Nejbolestivější fáze porodu. Jaká to byla?

radkar
9. dub 2009

Zajímaly by mě Vaše názory, zkušenosti z porodu. Každý ho prožívá jinak. Hodně mamin říká, že pro ně byly nejhorší kontrakce a že tlačení už šlo. Ale já mám úplně opačné pocity. Kontrakce šly vydržet, i když neříkám, že je to procházka růžovou zahradou, ale tlačení pro mě bylo nesnesitelné-bolestivé.

verushe20
9. zář 2014

Kontrakce silene bolestivé, tlaceni taky hrůza, siti to už pak byla úleva...

ladenka
9. zář 2014

pro mě jednoznačně nejhorší kontrakce, tlačení už byla úleva, že už můžu a bude brzy po všem ... navíc malý byl po dvou zatlačeních venku, ale ten mazec předtím 😝

chris_n
9. zář 2014

pro mě nejhorší bolesti byly okolo píchnutí vody. Jakmile jsem se dostala do správného dýchání a tlačení, tak to bylo OK. Ale kontrakce před píchnutím i potom nebyly tak hrozné, jako to píchnutí a tlačení hlavičky na pánev.

dokument
9. zář 2014

nejhorší bylo pro mě taky těsně po píchnutí vody až do fáze tlačení, resp. píchnutí epiduralu, to mě najednou přestal bolet podbřišek a začalo mě to bolet níž 😀 jak dítě sestupovalo. Ale to zatlačení bylo už úlevné, to tělo samo jakoby vytlačuje dítě, nebo spíš to člověk nutí tlačit, a člověku se tím ulevuje.

asineda
9. zář 2014

Nejhorsi bylo cca 5 kontrakci pred tlacenim, ale to trvalo asi jen 30-40 min, samotne tlaceni bylo neskutecne ulevne..🙂

lucmuck
16. zář 2014

porod je opravdu největší bolest jakou jsem kdy zažila, ale kdyby se mě někdo zeptal jak moc to bolí, tak to nedokážu popsat...pro mě největší bolest z celého porodu poslední zatlačení než malý vylezl na svět(nepřicházela mi kontrakce i po píchnutí oxitocinu)tak jsem ho musela vytlačit bez kontrakce...ale pak ohromná úleva že to mám za sebou.Jinak jsem měla rychlý porod 3,5 hod. od prasknutí vody doma v posteli byl malý na světě.

apacheee
AMBASADORKA
16. zář 2014

Pro mě bylo tlačení úlevné, od té doby, co mi dovolili tlačit, už jsem necítila ani sebemenší bolest. Většina kontrakcí se dala vydržet v pohodě, opravdu bolestivá pro mě byla asi jenom jedna hodina, kdy už jsem byla otevřená, jen se čekalo, až sestoupí zadeček, abych mohla konečně začít tlačit:(

mavega
16. zář 2014

tlačení se mi dokonce docela líbilo 😀 nebolelo téměř vůbec. a šití (i když já měla jen jeden malý steh) nebolelo vůbec. pro mě byly nejhorší kontrakce.

latkovkybrno
16. zář 2014

@mavega take jsem to mela jako vy

wikiiiii
22. zář 2014

Dobrý den, rodila jsem přesně 24 hodin od prvních kontrakcí. (porod byl vyvolávaný,protržením vaku blan, 13 dní po termínu). Ještě 12 hodin z těch 24 jsem si psala deník🙂,dokonce jsem byla i vtipná. Poté přišel klystýr a začalo to. Kontrakce 7 hodin před porodem se daly zvládat pouze v leže. 2 hodiny před porodem, ztrávené už na sále ve sprše, to jsem již sestřičce slibovala hory doly,jen aby ho ze mě vytáhli. 1 hodina před porodem napíchnutý oxytocin to už bylo opravdu šílené,kontrakce nepřetržitě, vzývala jsem všechny svaté a hrozila jsem, že když mi nepomůžou, vytáhnu si jakkoli sama. Na porodním lehátku přišla šílená úlevy při tlačení, ale kontrakce i přes oxytocin přestaly, takže další (a z mého hlediska) asi nejhorší bolest byl nástřih bez kontrakcí, bez umrtvení, museli ho rychle vytáhnout. Nakonec konečně vylezl kluk jako buk(3870 g, 54 cm). A šití? Asi hodina a půl, podle manžela jsem to celé prospala :D....VŠEM PŘEJI, RYCHLÝ, CO NEJMÉNĚ BOLESTIVÝ POROD V TERMÍNU 😉

verushe20
23. zář 2014

@wikiiiii také jsem při porodu vyzývala všechny svaté. 😃 Byla to hrůza ke konci, kontrakce sem měla téměř vkuse (aspoň mi to tak připadalo)

terunka88
23. zář 2014

Nejhorší byly cca 2 hodiny kontrakcí zhruba po 1,5 minutě, tlačení už pak byla úleva a pohoda 🙂

lednovka
3. dub 2015

Pro mě byly nejbolestivější kontrakce.Samotný porod ( tlačení ) už byl v "pohodě".

viola1987
17. črc 2015

pro mě bylo nejhorší tlačení takhle zpětně, celé to trvalo půl hodiny a to roztahování cítím do teď. Doufám že druhé dítě bude pohoda

karolinahd
17. črc 2015

Pro mne bylo nejhorsi na celem porodu az siti....neni to primo bolest ale spis neprijemne....a pak par dni po porodu kdy se mi spatne i lezelo chodit sem noc nemohla a sedet vubecne.....jinak za mne kontrakce ano boli ale neni to nijak hrozna bolest....(takova zlomena ruka boli daleko daleko vic) a samotne tlaceni o tom sem temer nevedela😉

jitavrtule
17. črc 2015

Pro mě stopro nejhorší fází bylo "prořezávání hlavičky" - to bolelo fakt hodně. Kontrakce byly proti finálnímu tlačení pohoda.

alkena
17. črc 2015

U prvního porodu asi okamžik, kdy hlavička byla napůl venku a já čekala na další kontrakci. U druhého porodu kontrakce, zejména ve chvílích, kdy jsem se nemohla předklonit ve stoje a přizvednout si rukou břicho. I když možná bylo horší, když mi po promačkávali břicho, jestli se už zavinuje děloha (dost jsem krvácela).

verusky
17. črc 2015

u prvniho porodu pro me take bylo nejhorsi prorezani hlavicky, to byl totalni sok pro telo a zacala jsem se cela trepat. ale celkove nejhorsi fazi jsou asi kontrakce v zaveru, ta bolest se rapidne zvysuje a uz se prestavam ovladat 🙂 a siti teda nanic. clovek uz chce mit po porodu opravdu pokoj a radost, ale co nadelame... byla jsem sita vzdycky, potreti me ale nenastrihli a bylo to snesitelnejsi nez po nastrihu.

daasenka85
17. črc 2015

Pro mě teda celý porod a kontrakce "v pohodě" a tlačení šílené - a to měla dcera 2,3 kg ☹ Je fakt, že byl porod vyvolávaný v 37+1 pro nízkou váhu a malá asi ještě nebyla připravená na svět, tedy ani tělo..? Přijde mi, že kdo má silné, časté a bolestivé kontrakce - asi jak má být, už se to rodí "samo". Hodně asi záleží na té přirozenosti porodu - aby sám začal, atd...

blecha94
17. črc 2015

Kontrakce, jednoznačně. Poslední dvě hodiny po píchnutí vody to byla jedna velká kontrakce a fakt jsem viděla všechny svatý. Nejsem plačka a málo co mě bolí, ale tohle bylo nesnesitelný. Nedostala jsem žádný drogy, nestihlo se, takže jsem škemrala po manželovi, aby mě zabil, nebo aspoň přizabil. 😀 Tlačení jsem vůbec necítila. U tlačení jsem už ani ty kontrakce necítila. Doktorka na mě pořád, ať jí řeknu kdy, kvůli nástřihu, a já tam na ní ječela, že žádný kontrakce nemám, nic mě nebolí, nic necejtim a ať si stříhá kdy chce a neptá se mě pořád jak blbá. 😅 Šití nepříjemný, dvakrát mě dopichovala Mesocainem a stejně to bodalo, ale oproti kontrakcím piánko. Každopádně skoro pět měsíců po porodu si živě vybavuju tu nesnesitelnou bolest a dokonale mě to odrazuje od dalšího potomka. Počkám si na vynalezení umělé dělohy, jinak nic nebude. 😀

daasenka85
17. črc 2015

@dokument tak tohle jsem bohužel nezažila, ale určitě to tak má správně být...

takarazestinusakur
18. črc 2015

Od první kontrakce jsem porodila za 6 hodin, takže si nevybavuju první fázi, druhou fázi kontrakce se daly zvládnout (pohyb, změny poloh, častá návštěva wc) nicméně otvírala jsem se rychle poslední hodinu to bylo ze 2cm na 5 za 30 min a z 5 na 9 za cca 20, takže poslední hodina byla peklo, jakmile už jsem mohla tlačit tak to bylo super a svým způsobem jsem si to užila cca za 20 min tlačení možná i méně bylo po všem. Vytažení placenty nebolelo, šití vyloženě nebolelo, ale bylo nepříjemné...Takže za mě nejhorší byla poslední hodina než přišel ten opravdový porod.

sim007
18. črc 2015

No u me kontrakce a potom kdyz uz me to zacalo nutit tlačit,tak mi rekli ze jeste nemuzu protoze branka jeste nebyla zašla a mohl by prasknout cipek....to bylo peklo....nebyt manzela ktery na me "kricel" at dycham tak se asi udusim....to trvalo cca pul hodiny a pak tlaceni uz bylo ok...o placente a siti nevim 🙂
Mala 4030g.

lenycka27
18. črc 2015

Já jsem měla kontrakce slabé, nebyla jsem si zpočátku ani jistá, jestli to už je porod..ale nejhorší bylo nastřižení, které jsem bohužel cítíla a šití, to mě dost štípalo - asi ta desinfekce. Porod byl rychlý, půl hodiny od příjezdu do porodnice, ale ten nástřih a šití nikdy nezapomenu..

jinaja
18. črc 2015

Asi je to individualni,kazdy snasi lip jiny druh bolesti...U obou deti bylo pro me nejhorsi,kdyz jsem tlacila a klubala se hlavicka...a to jsem u prvniho tlacila 15min a dceru tak 5min🙂Pred obema porody jsem cvicila s Epinem...prvni porod velke poraneni,druhy porod bez nastrihu i zraneni🙂ale za me proste nejde proste bezbolestne protlacit meloun klicovou dirkou🙂samozrejme s nadsazko-

andy3103
18. črc 2015

Pro mě jednoznačě nejhorší bylo šití ...hrůůza ..nic horšího (tedy kromě zubaře) neexistuje :D

lucie_hrbkova
18. črc 2015

pro mě byly nejhorší kontrakce...

jozanemec
18. črc 2015

pro mě tedy bylo hrozné jak mě furt kontrolovala a šahala do mě.No a pak určitě protlačit hlavičku

veveruska007
18. črc 2015

Kontrakce! A to jsem měla štěstí, že mi vodu píchali až v porodním boxu. Kontrakce s vodou uvnitř bylo nic oproti tomu, co to bylo za bolest, až mi odtekla voda...

inkongruence
18. črc 2015

Měla jsem vyvolávaný porod 14 dní po termínu. kontrakce začli už večer kolem 9 ale to byla pohoda krásně po 5ti minutách, že jsem si ještě zdřímla u nich. Kolem 2 ráno se začala zkracovat doba mezi kontrakcemi že v 5 ráno jsem měla kontrakce po minutě...a kolem 8 ráno mi pomalu odtekla voda a kontrakce jedna velká, a tak mě nechali skoro do 1 hod po poledni. Jenže jsem se neotvírala...mezitím mi do čípku rvali tablety na otvírání, prsty mi do něj tlačili at se zkrátí a otevře, ale nic...ke konci jsem začla zvracet vyčerpáním, a nemohla jsem už ani na nohy, třepala se jak ratlík, v křeči v klubíčku, nemohla jsem se natáhnout....nedostala jsem nic od bolesti jelikož jsem nebyla otevřená, ale malá už chtěla ven. Takže když mě naposledy kontrolovali před tou 1 hodinou, tak pan primář rozhodl o akutním císaři. pod elou narkózou jelikož mi nemohli ani nic napíchnout, kroutila jsem se jim v křečích, že by netrefili žílu. Museli mě přivázat na nohy ruce k posteli na pevno. Za 10min 1 mě začli připravovat a malá 13:07 přišla na svět. Léčení po císaři? po 24 hodinách jsem už si šla pro malou, a vzala si ji k sobě a nevrátila. Jizva,hojení a vstávání, sedání, stolice, čůrání byla procházka růžovým sadem, oproti bolesti při porodu.
Přítel byl celou dobu se mnou a i on říká že tohle znovu nechce zažít. Takže budem mít 5 psů raděj, než znovu rodit.!!!! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru