toto může přijít každým dnem.Poslíčky už mám cca 14dní ale pořád jsem zavřená.Jsem ve znamení vah tak jistě chápete že nevím co,jestli jo nebo ne.Napište mi prosím jaké s tím máte zkušenosti.Díky moc všem

helulela
19. kvě 2011

@melivan já se taky nepovažuju za nějakou extra hrdinku, epidurál jsem brala tak, že když budu mít pocit, že už fakt nemůžu a nevydržím to, řeknu si. Porod trval učebnicových 12 hodin, všechno se rozbíhalo krásně postupně, ve finále jsem se cítila tak v polovině svých sil a když jsem poprvé pomyslela na analgetika, už to ani nemělo cenu a Vítek byl na světě. Kdyby byl druhý porod taky takový, bylo by to super 🙂 Takže zkušenosti s epidurálem mám jen z druhé ruky od kamarádek, které si ho chválily, že se jim potom opravdu ulevilo a šlo to hned líp.
Takhle dopředu se rozhoduje vážně těžko. Pokud nejsi přesvědčená o přirozeném porodu, nech si to v záloze a uvidíš, jak se situace vyvine. Ono to pak bývá i úplně jinak, než člověk čeká. Věř si 🙂

zazulka
21. kvě 2011

@melivan ani nevíš, jak Ti rozumím, mám naprosto stejný pocity, až na to, že já do toho jdu poprvý...taky se bojim, s epidurálem počítám, nahlásím ho, mám na něj samý pozitivní reakce, jdu do toho, mám opravdu strach, tak to zkusím...

melivan
21. kvě 2011

@zazulka díky moc,koukala jsem že máš termín o chvilku dřív než já.Já mám až 5.června ale pořád to mám v hlavě.Včera jsem mluvila s kamarádkou která už to má zasebou cca 4týdy a říkala že ten epidurál je úžesný ale přeci jenom ti ho těsně před porodem vypnout.Je to prý jen na ty velké kontrakce a pak už musíš bez něj protože jim prý musíš pomoct mimi vytlačit a s epidurálem by to nešlo protože by si nic necítila a nespolupracovala při vytlačení miminka

melivan
21. kvě 2011

@zazulka hele ted mě napadlo,to ještě nejsi v porodnici?

zazulka
21. kvě 2011

@melivan znám holčinu, která ho měla i při tlačení a bez problému, oni to dělaj všude asi trošku jinak... v porodnici ještě nejsem, termín jsem měla včera

melivan
21. kvě 2011

@zazulka tak to nevím tak je to asi v každé porodnici jinak nebo je to na doktorovi.Jsem z Prahy a budu rodit v Motole tak tady to je jak na běžícím páse.Držím moc palečky at to zvládnete,může to být každou chvilku.Pak dej vědět až se dáš nějak dohromady.Já už mám doma 3letá dvojčátka takže já se budu muset dát dokupy rychle sice mi s nima pomáhá tchýně ale.....

zazulka
21. kvě 2011

@melivan asi je to opravdu všude jinak, bohužel neznám nikoho, kdo by měl epidurál tam, kde budu rodit já...resp. jo, ale to skončilo císařem, tak taky moc nevim no... no bojim se, bojim, snad to všechno dobře dopadne, už to chci mít za sebou....
Ty jo, dvojčátka, to musí bejt záhul! A že jste šli do třetího, klobouk dolů 🙂

melivan
21. kvě 2011

@zazulka Je to jinak,dvojčátka sice máme ale nemohla jsem mít děti tak jsou po IVF a to třetí je přirozeně.Ani doktoři nechápou jak je to možné po mých 5operacích.Je to prostě bojovnice.Nedokázali jsme ji dát ale pryč i protože je to zázrak

zazulka
21. kvě 2011

@melivan jééé, to je krásný 😵 Taky znám lidi, který otěhotněli přirozeně po prvním dítku po IVF, zázrak, to je jasný, takový miminečko člověk prostě musí přivítat na světě 🙂 A co teď máte? Chlapečky, holčičky, páreček? A tohle bude holčinka, jo? Kouknu Ti do alba...

melivan
21. kvě 2011

@zazulka tak doma už máme Vanessku,Melissku a ted čekáme další holčičku Jessicu a kdyby náhodou kluk tak to bude Samuel.Holku nám sice potrvdili asi 4doktoři +3D ultrazvuk ale nikdy nevíš

zazulka
21. kvě 2011

@melivan Krásný holky máš! A moc hezký jména jste vybrali, jaký jméno máte teď ve výběru? Jééé, my tady možná tapetujem v tématu...no snad se na nás nikdo nezlobí...

zazulka
21. kvě 2011

@melivan jsi mě předběhla 🙂

melivan
21. kvě 2011

@zazulka tak konečně nějaké foto co je mi podobné.To foto předtím bylo hrozné

melivan
21. kvě 2011

@zazulka a jaký máte kočárek?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru