Nedonošené miminko málo pije, co s tím?

verdognola
2. čer 2019

Ahoj 🙂 mam problem s krmenim, mam malou narozenou ve 29.tt, nyni jiz jsme 39.tt, bohuzel porad v nemocnici, protoze mame problem s krmenim, podarilo se nam prejit ze sondy na lahev, ale stale z lahve vypije mene nez by si prala pani doktorka.. Nyni zvladame cca 30-40ml na davku po 3 hod (ale je to boj 😉 ) a mame se dostat na 50ml na davku. Mala je ten pripad, co se na jidlo nebudi sama, musim ji budit, je spise spavejsi, hlady nekrici 😉 Dostanu do ni cca 20ml a zbytek pak musime nasilim tlacit dalsi pulhodinu.. Breci mi u toho, vzteka se.. Zkousim vse, ale uz jsem zoufala.. Neporadite? Uz jsme tu dlouho a chtela bych s malou domu, ale nevim jak do ni tech 50ml dostat, aby nas pustili.. 😞

puhelin
2. čer 2019

A jak pribira?

verdognola
autor
2. čer 2019

@puhelin drzi vahu ci lehce pribira ... v sobotu asi o 6g, dnes oproti vcerejsku skokovite o 30g

xcassiopea
2. čer 2019

Ahoj, já dokrmovala dvojčata stříkačkou, z lahve si nemusí vytáhnout tolik. Prostě prst do ruky bříškem na patro a do koutku obyčejnou stříkačku - pak počkat až začne sát a i zjistíš, jak silně saje a jestli nebude schopná si to vysát, trošku pošolicháš patro a můžeš i malilinko jemně tu stříkačku popostrčit aby toho spapala víc. Držím palce

pe_tu_ss_ka
2. čer 2019

Nevím, jestli je to odstříkané a nebo UM, ale já měla pro malého odstříkané, narodil se ve 32+6tt, a byl i na operaci a dlouho měl sondu do žaludku.. Jinak mě pomohlo přes stříkačku a malíček.. To vždy vypil rychle.. Jinak prso zvládl sám pořádně až po 2 měsíci.. Prvně vždy dostal prso a jinak jsem pořád dokrmovala přes stříkačku a prst a pěkný opruz byl teda vážení, dokud nevypil 50ml, tak musel mít sondu kterou mu zbytek poslala sestra rovnou do žaludku.. Ale za mě prst a stříkačka byl zázrak, malý se nenaučil na láhev a jak nabral sílu, tak v pohodě přešel na prso 🙂 držím palce, ať jste brzy doma.