Nemocné kyčle. Jak docílit porodu císařem?

dancicka
15. bře 2011

Ahoj holky,
jdu rovnou k věci - od dětství mám nemocné kyčle a jsem právě v 6. měsíci těhotenství. Začínám mít noční můry z klasického porodu. Totiž jsem na tom s kyčlemi tak, že si nesednu ani do tureckého sedu. Při sedu rozkročmo mě okamžitě chytají křeče. Ležení na boku na tvrdší podložce mě přivádí k šílenství..... 😖
U klasického porodu jsem byla (u kamarádky), takže vím, co mě čeká - a jsem z toho nesvá 😅
Mám vše v papírech, jak na gynekologii, tak u obvodního lékaře.... ale před 2 lety jsme se přestěhovali a tito lékaři mě vůbec neznají a nikdo se mnou nic neřeší. Těhotenství probíhá naprosto normálně - bez problémů (zaplaťpánbu) - takže vlastně ani nemají důvod.
Co mám udělat proto, abych docílila porodu císařským řezem? Není to zbabělost - vůbec ne. Klasického porodu se nebojím, jen se bojím toho, že když bych měla rodit normálně, tak nebudu schopná normálně fungovat a o prcka se starat (vím co se mnou udělá hodina těhotenského cvičení na podložce)? 😒 Prosím poraďte mi.... ☹

niccky.z
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
latvia
16. bře 2011

@dancicka skus sa opytat tu, riesi sa tam podobny problem
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/vrodena-...

jaa
16. bře 2011

Pokud se léčíš ,nebo jsi se léčila s kyčlemi,měla by jsi rodit SC.Ale já jsem třeba měla předešlé porody klasicky a polsední Sc a mám po něm problémy s kyčlemi.Chytají mě křeče,když jsem hodně obkročmo...I unožení ve stoje je problém..Takže Sc toho moc neřeší.Ale jistě je to lepší,než klasika... 😉

dlabinecka
16. bře 2011

@dancicka Ahoj, nemám osobní zkušenost, ale kamarádka má taky chronicky nemocné kyčle. párkrát jsem jí zažila, že lezla po čtyřech ráno na záchod ☹ že šla a prostě spadla, protože jí vyskočily kyčle. Na konci listopadu rodila. V porodnici o tom věděli a porod přizpůsobili její nemoci. Rodila v kleče - žádné roztahování nohou na pordním křesle atd...😉

dancicka
autor
16. bře 2011

@jaa Kdyz ja vim, ze porodim i klasicky, ale fakt se bojim tech nasledku- po lehkem cca 15 minutovem gyn. zakroku v celkove narkoze jsem pak mela problem skoro pul roku ☹ Tomu bych prave chtela predejit... nic vic 😉

dancicka
autor
16. bře 2011

@dlabinecka Fakt? Zkusim zjistit i tuto variantu u nas v porodnici, ale protoze tu mame velmi malou nemocnici - obavam se klasiky ☹ Kde rodila kamaradka? 🙂

am11e22
16. bře 2011

se mnou byla na pooperačním pokoji paní, co měla také problémy s kyčlema - nevím, jak moc je to vážné, nechci nic zlehčovat, co ale vím, tak rodila o den dřív a hned další den bez problémů a bez berlí! chodila.....nedokážu odhadnout, jestli tedy trochu víc simulovala, nebo ne, opravdu nechci soudit, ani nic zlehčovat nebo někoho ponižovat. Vím, že když něco bolí, tak to není vůbec příjemné, na druhou stranu je trošku zázrak, že hned chodila jako mladice a bez viditelných potíží.
Takže možná bych poradila vzít si do porodnice berle? To si doktoři nelajznou někoho s berlema nechat rodit přirozeně.
P.S. Ta paní se pro ně pak musela vracet, totálně na ně zapomněla 😀

Osobně mám dva císaře a taky bych neměnila za přirozený porod. Takže přeji, aby to vyšlo. A hlavně, aby tě kyčle přestaly bolet co nejdřív

jaa
16. bře 2011

@dancicka zkus se předem domluvit v porodnici.Kdyby měli kecy ,zkus jinou... 😉
Já mám teda 3x klasiku a jednou Sc a na Sc bych už nešla ani náhodou.Mám problémy ještě 2,ř roku po sc.hlavně úplně rozházené hormony.Kolikrát si přijdu,jako v přechodu...A půl roku po sc to byla celkově katastrofa se vším... ☹

dancicka
autor
17. bře 2011

@jaa NO je to klasická operace se vším všudy - to je jasné, že to není jen tak ☹ No já jdu dnes na cvičení s ostatníma těhulkama a chci to tam nadhodit - navíc to samy vidí, jak na tom ve skutečnosti jsem. Hrozně bych si přála mít normální "haxny" a rodit přirozeně (s epidurálem už od 7. měsíce 😀 ), ale když se fakt cítím bídně a nevím, co si počít 😅

dancicka
autor
17. bře 2011

@am11e22 Já o berlích nechodím 😉 a doufám, že to bez nich ustojím 😉 Ale je fakt, že s přibývající hmotností to začíná být čím dál krutější 😕 Nicméně jak jsem už zmínila, u normálního porodu jsem byla a vím co mě čeká.... v Motole - rodičky tam moc variant k porodu nemají (na přípravně mají jen sprchu, balón a to je vše) - rodí v porodních boxech klasicky pouze v leže na zádech ☹ No uvidíme, jak to dopadne - já bych jen chtěla být v klidu a netrápit se touto příšernou nejistotou .... 😅

dlabinecka
17. bře 2011

@dancicka Ahoj, rodila v Jilemnici, což je taky relativně malá porodnice, nerodí se tam nijak alternativně, ale polohu Tě nechají vybrat už prakticky všude, obzvlášt, když máš takovýhle potíže. V naší republice neexistují porody císařem na přání a pokud lékař nepotvrdí, že nejsi schopná klasického porodu, sekci si nevyprosíš. Ale kamarádka s tím vážně neměla problém. já rodila dlouho a komplikovaně, v dětství jsem vrcholově lyžovala, takže moje kyčle taky nejsou už zrovna ve formě a když mě začaly bolet, tak mi bezevšeho pomohli změnit polohu - tlačila jsem třeba i na boku 😉 Poloh je hodně a myslím, že by Ti měli pomoct nějakou přijatelnou vybrat. 😉

dlabinecka
17. bře 2011

@dancicka Mimochodem, kamarádka byla od 5.měsíce víceméně na vozíčku -na záchod atp chodila o berlích, takže to s ní bylo fakt mizerný a porod přitrozeně zvládla - a celkem bez problémů 😉

dancicka
autor
17. bře 2011

@dlabinecka Asi to fakt vypadá, že jsi nepochopila můj záměr... i když je to hrozný a kamarádka byla na vozíčku - z toho co píšeš, není evidentní, že má problém s kyčlemi. Jilemnickou porodnici znám... dokonce jsem se tam i narodila 🙂 Zírám na to, co pro kamarádku udělali - ale jestli byla na vozíčku, tak proč by taky nevyhověli - že jo? 😵 Jak říkám, co jsem tady - tak je každému úplně jedno jak se cítím a nikdo nemá potřebu se mnou nic řešit.... však ono to nějak dopadne (to je jejich heslo).
Každopádně díky moc za názor i za příspěvek 🙂

johanka111
17. bře 2011

dancicka- problémy s kyčlemi indikací k císaři být mohou. Měla bys to mát napsáno od ortopeda, kde se léčíš nebo který zná tvůj stav. U Apolináře mi alespoň jeden lékař toto potvrdil pro další porod-mám chronickou bolest pánve a kyčlí po porodech. Kvůli zhoršení stavu a možných následků by ti měli spíše doporučit císařský. -cituji dr.

jasekd
17. bře 2011

Ahoj, nemam takove problemy jako ty. Po narozeni vrozena subluxace kycli, reminky atd, ale dali me do kupy a presto to obcas boli jako cert, kor v tehotenstvi. Pokud ti udelal problemy i 15 min. zakrok, tak doufam, ze ti toho cisare nekdo napise.Ja jsem ted v opacne situaci, hrozi mi plan. sekce kvuli KP a moc se toho bojim (1. porod byl normalni),ale mit takove problemy jako ty, taky chci sekci. Ono nikde neni psano, ze to bude lehky porod, vysetrovat te musej opakovane a pokud se neco zkomplikuje, tak to treba v kleku nepujde a budes muset na kreslo, navic pak siti taky nejakou dobu trva, navic ja bych treba asi uz do kleku nemohla, byla jsem hodne unavena a ten polosed mi vyhovoval. Sice jsem ti neporadila, jen jsem te chtela podporit, ze mam stejny nazor a drzim palce, at ti to vyjde, a kdyby ne, at je to bez komplikaci 😉

dlabinecka
17. bře 2011

@dancicka Ale ne, já to pochopila!!!! Samozřejmě je otázka , jak na tom jsi nebo nejsi. To já prostě nevím. Určitě bych se na Tvém místě prostě ptala na možnosti. Vyber si porodnici, a jdi si tam s někým popovídat. řekni jim, co máš za problémy, čeho se bojíš, jaké jsou možnosti. Nevím, jak vážné jsou Tvé problémy s kyčlemi, samozřejmě by lékař měl nejlíp vědět, co je a není v Tvých možnostech. Jak sekce, tak přirozený porod má své pro i proti. Jen jsem chtěla říct, že jsi ve své otázce napsala, jak docílit toho, aby jsi rodila SC. Toho prostě nedocílíš jinak, než že k tomu bude zdravotní důvod 😉

dlabinecka
17. bře 2011

@dancicka MMch. Káťa (moje kamaarádka) má chronické záněty kyčlí...

makak21
17. bře 2011

@dancicka Ahojky...já jsem po několika operacích kyčelního kloubu...jsem od malička hlídaná na ortopedii a i co se týkalo porodu, tak po mě gynekolog chtěl vyjádření ortopeda, jen ten může posoudit, v jakém stavu kyčle jsou a jaký porod zvládnou. TO v porodnici těžko posoudí 😉 Takže bych ti doporučila tuhle cestu, jakmile budeš mít od ortopeda vyjádření, tak podle toho se můžeš domlouvat co dál 🙂 mimochodem jsem v klidu zvládla klasický porod a naprosto bez obtíží 😉 Ona ta bolest porodu samotná je výživná, tak tohle už se tak moc nezdá 😅 a to jsem se taky moc bála křečí, že mě chytí 😉 Držím palce 🙂

dancicka
autor
17. bře 2011

@johanka111 To já vím... na ortopedii jsem nebyla 10 let - stav se totiž nijak nevyvíjel- spíš zhoršoval. Tento stav mám zapsaný jak v kartě u praktického lékaře, tak na gyndě... když jsem se cca před dvěma lety objednala na ortopedii v novém místě bydliště, tak mě objednali za 7 měsíců - samozřejmě jsem s tím počítala, ale byla jsem odvolána na služební cestu, jelikož onemocněla moje kolegyně. Takže papír od ortopeda nemám... Každopádně se tam chystám a doufám, že mě teď v těhotenství vezmou 😵

dancicka
autor
17. bře 2011

@dlabinecka Budu to řešit s ortopedem - v porodnici mi s tím asi nepomohou. Každopádně díky 😵

dancicka
autor
17. bře 2011

@jasekd Ani nevíš, jak mi Tvoje podpora pomohla... vážně. Zatím mi přišlo, že se mi všichni snaží říct, že nic není tak strašné, jak se zdá.... ale mě to přijde týden od týdne horší a horší i když se snažím to brát optimisticky 🙂 Kvůli čemu Tě čeká sekce? Nevím co je KP (napadá mě pouze to, že je mimčo otočené koncem pánevním...). Budu držet palce, aby to dobře dopadlo - koukám, že to máte za pár! A ještě jednou díky z apodporu 😵

dancicka
autor
17. bře 2011

@makak21 Hned při příští kontrole tento problém nadhodím a půjdu na tu ortopedii. Uvidím, co mi řeknou. Já mám právě sousedku, co má 3 děti - stejný problém jak já (jenže je o 7let starší) a po třech relativně snadných a rychlých porodech opravdu sotva leze. Díky porodům má ještě rozestoupenou pánev a levá kyčel vůbec nedosedá do hlavice. Trpí jako zvíře a není schopná normálně fungovat. Ortoped jí řekl, že si za to vlastně může sama - že on by jí nikdy nenechal rodit normálně... Takže je na pořadníku a čeká už čtvrtým rokem na výměnu obou kyčelních kloubů... No budu dělat co je v mých, abych se tam dostala co nejdříve 🙂

handm
17. bře 2011

@dancicka Ahoj, tak já nemám takové problémy jako ty, ale problémy s kyčlema mám. Chtěli mě hnát i na operaci (Bosworthova metoda či jak se to jmenovalo), ale nešla jsem (motolský ortoped říkal, že kdyby to měla jeho žena, na operaci by ji nepustil, což pro mě bylo rozhodující 😀)
Rodila jsem v září a taky v Motole a kvůli bolestem právě v kyčlích jsem si nechala píchnout epidural a výslovně jsem na boxu upozornovala asistentku, jaké problémy mám a že prostě dostávám velmi často křeče, nemůžu nohou pohnout ani ji víc "vykloubit" - byla chápavá, a fakt super, vždycky když to na mě přišlo, různě jsme s nohou třásli, proklepávali, natočila mě na bok atd...
ale já chtěl v MOtole rodit iproto, že jsem byla u tamního ortopeda a kdyby se něco dělo, měla jsem "bláhovou" jistotu, že by věděli, jakou diagnozu mam a "něco" by se dělo..
Každopádně držím palce, at ti ortoped napíše doporučení na císaře, když to máš takhle složité! A hlavně at jste ty i malé v pořádku!!🙂

jasekd
17. bře 2011

@dancicka Neni zac, poradit nemuzu, tak aspon povzbudit 🙂 Jo, KP je konec panevni. Mala uz byla hezky hlavickou dolu a vcera na kontrole takovy prekvapko. Pripadas mi v podobne situaci jako ja, ja se totiz ani tak nebojim samotneho cisare, verim, ze kdyz je to planovane, ze to pujde dobre, ale toho, co prijde potom. Moje situace je tezsi v tom, ze mam doma dite, kteremu bude v dobe porodu rok, je to chlapecek sice hodnej, zlatej, ale pomalejsi, tudiz sam nesedi, neleze, natoz aby chodil, k tomu ma reflux, takze i tomhle "pokrocilem" veku ho musim nechat odrihavat, kdyz nesedi... Proste dost ho taham a ma neco pres 9 kg. Manzel vyplaca dovolenou na jeho hlidani a nevim, zda pak s nami bude moct byt doma, spis se vystridame. Obe babicky sice hodne, ale pracujici. Stejne tak mi pripada, ze i ty se tolik nebojis samotneho porodu, jak tu nekdo psal, boli to tak, ze to ostatni tak nevnimas 😀 Ja treba mela jen krizove bolesti, ke konci v podstate nonstop, a strilelo mi to do kycli a dale do nohou, des, jenze ja jako zdrava zenska jsem nemela problemy potom, i me bolela panev a kycle, ale tak normalne, jak je bezne, kdezto pokud ty pak sotva polezes nekolik mesicu, je to sila. Snad se ti podari dostat se na tu ortopedii, kdyz budes mit doporuceni z gyndy, jinak je to fakt na dlouhy lokte, ja cekala se zanetem v koleni 3 tydny, cili zanet zmizel driv nez jsem sla 😝 Ja mela tu subluxaci, ale zvladlo se to, navic jsemmela kontrolu kolem 18.roku, chteli to na skolu (medicinu, zubare, ze je tam vysoka zatez), takze vim, ze jsem OK, ale Dr. se na to i ptal a kdybych na tom byla jako ty, urcite me na tu orto posle. Jestli ti nepomuze ortoped, tak ti snad budu prat, abys mela dite KP, to vetsinou rodit normos nenechaji, u nas treba ne, i kdyz mam druhej porod a bude to holka

johanka111
18. bře 2011

dancicka-co s kyclema vlastne mas?
Ja zacala mit prave problemy s panvi a kyclema po porodu-rozestoupla panev a poskozeny vazy.

jasekd-takhle pozde se otocila? Co na to rikal dr? To se asi casto nestava. Uz ti naplanovali cisare?

jasekd
19. bře 2011

@johanka111 Jo, docela dlouho byla KP, pak se otocila, to jsem i citila, ze se neco deje, no a ted se zase vratila, a vubec nevim kdy. Pokud ted nekdy, tak by jeste byla sance, ze pujde zpatky, ale uz to muze byt i dele. Uz mam termin na vsechny predoperacni, nastup 4.4. a sekce 5.4. Pokud si samozrejme neda rict 🙂 U nas vporodnici asi KP nerodej normalne ani u druhorodicek, kazdopadne asi bych nechtela, prvni porod sel celkem obtizne i hlavickou (mala panev, velke dite, ted taky necekam zadneho prcka asi), na tohle si clovek musi i verit a to ja ne.

dancicka
autor
21. bře 2011

@jasekd Díky díky. 🙂 Je mi hned líp na srdci 🙂 Příští pondělí jdu na konrolu ke svojí Dr. tak jí to všechno pěkně nahlásím budu chtít, ať mě na tu ortopedii vyšle ona sama 😵 Copak jsem doktor, abych si diagnózy stanovila sama a taky se nechala posílat tam, kam si sama myslím, že je potřeba 😀 ? Ale jak říkám, psychicky už se připravuju i na normálí porod - to jen pro jistotu. Doufám, že pokud k němu dojde, bude personál naší porodnice natolik laskav, že si se mnou dají tu práci a pomohou mi alespoň trošku ulevit s těmi hroznými kyčlemi. No řekni, je normální, že ve 27.tt se ráno z postele zvedám jako stará babička s artrózou v kyčlích? 😒
Jinak přeju krásný první jarní den 😵

dancicka
autor
21. bře 2011

@johanka111 Je na to speciální název, který mi právě úplně vypadl .... ale pokud to laicky popíšu, tak mi levá kloubní hlavice nezapadá do jamky, čímž se mi tvoří jakýsi "pakloub" a pohyblivost kyčle je velmi malá. Co se chůze týče, tak je vše v pořádku, ale pohyb do boku je velmi omezený a poslední dobou i bolestivý ☹ Toť vše. 🙂
Taky přeju prima první jarní den 🙂

veruska007
21. bře 2011

Uvidis, treba si budes moct urcit polohu, ktera Ti bude prijemna. Ja rodila na koze, ale nebyly tam operky nohou a nohy jsem drzela tak ve vzduchu nebo oprene o porodni asistentku a nemela jsem je moc roztazene, urco min, nez pri gyn. vysetreni. Ja se taky bala obycejneho porodu, mam po urazu patere a skripnutou michu a rodila jsem taky normalne a naprosto bez problemu... a to me porodni asistentka na kurzu strasila, ze s tim me urco rodit nenechaji.

dancicka
autor
22. bře 2011

Já doufám, že mi vyjdou vstříc 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru