Nejbolestivější fáze porodu. Jaká to byla?

radkar
9. dub 2009

Zajímaly by mě Vaše názory, zkušenosti z porodu. Každý ho prožívá jinak. Hodně mamin říká, že pro ně byly nejhorší kontrakce a že tlačení už šlo. Ale já mám úplně opačné pocity. Kontrakce šly vydržet, i když neříkám, že je to procházka růžovou zahradou, ale tlačení pro mě bylo nesnesitelné-bolestivé.

mia_mia88
18. črc 2015

Urcite kontrakce. Po dvou minutach pet hodin v kuse. Nicmene tlaceni bylo uplne v pohode. A toho jsem se "bala" nejvic. Klidne bych jich radsi vytlacila pet po sobe, nez mela znovu kontrakce! Ale i na tu bolest jsem do par dni zapomnela. Uplne. V hlave vim, ze to bolelo a snasela jsem to dost spatne, ale nedokazu si to presne vybavit.

sarriku
18. črc 2015

Kontrakce byli v pohodě oproti finálnímu prořezávání hlavičky při tlačení a do toho ještě tlak na konečník. Díky Bohu šel malej ven rychle asi na 3 zatlačení a možná i kvůli tomu to taky tak prasácky bolelo. Myslela jsem, že mi pukne zadek a vagína se mi roztrhne až k pupíku 😀 Kvůli tomu se i dalšího porodu bojím, kvůli tomu tlačení. Křičela jsem u toho strašně😀 Ani jsem se nepoznávala 😀

loafeer
18. črc 2015

za mě byla u obou porodů nejhorší fáze tlačení...

petrasipkova1
18. črc 2015

Porod - kontrakce začly v 19:30 ve středu, malá se narodila ve čtvrtek v 15:33 , od ráno od šesti jsem byla na porodním sále. Kontrakce se dali vydýchat ve sprše, pohoda. U mě bylo nejhorší než hlavička správně dorotovala, trvalo to dlouho a nejhorší bylo když tělo tlačilo samo, to byl otřes, potom najednou po takovýmhle samozatlačení vykoukla na taťku hlavička a to už byl fofr , kdy doktoři všechno chystali v cuku letu 🙂, tlačení bylo snad to nejlepší, na tři pořádný zatlačení byla malá venku. Neskutečný co člověk vydrží a teď mám doma týdenního drobka co umí tak hystericky řvát až mi to trhá uši.c 😀

dokument
27. črc 2015

@jozanemec jo, to bylo celkove hodne neprjemne,jak se v mne porad nekdo hrabal...☹

pafca4
27. srp 2015

Měla jsem vyvolávaný porod. A nejhorší byly kontrakce. No prostě něco takového jsem nečekala. Naskočily mi téměř okamžitě po minutě a to tak strašně bolestivé,že jsem jen klečela na zemi, skučela a modlila se,at se nezblázním,at už to skončí a at mi co nejdřív dají epidurál, o kterým jsem předem vůbec neuvažovala. Nakonec jsem za dvě a půl hodky porodila,aniž by mi ho dali (prý je pořád ještě brzo a pak že už pozdě 😀) Ale je fakt,že třičtvrtě roku od porodu vím,že to bolelo uplně brutálně, šíleně,ale už si moc nevybavuju jak, fakt se na to rychle zapomíná.

pafca4
27. srp 2015

@andy3103 tak si vždycyk říkám,že ti,kdo říkají, že nejhorší bylo šití,at děkujou,že měli skvělý porod 🙂 Čímž nechci žádný porod zlehčovat 😉 To já si u šití chrochtala blahem,že ta šíleně brutální bolest, jaká bylo při kontrakcích, je pryč, a při šití byla pro mě bolest (oproti kontrakcím) takřka zanedbatelná

boobinka
27. srp 2015

nejhorší fáze pro mě byl nástřih mimo kontrakci 😀

andy3103
27. srp 2015

@pafca4 no hodně holek odemšě z okolí říka,že šiti bylo super oproti kontrakcím..já měla take bolestivé hooodně bolestivé kontrakce ..ani mi nepřestávalli vůbec ..ale jelikož mě šili hodinu bylo to vážně strašný..😀 ale je fakt že se na to ryche zapomína... klidně bych si to zopakovala,protože to malí klbíčko co na mě pak poožii,to bylo krásný 🙂 ale tohe šití co jsem zažila už niky :D :D

andy3103
27. srp 2015

A to jak do mě doktorka sahala to bylo taky strašný...

svetlus_pepca
27. srp 2015

No, nejbolestivější asi bylo probrání se z narkózy po akutním císaři. Kontrakce už pak byly spíš vyčerpávající (20 hodin po 2-3 minutách, jen křížové). Ale ty bolesti při snaze se zvednout, vlastně se vůbec aspoň na posteli opřít o loket, po tom císaři byly neskutečné!

bonulinka
27. srp 2015

Nejhorší byla u obou porodů shodně poslední hodina 1. doby porodní. Do té doby celkem pohoda, druhá doba také v pohodě. Tenkrát jsem si říkala, že proto se asi dříve říkalo porodu " těžká hodinka ".

mykolaapsi
27. srp 2015

Nejhorší pro mě bylo, když mi v kontrakcich doktor ručně roztahoval děložní hrdlo s poznamkou uvolněte se, aaa, to jsem myslela, že mu z toho křesla uteču.

hapovab
27. srp 2015

@viola1987 tak to zavidim ja jsrm tlacila dve hodiny,bylo to strasny.

hapovab
27. srp 2015

Ja jsem mela bolesti 3dny , poslednich 12hodin uz jsem myslela ze vetsi bolest nevydrzim.Pak do me por.asist. vzdycky hrabala pri kontrakcich tak to jsem mela slzy v ocich, no a kdyz uz jsem mohla tlacit a myslela jsem ze to budu mit uz rychle za sebou tak jsem tlacila 2 hodiny, co kontrakci tak tlacit,nechapu jak jsem to mohla vydrzet, nakonec me me pul hodiny sili.Takze ja fakt nevim ktera bolest pro me byla nejhorsi.Jo a jit poprve na zachod to byl taky ocistec.No myslim si ze jsou i lepsi porody.

mysicka_lb
27. srp 2015

Pro mě byly nejhorší, jak už tady padlo, kontrakce po podání oxytocinu. Tlačení jsem naopak bolestivě nevnímala. Hrozně mě překvapilo, když bylo najednou mimčo venku, vůbec jsem to nečekala tak brzo. Šití pak bylo zase bolestivé, ale v porovnání s kontrakcemi už velmi slabý odvar. A to úplně nejhorší, horší než samotný porod, byl pak pobyt v porodnici.

gryfis
7. zář 2015

pro mě chvilka hnusu, když mi doktorka chtěla dopomoct se otevřít, to jsem se jen zmohla na kšššcc.. jinak kontrakce docela ok.. při tlačení spíš nepříjemný tlak na pipinu, ale jo bolelo to. ale jen chvilku.. no a při nepatrném šití (spíš opíchávání injekcí) mi PA přikurtla nožku, páč bych doktorku nejradši kopla.. 😀

margot_ka
7. zář 2015

Nejvic bolely kontrakce pote,co praskla voda a nemohla jsem jeste tlacit. Zahuuuul! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru