Nejbolestivější fáze porodu. Jaká to byla?

radkar
9. dub 2009

Zajímaly by mě Vaše názory, zkušenosti z porodu. Každý ho prožívá jinak. Hodně mamin říká, že pro ně byly nejhorší kontrakce a že tlačení už šlo. Ale já mám úplně opačné pocity. Kontrakce šly vydržet, i když neříkám, že je to procházka růžovou zahradou, ale tlačení pro mě bylo nesnesitelné-bolestivé.

andara
12. črc 2009

Tak pro me byly hrozny krizovy bolesti, mela jsem vyvolavany porod, protoze mi praskla voda a bolesti nikde a neotvirala jsem se.Pak tlaceni bylo uz v pohode, nastrih jsem necitila, kdyz sla ven hlavicka tak akorat paleni (jak jsem byla nastrihla) a siti mi opichli, takze se to dalo vydrzet. 😉

estel
13. črc 2009

najhoršie u mna pri oboch porodoch jednoznačne kontrakcie po podaní oxytocinu do vtedy sa to dalo prežiť.pri druhom bolo horšie tlačenie som mala pocity že sa mi to tam celé roztrhne.pri prvom som zatlačila a ani som nevedela a už bola malá vonku.ani šitie nebolo bohviečo ale ono ked človek vidí to malé tak je zblbnutý a nebere to az tak tragicky.som bola rada ze mam zdravé babo a bolo mi všetko jedno ale myslim že človek na to len tak nezabudne.

markichr
15. črc 2009

Pro mne byl nejhorší okamžik zavedení tablety při vyvolávání, kontrakce byly nesnesitelné 😖 😖

shaolin
15. črc 2009

Pro mě nejhorší posledních pár kontrakcí (navíc uvedených slovy: už bysme mohli, ale zkuste jich ještě pár vydýchat), to jsem už lezla po zdi. ale musím říct, že ta příslovečná bájná "nesnesitelná bolest, co se nedá vydržet", se u mě nedostavila, neboť záhy jsem už byl av deliriu a nevím o světě, natož o těch kleštích atd...

sylvka
15. črc 2009

pro mě nejhorší první doba porodní celá.kontrakce....

pipisek
16. črc 2009

poslední půlhodinka před samotným tlačením, píchli mi totiž vodu a pak začal opravdový mazec 😝 to jsem myslela, že asi zhebnu...hrozné bylo prodýchávání posledních kontrakcí, kdy jsem měla pocit, že se udusím a chtěla zhluboka dýchat a ono se to nesmí a PA mě pořád nutila do toho příslovečného psího dýchání 😝

senja
17. črc 2009

Posledni kontrakce po kapacce s oxytocinem.

misicka85
17. črc 2009

Pro mě byly taky nejhorčí asi kontrakce po podání oxytocinu 😝 Hlavně protože mi šly všechny bolesti do zad, myslela jsem že se pos... bolestí u toho 😠 Ale hodně mi pomáhalo to hluboké dýchání jak mi ukázala PA. Tlačení už bylo v pohodě, šítí jsem necítila vůbec.

kuchy
17. črc 2009

misicka, to jsme měly podobné, mě nepomohlo ani dýchání a bolesti do zad jsem měla celou dobu, poslední hodku jsem jen lezla po baloně a když bylo ouvej tiše brečela 😝 tak strašně..... a 17 dní po porodu pohoda, stehy zhojené, nikde nic,sedím na záchod chodím, prostě pohoda.

honzina
17. črc 2009

... jednoznačně šití...

pkolin
17. črc 2009

Pro mě byly nejhorší kontrakce, ale jen proto, že jsem si pak nechala dát EPI.
radkar - záleží na tom, za jak dlouho po EPI jdeš rodit, mě dali EPI ve 23:00 a po hodině, tedy v 0:00 mi ho doplnili a pak se malý narodil v 1:44 hodin - EPI funguje tak 2 hodinky, tzn. že při tlačení mi ještě stále fungoval a já necítila vůbec nic, jen tlak jak blázen, že mě to nutilo tlačit pořád bez přestání. Jinak bolest vůbec žádná, proto pro mě nejhorší byly kontrakce 🙂 to jsem div nelezla po zdech 🙂 ale za našeho Šimonka to stálo! Bez EPI bych nerodila, krásně jsem si od těch hnusných kontrakcí odpočinula a pak když jsem šla tlačit, měla jsem dost sil a malý byl velmi rychle venku - cca 3x jsem zatlačila a byl venku! Šití pak taky v pohodě, stále funhovat EPI, i když mi ještě udělali opich mezokajnem, ale ani to nebylo potřeba. Takže EPI můžu vřele doporučit, lepší dýl než dřív, abys měla sílu na samotný porod. Já byla v nemocnici od 13:00 hodin, tak jsem už pak v noci sílu fakt potřebovala 🙂

pkolin
17. črc 2009

Jinak píchnutí EPI je fakt hnus - mě hrozně bolelo to umrtvení před samotným nápichem EPI a navíc je hnusnej ten pocit, jak ti při nápisu EPI něco proráží v páteři, je cítit ten odpor a to je hnus, ale stojí to za to, to mi věřte, ta úleva potom je nepopsatelná - do 10 minut není nic cítit, ale kontrakce vnímáš, jen se musíš na ně soustředit - je to takový tlak, ale bolest žádná, když prvně přišla PA a zeptala se, po kolika mám kontrakce, dívala jsem se na ní jak blázen, že nic necítím 🙂 Po té úlevě, že bolest skončila jsem to hned nevnímal. Pak jsem se na to zaměřila a ten tlak byl fakt jasně cítít. Takže rozhodně jsem pak věděla, kdy mám tlačit. Takže ve výsledku - EPI je SUPER věc!!!

kitina
19. črc 2009

Mě tedy nejvíc bolelo tlačení, ale vzhledem k tomu, že to je dost krátký úsek porodu, tak asi nemá cenu si z toho dělat hlavu a člověk tomu může sám pomoct, kdežto kontrakce u mě trvaly 12 hod cca po 5 min a nepomůže se tomu celkem nijak. Ale nevěřila jsem, že se na to dá fakt tak brzy zapomenout, ale taky věřte, že dá. Teď jsem se vrátila z porodnice a svůj porod hodnotím jako zvládnutelný, zakřičela jsem si při vytlačení hlavičky, ale jinak jsem moc nehisterčila 😀

janulla84
25. črc 2009

Me tedy nejvic bolely kontrakce pri otevirani.Ale mela jsem rychlovku v 16hod na 1cm,v 17,30 na 5cm a 17,40 na 10cm a rodila jsem 😎.Ale malé miminko 2,25kg a 46cm ale v 35tt.

anus.anys
27. črc 2009

Čaute,taky se přidám, mě začaly kontrakce už ve středu kolem 11h dopoledne,byly cca po 15minutách, v 6 večer jsem přijela do porodnice a tam už jsem je měla po 5 minutách. Na noc mi to uklidnily pač jsem se neotvírala. V půl 9 ráno ve čtvrtek mi píchla doktorka vodu a to začaly muka. Nešlo mi moc dobře dýchat pač mi bolesti vystřelovaly do nohou. Pořád jsem se utěšovala že už to za chvíli bude,ale ejhle,bolesti čím dál větší,ale stála jsem se neotvírala,byla jsem celou dobu otevřená na 4 prsty. V půl 3 odpoledne mi píchli EPI a bolesti na chvíli trošku přestaly,za hodinu znova tyhle muka. Kolem 5h odpoledne jsem už tlačila pač jsem se otevřela na 9 prstů a to bylo nejhorší,kontrakce vůbec neustupovaly a nemohla jsem ani přidýchávat. Malý Adam vylezl v 17:27 a museli ho doktoři oživovat,pač jsem ho nejspíš přidusila,jelikož jsem mu tlačila hlavičku cca 20 minut. Nebyla jsem nastřihnutá,jen jsem se trošku natrhla. Mám 3 stehy a šití jsem skoro vůbec necítila. myslela jsem si že to nejhorší je už za mnou,ale horší bylo první močení,pak nalívání prsů mlékem a první zánet 7.den po porodu. Holky, i když jsem neměla bůh ví jak pohodovej porod,tak Vám říkám,raději bych šla znova rodit než abych měla zase zánět. Nejen že byl 7.den po porodu,ale jen se blížil čas kojení a já už brečela že zase musim vyndat prso z podprsenky a kojit z toho nemocnýho prsa. Bohužel, zánět se mi vrátil 5. týden po porodu,sice v menší míře ale plakala jsem zase.

asanaa
27. črc 2009

určitě kontrakce po podání oxytocinu,to se prostě nedalo absolutně prodýchávat.No a pak tlačení,to byl taky masakr,protože jsem rodila 4kg mimčo 😅 a nějak se mu nechtělo ven.A to jsem měla porod rychlovku..5hodin od prvních pidi kontrakcí

andara
27. črc 2009

Mne taky dali oxytocin, dve kapacky 😝 fuj! a zavedeni tablety byl taky des 😔
shaolin - mne taky rikaly at jeste par prodycham a ja se tak tesila na kozu a ze uz budu tlacit, pak me z ty kozy chtely jeste sundat at jdu chodit a ja , ze uz neslezu 😀 Tak me nechaly tlacit jeste na boku aby hlavicky dorotovala.

kocicinka
27. črc 2009

asana já jsem měla miminko 4,500 g 😅 A taky pro mě bylo nejhorší tlačení. Taky mi nešel vytlačit.Tlačila jsem hodinu a půl a ke konci už jsem byla tak vyčerpaná, že jsem ani dýchat nemohla...Nejhorší bylo, že jsem za celý porod nepocítila nutkání ke tlačení...ke konci už ani kontrakce, jen jedna dlouhotrvající šílená bolest břicha.

ronikacz
27. črc 2009

Ahoj, tak ja som mala najhorsie kontrakcie. tlacenie uz bolo relativne v pohode, a to som tlacila 3.98kg chlapaka 🙂

hagada
27. črc 2009

U prvního porodu kontrakce ke konci i to tlačení (...u druhého porodu kontrakcí jenom pár a celkem v pohodě, ale to tlačení mi přišlo nekonečné a šílené 🙂)), málem jsem jim zbořila porodnici a v krku mě bolelo ještě týdenz toho zařvání 😀

lisanda
28. črc 2009

Přidávám se k holkám - šití bez umrtvení -vnitřní poranění 😒 jestli bude někdy další mimčo tak bez umrtvení ani rana, porodnictví je jediné odvětví medicíny kde se neumrtvuje- prý je šití pohoda 😖

ivuu
28. črc 2009

Ahojky...tak první syn 4300g..indukce první den nezabrala a v noci o pul 3 praskla plodovka...

kontrakce šílené..žebrala jsme o epi.řvala hrozně,nakonec jsmeho dostala o pul 7 a od te doby laláč...

Kontrakce jsme sice cítila ale jenjao tlak,žádná bolest...Do ruky mi valil ještě oxytocin...

Díky epi jsme necitila ani vytlačovaní ani nastřih ani šití...a malej byl fakt obr a ještě hlavičku 39cm... 😅 😅

Ale jak to přichazelo k sobě tak to byl masakr...den před propuštěním jsem musela na revizi dělohy kvuli zbytku placenty.takže roztahnutí zrcadlama to sešitý a bolavyý..to by pravej pocuc ..když jsme přišl k sobě po narkoze...

a ještě doma jsme se bez čipku proti bolesti neobešla...

ale jinak porod super....ted mě to čeká každým dnem..a jsme rozhodnutá jít do epi znova....bez toho bych asi neporodila 😵 😵 ale uvidíme..třeba to bude rýchlý..a bezbolestný..hahahahaha

mariv
6. srp 2009

No mě teda teprve porod čeká za pár dní, ale už teď jste mě teda holky pěkně vyděsily! Jsem úplně překvapená kolik z vás bolelo nejvíc šití! Vždyť to je přeci jedna z mála věcí co se dá ovlivnit ne? Copak to nemůžou pořádně umrtvit nebo co?! To těm doktorům nevadí, že vás šijí naživo?! Sadisti! No tak budu jen doufat, že to proběhne jak nejlíp to půjde, každopádně epidurál to jistí🙂 Za měsíc Vám dám vědět🙂

andy80
8. srp 2009

tak i já napíšu své zkušenosti

první porod vyvolávaný, podávali mi oxitocin a měla jsem křížové bolesti a vůbec jsem se neotvírala, takže jsem požádala o epidural, protože to bylo fakt neúnosný. Měla jsem bolesti 2 hodiny v kuse a už jsem začínala omdlívat, protože to fakt nešlo prodýchávat, tak mi dávali kyslík a nakonec přišla úleva po podání epiduralu, jenže za chvíli jsem začala rodit a epidural začal působit, takže jsem blbě tlačila a samotný porod se tím protáhnul, bolesti jsem necítila, jen šílený tlak a jak jsem pořád tlačila, tak jsem opět začala ztrácet vědomí, tak přišla na řadu opět kyslíková maska a nakonec se malému přestávalo dařit, tak mi PA skočila na břicho a za chivlku byl malý venku. Měla jsem potom šíleně stehů uvnitř i venku, jak museli malého honem vytáhnout. Šití jsem necítila, křížové bolesti před porodem byli fakt šílený a oxitocin tomu nepřidal.

druhý porod opět vyvolávaný, zavedli mi tabletku, za pár hodin druhou, to bylo dost nepříjemné, ale ne bolestivé. V sedm večer mě poslali zpět na pokoj, že se porod nerozbíhá a bude se pokračovat ve vyvolání pozítří. Už jsem se připravoala na CR, protože už jsem byla 13 dní od posledního termínu porodu. Kolem desáté večer přišli první kontrakce, byli v pohodě, myslela jsem, že to jsou poslíčci, které jsem měla poslední dva měsíce. Pořád jsem chodila na záchod, pak mi odešla plodová zátka a kontra začali sílit. Zavolala jsem sestru, ta mě píchla na monitor a že kontrakce tam jsou, ale ne porodní. Kolem půlnoci jsem začala mít fakt silné bolesti, které už se nedali vydržet. Sestra zavolala doktora a ten mi řekl, že jsem 1,5cm, takže dneska porod nehrozí a dali mi injekci na spaní. No samozřejmě jsem neusnula a kolem půl druhé jsem šla znovu prudit, že už fakt nemůžu, že mám hrozné bolesti. Tak zase přšel dokrot, vyšetřil a že to na porod nevypadá, ale na monitoru už byli hotové velehory, tak následoval přesun na sál. Tam jsem málem nedošla, protože jsem měla tak silné kontrakce, že jsem myslela, že umřu. Hned po příchodu na sál po předporodní přípravě jsem požádala o epidurál. No, přišel doktor a že jsem na 8cm, otevřela jsem se najednou hrozně rychle a epidurál už nepřipadal v úvahu. Pak jsem se rozbrečela, protože to fakt šíleně bolelo. Jako by se mimčo dralo skrz břicho na svět. Pak přïšel manžel a kontrakce byli rázem snesitelnější, když tam byl. Pak šlo všechno hrozně rychle, najednou jsem cítila hlavičku mezi nohama, tak se šlo rodit. Tlačení bylo šílený, myslela jsem, že se roztrhnu, ale zase bez epidurálu jsem věděla kdy a jak zatlačit a na jednu kontrakci byla malá venku. A to pouze s jedním stehem.

Bolest u obou porodů hrozná, ale rychle jsem zapoměla. Za pár let chceme ještě jedno mímo a teď už vím, že budu rodit opět bez epidurálu, protože se bez toho rodí líp a ty kontrakce se dají bez toho taky vydržet. Hlavně mě při prvním porodu po epidurálu asi 14 dní šíleně boleli záda a nemohla jsem si sednout, jak jsem blě tlačila. Po druhém porodu jsem si hned po porodu sedla na postel. Takže větší pohoda.

andy80
8. srp 2009

jo jinak první dítě 4030g, druhé 4190g, takže žádní drobečci.

radkar
autor
8. srp 2009

mariv neboj, já se šití taky bála a vůbec mě to nebolelo. Nechápu doktory, kteří neopichujou a tvrdí, že to nebolí.

radkar
autor
8. srp 2009

Mě to doktorka opíchla.

misicka85
8. srp 2009

Mě dal dr. při šití taky injekci na umrtvení 😉

Kuchy - tos měla dobré že jsi aspoň ležela na baloně, já jsem vlezla na porodní box, lehla jsem si na lehátko a už jsem z něho za celou dobu neslezla. Jo pardon - jednou jo - po klystýru 😀 PA furt ať si dám horkou sprchu na ty křížové bolesti, ale mi bylo pořád úplně šílené horko a představa ještě horké sprchy, no fuj 😝 Tak jsem jí řekla že nikam nejdu a ať mi otevře okno 😀 (rodila jsem v prosinci, venku bylo asi -10). Tak naštěstí mi ho otevřela, ale na chvilku, kvůli miminku aby pak mělo teploučko 🙂

shaula
8. srp 2009

Já taky dostala injekci na umrtvení, ale stejně šití hodně bolelo, byla jsem tak ráda, že už mám porod za sebou, a pak ještě vydržet tohle... 😝

paolin
10. srp 2009

tak u mě u prvního porodu šílený od větších kontraktí - měla jsem křížové bolesti. od oxytocinu už mi bylo vše jedno 😉
u druhého porodu děs běs poslední hodina a půl a pak samotný porod, než prošla hlavička.
šití sice bolelo, ale bylo mi to vcelku jedno 😉 spíš mě to otravovalo, páč jsem už chtěla mít klid 😉 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru