Nechaly jste si píchnout epidurál?

labut
30. srp 2006

Ahojky, zajímalo by mě, jestli jste (nebo si necháte) píchnout epidurál, nebo to chcete bez něj a jaké jsou vaše důvody. Děkuju moc. Mějte se krásně...

tofife
9. říj 2016

Jsem ráda, že existuje tahle diskuse a že si můžu přečíst vaše zkušenosti. U prvního porodu jsem chtěla vše přirozeně, vždyť je to krásný okamžik, kdy se konečně narodí naše tolik očekávané miminko... no realita mě velmi rychle utvrdila o opaku a dneska můžu říct, ač jsem si to nechtěla připustit, že mám po prvním neskutečně vysilujícím a dlouhém porodu trauma.. Dalšího se bojím a z toho teda nemám radost, proto jsem se rozhodla pro epidural. Nejsem přesvědčena, že je to tak správně co do různých komplikací, ale já už to peklo podruhé nezvládnu...

tulikiss
9. říj 2016

tak ja jsem pripad kdy epidural vse zpomalil, mela jsme ho u prvniho a protoze to nepostupovalo tak do me nalily litry oxytocinu a i pres epidural byly bolesti sileny. druhy porod sem mela naprosto bez vseho, ani klistyr nic, i plodovku jsem si sama rupla svym tlacenim a rozhodne byl rychlejsi a mnohem mene bolestivy. navic u prvniho jsem diky smesici leku necitila na konci kontrakce a nevedela jak a kdy tlacit, coz sem u druheho vubec nezazila tam to slo samo. takze clovek nikdy dopredu nevi jestli epidural pomuze nebo napak to vse zhorsi. jedina vyhoda byla ze sem u epiduralu necitila siti, to bylo u druheho na celem porodu nejhorsi.

kuliseks
9. říj 2016

Nechala jsem si pichnout epidural a i kdyz to bylo de facto chvili predtim, nez se sll tlacit, tak si myslim, ze mi to pomohlo. Vubec me to nejak nebolelo a najednou to byla i krasna zmena po noci plne kontrakci po dvou minutach ☹ jedine co, tak me pak par tydnu pobolivaly zada, ale rozhodne ne nijak hodne a pak to vymizelo a je to zas v pohode. Co si myslim, ze mi ale pomohlo jeste vic, nez epidural, bylo cviceni s Aniballem 🙂 rozhodne to urychlil a nebyla jsem nijak natrzene, nemuseli me nastrihavat, nic. Fakt super a doporucuju vsem! Ale to je na jinou diskuzi

bedriskaz
11. říj 2016

V porodnici jsem potkala maminku, ktera rodila podruhe. Rikala, ze prvni porod s epiduralem byl super bez bolesti, tak ho chtela i podruhe. Epidural ji pri druhem porodu pichala anesteziolozka na dvakrat a ani jednou nezabral - nestrefila se. Jedine, co ji to prineslo, byla bolava zada po porodu. Pred podanim epiduralu jsem byla upozornena, ze se to nemusi napoprve povest (v mem pripade povedlo na jednicku)... myslim, ze neni anesteziolog jako anesteziolog a kdyz epidural nepomuze od bolesti, ve vetsine pripadu je to anesteziologem a ne nefunkcnim epiduralem...

astyna
11. říj 2016

nenechala - když bylo nejhůře, rochnila jsem se ve sprše na míčích 😀

cachenka
11. říj 2016

Puvodne jsem byla proti epiduralu. Kdyz prislo na vec, mela jsem dve noci a den lehci kontrakce ( asi poslicky) po deseti minutach, ktere se uz ale musely prodychavat. Teprve pak to zacalo byt po peti a jelo se do porodnice. Tam cely den kontrakce uz silene asi co minutu. Dali mi klystyr, oxytocin a pichli vodu. Kdyz uz jsem byla fakt hotova bolesti, nabidli epidural s tim, ze porod muze trvat i dalsi dve hodiny. Epidural jsem brala, pichnuti uz si nepamatuji, ale nebolelo, jen neprijemny tlak. PA rikala ze mam pockat tak deset minut nez zabere no a ono nic. Syn mel najednou horsi ozvy ale zlepsilo se to a asi za deset minut byl na svete. Takze me epidural nezabral, ale pomohl k rychlemu otevreni.
Pri druhem porodu bych to ale rada zvladla bez nej.

andyho
13. lis 2016

Dobrý den, jsem čerstvě po porodu. A nechala jsem si píchnout epidural. Po asi 2 dnech me začala bolet hlava a bolesti za krkem. Mám pocit necitlivost celého těla a je mi na zvracení. Má s tím někdo zkušenosti jestli to po nějakém čase odezní ? Stalo se to uz někomu ?

luckamarcu
27. bře 2017

Epidural jsem neplanovala,ale stejne jsem ho dostala...bez nej bych se asi do dneska neotevrela...Takze nejaky pichnuti me bylo uplne sumak...vedlejsi účinky jsem zadny nezpozorovala.

lienecka
6. dub 2017

Epidurál jsem měla v roce 2008 u prvního porodu, malá byla na 3 kontrakce venku, pomohl s otevřením. Skvěle zaúčinkoval, předtím bych se bolestí zakusovala do parapetu. Píchnutí trochu múže děsit ta představa, ale jinak nebolí pouze tlak. Vedlejší účinky jako bolesti hlavy, zad, žádné. Nyní čekáme druhé a pokud bude čas rozhodně jsem opět pro.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru