Nejbolestivější fáze porodu. Jaká to byla?

radkar
9. dub 2009

Zajímaly by mě Vaše názory, zkušenosti z porodu. Každý ho prožívá jinak. Hodně mamin říká, že pro ně byly nejhorší kontrakce a že tlačení už šlo. Ale já mám úplně opačné pocity. Kontrakce šly vydržet, i když neříkám, že je to procházka růžovou zahradou, ale tlačení pro mě bylo nesnesitelné-bolestivé.

vendulka
9. dub 2009

teda, tak to je super, že to šlo tak rychle....

aji81
9. dub 2009

tak pro mě bylo nejhorší čekaní na pořádné otevření. Kontrakce po 1minutě to bylo strašně bolestivé, jsem málem lezla po zdi. Tlačení bylo vpoho, už jsem se nemohla tolik soustředit na bolest. Šití mě nebolelo vůbec a to mě šily hodinu 😝

radkar
autor
9. dub 2009

Já tou nesnesitelnou bolestí při tlačení(viz víše) taky myslela, když se už rvala hlavička na svět. Dokud nebyla na hrázi, tak to ještě šlo. Proč to ta příroda nezařídila, tak že bysme rodili kilové dítě a přitom bylo už připravené na svět?????? 😅

kaleilah
9. dub 2009

radkar: no, je o divný, ale já se na porod těšim.Až do šití to bylo super a i když mám místo hráze a celkově spodku něco divnýho sešitýho-prošitýho 😀 tak ta atmosféra přirozenýho porodu byla úžasná 🙂

radkar
autor
9. dub 2009

A kde si rodila? Jestli se můžu zeptat.

kaleilah
9. dub 2009

radkar: v Kadani na CAPu

skurinka
9. dub 2009

tak pro me byli nejhorsi kontrakce,jsem myslela ze umru ke konci jsem je mela po 20 sekundach a jeste jsem nemohla tlacit 😝 samotne tlaceni bylo pro me uleva .ale stalo to za to.ale do tretiho uz nejdu 😀 😀

jeudi
9. dub 2009

nejbolestivejsi to bylo tesne pred tim nez jsem mela zacit tlacit 😒

jakoubka
9. dub 2009

dorotování hlavičky a vytlačení hlavičky 😒

kharik
12. dub 2009

Ja rodila bez epiduralu a muzu teda rict ze me nejvic bolelo siti.

motol
12. dub 2009

pro mě byla nejbolestivější poslední fáze 45min tlačení malýho,větší ulevu,když byl venku sem nezažila 😉

aponchie
12. dub 2009

tlaceni super uleva predtim poslednich par kontrakci to sem malem brecela bolesti

terry2
13. dub 2009

Nejhorší byly kontrakce,tlačení naprostá paráda,uleva že už mužu jít konečně na věc 😵 vubec jsem necítila že tlačím hlavičku,bylo to bez větších bolestí,rodila jsem bez epiduralu,šití se dalo taky vydržet.

skurinka
13. dub 2009

kaleilah-130 stehu??????????????????????????????????????????????prosim te co tam z tebou delali? 😕 😕

kaleilah
13. dub 2009

skrurinka: Daniel mě trochu potrhal, ale zbytek "zvládla" doktorka která se tam s prominutím přis*ala, protože na CAPu neměla co dělat.Já si nenechala píchnout lék na odloučení placenty-na urychlení, protože jsem zastánce přirozeného porodu bez léků.A doktorka už nechtěla čekat či co, byla dost mladá, nezkušená tak ze mě tu placentu začala rvát-samozřejmě bez umrtvení.A jak se ve mě hrabala tak mě úplně dotrhala. 🙄

skurinka
13. dub 2009

kaleilah-jezisi to byla nejaka krava 😠 strasny no ale zaplat panbuch ze jsi to zvladla.ja taky mla u druheho poroduPA a to byla pinda jak me masirovala hraz tak jsem mela pocit jako ze me chce roztrhnout jsem ji to rikala a ona nic ze 😠 pri prvnim me to vubec nebolelo naopak bylo to fajn.ale tady to byl taky horor to co ona me delala vse bolelo i prasknuti vody od ni ,fuuuj hruza a pak ji rikam ze musim na velkou a ona ze ne ze je to tlak ale ja jsem to vedela ze fakt musim jsem ji to 100rikala a myslis ze me donesla alespon misu no proste nicc .a ona tak at se normalne tak jako vyprazdim.mela jsem 2bobky a ona pak hodila ksicht pinda blba.chtela jsem jinou jenze ostatni PA rodili .bleeeeeeeeee 😠

kaleilah
13. dub 2009

skuri: já rodila na CAPu -centrum aktivního porodu s dulou a manžou a byla tam mladinká PA, ale hrozně fajn, nechala úplně všechno na mě, protože viděla že to zvládám, jenže když se doktorka dozvěděla můj věk tak tam NUTNĚ musela ýt u toho, asi aby viděla že i mladej člověk může mít svojí představu o porodu a všechno zvládat bez léků a nějaký histerie a asi jí to tak nas...že se do toho potřebovala míchat 😠

radkar
autor
14. dub 2009

teda terry to fakt koukám, jak může někdo říct, že necítil tlak jak se dere hlavička na svět. Já měla pocit, že to nepřežiju 😢

aponchie
14. dub 2009

ja taky hlavicku necitila pc sem tlacila jednou a strihli me a mala vyletela cela naraz 😎

markchina
14. dub 2009

Nazdar holky, tak jdu taky prispet svoji zkusenosti. Pro me teda byly nejhorsi kontrakce tesne pred tlacenim, no a pak jak se rvala hlavicka, navic sel maly rucickou napred jak superman, takze o to horsi. 😠 Jinak taky terry nechapu, zes hlavicku nezaznamenala 😅 , ja to poznala bezpecne, sem myslela, ze se roztrhnu.

aponchie
14. dub 2009

a nemeli jste nekdo jak se tlacila hlavicka pocit ze vas to trhne a meli jste strach tlacit treba?pac to moc nejde ale je to psycho co? 😲

hupcza
15. dub 2009

taky se přidávám ke skupinece, která vnímala jako "nej" poslední kontrakce před tlačením (a hlavně vyšetřování v této době - to mi přišlo sand horší horší než kontrakce)
tlačení byla v mých očích brnkačka
sáhla jsme si na hlavičku a věděla jsem, že už vidím cílovou pásku - takže nějaká bolest už šla mimo mě

konja
15. dub 2009

Holky s tou hlavičkou je to u mě 50/50. Při prvním porodu jsem teda opravdu nemohla říct, že o té hlavičce nevím! To byla bolest! Myslela jsem, že se rozpadnu, strašně to pálilo. Čekala jsem, že to bude bolet, ale tohle byl tenkrát pro mě fakt šok. Strašné řezání a pálení. Při druhém jsem už byla přichystaná a čekala to samé, ale hlavičku jsem fakt necítila! 😅 Cítila jsem jen jak mě PA šíleně tlačí a roztahuje hráz, to bylo ukrutný, ale jinak jsem byla přesvědčená, že se vůbec nic neděje! Že je hlavička venku jsem zjistila až když se dostala celá ven, takové vyloupnutí 😀 Takže to co popisuje Terry2 možné je, ale já si to teda zažila až při druhém porodu. 😉

smardik
15. dub 2009

tak pro mě nejhorší bylo u porodu porod placenty - pořád nechtěla ven, tak mi furt tlačili na břicho apod. stejně ji pak museli vytahovat ručně. to bylo nejhorší, porod se dal

konja
15. dub 2009

smardik: mě při druhém porodu taky hrozně tlačila PA na břicho, jsem měla pocit že mě chce najít páteř 😅

radkar
autor
15. dub 2009

Aponchie přesně tak, já měla strašný strach tlačit. Ale fakt panickou hrůzu! Ale konja mě trochu uklidnila. Říkala jsem si, že jestli budu mít druhé dítě, že tu fázi porodu-tlačení hlavičky asi nepřežiju. Ale koukám, že je aspoň malá naděje, když budu čekata zase hrůzu, že mi to napodruhý-to tlačení hlavičky- tak nepřijde. Je to fakt zvláštní, jak to prožíváme každá jinak.

jesterka09
15. dub 2009

Pro mě bylo nejhorší, když mi PA rupla vodu a začaly hnusné kontra a pak vytlačování placenty.. Porod hlavičky a vůbec samotné tlační pro mě bylo "užívání si porodu", protože jsem si nechala dát EPI a u dalšího si ho nechám dát určo také..

werminka
16. dub 2009

Pro mě byly nejhorší kontrakce asi 15 minut před samotným porodem. Samotný porod (tlačení) bylo v pohodě, šití jsem ani necítila, přitom jsem byla potrhaná skoro až za ušima 🙂

konja
16. dub 2009

radkar: ono mě to tlačení taky přišlo strašně hnusný a bylo to to nejhnusnější z celého porodu (ale to bylo asi taky tím, že jsem před tím neměla žádné brutal kontrakce a ani hnusné nucení na tlačení 😉 ), jak mě tam dole PA roztahovala tak to bylo příšerný,cítila jsem hlavně to a měla jsem pocit, že ikdyž tlačím, tak se nic neděje 😅 A pak najednou lup a hlava venku 😅 Bylo to hnusný, bolelo to, ale první bolel fakt víc. Hlavně to řezání a pálení, to bylo strašný. Při druhém porodu už jsou porodní cesty asi víc poddajné či čo, snáze se roztáhnou. 😉

jesterka09
16. dub 2009

Konja: to jsou dobré zprávy, že u druhého to jde snadněji 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru